התייעצות מה פירוש הניצחון של מדינת ישראל במלחמת "חרבות ברזל"?

מצב
הנושא נעול.

אליש:)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כתוב בהרבה מקומות "אנחנו ננצח".
מה המשמעות של זה?
מה פירוש הניצחון מבחינת מדינת ישראל?
לדוג' נתפוס את יחיא סינוואר/הנייה
וזה הניצחון שלנו?

פה כתוב שנתניהו אמר שלאחר שננצח במלחמה אז דירוג האשראי יעלה מA2 לA1 שוב.
אז את מה ננצח?
את חמאס?
אבל כבר עכשיו אנחנו מכסחים להם את הצורה..
אז מה זה אומר בדיוק?

עוף

משתמש רשום
ניצחון-
שימחקו את החמאס
ושתהיה שליטה של מישהו שפוי בעזה
אני לא נותן לזה סיכוי:(
השמאל מידי שולט פה
ולא עזר להם שעשו דווקא אצלם פוגרום כ"כ נורא
נראה שהימין לקח את הפוגרום יותר קשה מהנפגעים עצמם...

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מה שאני שמעתי מלוחם שחזר להפוגה מעזה ההגדרה היא ''כל ישראלי-יהודי יוכל להסתובב חופשי בעזה כמעט כמו תל אביב''.
אבל שמעתי גם עוד משהו מאותו אחד...
''המצב הוא הרבה יותר קשה ממה שניתן לחשוב או להעלות על הדעת, רק התקשורת בהוראות מלמעלה מצנזרת ומסננת לציבור''.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מה שאני שמעתי מלוחם שחזר להפוגה מעזה ההגדרה היא ''כל ישראלי-יהודי יוכל להסתובב חופשי בעזה כמעט כמו תל אביב''.
בעזה?
לא חבל על כפתורי המקלדת שהקישו את המשפט ההזוי/התלוש/הדמיוני הזה?
גם איך זה קשור לנצחון? כיבוש עזה לא קשור במאום לניצחון במלחמה הנוכחית.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בעזה?
לא חבל על כפתורי המקלדת שהקישו את המשפט ההזוי/התלוש/הדמיוני הזה?
גם איך זה קשור לנצחון? כיבוש עזה לא קשור במאום לניצחון במלחמה הנוכחית.
לא אני אמרתי את זה.
ציטטתי את מה שנאמר לי.

והסבר שלי:
ברור שניצחון זה בעצם פירוק החמאס וכ' וכ' וכ'
אבל מה יעזור כל זה כשצה''ל יסוג מהרצועה והם יחזו ר לשלוט? הם יהפכו לנכים? ישכחו איך חופרים? איך יורים?
ולכן החלום הגדול הוא בעצם להפוך את זה למין טריטוריה של ישראל,
אממה..
א. ידענו שזה ייקח זמן-אבל לא שערנו כמה- וכנראה שהמון המון המון.(בתפילה שלא נתייאש בסופו של דבר..)
ב. לא באמת ידעו לקראת מה הולכים, וכפי שהופתעו בשמחת תורה ככה הופתעו ועדיין בכל פעם מהחדש ממה שהם בעצם נחשפים אליו.
אבל תכל''ס-אם תשאלו לוחם מצוי בעזה זה החלום ולזה הם נלחמים, ולא מוכנים לצאת משם למרות הכל.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא אני אמרתי את זה.
ציטטתי את מה שנאמר לי.

והסבר שלי:
ברור שניצחון זה בעצם פירוק החמאס וכ' וכ' וכ'
אבל מה יעזור כל זה כשצה''ל יסוג מהרצועה והם יחזו ר לשלוט? הם יהפכו לנכים? ישכחו איך חופרים? איך יורים?
ולכן החלום הגדול הוא בעצם להפוך את זה למין טריטוריה של יש
אבל תכל''ס-אם תשאלו לוחם מצוי בעזה זה החלום ולזה הם נלחמים, ולא מוכנים לצאת משם למרות הכל.
ברור שלא מוכנים לצאת משם.
אבל אין צד שיהיה אפשר להסתובב בעזה כמו בתל אביב. על זה אף אחד לא מדבר.
יש כאן עירבוב של שני דברים.. בין זה שלא מוכנים לצאת משם [עד לכיבוש מלא ומיטוט חמס], לחלום שכתבת/שציטטת שיהיה אפשר להסתובב בעזה כמו בת"א.. אלו שני דברים. החלום ההוא אף אחד לא חולם עליו, כי הוא לא מציאותי טכנית. אבל בהחלט הצבא לא מוכן לצאת משם עד שימוטטו את חמאס לחלוטין, וישלוט שם מישהו אחר, אבל עזה לא תהפך להרצליה ובני ברק...

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ניצחון מדינת ישראל פירושו:
שלא יהיה שום איום כלפי מדינת ישראל מרצועת עזה.
היום כבר הצבא וכו’ אומרים שגם אם ישלח רקטה פעם ב... זה עדיין נקרא ניצחון
ולמעשה, האופציה היחידה שהניצחון יצליח זה כשיהודים יחזרו לחבל עזה או לגוש קטיף כלשונם.
זה יהיה כמו היום יו”ש שהצבא נמצא בכל מקום, ותתפלאו, אבל יש יהודים שמרגישים יותר בטוחים ביו”ש מאשר בתל אביב.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש כאן עירבוב של שני דברים.. בין זה שלא מוכנים לצאת משם [עד לכיבוש מלא ומיטוט חמס], לחלום שכתבת/שציטטת שיהיה אפשר להסתובב בעזה כמו בת"א.. אלו שני דברים. החלום ההוא אף אחד לא חולם עליו, כי הוא לא מציאותי טכנית. אבל בהחלט הצבא לא מוכן לצאת משם עד שימוטטו את חמאס לחלוטין, וישלוט שם מישהו אחר, אבל עזה לא תהפך להרצליה ובני ברק...
תראו כשבנ''א מצטט אדם אחר, יש 2 אפשרויות:
1.להאמין לדברים /לכל הפחות לבדוק.
2.לא להאמין ולהתווכח על הדקויות עם מי שציטט.
זה לבחירתכם.
לי אין את הנתונים להוכיח עד כמה ומה הפירוש המדויק של המשפט הנ''ל.
כן אני יכולה לומר בוודאות ששמעתי אותו לפחות מס' פעמים מהבנ''א. (קצין בגבעתי אם זה כ''כ משנה)
ואגב-כיום ישנם הרבה מאד אנשים שמסתובבים כמעט חופשי בעזה למרות ועם הכל-והם לא אנשי צבא.
אז נכון שזה נשמע פנטזיה-גם להם.
וגם אם באמת יש סיכוי כזה זה ייקח במקרה הטוב כמה שנים, אבל למול מה שהצבא גילה כשהוא נכנס לשם-הם לא ייצאו משם כ''כ מהר, לא כמו שאתם חושבים בכ''א, ובטח שלא כמו בתוכנית המקורית ב08/10.
אלא אם כן יופעלו מניפולציות בין לאומיות- מה שכל טירון ישראל יודע מכיר ומבין וגם הרבה חושש שיקרה.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ניצחון מדינת ישראל פירושו:
שלא יהיה שום איום כלפי מדינת ישראל מרצועת עזה.
היום כבר הצבא וכו’ אומרים שגם אם ישלח רקטה פעם ב... זה עדיין נקרא ניצחון
בדיוק!
ש-מרצועת עזה לא יהיה שום איום, אבל לא שעזה תהפך לכפר סבא ורעננה.
וגם אם באמת יש סיכוי כזה זה ייקח במקרה הטוב כמה שנים, אבל למול מה שהצבא גילה כשהוא נכנס לשם-הם לא ייצאו משם כ''כ מהר, לא כמו שאתם חושבים בכ''א, ובטח שלא כמו בתוכנית המקורית ב08/10.
אלא אם כן יופעלו מניפולציות בין לאומיות- מה שכל טירון ישראל יודע מכיר ומבין וגם הרבה חושש שיקרה.
ברור שהוא לא יצא משם כ"כ מהר.
ושוב, אתה מערבב שני דברים.. קטעים..

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בדיוק!
ש-מרצועת עזה לא יהיה שום איום, אבל לא שעזה תהפך לכפר סבא ורעננה.

ברור שהוא לא יצא משם כ"כ מהר.
ושוב, אתה מערבב שני דברים.. קטעים..
אף אחד לא חושב שעזה תהפוך לכפר סבא (כלומר היינו מאוד רוצים שגם עזה תהיה נהיה מערבים אבל במצב העניינים הנוכחי זה לא נראה סביר כל כך...).
אבל כן רוצים שהיא תהפוך ליהודה ושומרון.
כלומר שיהיה שם נוכחות יהודית תמיד הן צבאית והן אזרחית.
שבמצב כזה הערבים לא יוכלו להקים צבא כמו שהיה להם עד עכשיו בעזה.
ושיהיה שם שליטה צבאית בכל מקום וכל מחבל קטן כבר ידעו ברגע מה הכתובת שלו ויבקרו אותו בבית.
ואם לא עד כדי כך, אז לפחות כמו מה שהיה לפני גוש קטיף.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אף אחד לא חושב שעזה תהפוך לכפר סבא (כלומר היינו מאוד רוצים שגם עזה תהיה נהיה מערבים אבל במצב העניינים הנוכחי זה לא נראה סביר כל כך...).
אבל כן רוצים שהיא תהפוך ליהודה ושומרון.
כלומר שיהיה שם נוכחות יהודית תמיד הן צבאית והן אזרחית.
שבמצב כזה הערבים לא יוכלו להקים צבא כמו שהיה להם עד עכשיו בעזה.
ושיהיה שם שליטה צבאית בכל מקום וכל מחבל קטן כבר ידעו ברגע מה הכתובת שלו ויבקרו אותו בבית.
ואם לא עד כדי כך, אז לפחות כמו מה שהיה לפני גוש קטיף.
נס שיש אנשים כאלו כאן.
יש מבינים.
ויש...

כסא נח

משתמש מקצוען
בוודאי שהאופציה הזו קיימת
עברנו את זה במלחמת ששת הימים
כל ילד! יכל להסתובב חופשי
בריכוזים ערביים
והאוכלוסיה המקומית היתה מכבדת ומפחדת ממנו!
כך היה אז
תשאלו את סביכם.

מה שכן צריך הרתעה בשביל זה
וזה מצריך ס''ד!

השאלה האם אנחנו ראויים לזה?
לא האם הדבר אפשרי או לא?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה