סיפור - ולא לתחרות ;)

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כבר שבוע אני מנסה לדלות רעיון לסיפור עבור התחרות, ואין. האמת שגם יותר מדי זמן לכתוב אין.
אבל פתאום נזכרתי בסיפור הזה שכתבתי בעבר לתחרות סיפורים בפורום הנשי, משום מה נראה לי קשור איכשהו לנושא.
אני כמובן לא שולחת לתחרות, כי לא ממחזרים חומרים ;) אבל אני יותר מאשמח לקבל פידבק וביקורת.

יש שכר לפעולתך

שתי נקישות קצרות והדלת נפתחת. היא ממהרת למחות את עיניה בגב ידה ומסדרת את המטפחת שנשמטה. יודעת שהיא מכאיבה לו, אבל גם לה כואב. כל כך כואב. אצבעותיה מתהדקות שוב סביב הסורגים הלבנים, ממאנות לעזוב, להפרד.

רחל? היא שומעת בקולו את התקווה הקטנה, הקלושה , שאולי הערב הזה ימצא אותה מקפלת כביסה, מגהצת או אפילו - ואולי לזאת הוא כבר לא מעז לייחל - סתם יושבת וקוראת ספר או מפטפטת עם חברה. אבל רגליו כבר מוליכות אותו לחדר, והיא חוששת להרים את מבטה אליו ולפגוש את ים הכאב בעיניו, כאב שהיא, שקועה בצערה, רק מוסיפה לו.

"שלום, איך היה היום?" מנסה בכח לחזור לתפקיד הרעיה הכשרה, הממתנת. "ברוך השם, הסוגיה קשה, התעיפתי ממש", מאיר באמת נשמע מותש ומצפונה שוב מכה בה: "ילדך הלך לבלי שוב, אבל יש לך בעל אוהב ודואג שרוצה לראות אותך מתאוששת וחוזרת לחיים נורמליים. את לא יכולה להמשיך כך! כבר עבר מספיק זמן", גיחוך עולה בה – 'וכי מי זה מחליט מתי עבר מספיק זמן? כנראה שלי הזמן עוד לא מספיק...'

ליד השולחן הערוך בכוחות משותפים, נראה הכל נורמלי. זוג צעיר יושב ואוכל בצוותא ארוחת ערב, פסטורלי ממש... דמעה קטנה מבצבצת בזוית העין, והיא דוחקת אותה פנימה בכח, חוששת להעכיר את האוירה שוב. אבל נראה שמאיר החליט לעשות זאת במקומה: "רחל, אני לא רוצה להכאיב לך, אבל אולי תחשבי על זה שוב? העריסה הזו צריכה לצאת מהבית שלנו, היא לא עושה לך טוב" הוא כבר נשמע נחרץ יותר הפעם, וגווה מתקשח "אני יודעת טוב מאד מה עושה לי טוב. אני לא מסוגלת להפרד ממנה, למה אתה לא מבין? אין לי ילד, אין לי אפילו חלקת אדמה לבכות עליה, אז יש לי עריסה. יש לי מזרון תכול להריח, ושמיכת קטיפה ללטף. בשבילי, המיטה הזו היא הקבר שלו" הבכי מחלחל בגרונה והיא נודמת. גם מאיר שותק, והדממה מצווחת סביבם באלפי קולות "המיטה הזו היא הקבר שלך"...

בבוקר היא מתעוררת לעוד יום משמים של חופשה. חופשת לידה לאוצר שנולד, וכבר עלה לו בסערה השמימה. היא מלטפת את המזרון התכול, הקטן , בוהה בעריסה הריקה. העינים שוב נשטפות דמעות, היפחות עולות בה, חסרות שליטה והיא גועה בבכי, שוכחת מהעולם כולו.

הצלצול העקשני מנער אותה, מגששת אחר הטלפון ופולטת "הלו" מותש. "שלום, זה בקשר לעריסה" קול לא מוכר מעבר לקו, "בקשר למה?" היא בטוחה שאזניה מטעות אותה. "בקשר לעריסה שפרסמתם ביד2, רציתי לדעת באיזה מצב היא וכמה זמן היתה בשימוש". רחל לא מאמינה, "העריסה לא למכירה" לוחשות שפתיה בזעם והיא טורקת את הטלפון.
'ככה מאיר? ככה ללכת מאחורי הלב הפצוע שלי ולמכור את העריסה? ובכלל, איך הגעת ליד 2 , הרי אין לך גישה לאינטרנט... כמה עוד מעורבים בסיפור שלנו? לכמה אנשים ספרת על אשתך המסכנה שלא מצליחה להתאושש וחיבים לעזור לה?'

הכעס מציף אותה בגלים גבוהים, מפחיד בעצמתו, וכל הכאב, הצער והדמעות מתנקזים לנחשול שוצף של זעם.

פרץ אדרנלין נכנס בה והיא מסתערת על הבית, מסדרת ומנקה, משפשפת בכח ומטמיעה את ים הרגשות הסוער בסמרטוט והדלי. כשהבית מבהיק, מגיע תורו של המטבח. ערימת הקליפות מתגבהת על השולחן, ואט אט שוככת הסערה. היא מכירה את מאיר כבר מספיק זמן כדי לדעת שלא יעשה לה דבר כזה. מוכרח להיות הסבר הגיוני לכל זה, תכף יגיע ויישב את כל הספיקות. מביטה סביבה ומתחיכת - נו, לפחות הרווחנו בית מסודר וארוחה טעימה…

שתי נקישות קצרות והדלת נפתחת. היא ממהרת אל הכניסה. מאיר מחיך אליה, מופתע ממראה עיניו. "איזה ריח טוב" - אושר בקולו - "והבית כל כך מסודר ונוצץ. טוב לראות אותו כך, טוב לראות אותך כך". היא משיבה לו חיוך מתוח.

הוא מכין לעצמו קפה ומתישב נינוח על הספה. מתישבת לצידו, דרוכה. "מאיר" קולה מהסס, "מישהו התקשר הבוקר, בקשר למה שפרסמנו ביד 2..." בניגוד גמור לציפיותיה, הוא לא מסמיק ולא מחויר. "בקשר למה?" פליאה אמיתית בעיניו. "מישהו שאל על העריסה שאנחנו מוכרים, אמר שראה מודעה ביד 2" היא מפרטת בקוצר רוח. "אוי" קריאת צער נפלטת מפיו, "זה בטח היה לך נורא קשה. פגע לך בדיוק בנקודה הכי רגישה." היא לא יכולה לעצור בעצמה יותר - "אם אתה כל כך מבין את זה, למה הלכת ופרסמת שאנחנו מוכרים את העריסה? אני ילדה קטנה שצריך ללכת מאחורי הגב ושלה לקוות שהיא לא תגלה את זה?" הכעס מהבוקר שב ועולה בה. להיתממות כזו היא לא מוכנה. "זה מה שאת חושבת"? מאיר נדהם, פגוע כולו - "באמת נראה לך שאני מסוגל לדבר כזה? אני מבטיח לך שאין לי קשר לזה" אומר בלהט "זו כנראה סתם טעות אומללה במספר".

רחל שותקת, אין לה מילים. יושבים שניהם על הספה, זה לצד זה, ודוממים.

בארוחת הצהריים, עדין שורר ביניהם השקט, והיא מרגישה את האוכל נתקע בגרון. "סליחה" לוחשות מילותיה, "הוא פשוט נגע בדיוק בנקודה הכי רגישה שלי. לא עלה בדעתי שזו יכולה להיות טעות. אני יודעת שאתה לא תעולל לי כך, אני יודעת" מבטם נפגש, והחיוך שב ועולה על שפתיו "זה בסדר, אני מבין אותך לגמרי" קולו רך, "ועכשיו , אולי נטעם מהמעדנים שהכינה אשתי, השפית המוצלחת בתבל?" הבדיחה הישנה מעוררת בשניהם גיחוך, והאויר סביבם הופך קל יותר.

"אתה יודע מאיר" רחל עוצרת פתאום, "אחרי שיחת הטלפון הזה כעסתי מאד, כאבתי נורא, אבל מאחורי החומות הללו, הסתתר לו גם שביב קטן של שמחה, ניצוץ זעיר של הקלה שלא העז להתלקח בלב הגעש. תחושה עמומה של חתימת פרק, של פרידה סופית" היא נרגשת ."אני מרגישה שאני רוצה לקחת את העריסה הזו, ולעשות איתה טוב למישהו. להוציא את ערימת הזכרונות הזו, למקום שבו היא תגרום אושר - ולא צער, חיוך - ולא דמעה. מגיע לאוצר שלנו, שיעשה ברכוש הקטן שהשאיר, משהו גדול".

כמה ימים אחר כך, מאיר מקפל את העריסה, ורחל מסדרת ערימות קטנטנות של בגדים בשקית, נפרדת מכל פריט ופריט. אט אט באה הרגיעה לליבה, והיא שומעת את בת הקול שאומרת: יש שכר לפעולתך....

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
אוף אני אחרי לידה וגרמת לי לבכות:(
כתוב מדהים
נוגע
קצת מוזר ששיחת טלפון שגויה ממישהו אנונימי גורמת לה לצאת מהאבל פתאום.
אולי תוסיפי קצת מחשבות שעלו בה בעקבות השיחה?
משהו כמו שהיא חושבת על המטלפן, אבא טרי, שדואג לבן הזערור שלו... תחשוב על המקום שלו

מותר לשאול על הרקע לסיפור?

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אוף אני אחרי לידה וגרמת לי לבכות:(
מצטערת :(

קצת מוזר ששיחת טלפון שגויה ממישהו אנונימי גורמת לה לצאת מהאבל פתאום.
אולי תוסיפי קצת מחשבות שעלו בה בעקבות השיחה?
משהו כמו שהיא חושבת על המטלפן, אבא טרי, שדואג לבן הזערור שלו... תחשוב על המקום שלו
האמת שהייתי מוגבלת באורך, לכן לא יכולתי לפרט מדי. אבל מסכימה איתך לגמרי, אולי בהמשך אעבד את זה מחדש ואעלה שוב.
אגב אני לא חושבת שהשיחה עצמה גרמה לתהליך, אלא זה שבשניה שהיא חשבה שאולי באמת העריסה תצא מהבית - חוץ מהכעס היא הרגישה גם שחרור.

מותר לשאול על הרקע לסיפור?
הרקע הוא כמו שאמרתי, תחרות סיפורים :)
(נתנו לנו כל מיני כותרות הזויות שהיו צריכות איכשהו להתפתח לסיפור. תרשו לי לא להרחיב)

ב"ה לא מנסיון אישי...

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
דמעתי
נגעת

והפצרה על הביקורת: הייתי מוותר על שתי השורות האחרונות. אין צורך להגיד מה קרה אחר כך.

ההרגשות מצוינות לדעתי. גם הבום בלב שהטלפון עשה לה, וגם הכעס על מאיר, בשלב הראשון ותוך כדי השיחה איתו.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
צללתי לעומק הרגשות האלו ועוד לא התאוששתי
נותנים לייק, גם לא טוב...
דוקא ביקורת רוצים.

לי בכל אופן אין.
פשוט, אין מילים..
(תחליטי לבד אם זה ביקורת או לא)
דמעתי
נגעת

והפצרה על הביקורת: הייתי מוותר על שתי השורות האחרונות. אין צורך להגיד מה קרה אחר כך.

ההרגשות מצוינות לדעתי. גם הבום בלב שהטלפון עשה לה, וגם הכעס על מאיר, בשלב הראשון ותוך כדי השיחה איתו.
אואוו הצלחת ממש להעביר את הכאב. כתיבה נוגעת.
תודה!

מ. ברא"י

צילומימוש, הילד מדבר מהתמונה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
..

מ. ברא"י

צילומימוש, הילד מדבר מהתמונה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הצטמררתי לקרוא,
ואם זאת- נהניתי מהזרימה, מהרגש והעומק.
לכתוב לך הארות?
בבקשה-...
פרץ אדרנלין נכנס בה והיא מסתערת על הבית, מסדרת ומנקה, משפשפת בכח ומטמיעה את ים הרגשות הסוער בסמרטוט והדלי. כשהבית מבהיק, מגיע תורו של המטבח.
זה קורה באמת לנשים? משום מה- לי לא זכור שמכעס יצא לי משהו טוב...
יותר דיכדוך וחוסר עשייה...
אבל אולי אני שונה?
מבטם נפגש, והחיוך שב ועולה על שפתיו "זה בסדר, אני מבין אותך לגמרי" קולו רך, "ועכשיו , אולי נטעם מהמעדנים שהכינה אשתי, השפית המוצלחת בתבל?" הבדיחה הישנה מעוררת בשניהם גיחוך, והאויר סביבם הופך קל יותר.
מידי קיצ'י לטעמי- מידי מתקתק כזה מן... לא יודעת
הסוף לטעמי משהו לא... נגמר מידי בהפי אנד

אבל שוב- הכתיבה והרגש מדהימים ומצמררים, בררר

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הצטמררתי לקרוא,
ואם זאת- נהניתי מהזרימה, מהרגש והעומק.
תודה!
אבל אולי אני שונה?
זה מה שתמיד מתארים בסיפורים ;)
אבל האמת, שקרה לי כבר, כן.
מידי קיצ'י לטעמי- מידי מתקתק כזה מן... לא יודעת
הסוף לטעמי משהו לא... נגמר מידי בהפי אנד
מסכימה איתך לגמרי.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מרגש מידי.
כתוב יפה וזורם.

אבל אולי אני שונה?

בטח שכן. כעס הוא בעירה. האדם מרגיש צורך לנתב את כמויות האדרנלין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה