דרוש מידע XL כשר לפסח - אפשר לשתות?

שביעית

משתמש סופר מקצוען
לאחרונה הופיעו בחנויות פחיות xl בגירסה כשרה לפסח. הבעיה היא שיחד עם הכשרות לפסח (של רבנות נתניה. לא מהדרין) נעלמה חותמת הכשרות מנצ'סטר של כל ימות השנה.

לכאורה זה אותו מוצר, אבל בכל אופן צריך לשאול. מותר לשתות את זה? כמובן עכשיו, לא בפסח.

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
אם אין על זה חותמת כשרות שאת סומכת עליה כנראה שיש במוצר רכיבים שהם לא אישרו בכלל.

אבנועם

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
חומצת לימון.....
זה חומר שמורכב מג'לטין לכן אין על xl כשרות לפסח
יכלות להיות שזה רק תערובת לכן הרבנות מאשרת או שבדקו את החומצת לימון הספציפית הזו
זהירות!!!! גם בספרינג שהוא לא כשר לפסח יש חומצת לימון.
פסח כשר וממילא גם שמח

שביעית

משתמש סופר מקצוען
חומצת לימון.....
זה חומר שמורכב מג'לטין לכן אין על xl כשרות לפסח
יכלות להיות שזה רק תערובת לכן הרבנות מאשרת או שבדקו את החומצת לימון הספציפית הזו
זהירות!!!! גם בספרינג שהוא לא כשר לפסח יש חומצת לימון.
פסח כשר וממילא גם שמח

לא הבנת את השאלה שלי.
כשרות לפסח - יש. של רבנות נתניה.
כשרות רגילה לכל השנה - אין (על הלא כשר לפסח יש מנצ'סטר).

בפסח כמובן שאי אפשר לשתות את זה, אבל עכשיו מותר?
כלומר, זה אותו מוצר ורק בגלל שהוא לא כשר לפסח למהדרין - הורידו את החותמת של מנצ'סטר, או שזה מוצר שונה בעצם ללא כשרות.

אבנועם

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
ok.........
לא יודע..
השבוע קרה לי מקרה ובלי לשים לב שתתי וגליתי אח"כ שאין כשרות של מנצסטר
לדעתי אין בעיה
אבל לא ברור למה הורידו את הכשרות של כל השנה

שביעית

משתמש סופר מקצוען
ok.........
לא יודע..
השבוע קרה לי מקרה ובלי לשים לב שתתי וגליתי אח"כ שאין כשרות של מנצסטר
לדעתי אין בעיה
אבל לא ברור למה הורידו את הכשרות של כל השנה

זה היה כשר לפסח?
כי גם כל השנה יש שני סוגים - אחד כשר למהדרין שמיוצר בנתניה, והשני ללא כל הכשר שמיובא מפולין. הם נראים אותו דבר בדיוק וכל כך קל להתבלבל. במיוחד מי שלא מודע לזה ולא מחפש כל פעם את החותמת.
ייתכן שמה שאתה שתית היה זה המיוצר בפולין.

בכל אופן, הכשר לפסח מגיע מנתניה, כמו הכשר למהדרין.

אבנועם

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
היה לזה רבנות.
נראה לי שיש חוק שחייב שיהיה רבנות
אז לא יודע על איזה סוג אתה מדבר

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
אם תראי 2 חבילות שוקולד שנראות בדיוק אותו דבר, אחת בהכשר מהודר והשנייה רבנות- תאכלי אותן בלי חשש?

שביעית

משתמש סופר מקצוען
אם תראי 2 חבילות שוקולד שנראות בדיוק אותו דבר, אחת בהכשר מהודר והשנייה רבנות- תאכלי אותן בלי חשש?

ברור שלא.
לכן בדיוק שאלתי.

כבר יומיים מחכה לי במקרר פחית XL כשרה לפסח, קפואה ומזמינה אבל עדיין מחכה שמישהו יברר את העניין ויגאל אותה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה