עושה לכם אפרורי מדיי לשמוע הצבע הנבחר שלנו? האמת, יש לנו הפתעה בשבילכם.
מכירים את המשפט "לא הכל שחור או לבן?" אז המשמעות של אפור (בהמוני גווניו) היא דווקא... צבעוניות.


אפור, אם לא ידעתם, הוא צבע שנוצר ממיזוג צבעים משלימים!

שחור ולבן

כחול וצהוב

אדום וירוק

ועוד.

בעצם, אם מעניין אתכם לבדוק אם צמד צבעים משלימים אחד את השני- פשוט ערבבו אותם היטב בפרופורציה המותאמת, ובדקו אם מתקבל מהם צבע אפור.

shutterstock_727131139 (Large).jpg


אם נצא לרחוב, הצבע האפור יהיה כנראה הצבע השולט. מדרכות, קירות בטון, עמודי חשמל...

זאת מאחר והצבע האפור שולט מאד גם בטבע. אבק, מכירים אותו, כן? לפעמים הוא בא במעטה של בוץ, לפעמים כאפר או כעפר. אז מה בעצם יש בהדרה בעולם שלנו אחרי אויר ומים? את התשובה נשאיר לכם לבדוק :)


גם בבעלי חיים הצבע האפור שולט מאד, בעיקר בבעלי חיים שמתפלשים בבוץ או סתם מאוהבים באבק: עכבישים, נחשים, עכברים, פילים, קרנפים ועוד.

shutterstock_1253107090 (1) (Large).jpgהאפור הוא צבע של פרשנויות אינסופיות, לראות את מגוון האפשרויות שטמון בין השחור ללבן. כאשר לובשים אפור, אפור מייצג טעם טוב, מגע של פורמליות, כבוד והערכה עצמית.

האפור הוא צבע שמרני המסמל ניטרליות, אדישות ושמרנות

מבחינה פיזיולוגית, אפור יכול לנקז את האנרגיה, להיות מדכא או מרומם, תלוי כמה קלילות ולבן יש באפור. אפור כהה מדכא יותר מאפור בהיר. מצב שני אפור כהה משדר אלגנטיות מה. .

אפור משמש כרקע טוב לצבעים אחרים כדי לא למשוך תשומת לב, ומאפשר לצבעים האחרים להיות דומיננטיים. לכן שילוב של אפור עם צבעים זוהרים כמו צהוב, ירוק או אדום, ישדר שובבות ואלגנטיות סולידית ויעלים לחלוטין את תחושת הדיכוי של האפור.


shutterstock_1137729197 (1) (Large).jpg


תודו שלהיות צבע שהוא בין שני הפכים- לבן שהינו טהור, נקי ורחב לב, ובין שחור שהוא קודר, רציני, מצומצם ו... בקיצור- שחור. זה קצת מאתגר ואפילו מביך.

לכן הצבע האפור משדר חוסר החלטיות וגמישות. הוא מוכן לקבל אליו את כל הצבעים ולשמש כרקע, ממש כמו הלבן והשחור המרכיבים אותו.


בעיצוב אינטרנטי ועיסקי מומלץ לשלב את האפור כצבע רקע עם צבעים נוספים. הוא מתאים בעיקר לאדריכלים, הנדסאים, מקצועות תכנות וכל עסק שמעוניין לשדר רצינות עם גמישות מחשבתית. ואשר אינו מעוניין לשדר רגשות.

חשוב לשים לב שהצבע האפור לא ישלוט לבדו בעיצוב, כי הוא עלול להרחיק לקוחות.

בעיצוב פנים מתאים הצבע האפור לחללים רכים בעיצוב מודרני קר, אך יש לשלב איתו המון לבן או מעט צבעוניות בפרטים הקטנים.

shutterstock_654102109 (1) (Large).jpg


בחדרי אמבטיה בשילוב עם לבן הוא משדר ניקיון וקור. אם מעוניינים להוסיף אוירה חמימה, צבעי עץ יעשו את העבודה כך שאפילו האפור הנמצא בחדר, יקבל חמימות שלא הכרתם.

shutterstock_1248511708 (Large).jpg
עוד קצת על הצבע האפור:


1. המילה העברית "אפור", היא תואר שם, שהוא גזירון, של שם העצם, "אֵפֶר".

2. עבודה אפורה- היא עבודה משעממת. צמד המילים כבר הפך למושג...

3. שטח אפור- הוא מושג המסמל חוקים לא ברורים, יתכן והם נאכפים. יתכן שלא.

4. שוק אפור- הוא אופן הלוואת כספים שאינו דרך הבנק, הלוואות מסוג זה עלולות להגבות בצורה פלילית ומסוכנת. או בתוספת ריבית הזויה.

5. הצבע האפור הוא לא רק שילוב של שחור ולבן, אלא עירבוב של צבעים, ולכן בפעם הבאה שאתם מדברים עליו התייחסו אליו בהתאם....