בשרי הקרפלאך שלנו

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
הרבה שנים מכינים והוא טעים ומוצלח. 2 כוסות קמח לבן, 3/4 כוס מים חמים 2-3 כפות שמן ומעט מלח.לשים את הכל לבצק ומניחים למנוחה של עד שעה. מחלקים את הבצק ל - 2 חלקים ומרדדים לעלה הכי דק שאפשר, דק יותר מוצלח יותר! המילוי: אנחנו ממלאים רק בעוף טחון, הכי טעים רבע קילו פרגית ורבע קילו חזה עוף טחון, אפשר גם פירה תפוחי אדמה או בשר בקר או כבד צלוי הכל לפי מה שאוהבים. מטגנים במחבת הרבה בצל מוסיפים את הבשר ותבלינים שאוהבים מלח,פלפל,גריל עוף,פפריקה רגילה או מעושנת, אפשר להוסיף גם ירק קצוץ כמו פטרוזיליה/כוסברה. מטגנים טוב ומפוררים כל הזמן עם מזלג את הגושים. עכשיו מרדדים את הבצק על משטח מקומח בנדיבות, קורצים עיגולים. כשהבשר כבר פושר בעזרת כף מניחים מהמילוי במרכז העיגול וסוגרים היטב את העיגול לחצי, יוצרים את הצורה האופינית על האצבעות ומדביקים את הקצוות בעזרת קצת קמח, השלב הזה דורש מיומנות אבל די מהר לומדים אותו.
הבישול: אפשרות 1 להקפיא את הבצק אפשרות 2 לבשל, לקרר ואז להקפיא (אני עשיתי אפשרות 2) מבשלים בסיר גדול עם מים ומעט שמן עד 10 דקות או עד שכולם צפים על המים, מוציאים בזהירות לכף מחוררת. אפשר ורצוי לפני ההגשה להכניס לסיר מרק צח רותח.
יום כיפור (1).jpeg
יום כיפור (2).jpeg
יום כיפור (3).jpeg
יום כיפור (4).jpeg
יום כיפור (5).jpeg
יום כיפור (6).jpeg
יום כיפור (7).jpeg

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
זה מגרה במיוחד
ואת מזכירה לי שעוד לא ביררתי אם יש לי אצל אמא שלי
או שאני צריכה להכין לבד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה