השקעות ועדת דיור האם זה מועיל?

ניק 109814

משתמש פעיל
מצרף תמלול מהכנס של יד שמשון

אני רוצה רק לתת דגש קטן על המושג שנקרא ועדת הדיור שועדת הדיור זה סוג של שומר סף שמי שנמצא בפנים שמח שהוא נמצא ומי שנמצא בחוץ מקלל אותו אבל אני אסביר את העיקרון שעומד מאחורי הרעיון הזה ובעצם מה שאנחנו עושים כל מקום שהציבור החרדי נכנס לרכישת דירות ניקח את קריית יובל או את ירושלים וגרורותיה וגרורות ברגע שהציבור החרדי אומרים שאולי הוא מתחיל לקנות דירות ומתחיל לבוא לגור המחירים מזנקים באחוזים מטורפים לגמרי דבר שגורם לשתי בעיות דבר ראשון אין סיבה שנשלם יותר על אותו מוצר כשהציבור החילוני בעצם זאת אומרת הציבור המקומי לא אמור לדרוש את המחיר שבגלל שאנחנו רוצים לקנות את זה ודבר שני הרבה פעמים זה פוגע בהתיישבות בעצמה זאת אומרת אם האברכים מגיעים לאזור הזה בגלל שהמחיר זול אז ככל שהמחיר ישמר זול יותר זמן אז יותר ויותר דירות יגיעו לציבור החרדי האיכותי ציבור האברכים ולא ציבור המשקיעים כמו שכמה מקרים שבאמת חסה ש את את ההתפתחות אפשר למנות שלוש דברים שבעצם גורמים לעליית המחירים המופרעת ברגע שהציבור החרדי נכנס בהם הדבר הראשון ולדעתי הוא הכי משמעותי זה הנושא שנקרא בורות חוסר ידע אם אני מגיע מקרת ספר במושגים של מליון 800 עד ש מיליון שלושה חדרים ואני שומע על דירה ב700 אל שלושה חדרים זה נשמע לי מדהים דבר שהוא בלתי מושג היום בשנה שבה אנחנו נמצאים ובגבעת המורה דירה ככזאת יכולה לעלות רק630 אלף ש"ח כן יש מחירים כאלה בגבת המורה והדירות נמכרות כל שנה ובבת שאן שאנחנו מתחילים עכשיו לפתח שם זה יכול לעלות גם פחות גם באזור 500 אלף ש"ח יש עכשיו הסיכוי שלי כאברך מקרית הספר לבוא ולבחון את השוק שם כשמתוך מציג לי דירה הוא אפסי אין לישום אינדיקציה של מחיר אני לא יודע מה נכון מה המחירים מה הכיוון ממילא הפספוס הקטן הזה הוא מעלה ב50 אל שק בחודשיים את מחירי הדירות ועוד 50 ועוד 50 המחירים פשוט קופצים סתם מחוסר ידע מוחלט הדבר השני יצא לי להיפגש פה עם אחד מהדיירים הגדולים בעיר אז הוא אמר לי שעל הביקורת שיש על ה יש תור אז זה מעצבן כן אנשים רוצים להיכנס וזה מעצבן אותם לחכות בתור אז אמרתי לו שכשיש תור בכניסה לבנק יש שתי אפשרויות יש סגירה לא בטוח שכולם יכנסו אבל או שנדחף כולם יחד על הדלת או שנעמוד בתור אין לנו הוכחה באיזה מקרה יכנסו יותר אנשים אבל בטוח שהנזק יעשה זאת אומרת שכש שתי אנשים מגיעים היום לקנות דירה אחת וזה לא משנה באיזה עיר פריפריאלית ובאיזשהו שכונה ותיקה ישנה אם שתיהם ילחצו ביחד על אותה דירה מחיר הדירה יעלה בעשרות אלפי שקלים מיידית על הדירה הספציפית הזאת מה שיגרום לשתי האנשים האלה לשלם יותר כסף הוא על הדירה הזאת כי הוא יעקוף בהתמכרות והשני על הדירה הבאה כי כי המחיר של הדירה הבא יעלי והמקרה והדבר השלישי זה מה שהזכרתי בהתחלה השם הזה שהציבור החרדי נכנס הציבור החרדי מגיע אז כולם מסתערים והמתחים מתחילים לעלות מחירים והחילונים פתאום משתגעים לגמרי אז אומר להם לא אתה רוצה למכור זה המחיר אתה לא רוצה תחכה ויש דירות בהמתנה ויש המון דירות בהמתנה אבל בסוף בשורה התחתונה כולם מגיעים בסוף למחיר הזה והיום ברוך השם בגבת המורה שהמודל הזה מאוד מאוד מצליח בשנים האחרונות אז 80% מהדירות לפחות מגיע לקהילה וזה דברים מתועדים ונבדקים אנחנו מנתרים את את השוק הזה עכשיו באופן עקרוני במילה אחת איש היום בארץ לא מעט מקומות ערים שיש בהם את האזור הישן ואת האזור החדש האזור הישן ננטש הוא נהפך להיות מקום לא רלוונטי.

@איצ'ה קו המידע המשימה הבאה אחרי הפורום להגנת הצרכן זה להרים ועדת דיור ארצי ופתרת את מצוקת הדיור, הכסף שהציבור יחסוך יעלה עשרת מונים על ההפסדים שמנעת מהציבור בהשקעות מפוקפקות.

הרב הגו-N

משתמש פעיל
הבעיה של ועדת הדיור היא כשיש עליית מחירים מקומית/אזורית אמיתית,
אם ועדת הדיור לא קלטה את העניין בזמן אז כל הדירות הזולות שמוצעות באותה תקופה נחטפות ע"י חילונים,
למשל:
ועדת הדיור מגבילה ל500K כשהמחירון האמיתי הוא כזה ואז המחירים מתחילים לעלות וחרדים לא קונים,
אחרי תקופה כשהמחירון 550K ועדת הדיור מתעשתת ומעדכנת ל550K, כל האברכים שחיכו באותה תקופה ישלמו יותר
והקהילה הפסידה עשרות דירות שבלמו את ההתפתחות האקספוננציאלית שלה,
בקיצור:
חובה שיהיו אנשים מוכשרים מאד עם יד על הדופק בלי להרדם על המשמרת.

פעם היה איש

משתמש רשום
@איצ'ה קו המידע המשימה הבאה אחרי הפורום להגנת הצרכן זה להרים ועדת דיור ארצי ופתרת את מצוקת הדיור, הכסף שהציבור יחסוך יעלה עשרת מונים על ההפסדים שמנעת מהציבור בהשקעות מפוקפקות.
יש לך הסבר למיזם שאתה מציע להקים מה זה ועד הדיור הארצי ומה הוא יעשה?

פעם היה איש

משתמש רשום
הבעיה של ועדת הדיור היא כשיש עליית מחירים מקומית/אזורית אמיתית,
אם ועדת הדיור לא קלטה את העניין בזמן אז כל הדירות הזולות שמוצעות באותה תקופה נחטפות ע"י חילונים,
למשל:
ועדת הדיור מגבילה ל500K כשהמחירון האמיתי הוא כזה ואז המחירים מתחילים לעלות וחרדים לא קונים,
אחרי תקופה כשהמחירון 550K ועדת הדיור מתעשתת ומעדכנת ל550K, כל האברכים שחיכו באותה תקופה ישלמו יותר
והקהילה הפסידה עשרות דירות שבלמו את ההתפתחות האקספוננציאלית שלה,
בקיצור:
חובה שיהיו אנשים מוכשרים מאד עם יד על הדופק בלי להרדם על המשמרת.
יש לי עוד כמה בעיות להציע:
אם הם לא ידעו להבדיל בין דירת 3 חדרים ל4.
אם הם לא יקלטו בזמן שהמתווך מציע להם דירה למכירה.
אם הם יחשבו שהמחירים בדולרים ולא בשקלים.

הבעיה של פרוג זה שאנשים לא חושבים לפני שהם כותבים או שהם חושבים שהם היחידים שחושבים.

כותרת כמו הבעיה של ועדת הדיור... זה כותרת שמשמעותה - יש בעיות בועדת דיור אולי יצליחו להסתדר איתם ואולי לא,
זה יכול לגרום לאנשים להיות נגד וחבל.

צחי קרמר

משתמש פעיל
מאד מעריך את הרצון הטוב
אבל זה משהו שרלוונטי רק לפריפריה ברב הארץ המגזר החרדי מוריד את המחיר ולא מעלה
כמובן דלעפולה נצרת עילית טבריה וכד זה דבר חשוב ובחלקם זה כבר קיים​

ניק 109814

משתמש פעיל
יש לך הסבר למיזם שאתה מציע להקים מה זה ועד הדיור הארצי ומה הוא יעשה?
לנסות לאגד ביחד רבנים ודיינים מכל החוגים להקים וועדה שתקבע מחירים למקומות חדשים כמו מזרח עכו וכסיף שאין שם עדיין רוכשים (שישימו רגלים) ולקבוע מחירים כמו בעפולה שהוועדה קמה מהיום הראשון של היוזמה שם.

הוועדה מאוד מועילה ניתן לראות מה קורה כמה רחובות משם בויזניץ שאין להם וועדה מתפקדת, על אף שלחסידות יותר קל לנהל וועדות, אבל כנראה שזה קשור להתנהלות של העסקנים כמו בעמנואל בשעתו.

פעם היה איש

משתמש רשום
לנסות לאגד ביחד רבנים ודיינים מכל החוגים להקים וועדה שתקבע מחירים למקומות חדשים כמו מזרח עכו וכסיף שאין שם עדיין רוכשים (שישימו רגלים) ולקבוע מחירים כמו בעפולה שהוועדה קמה מהיום הראשון של היוזמה שם.

הוועדה מאוד מועילה ניתן לראות מה קורה כמה רחובות משם בויזניץ שאין להם וועדה מתפקדת, על אף שלחסידות יותר קל לנהל וועדות, אבל כנראה שזה קשור להתנהלות של העסקנים כמו בעמנואל בשעתו.
חשבתי שהכוונה לוועדה לכל הארץ זה דבר לא רלוונטי,
גם ההצעה הזאת לא כל כך מעשית כי אין כל כך דרך לאכוף את זה,
רק במקומות שיש קהילה קיימת אחת חזקה היא יכולה לא לקבל למוסדות ויש לזה שיניים.
סתם הוראות של רבנים לא באמת יחזיקו (לדאבוננו).

מנחם גרוס

משתמש חדש
איך משיגים פרטים על הפרוייקט החדש ליד עכו?

קבצים מצורפים

• שערי עכו.jpg
    שערי עכו.jpg
    KB 9.9 · צפיות: 9

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה