דרוש מידע פנסיה והשתלמות IRA - מי מוכן לכתוב מדריך מעשי ?

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אחרי תקופת למידה ממושכת, הבנתי סוף סוף מה זה בדיוק בדיוק IRA, איך מתמודדים עם מרכיבי הביטוח בפנסיה. וכו'.
ישנן 2 אפשרויות:
1. המעסיק והעובד מפרישים ישירות את כספי התגמולים לקופת גמל IRA, החוסך רוכש ביטוחים בנפרד.
2. המעסיק והעובד מפרישים בכל חודש את כספי התגמולים לקרן פנסיה רגילה. אחת לתקופה החוסך מעביר עצמאית את הסכום הנצבר בקופת הפנסיה - לקופת גמל IRA. במקרה הנ"ל: רכיב הביטוח נשאר בקרן פנסיה.

בכל מקרה - בהשתלמות שאין רכיב ביטוחי - ניתן להעביר ישירות לIRA.

בהזדמנות ארחיב את הצדדים ב2 האפשרויות.

בקשתי היא אחרת:
מה הפרוצדורה הנדרשת לכל אחד מ2 המסלולים. אשמח לפירוט ברחל בתך הקטנה.

@קלופ

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אחרי תקופת למידה ממושכת, הבנתי סוף סוף מה זה בדיוק בדיוק IRA, איך מתמודדים עם מרכיבי הביטוח בפנסיה. וכו'.
ישנן 2 אפשרויות:
1. המעסיק והעובד מפרישים ישירות את כספי התגמולים לקופת גמל IRA, החוסך רוכש ביטוחים בנפרד.
2. המעסיק והעובד מפרישים בכל חודש את כספי התגמולים לקרן פנסיה רגילה. אחת לתקופה החוסך מעביר עצמאית את הסכום הנצבר בקופת הפנסיה - לקופת גמל IRA. במקרה הנ"ל: רכיב הביטוח נשאר בקרן פנסיה.

בכל מקרה - בהשתלמות שאין רכיב ביטוחי - ניתן להעביר ישירות לIRA.

בהזדמנות ארחיב את הצדדים ב2 האפשרויות.

בקשתי היא אחרת:
מה הפרוצדורה הנדרשת לכל אחד מ2 המסלולים. אשמח לפירוט ברחל בתך הקטנה.

@קלופ

חרבות ברזל

משתמש רשום
@השקעות R הון @מקצועי בלבד האם כדאי לפתוח קרן פנסיה בניהול אישי לבד או שיש עדיפות לעשות את זה עם בעלי מקצוע.

כמו כן הייתי שמח לדעת באופן כללי (ואני יודע שכל אחד יש לו את הנתונים שלו, אבל באופן כללי) האם ממולץ להעביר את הפנסיה לניהול אישי.
המעלות שאני רואה בזה הם:

חיסכון בדמי ניהול, השקעה של 100% מהקרן במחקה מדד, ואפשרות להשקיע גם בנאסד"ק אחוזים מסוים במסלול כשר, ואפי' בחלק קטן מהתיק (חשבתי 10%) אפשרות לקנות נייר ממונף על הS&P

האם יש חסרונות, במידה ואני בוחר באופציה של להשאיר את ההפקדות בקרן הישנה ואחת לתקופה להעביר את הסכום שהצטבר לקופת גמל, כך שאני לא מספיד מהכיסוי הביטוחי כלום.

אשמח למענה בתודה מראש

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@השקעות R הון @מקצועי בלבד האם כדאי לפתוח קרן פנסיה בניהול אישי לבד או שיש עדיפות לעשות את זה עם בעלי מקצוע.
עדיף עם בעל מקצוע זה אמור לעלות בין 2000 ל 3000 ש"ח
כמו כן הייתי שמח לדעת באופן כללי (ואני יודע שכל אחד יש לו את הנתונים שלו, אבל באופן כללי) האם ממולץ להעביר את הפנסיה לניהול אישי.
לטעמי לא כדאי להעביר את כספי הפנסיה לגמל בניהול אישי.
חיסכון בדמי ניהול,
בפנסיה הדמי ניהול יותר זולים מגמל בניהול אישי.
האם יש חסרונות,
כן אין הבטחת תשואה זה פחות נחוץ בגיל צעיר.
אבל מאוד נחוץ בגיל פרישה ואז אי אפשר להתחרט.
יש עוד חסרונות קטנים יחסית לחסרון הזה.
במידה ואני בוחר באופציה של להשאיר את ההפקדות בקרן הישנה ואחת לתקופה להעביר את הסכום שהצטבר לקופת גמל, כך שאני לא מספיד מהכיסוי הביטוחי כלום.
נכון. הביטוח יהיה מעט יותר יקר.

חרבות ברזל

משתמש רשום
אבל מאוד נחוץ בגיל פרישה ואז אי אפשר להתחרט.
מה הפירוש?
אי אפשר נניח בגיל 60 להחזיר את הכסף מהקופת גמל לקרן הפנסיה הרגילה (שהיא עדיין פעילה, כי ההפקדות מבוצעות לשם)
לטעמי לא כדאי להעביר את כספי הפנסיה לגמל בניהול אישי.
למה? תכלס זה לכל הפחות עוד 30% שמושקע בS&P שזה ממוצע של 10% במקום אג"ח שהוא 5%, וזאת מבלי לקחת בחשבון את האפשרות להשקיע במוצרים רווחים יותר כגון נאסד"ק ממונף ועוד (הכל פסיבי באופן מוחלט כמובן)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אי אפשר נניח בגיל 60 להחזיר את הכסף מהקופת גמל לקרן הפנסיה הרגילה (שהיא עדיין פעילה, כי ההפקדות מבוצעות לשם)
יש תקרת הפקדה לקרן פנסיה מקיפה.
שזה ממוצע של 10% במקום אג"ח שהוא 5%,
10.5% תשואה לא מובטחת ולא צמודה למדד מול 5.15% תשואה מובטחת צמודה למדד.
זה פער אבל שווה את זה.
זה נותן יציבות שהיא מאוד חשובה בפרט בפנסיה.

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש מקצוען
ואז אי אפשר להתחרט.
זה יותר נכון אם מניידים כל תקופה לגמל, או שמשתכרים בשכר גבוה, וזה פחות נכון אם חוסכים מראש בגמל, ומשתכרים בשכר בינוני,
ניתן לנייד מגמל למקיפה את כל תקרות ההפקדה הבלתי מנוצלות של כל שנות החיסכון צמוד למדד, ואם היתה כבר הפקדה למקיפה והיא נוידה לגמל, יוצא שהזכות להפקיד למקיפה נוצלה בשנה זו ולא יהיה ניתן להשתמש במכסה שלה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

חרבות ברזל

משתמש רשום
בנוסף הוא יצטרך לרכוש כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה נפרד במחיר יקר בהרבה.
זה רק אם מפקידים ישירות לקופת גמל, אבל במידה וממשיכים להפקיד לקופת פנסיה ואחת לתקופה מעבירים את הצבירה אין בעיה מצד הביטוחים

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

ה. שלמה

משתמש מקצוען
יש אפשרות לנייד נייר מחשבון עצמאי, לחשבון השתלמות ira?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה