י.כ.

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ישר כח לך ידידי
המדריך כאן בהחלט מצוין (הגיליון ששלחתי מבוסס על הטכניקה הזו .ואזכיר שקיימת עוד שיטה בנושא זה)
אך שים לב לבעייה המרכזית פה בשאלה שלא ניתן ליתן שם כמספר לטווח.פה בדיוק הבעיה מתחילה!
בפיתרון שערכתי לעיל ניתן מענה לכך על ידי "עקיפת" הבעיה...

יישר כח על הפתרון ממש גאוני!
זו באמת היתה הבעיה שזה היה מספרים
שאלתי הרבה ולא ידעו...
יש לי עוד שאלה
האם יש אפשרות שבקובץ אחר שזה יהיה יומן זה יזהה למשל מישהו מזמין דגם 87 בטופס הזמנה הנ"ל שיש בו גם מקום למלא תאריך
אז זה מזהה בקובץ השני שאם הוא מזמין את דגם 87 אז ליד דגם 87 כתוב למשל 'א.א. 50' בטור של א' סיון כדי שלא תהיינה התנגשויות עם מישהו אחר
אפשר למשל שהאקסל יזין נתונים לאאוטלוק או לקובץ אקסל אחר שיהיה יומן? שהנתונים יעברו לקובץ השני או שבקובץ השני ילחצו על משהו ויפעיל נוסחה
תודה!!!

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אותו דבר כמו בגליון ששלחתי, אבל במקום סכום כתוב "עבד/לא עבד/עבד חלקי", בקיצור המידע שאני רוצה לשאוב הוא על רשימת עובדים שנמצאת בטבלה אחת, האם הם עבדו או לא עבדו בחודשים מסוימים.
אז התשובה היא שכן
כמו בדוגמא המצורפת עם פעולת כפל והקפת כל תנאי בסוגריים (האפקט הוא כמו של פונקציית and דהיינו שצריך ששני התנאים התקיימו.
פעולת חיבור לעומת זאת,תגרום לאפקט פונקציית or כפי שהסברתי בעבר מספר פעמים בפורום זה.כאן למשל
הודעה בנושא 'רוצה לעזור לכם באקסל' https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13069957)
filter_with_multiple_criteria.png

נערך לאחרונה ב:

עימוד נקי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
נשמע מסובך?נכון...
אבל בעזרת 3 שלבים ו4 פונקציות בלבד תם ונשלם הענין.
מצורף גיליון מתוקן. והנה צילום מסך מתוך גיליון "סיכום מהגיליונות"
צפה בקובץ המצורף 1660956
אסביר בקצרה:
בשלב א:
בתא a2 מוזנת פונקציית vstack שתפקידה להערים את הטווחים זה על גבי זה.
אותה עוטפת פונקציית filter שמסננת את כל התאים הריקים(ככה ""<>) מ3 המערכים.
את הטכניקה הזו הזכרתי וכתבתי פעמים רבות בעבר בפורום זה.
קוד:
=FILTER(VSTACK('גיליון1'!A1:C,'גיליון2'!A1:C,'גיליון3'!A1:C),VSTACK('גיליון1'!A1:A,'גיליון2'!A1:A,'גיליון3'!A1:A)<>"")
אזכיר, כי את כל עמודות שלב א ניתן להסתיר ללא שום חשש

בשלב ב:
בתא d2 קיים מיזוג נתונים על ידי פונקציית unique הנפלאה.
המיזוג חל על הטבלה שהתקבלה משלב א
על עמודות שם ומשפחה יחדיו.לומר לך שרק אם גם השם וגם ומשפחה זהים-רק אז מבוצע מיזוג.
קוד:
=UNIQUE(A2:B)

בשלב ג:
מה עוד נותר? לסכם?
אז הנה פונקציית sumifs שהוזכרה כאן ממש לעיל.
יש להזין בתא f2 את הפונקצייה דלקמן ולגרור למטה
קוד:
=SUMIFS($C$2:$C,$A$2:$A, D2,$B$2:$B,E2)

סה טו!
נ.ב כדאי ללמוד ולתרגל על כל אחת מהפונקציות הנ"ל.זה מהנה,מחכים ובהחלט שווה...

בהצלחה לך
אלוף

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
יישר כח על הפתרון ממש גאוני!
זו באמת היתה הבעיה שזה היה מספרים
שאלתי הרבה ולא ידעו...
בריך רחמנא דסייען
תודה רבה גם לך על האתגר והשאלה המחכימה
החכמנו כולנו!
יש לי עוד שאלה
האם יש אפשרות שבקובץ אחר שזה יהיה יומן זה יזהה למשל מישהו מזמין דגם 87 בטופס הזמנה הנ"ל שיש בו גם מקום למלא תאריך
אז זה מזהה בקובץ השני שאם הוא מזמין את דגם 87 אז ליד דגם 87 כתוב למשל 'א.א. 50' בטור של א' סיון כדי שלא תהיינה התנגשויות עם מישהו אחר
לא הבנתי לגמרי את השאלה.
אני אשמח שתסביר לי טלפונית.תתקשר בראשון
0528174820 ואוכל לטפל בזה בשמחה
אפשר למשל שהאקסל יזין נתונים לאאוטלוק
אין לי עסק ביום יום עם אאוטלוק בכלל.אבל תראה בלינק המצורף אין לבצע סנכרון בין אאוטלוק לאקסל על ידי vba וטכניקות נוספות
או לקובץ אקסל אחר שיהיה יומן? שהנתונים יעברו לקובץ השני או שבקובץ השני ילחצו על משהו ויפעיל נוסחה
תודה!!!
בקשר לסנכרון בין שני קבצי אקסל .הדבר אפשרי בעזרת power query
אוכל להסביר טלפונית על כך וכנ"ל
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה