עזרה באקסל בגוגל שיטס: איחוד טבלאות והשמטת כפולים לפי עמודה ספציפית

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני רוצה לאחד 2 טבלאות בגוגל שיטס.

מבנה העמודות של 2 הטבלאות שווה.

אחרי האיחוד, אני רוצה להשמיט כפולים לפי אחת העמודות.
דהיינו, עמודה A היא קוד אישי שיש לכל שורה, בעוד שבשאר העמודות הנתונים יכולים להיות שונים.

אני רוצה שכאשר בעמודה A יש 2 שורות עם אותו הנתון, למחוק את השורה הכפולה.

דבר נוסף:
אני רוצה שימחוק את המאוחר מביניהם.

כוונתי שאני יוסיף ל-2 הטבלאות עמודה H שבה בטבלה הישנה אני יכניס 2, ובטבלה החדשה אני יכניס 1,
ואני רוצה שהוא ימחוק לי את השורה שהיא כפולה בעמודה A, ורשום בה בעמודה H את הספרה 2.

אודה למסייעים.

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אני רוצה לאחד 2 טבלאות בגוגל שיטס.

מבנה העמודות של 2 הטבלאות שווה.
תפעל לפי ההנחיות כאן
אחרי האיחוד, אני רוצה להשמיט כפולים לפי אחת העמודות.
דהיינו, עמודה A היא קוד אישי שיש לכל שורה, בעוד שבשאר העמודות הנתונים יכולים להיות שונים.

אני רוצה שכאשר בעמודה A יש 2 שורות עם אותו הנתון, למחוק את השורה הכפולה.
אם אין לך נפקא מינה איזו שורה כפולה תוסר
ראה כאן מדריך
דבר נוסף:
אני רוצה שימחוק את המאוחר מביניהם.

כוונתי שאני יוסיף ל-2 הטבלאות עמודה H שבה בטבלה הישנה אני יכניס 2, ובטבלה החדשה אני יכניס 1,
ואני רוצה שהוא ימחוק לי את השורה שהיא כפולה בעמודה A, ורשום בה בעמודה H את הספרה 2.

אודה למסייעים.
אחרי ככלות הכל.. תשלח גיליון דוגמא עם השאלה האחרונה(מפורטת עם דוגמא) בגוף הגיליון
בהצלחה

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תפעל לפי ההנחיות כאן

אם אין לך נפקא מינה איזו שורה כפולה תוסר
ראה כאן מדריך

אחרי ככלות הכל.. תשלח גיליון דוגמא עם השאלה האחרונה(מפורטת עם דוגמא) בגוף הגיליון
בהצלחה
הקישור הראשון ששמת לא רלוונטי לשאלה.

אני רוצה לאחד את הטבלאות באופן שהם יהיו אחד תחת השני, ולא להביא עמודה מטבלה א' שתוצג בטבלה ב'.

נא ראה את שאלתי בהודעה הראשונה, שכוונתי שיש 2 טבלאות עם אותם מבנה, ואני סה"כ רוצה לאחד אותם.
האמת, שאולי ניתן לעשות זאת בפשטות עם העתק הדבק.
השאלה אם אין דרך יותר טובה, כי מדובר בטבלה ענקית.

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
הקישור הראשון ששמת לא רלוונטי לשאלה.

אני רוצה לאחד את הטבלאות באופן שהם יהיו אחד תחת השני, ולא להביא עמודה מטבלה א' שתוצג בטבלה ב'.

נא ראה את שאלתי בהודעה הראשונה, שכוונתי שיש 2 טבלאות עם אותם מבנה, ואני סה"כ רוצה לאחד אותם.
האמת, שאולי ניתן לעשות זאת בפשטות עם העתק הדבק.
השאלה אם אין דרך יותר טובה, כי מדובר בטבלה ענקית.
עכשיו הבנתי.
תסמן את כל גיליון 1 >העתק
ותבצע הדבק מתחת לשורה האחרונה בגיליון 2
זה הכי קצר ופשוט

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תודה רבה.
שאלה נוספת: האם יש דרך למשהו הפוך:
רצוני למצוא מה הם השורות שנמצאים באחת הטבלאות בלבד.
יש דרך לכך?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
רק אוסיף שברמה העקרונית זה ניתן.
בלינק המצורף מדובר במציאת ערכים כפולים בין 2 עמודות באותו גיליון.
עם אותם עקרונות של עיצוב מותנה ופונקציית countif ניתן ליישם זאת גם בין 2 גיליונות.
הדרך כאן מעט ארוכה ומפותלת.
ולכן עצתי (אם אין להנ"ל שום השלכה מעשית) .לבצע העתקה והדבקה טבלה מתחת לטבלה.ואז לבצע הסרת כפילויות בצורה פשוטה יותר.

מסתודד

משתמש מקצוען
מעונין לעשות שתי טבלאות שונות על גליון אחד בגוגל שיטס
איך אני עושה את זה
הייתי רוצה שאוכל לסנן כל טבלה בנפרד למרות ששתיהם על אותו גליון
ולא כל השורה תסונן לי
תודה

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
מעונין לעשות שתי טבלאות שונות על גליון אחד בגוגל שיטס
איך אני עושה את זה
הייתי רוצה שאוכל לסנן כל טבלה בנפרד למרות ששתיהם על אותו גליון
ולא כל השורה תסונן לי
תודה
עניתי על כך בלינק כאן
הודעה בנושא 'רוצה לעזור לכם באקסל' https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13248151

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה