לא פלא שההודעה האחרונה שכתבתם במייל, בפורום או בתכנת צ'אט אחרת, היתה מלווה באימוג'י צהבהב :rolleyes: קורץ או חייכן, ;):D בכיין או רגשן. :eek::o:( כי זהו טבעו של הצבע הצהוב- לעורר סערה, להצית ולפזר אתכם מהמצב הסטטי שלכם. :cool::cool:

רוצים לדעת עוד על הצבע הצהוב?

הצבע הצהוב הוא גם סמל של אומץ אישי וכוח. כך שאם אתם ציירים, גרפיקאים ואפילו מעצבי אתרים, כדאי לכם לחשוב כיצד לשלב אותו בחכמה בעבודה שלכם.

אם אתם רוצים עזות ופריצת דרך- השתמשו בו במינון גבוה יותר. אם בא לכם רק לשנות את הטאצ', לתת מימד מגניב לעיצוב אפור וקודרני, השתמשו בו בנגיעות קטנות וצדדיות, או מרכזיות אך מעודנות.

אם נתבונן בטבעו של הצבע הזורח הזה, נשים לב כי הוא ראשית כל מאיר את העולם ברום השמים. קרניים צהובות הן סמל לאור ותקווה, נתינה ושמחה. הצבע הצהוב לעולם לא יוכל לסמל מצב של שפלות ונמיכות קומה, בגלל מקורו הגבוה.


בצבעי הטבע נראה את הצהוב מאפיין את התירס והבננה הבשלה והמתוקה, את הלימון החמצמץ ואפילו את המנגו והמישמש שהם בדיוק משולבים בטעמם.

shutterstock_478118890 (Large).jpg


תחושת אפקט הטעם יכולה לעבור אלינו אפילו דרך המסך, כאשר הצהוב בגוון הזרחני והבהיר הדומה ללימון מעביר תחושת חמצמצות ורעננות, והצבע העמוק יותר- הבננה, משדר לנו מתיקות ונינוחות גבוהה יותר.

צהוב הוא צבע חם ומאושר שיוצר תחושה של ילדותיות, שמחת חיים, כושר ופעילות.

צהוב מגרה את הצד ההגיוני של המוח ומשחרר בהירות מנטלית. מקדם חכמה אקדמית. מעורר את חשיבה מקורית ורעיונות יצירתיים. מבחינה פיזיולוגית, צהוב מגרה את המוח ואת פעילותו המנטלית. מגביר תהליכים אנליטיים וחשיבה עמוקה עד לקבלת החלטות.

כך שאם עייפתם וחשבתם 'לסגור בסטה' תרימו את העיניים לאיזו תמונה של נרקיס צהוב או חמנייה, מלאו את המוח באנרגיה ונסו שוב.

יותר מדי צהוב יכול לגרום לחרדה, עצבנות, אי שקט ועימות. יש אף כאלו המקשרים את הצבע הצהוב לצבע של שיגעון. מתברר עוד, שהצהוב יכול להניע אנשים להיות ביקורתיים במיוחד. אז אם לא באתם בטוב למישהו, בדקו אם אחד מכם לבוש בפריט צהוב.

shutterstock_1105811675 (Large).jpg


בציור, נוכל להבחין כי ציירים משתמשים בצבע הצהוב להאיר את פניה של הדמות, לתת מימד של אור יום או דמדומי שקיעה או ליצור אלמנטים של זוהר בפינות ספציפיות.


מבחינת קשת הצבעים, הצבע המשלים והניגודי ביותר לצהוב- הוא הצבע הסגול.

היסטוריה צבעונית :

* בגמרא מוזכר הביטוי :"פנים צהובות" כפנים שמחות. (על הסמיילי כבר דיברנו היום?)

* בשפה העממית 'צהוב' מתקשר לכל מידע רכילותי. צהובונים הם עיתונים הדשים בעולם הפרטי של אנשים. ביטוי זה נאמר לגנאי, היזהרו לא להיות צהובים.

* הצהוב הוא סמלם של מוניות בארץ ובעולם. בגלל שלא ניתן להתעלם ממנו, בחרו בו כבר במאה הקודמת להוות סמל לתחבורה ציבורית.

* כמו גם שימושו בארצות הברית לצביעת הסעות ילדים, בעיקר לשם בטיחות.


* צהוב בשדרוג קל, הופך לצבע הזהב אשר משדר יוקרה, מלכות, פאר וחכמת התורה האלוקית.אז, אם עד כה התלבטתם כמה לערב את הצבע הצהוב בעבודה, בציור או סתם בעיצוב הבית, קחו לכם את המינון הנכון לכם, ותרגישו בשינוי מיידי!