השקעות 150 אל''ש לתקופה בלתי ידועה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@השקעות R הון
תוכל להסביר לי את השורה המודגשת בכתבה? (מקורה בכתבה בביז')
והאם לדעתך יש סיכוי להגיע לכאלו תשואות באג"ח?

"אני לא רוצה לצאת בהצהרות אבל אני באמת חושב שאפשר לקבל תשואות יפות בחברות חזקות, ואני אתן עוד דוגמא - דיברתי בהתחלה על חברת חשמל, אבל אם אתה קונה אגח של חברת חשמל 33 בתשואה של מעל 4% צמוד לשנה ובעוד שנה וחצי-שנתיים התשואה תרד ל-3%, וזה יכול לקרות, אז יהיה לך רווח כזה: פעם אחת תרוויח 4% לשנה צמוד, ובהנחה של אינפלציה של 2%-3% זו תשואה של 6%-7%, ופעם שניה תהיה לך רווח הון על המח"מ של 10 כפול השינוי של הקיטוב בתשואה, כלומר עוד 10% - זאת אומרת שתוכל לקבל תשואה של 17%-18% או אפילו 20% בתקופה של שנה וחצי על אג"ח של חברת חשמל וזה אירוע שלא קרה הרבה מאוד שנים. אז למה אני צריך ללכת להסתכן בחברות יותר מסוכנות? אם כבר מדברים על זה אז הייתי מחכה שהרעש קצת יחלוף ואז מחפש חברות עם תשואות גדולות אבל עם הדגש הבא - הבעיה העיקרית עכשיו היא בעיה תזרימית. צריך למצוא חברות שיכולות לעבור את התקופה הזו".

אמיר חדד, מנהל השקעות בכיר בבית ההשקעות ברומטר
הוא מתכוון לדבר כזה:
חברת חשמל הנפיקה אג"ח ארוך
כמו בכל אג"ח ארוך גם באג"ח הארוך של חברת חשמל יש תנודתיות.
כעת התנודתיות התעצמה כלפי מטה.
וזה מותיר למשקיע רווח גדול
אמיר כותב 4%
אבל המחיר עלה מאז
ברגע זה התשואה עד לפדיון עומדת על 3.57%.

אבל נמשיך עם התשואה 4% של אמיר.
נניח שמחיר האג"ח עולה תוך שנה כי אין מלחמה ואין ריבית ויש דירוג גבוה.
וסוחרי השוק יסכימו לקנות כזה אג"ח גם ב3% ריבית.
מי שקנה את האג"ח כעת במחיר של 4% ריבית וימכור עוד שנה ב3%
הרוויח למעשה עבור כל שנת חיים של האג"ח 1%.
מכיון שמדובר באג"ח ל12.5 שנים
הרווח יהיה בגדול 12.5% תוך שנה.

נ. ב. אמיר מתייחס לכך שנוצרו הזדמנויות בחברות חזקות.
והוא צודק
אבל הוא מתעלם מהעובדה שעיקר הסיכון טמון כמו תמיד בניסיון לתזמן
ופחות בחוזק/חולשת החברה.
בנוסף במכירה משלמים מס (25% צמוד)

לטעמי מי שחושב על השקעה באג"ח קונצרני
טוב יעשה אם יבחן השקעה בקרן סל תל בונד צמודות A/AA-AAA וכדומה.
(צריך לעשות שאלת רב)

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה