התייעצות האם שווה לקחת ''בדק בית''. בטרם קבלת מפתח בדירה חדשה?

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
אני לא לקחתי. לפני מסירת הדירה עברתי על דוחות בדק בית כדי לראות על מה צריך לשים לב.
@הקרמלין במוסקבה זה תלוי בכם.
האם אתם טיפוסים ששמים לב לפרטים הקטנים.
אני לא לקחתי כי התייעצתי עם קרוב שעוסק בתחום והוא אמר לי 'יש לך עכשיו שנים לבדוק אם כל הצנרת בסדר' (תקופת האחריות).
אמנם יש דברים שהאחריות היתה שנה, אבל בשנה הזאת הספקתי למצא את כל הליקויים שבתחום הזה (דלתות, רצפות, ארונות מטבח, סיוד.
הלכתי ל-2 דירות של קרובי משפחה שלקחו בדק בית, ולהפתעתי מצאתי ליקויים בדלת כניסה, המקום הראשון שאמורים לראות.
ההבדל בין אני ששלא לקחתי לאלה שלקחו היה 1300 ש"ח שהם הוציאו ותו לא.
אף אחד מהרוכשים סביבי לא שמעתי שנעזר בזה יותר מדאי.
זה גם היה תלוי בסגנון האנשים, יש אנשים ששווה להם להוציא על ראש שקט.
(אגב, היה מקרה אצל קרובת משפחה שהבודק מצא ליקויי צנרת שע"פ חוק הקבלן היה צריך לסדר, הקבלן הכחיש וטען שהבודק בודק עם מכשיר תקול, וזהו, בסוף באמת היה רטיבות באותו מקום שעליו הצביע הבדק בית, הקבלן סידר אך טען בתוקף שהבדק בית טעה...)

נערך לאחרונה ב:

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
והכי חשוב לא לשכוח
בעת מסירת המפתחות או הפרוטוקול לציין בצורה ברורה על אישור מסירה / פרוטוקול
בכפוף לחוות דעת הנדסית או בכפוף לדו"ח בדק בית

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא לקחתי.
@הקרמלין במוסקבה זה תלוי בכם.
האם אתם טיפוסים ששמים לב לפרטים הקטנים.
אני לא לקחתי כי התייעצתי עם קרוב שעוסק בתחום והוא אמר לי 'יש לך עכשיו שנים לבדוק אם כל הצנרת בסדר' (תקופת האחריות).
אמנם יש דברים שהאחריות היתה שנה, אבל בשנה הזאת הספקתי למצא את כל הליקויים שבתחום הזה (דלתות, רצפות, ארונות מטבח, סיוד.
הלכתי ל-2 דירות של קרובי משפחה שלקחו בדק בית, ולהפתעתי מצאתי ליקויים בדלת כניסה, המקום הראשון שאמורים לראות.
תמיד יכול להיות פספוסים קטנים
כשאתם לוקחים בדק בית תהיו שם
תרשמו לעצמכם כל מה שנראה לכם
אפילו שטויות ותראו את זה גם למהנדס

1. יש דברים שאי אפשר לבדוק ללא ציוד מקצועי
2. יש לך שיניים מול הקבלן בהתחמקויות

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
1. יש דברים שאי אפשר לבדוק ללא ציוד מקצועי
2. יש לך שיניים מול הקבלן בהתחמקויות
1. לכן הבאתי סיפור בסוף להראות שלמעשה לא היה רלוונטי, הקבלן היה "תדהר" שנחשב מהקבלנים הטובים בתחום.
2. אם נפלת על קבלן שמתחמק גם בדק בית לא יעזור, רק ליווי משפטי שגם ייסחב וגם יעלה הרבה.

csketch

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
היום הם בודקים עם מצלמות טרמיות רטיבויות, הם בודקים סטיות בין המרצפות, כשהגובה לא שווה, בחיים קבלן לא יחליף לך בלי דוח בדק ממהנדס, הוא תמיד יטען שזה סטיה חוקית, ורק עם תמונה מהמודד הדיגיטלי של הבודק הוא ייאלץ להחליף, אצלינו החליפו 3 אריחים בריצפה, לאח שלי הוא גילה שהזכוכיות במעקה במרפסת זזות קצת עם מנענעים אותם ממש חזק, (בחיים לא הייתם עושים את זה) וזה גורם שאחרי כמה שנים נהיה סדקים בזכוכיות, היה רשימה ארוכה ובהחלט הקבלן עשה הכל!
אבל בלי קשר לזה שילמתם על דירה מליון וחצי- שתי מיליון וחצי, לא שווה לשלם 1000 ש"ח להיות רגועים שהכל בסדר?
עשינו אצל מישהו פרטי הוא תותח בתחום עשינו אצליו 4 אחים והרבה חברים נוספים, שמו בר הנדסה, הוא מצוין

אא-אסתר

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
היום הם בודקים עם מצלמות טרמיות רטיבויות, הם בודקים סטיות בין המרצפות, כשהגובה לא שווה, בחיים קבלן לא יחליף לך בלי דוח בדק ממהנדס, הוא תמיד יטען שזה סטיה חוקית, ורק עם תמונה מהמודד הדיגיטלי של הבודק הוא ייאלץ להחליף, אצלינו החליפו 3 אריחים בריצפה, לאח שלי הוא גילה שהזכוכיות במעקה במרפסת זזות קצת עם מנענעים אותם ממש חזק, (בחיים לא הייתם עושים את זה) וזה גורם שאחרי כמה שנים נהיה סדקים בזכוכיות, היה רשימה ארוכה ובהחלט הקבלן עשה הכל!
אבל בלי קשר לזה שילמתם על דירה מליון וחצי- שתי מיליון וחצי, לא שווה לשלם 1000 ש"ח להיות רגועים שהכל בסדר?
עשינו אצל מישהו פרטי הוא תותח בתחום עשינו אצליו 4 אחים והרבה חברים נוספים, שמו בר הנדסה, הוא מצוין
יעזור לי מאד לדעת אצל מי עשיתם - צריכה דחוףףף למחר!

איילה אור

משתמש צעיר
אני עבדתי בעבר במשרדים של ארד בדק בית, והייתי בהלם מגודל הבדיקה, זה בדיקות עומק ממש, ויש להם גם סמכות משפטית עם צריך ומהנדסים מקצועיים, ואני ממה שראיתי מבתוכו ברור לי שהייתי מזמינה אותם אם הייתי צריכה. ( אין לי איתם כלום היום אז זה המלצה נטו)

מצב רוח תקין

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
קופצת על האשכול
לקחנו בדק לדירה
עכשיו לפני אכלוס הבנין רוצה לקחת חברת בדק לבדיקת הבנין
האם נצרך?
הסכום מתחלק בין כל הדיירים כך שזה לא יוצא הרבה (בתקווה שלא יהיו מתנגדים). שווה בהחלט.

אוהב ציון

משתמש רשום
חבל על הכסף .

גם אם יש חוות דעת של בדק בית ,

הם צריכים לבוא להעיד בבית משפט ,

וכשמבקשים להם לבוא להעיד הם מבקשים קרוב ל10 אלף ש"ח וכו' כך שזה פרנסה נטו למהנדס........

חבל על הכסף .

גם אם יש חוות דעת של בדק בית ,

הם צריכים לבוא להעיד בבית משפט ,

וכשמבקשים להם לבוא להעיד הם מבקשים קרוב ל10 אלף ש"ח וכו' כך שזה פרנסה נטו למהנדס........
זה בכלל לא נכון
מניסיון אישי
אצלי הקבלן עשה פרצופים על הדו"ח ולא רצה לתקן כמה ליקויים ....
ואז - מספיק שאתה מאיים בצורה חזקה ורצינית על הקבלן -
שהנה היום אתה פותח תיק בבית מפט לתביעות קטנות
ופתאום הכל מסתדר ...
מניסיון אישי .

אוהב ציון

משתמש רשום
ייתכן ואתה צודק , אבל בשלב ראשון מנסים בדרך רגילה לבקש לקבלן לתקן במה שהעיניים רואות , ואפשר גם לתבוע בדין תורה רוב הקבלנים שמחים לבוא לדון בבתי דין ,ואם הוא קבלן שמבין רק בדרך של איומים , לא תמיד האיום עובד עליו ...........
כך שצריך לשקלל את הכל , בהחלטה אם לקחת בדק בית

ייתכן ואתה צודק , אבל בשלב ראשון מנסים בדרך רגילה לבקש לקבלן לתקן במה שהעיניים רואות , ואפשר גם לתבוע בדין תורה רוב הקבלנים שמחים לבוא לדון בבתי דין ,ואם הוא קבלן שמבין רק בדרך של איומים , לא תמיד האיום עובד עליו ...........
כך שצריך לשקלל את הכל , בהחלטה אם לקחת בדק בית
מה הקשר לבוא לבית דין ?
יש ויכוח האם הבלטות עקומות או שלא
זה כזה שטח אפור ..
הקבלן טען שזה עומד בתקן ואין לו מה לתקן
אני באופן אישי לא מבין בזה , אבל אני לא מעוניין שאחרי זה בניקיון של הבית המים לא יזרמו טוב ...
ובזכות הדו"ח של הבדק בית - והאיום ... הוא פשוט היה צריך להרים את הבלטות , ולסדר הכל
וכאלה , היה לי עוד לפחות 10 מקרים ודוגמאות בדירה שלי

אם אתה רוצה עוד פרטים ודוגמאות , אפשר בפרטי בשמחה .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה