סיפור בהמשכים איך תמיד זה קורה לי?!

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תקשיבי, ותקשיבי לי טוב!
את לא מכשילה את מורדי!!!
הוא ילד טוב מבית טוב!
קצת היפר, עושה שטויות, אבל לא להגזים!

אני חייבת לציין שאהבתי את הדילמה, רק בתנאי שהוא יתגבר! (לא אכפת לי מהחברים שלו, אבל אל תשאירי אותו לבד)
סתם ככה, מצד אחד זה חזק הקטע של הלא כשר בכלל.
אבל אולי אם היית עושה רבנות, הדילמה הייתה קצת יותר רצינית. כי מצד אחד זה כשר ומצד שני...

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
תקשיבי, ותקשיבי לי טוב!
את לא מכשילה את מורדי!!!
הוא ילד טוב מבית טוב!
כתוב מדהים.
חייבת להגיד משהו על עניין הכשרות!
הרבה מהבחורים שנוטים טיפה לעולם שונה משלנו- נשארים שומרי כשרות.
ועל מורדי אני מאמינה שלא יאכל מהמנה הזאת..
עוד לא הבנתי אם יש לו עקרונות או שהוא מנסה לעבור לצד המתרס בהדרגה..כי ככה זה נראה
לא רוצה לגלות את ההמשך, אז בואו נחכה לפרק הבא ;)
אני חייבת לציין שאהבתי את הדילמה, רק בתנאי שהוא יתגבר! (לא אכפת לי מהחברים שלו, אבל אל תשאירי אותו לבד)
אבל אולי אם היית עושה רבנות, הדילמה הייתה קצת יותר רצינית. כי מצד אחד זה כשר ומצד שני...
לדעתי כאן המצב של הבחורים האלו הוא שהם מסוגלים לאכול לא כשר. מבחינתם רבנות זה כבר דבר שבשגרה.
לא כשר, כשהם רעבים, לא נראה להם כמו סוף העולם.
אבל כמו שכבר כתבתי... עוד כמה ימים של סבלנות (:

לרקוד על הירח

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
תקשיבי, ותקשיבי לי טוב!
את לא מכשילה את מורדי!!!
הוא ילד טוב מבית טוב!

אהמ... תזכורת:
סיפור טוב הוא סיפור שיש בו דמויות אמינות.

לדעתי כולנו אהבנו את מורדי דווקא בגלל שהוא כזה אנושי, ו'מתמודד' על כל גווניו. גם לו מותר ליפול. ואם לא עכשיו, אז מסתבר שזה יהיה אחר כך... ואחרי שהוא ייפול, הוא גם יקום.
כמו כולנו :)

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לדעתי כאן המצב של הבחורים האלו הוא שהם מסוגלים לאכול לא כשר. מבחינתם רבנות זה כבר דבר שבשגרה.
לא כשר, כשהם רעבים, לא נראה להם כמו סוף העולם.
אבל כמו שכבר כתבתי... עוד כמה ימים של סבלנות (:
לדעתי כולנו אהבנו את מורדי דווקא בגלל שהוא כזה אנושי, ו'מתמודד' על כל גווניו. גם לו מותר ליפול. ואם לא עכשיו, אז מסתבר שזה יהיה אחר כך... ואחרי שהוא ייפול, הוא גם יקום.
לא כזה מהר מגיעים לשלב כזה, אם בכלל.
הבחור ההוא שממש מורעב, ניחא.
אבל להגיד שכל השאר מסוגלים לאכול לא כשר?
את צריכה לשכנע אותי ממש חזק.
(רבנות זה לא כ"כ דבר שבשגרה למי שחי ביום-יום במקום חרדי ואת לא מדברת פה על רבנות מהדרין או על צ'יפס, אלא על בשרי שבזה אין צד להקל.)

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
(רבנות זה לא כ"כ דבר שבשגרה למי שחי ביום-יום במקום חרדי ואת לא מדברת פה על רבנות מהדרין או על צ'יפס, אלא על בשרי שבזה אין צד להקל.)
גם שאר הבחורים, לדעתי כשיביאו את האוכל הם יגלו כמה הם רעבים, אחרי הכל הם לא אכלו יום שלם.
אבל נחכה לפרק הבא כדי לדעת מה באמת יהיה.
מי אמר שכולם שם גרים במקום חרדי?

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
בלי קשר למקום חרדי, וגם בלי כל כך קשר לסיפור עצמו.
תארי לך בחור, במשך שנתיים שלוש נודד בין ישיבות, שכל אחד יותר גרועה מהשניה, תקופה בלי ישיבה, טלפון לא כשר, את יכולה לדמיין לבד מה עוד, אז בפעמים הראשונות שיצא לו לאכול רבנות בכל מיני טיולים, הוא היה מזועזע מעצמו, ואז התרגל. ואם הוא בלי מסגרת, יחסית רחוק בדברים שבקדושה, לא בטוח שבמצב שהוא רעב, הוא יצליח להתגבר ולא לאכול לא כשר.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלי קשר למקום חרדי, וגם בלי כל כך קשר לסיפור עצמו.
תארי לך בחור, במשך שנתיים שלוש נודד בין ישיבות, שכל אחד יותר גרועה מהשניה, תקופה בלי ישיבה, טלפון לא כשר, את יכולה לדמיין לבד מה עוד, אז בפעמים הראשונות שיצא לו לאכול רבנות בכל מיני טיולים, הוא היה מזועזע מעצמו, ואז התרגל. ואם הוא בלי מסגרת, יחסית רחוק בדברים שבקדושה, לא בטוח שבמצב שהוא רעב, הוא יצליח להתגבר ולא לאכול לא כשר.
אני לא כ"כ מסכימה (מהיכרות עם... כמובן שתמיד יהיו כאלו אך תמיד יהיו כאלו שלא) ונעצור כאן את הדיון.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שמה כאן את דעתי:
אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו.
אי אפשר לדעת, לשפוט או לקבוע במקום אדם אחר אמיתי בסיטואציה כזו.

רק מה? כאן לא מדובר על אדם אמיתי (מקווה) אלא על דמות.
ובתור דמות, השאלה היא מה המסר הנכון להעביר.
וזו כבר לגמרי בחירה של הכותבת: האם לקבל את מורדי גם כשהוא נופל כ"כ נמוך, או להאמין שגם במקום נמוך כ"כ יש לו כוח לשמור על עצמו.
מודה שאישית לא הייתי נכנסת לכתיבת סצנה כזו, ומאחלת את כל ההצלחה שבעולם ביציאה מהפלונטר המורכב הזה.

S.

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
וזו כבר לגמרי בחירה של הכותבת: האם לקבל את מורדי גם כשהוא נופל כ"כ נמוך, או להאמין שגם במקום נמוך כ"כ יש לו כוח לשמור על עצמו.
במידה והיא מפילה את מורדי בנסיון הזה, זה לא בהכרח מוגדר כ- לקבל את מורדי גם כשהוא נופל כל כך נמוך,
זאת יכולה להיות עוד נפילה- וכן, אחריה אולי יבוא נסיון שבו הוא ישמור על עצמו...

Ayala10

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
במידה והיא מפילה את מורדי בנסיון הזה, זה לא בהכרח מוגדר כ- לקבל את מורדי גם כשהוא נופל כל כך נמוך,
זאת יכולה להיות עוד נפילה- וכן, אחריה אולי יבוא נסיון שבו הוא ישמור על עצמו...
היא רוצה לשלוח אותו לתאילנד, מה שאומר שכנראה הוא צריך "לרדת ברמת הרוחניות שלו" או משהו כזה...
בכל אופן, @לוטם, מתי הפרק הבא??? אנחנו במתחחחח

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כרגיל מעולה (וכואב). אני כבר במתח.

מצטרף להערה בנושא הכשרות. כשרות זה משהו מאוד בסיסי, כמעט כמו שבת. זה הרבה מעבר ללא להניח תפילין מידי פעם, ולענ"ד זה התדרדרות מאוד רצינית יחסית לדברים המתוארים בפרקים הקודמים.

אם המקום בו הם קונים מתואר כדתי/מסורתי (כמו שאומרים: יש לי תמונה של הבבא סאלי) זה יותר אמין, כי יש דתיים ומסורתיים שזה יספיק להם. אם לא, מדובר על מהלך דרמטי כמעט כמו חילול שבת במזיד.

יכול להיות שהכוונה היא להגיע למהלך כזה רציני, פשוט זה לא היה נראה כל כך הכיוון עד עכשיו.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
תודה לכולכם על התגובות,
כיף לראות איך הדמויות חיות לכם בראש :)

בגדול, הפרק מוכן, אבל אני אעלה אותו שבוע הבא בעז"ה, אז עוד קצת סבלנות לבחירות של מורדי וחברים שלו ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה