ActiveXObject עם דפדפן כרום

מנסה את מזלי

משתמש מקצוען
אני עובדת על פרויקט שעובר מיגרציה מ IE לכרום ,
משתמשים שם ב ActiveXObject שנתמך ב IE ולא בכרום.
מישהו יודע או מכיר פתרון אולטימטיבי לבעיה הזו
היא מדוברת הרבה בגוגל רק קשה לדעת מה כדאי ליישם
אשמח לכל עזרה (:

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
עד כמה שידוע לי, אין פיתרון :)
זאת הסיבה שהרבה חברות ישנות תקועות עם IE.

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
סליחה על הבורות,
יש דפדפן של Microsoft edge גם המחשבים של mac ?
.

מנסה את מזלי

משתמש מקצוען
@אפר , @גזעי , שורה תחתונה מה עושה ה ActiveXObject ?
ה CTO שלנו לא רוצה לבנות על הדפדפן של Mcrosoft edge , הוא טוען שגם התמיכה בזה תיעלם ביום מן הימים
אם אני רוצה להשתמש לגמרי במשהו אחר , לבנות מחדש בלי ה ActiveXObject
מה הוא תכלס מרנדר ?

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא יודעת אם זו הגדרה, אבל במקרים שאני נתקלתי - ActiveXObject מאפשר לגשת מצד הקליינט למחשב של המשתמש.
בכרום החליטו שזה לא בטיחותי, וחסמו את האופציה הזאת.
ומאז כל העולם שובר את הראש מה אפשר לעשות כתחליף.

לצערי אני לא מכירה פתרון לזה, עוקבת.

ori1989

משתמש חדש
היי שלום.
כן יש תחליף!
תבני אפליקציית דסקטופ כלשהי שתאזין לבקשות מהדפדפן באמצעות פרוטוקול websocket ולא http, כך שהיא תהווה כמעין HUB (מרכזיה) עבור הבקשות. זה מאוד דומה לעקרון של תקשורת בין clients ב-צ'אט.
ב-.NET יש את הסיפריה websocket-sharp, בקישור הבא:

ב-frontend תשתמשי ב-WebSocket API, כך שתוכלי לשלוח בקשות מהדפדן ל-HUB.

מידע בקישור הבא:

חשוב להדגיש שלאחר שאפליקצית הדסקטופ מקבלת את המידע מה-frontend, האפליקציה תוכל לתקשר עם מערכת ההפעלה באמצעות רכיבי COM.

נ.ב: כשאני מדבר על frontend, הכוונה שלי היא כל אפליקצית client, בין אם זה ב-
react, angular, vue.js או דף js שמהווה חלק מאפליקצית round-trip שנכתב ב-js vanilla או jquery.

מקווה שעזרתי.

נערך לאחרונה ב:

ori1989

משתמש חדש
אפשר להשתמש גם ב-socket.io. יש לא מעט ספריות שניתן להשתמש בהם בשביל להשתמש בפרוטוקול של ws.
רק נתתי אופציה של API שמובנה כבר בדפדפן, ללא צורך בלהשתמש ב-API שהוא third party.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
היי שלום.
כן יש תחליף!
תבני אפליקציית דסקטופ כלשהי שתאזין לבקשות מהדפדפן באמצעות פרוטוקול websocket ולא http, כך שהיא תהווה כמעין HUB (מרכזיה) עבור הבקשות. זה מאוד דומה לעקרון של תקשורת בין clients ב-צ'אט.
ב-.NET יש את הסיפריה websocket-sharp, בקישור הבא:

ב-frontend תשתמשי ב-WebSocket API, כך שתוכלי לשלוח בקשות מהדפדן ל-HUB.

מידע בקישור הבא:

חשוב להדגיש שלאחר שאפליקצית הדסקטופ מקבלת את המידע מה-frontend, האפליקציה תוכל לתקשר עם מערכת ההפעלה באמצעות רכיבי COM.

נ.ב: כשאני מדבר על frontend, הכוונה שלי היא כל אפליקצית client, בין אם זה ב-
react, angular, vue.js או דף js שמהווה חלק מאפליקצית round-trip שנכתב ב-js vanilla או jquery.

מקווה שעזרתי.
זה לא פיתרון כדי להריץ אתר עם ActiveX, אלא מערכת וובית (אתר לא ידרוש ממך להתקין תוכנה חיצונית כדי להשתמש בו). בהנחה שהלקוח מתיר להתקין מערכת על המחשב שלו, אז אפשר גם לכתוב כבר תוכנה שולחנית במקום מערכת וובית (לא שאני ממליץ, רק הרעיון)
+1
אפשר להשתמש גם ב-socket.io. יש לא מעט ספריות שניתן להשתמש בהם בשביל להשתמש בפרוטוקול של ws.
רק נתתי אופציה של API שמובנה כבר בדפדפן, ללא צורך בלהשתמש ב-API שהוא third party.
socket.io זאת הספריה הכי נוחה שיש לwebsocket, הממשק שמובנה בדפדפן פחות נוח, ועוד יתרון של socket.io זה שיש לו פולבק (fallback) לpolling במקרה שהדפדפן לא תומך בwebsocket.

ori1989

משתמש חדש
אכן. מסכים איתך.
מה שנכתב, יוחס לאפליקציית WEB, ולא לאתר רגיל.

"
socket.io זאת הספריה הכי נוחה שיש לwebsocket, הממשק שמובנה בדפדפן פחות נוח, ועוד יתרון של socket.io זה שיש לו פולבק (fallback) לpolling במקרה שהדפדפן לא תומך בwebsocket."

ושוב, מה שנכתב כאן, נכתב ברמה הרעיונית - דרך פתרון לבעיה. כמובן, שניתן לפתור בעיה מסויימת במס' רב של דרכים/מודולים/ספריות. בשורה התחתונה הבחירה בידיים של המתכנת, לפי הנוחות, השיקולים והדרישה.

ori1989

משתמש חדש
ואגב, הערת שוליים. במידה והפרויקט הינו בסביבת עבודה של .NET, לעניות דעתי, אולי עדיף יהיה להשתמש ב- signalR, מאשר ב- socket.io.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה