תשכנעו אותי למה לקנות דירה......

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יש 2 בחינות לקנית דירה מול שכירות דירה:
1. בחינה כלכלית טהורה - מה יותר זול?
2. בחינה רגשית - הרגשת יציבות.

אם זה עבור בחינה מס' 2 - אזי צריכים לחשוב כמה אתם מוכנים לשלם על כך,
אבל מבחינה מס' 1 - כלכלית טהורה -
לא בהכרח שזה יוצא יותר זול.
עם כל הסיסמאות של "שכירות זה זריקת כסף לפח" וכו' - צריך להעמיד דברים על דיוקם ולעשות חישוב מדויק.

כי כמו שכבר ציינו כאן - בקניית דירה אתה משלם המון כסף על הריבית של המשכנתא,
וגם על הריבית של ההלוואה להון העצמי,
ואם זו דירה להשקעה אזי יש תיקונים ותשלומים שונים כל הזמן,
שאף אחד לא מחשב!
אנשים מתפארים - "אני עושה X% תשואה חודשית" וכלל לא מחשבים את ההוצאות השונות.
או - "הדירה שלי שווה X היום ושילמתי עליה Y", בעוד שבאמת שילמו הרבה הרבה יותר מY....

אפשר לחכות עוד קצת, לגייס עוד הון עצמי, אולי גם להשקיע בהשקעה סולידית שתעלה את ערך הכסף עוד קצת,
ואז בעוד כמה שנים - לא תצטרך הלוואה על ההון העצמי או אפילו המשכנתא תהיה קטנה יותר.

מזמינה את @מקצועי בלבד ו @Tweenset לדייק את דברי בשפה ודוגמאות שמובנות לקהל הרחב :).
אני בהחלט מסכימה עם זה.
ואוסיף עוד מילה, שאני ככל הנראה במצב שלך לא הייתי ממהרת לקנות דירה.
מה כן הייתי עושה?
לוקחת את ההון העצמי שיש לי, ואולי עוד מינוף נוסף, ומשקיעה את זה במקום טוב שמניב לפחות 6% בשנה, ואולי אפי' מחלקת את זה לכמה השקעות במגוון דברים.
ואם מסתכלים מבחינה כלכלית טהורה, זה לכאורה עדיף בהרבה.

קצרה

משתמש מקצוען
אני בהחלט מסכימה עם זה.
ואוסיף עוד מילה, שאני ככל הנראה במצב שלך לא הייתי ממהרת לקנות דירה.
מה כן הייתי עושה?
לוקחת את ההון העצמי שיש לי, ואולי עוד מינוף נוסף, ומשקיעה את זה במקום טוב שמניב לפחות 6% בשנה, ואולי אפי' מחלקת את זה לכמה השקעות במגוון דברים.
ואם מסתכלים מבחינה כלכלית טהורה, זה לכאורה עדיף בהרבה.

השאלה היא מה המטרה של שואל השאלה.
משאלתו ניכר שהוא לא שואל איך להגדיל את הונו . איך להרוויח יותר כסף בחיים....
הוא מעונין שכספו ישמש לקנית דירה בלבד ותו לא.
לכן עצות להשקעה במקומות שמניבים 6% בשנה (או מפסידים 6% בשנה. מי שמציע לכם רווחים ללא הפסדים הוא נוכל בלי צל של ספק..) - פחות רלוונטיים. הוא מעונין באופן מוחשי להתמיד את כספו לערך הנדל"ן.
הוא לא מחפש איך לחתן ילדים - מטרתו האחת והיחידה היא - דירת מגורים.
לכן הוא צריך השקעה מהסוג -
שאם הנדל"ן יעלה - כספו יעלה בהתאמה
ואם הנדל"ן ירד והוא יפסיד - הוא לפחות יישאר באותו מרחק מדירה.

לכן השקעות בשוק ההון עבור אדם מן הסוג הזה (שמסוכנות מאד ללא זהירים/בלתי מבינים) הן עצת אחיתופל.
אם שוק ההון יהיה בירידה והנדל"ן יהיה בעליה כמו שקרה לדוגמא בשנה האחרונה - הוא יצא בשן ועין.

עבור אדם כזה עדיפה השקעה גם סולידית בעליל - העיקר שהיא תהיה צמודת נדל"ן.

מירי עוס

משתמש מקצוען
לכן עצות להשקעה במקומות שמניבים 6% בשנה (או מפסידים 6% בשנה. מי שמציע לכם רווחים ללא הפסדים הוא נוכל בלי צל של ספק..)
מסכימה עם התשובה שלך ביחס לשאלה של פותח האשכול.

אבל המשפט שצוטטתי חוטא לאמת, כי באמת אף אחד לא מבטיח תשואות, אבל ממוצע של עשרות השנים האחרונות (שכללו כמה משברים לא קטנים) עדיין היה גדול מאד (יותר מ-6%, לפחות במדדים הגדולים).
אלא שבהשקעות כאלו צריך קצת להבין בזה ולא לעשות שטויות.

גראמער

משתמש רשום
כרגע אני מעוניין ב1 מ2
1 לקנות דירה למטרת מגורים (לא להשקעה)
2 לא לקנות....... לחקות.....

אני לא מעוניין להשקיע את הכסף למטרות אחרות......

מירי עוס

משתמש מקצוען
כרגע אני מעוניין ב1 מ2
1 לקנות דירה כדי למטרת מגורים (לא להשקעה)

אתה מעוניין לקנות בשביל שיהיה לך דירה משלך בשביל לחסוך את השכירות, או בשביל הביתיות שבדבר?

כי אם בשביל לחסוך את השכירות, מה ההבדל בין חיסכון בצורה של קניית דירה, או ע"י אפשרויות אחרות?

גראמער

משתמש רשום
אתה מעוניין לקנות בשביל שיהיה לך דירה משלך בשביל לחסוך את השכירות, או בשביל הביתיות שבדבר?

כי אם בשביל לחסוך את השכירות, מה ההבדל בין חיסכון בצורה של קניית דירה, או ע"י אפשרויות אחרות?
בשביל הבתיות שבדבר.....

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לכן עצות להשקעה במקומות שמניבים 6% בשנה (או מפסידים 6% בשנה. מי שמציע לכם רווחים ללא הפסדים הוא נוכל בלי צל של ספק..) - פחות רלוונטיים. הוא מעונין באופן מוחשי להתמיד את כספו לערך הנדל"ן.
מי הבטיח פה תשואה?
בכל השקעה יש סיכונים!
אבל בהשקעה המדוברת הסיכונים הם אפסיים, וודאי פחותים מהסיכונים שיש בהשקעה בדירה.
לכן השקעות בשוק ההון עבור אדם מן הסוג הזה (שמסוכנות מאד ללא זהירים/בלתי מבינים) הן עצת אחיתופל.
אם שוק ההון יהיה בירידה והנדל"ן יהיה בעליה כמו שקרה לדוגמא בשנה האחרונה - הוא יצא בשן ועין.

עבור אדם כזה עדיפה השקעה גם סולידית בעליל - העיקר שהיא תהיה צמודת נדל"ן.
את כנראה מאד חכמה!!
כי את מבינה דברים שאפי' אני לא התכוונתי אליהם!!
לא דיברתי על השקעה בשוק ההון, שאגב זו גם אופציה מעולה, [ויש אפשרויות להשקיע בצורה מהודרת לפי כל הדעות]
אלא על השקעה הכי סולידית ומהודרת, שמניבה תשואה שכיום זה כפול מהתשואה על דירה סטנדרטית.
ומצטערת לומר שאני לא רואה שום מצב להפסד בהשקעה הזאת, אפי' לא כשההשקעה היא לטווח קצר. [בשונה משוק ההון]
ושוב, בכל השקעה יש סיכונים!
אבל בהשקעה המדוברת הסיכונים הם אפסיים, וודאי פחותים מהסיכונים שיש בהשקעה בדירה.

נ.ב. בניגוד למה שכתבת, שוק ההון גם השנה הניב תשואה יפה.
כרגע אני מעוניין ב1 מ2
1 לקנות דירה למטרת מגורים (לא להשקעה)

ברגע שאתה משאיר את הכסף לשכב בבנק, זו וודאי האופציה הכי גרועה!!!
זה שאתה מייעד את הכסף לקניית דירה למגורים, לא סותר את זה שאתה יכול לשים את הכסף בינתיים במקום שיגדיל לך את ההון העצמי.
אם אתה מפחד שבעוד 20 שנה הדירות יעלו 10,000,000 ש"ח, אז תדאג גם אתה שלפחות ההון העצמי שיש לך כרגע יעלה בהתאם.
וזה יכול להיות בכל השקעה שהיא.
ויש מגוון גדול מאד של השקעות, שכל אחד יכול למצוא את מה שמבחינתו זה הכי מתאים, זה יכול להיות דירה להשקעה, או נדל"ן קבוצתי, נדל"ן בחו"ל, אשראי חוץ בנקאי, חנות, חנות באמזון, מניות, אג"ח, סטרטאפים, ועוד ועוד.

קצרה

משתמש מקצוען
מסכימה עם התשובה שלך ביחס לשאלה של פותח האשכול.

אבל המשפט שצוטטתי חוטא לאמת, כי באמת אף אחד לא מבטיח תשואות, אבל ממוצע של עשרות השנים האחרונות (שכללו כמה משברים לא קטנים) עדיין היה גדול מאד (יותר מ-6%, לפחות במדדים הגדולים).
אלא שבהשקעות כאלו צריך קצת להבין בזה ולא לעשות שטויות.

ובדיוק לכן הקריאות החוזרות פה לאנשים להשקיע את כספם בכל מיני מקומות
בלי הבהרה שרובם יפסידו מזה גם את הקרן (כי הם לא מבינים בזה.. וכפי הנראה יעשו שטויות / יפלו בפח של נוכלים.. וכי גם מבינים נופלים בזה הרבה...)
הן חסרות אחריות.

במיוחד כשלא מדובר באנשים ששואלים מהי הדרך הטובה ביותר להרוויח/לחסוך כסף נדל"ן או השקעות.
אלא באנשים שכל מה שהם רוצים זה לקנות לעצמם קורת גג.
והדבר הטוב ביותר עבורם הוא שכספם יוצמד לנדל"ן - ומקסימום אם הנדל"ן יפסיד - הם לפחות לא יתרחקו מהדירה. מה שאין כן אם מחירי הדירות יעלו בשיעור גבוה מרווחיהם בסופו של דבר...

לא כל מי שמתענין על רכישת דירה לעצמו - צריך לשכנע אותו בכך שנדל"ן יניב פחות מהשקעות נכונות.

מי שהוא אדם פשוט ולא מבין . וכל מה שהוא רוצה זו קורת גג יציבה
אם אפשר - כמה שיותר מהר .
ולא הגדלת הון- זה ממש בגדר אונאת דברים לשכנע אותו ללכת למקום של השקעות וסיכון-סיכוי שהוא לא מבין בו מאומה.
יש אנשים "בלתי מבינים" וחסרי יומרות התעשרות ורווחים.
שהדרך הנכונה עבורם היא רכישה נדלני"ת עם משכנתא מותאמת ליכולות.
והם יקבלו כך את מה שהם רוצים.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
@קצרה את נשמעת טעונה מאד על כל הנושא של ההשקעות.
וחבל שאת לא בודקת יותר לעומק, במקום לתקוף כל הצעה שהיא כאילו מדובר במינימום נסיון הונאה במזיד.

הנושא של השקעות בשוק ההון הוא רחב מאין כמוהו, והתגובות שלך מתיחסות אך ורק לתת נושא אחד שקיים בו - וזה מסחר יומי. או מסחר במניות ספציפיות.
ככל שמשקיעים בצורה יותר מפוזרת הסיכון יורד בדרסטיות, עד כדי כך שהשקעה בדירה נחשבת לבעלת סיכון הרבה יותר גבוה!
נכון שאפשר להפסיד, אם יש ירידה כללית במדד והמשקיע מוכר בהפסד במקום לחכות לעליה (שבטווח הארוך תמיד מתרחשת) וזו כוונת המשורר.

אני לא מתיימרת להסביר כאן יותר מדי, נפלנו על האשכול הלא נכון שמדבר על רכישת נדלן. אולי לאותו אחד העצה לא רלוונטית - והוא ידלג מעליה, אבל יתכן מאד שמישהו אחר שקורא כאן יקבל כיוון שיתאים לו מאד.

גילוי נאות: הכותבת אחראית לכך שכמה וכמה אנשים נמנעו בזכותה להשקיע בחלום פורח (הונאה).
ואני האחרונה שאמליץ לאנשים להשקיע במקום שעלול לסכן את כספם.

רינהרינה

משתמש מקצוען
ובדיוק לכן הקריאות החוזרות פה לאנשים להשקיע את כספם בכל מיני מקומות
בלי הבהרה שרובם יפסידו מזה גם את הקרן (כי הם לא מבינים בזה.. וכפי הנראה יעשו שטויות / יפלו בפח של נוכלים.. וכי גם מבינים נופלים בזה הרבה...)
הן חסרות אחריות.

במיוחד כשלא מדובר באנשים ששואלים מהי הדרך הטובה ביותר להרוויח/לחסוך כסף נדל"ן או השקעות.
אלא באנשים שכל מה שהם רוצים זה לקנות לעצמם קורת גג.
והדבר הטוב ביותר עבורם הוא שכספם יוצמד לנדל"ן - ומקסימום אם הנדל"ן יפסיד - הם לפחות לא יתרחקו מהדירה. מה שאין כן אם מחירי הדירות יעלו בשיעור גבוה מרווחיהם בסופו של דבר...

לא כל מי שמתענין על רכישת דירה לעצמו - צריך לשכנע אותו בכך שנדל"ן יניב פחות מהשקעות נכונות.

מי שהוא אדם פשוט ולא מבין . וכל מה שהוא רוצה זו קורת גג יציבה
אם אפשר - כמה שיותר מהר .
ולא הגדלת הון- זה ממש בגדר אונאת דברים לשכנע אותו ללכת למקום של השקעות וסיכון-סיכוי שהוא לא מבין בו מאומה.
יש אנשים "בלתי מבינים" וחסרי יומרות התעשרות ורווחים.
שהדרך הנכונה עבורם היא רכישה נדלני"ת עם משכנתא מותאמת ליכולות.
והם יקבלו כך את מה שהם רוצים.
בסך הכל ניסו להסב את תשומת ליבו לכך שכשהכסף שוכב בבנק ערכו יורד
וכדאי לו להשקיע אותו במשהו שיניב רווחים כדי שגם אם עוד 10 שנים תהינה לו יותר אפשרויות ויחליט כן לקנות דירה יהיה לו הון עצמי ששווה משהו.
להשקיע בנדל"ן הוא בעצמו כתב שאינו מעוניין.

האורות

משתמש פעיל
כרגע אני גר בשכירות, משלם כל חודש 3600 ₪

כל שנה השכירות עלה ב100 ₪ בערך - אני שוכר את הדירה 10 שנים, התחלנו עם 2400 ₪

יש לי כרגע בצד 230 אלף. ואני מתלבטת מה לעשות....

מצד אחד – אני גר כרגע בדירה שכורה, מסתדר עם השכירות – אני מקבל גם סיוע בשכר דירה 900 ₪, ככה שאני מסתדר עם ה2600 ₪....

מצד שני – כל שנה השכירות עולה- ז"א שבעוד עשור אני אשלם 4600...... בעוד 20 שנה 5600 וכד'.....

גם הדירות עולות בקצב לא הגיוני.....

לפני 15 שנה אחי קנה דירה 4 חדרים גדולים + חצר 120 מ"ר ב120 אלף דולר..... (לא על נייר) בבית שמש היום זה שווה 2,000000 ש"ח- אז לפי החשבון שלי – בעוד 20 שנה דירה יעלה 10,000000 ₪.....

אבל ---- אם אני קונה דירה, אני לא רוצה השקעה ולהמשיך לחיות בשכירות.... כי גם ככה אני מפסיד את הסיוע בשכר דירה, אז לפחות לגור בבית שלי, ולהנות ממנו. להשקיע בזה.......

אבל לשלם משכנתא זה הרבה יותר כסף כרגע – זה יוצא לי 4000 ₪ לחודש – ואני מפסיד את הסיוע בשכר דירה = 4900 יותר, + הלוואה שאני חייב להשלמת הון עצמי.....

בקיצור איך אפשר לקבל החלטה בנושא, אני מאוד מבולבל וחייב מישהו שיעשה לי סדר בעניין.....

אני אשמח יעוץ

תודה
כמלווה משקיעים במקצועי, אומר:

האמת שאחרי כזו שאלה יפה מפורטת ומנומקת,
מגיעה תשובה דומה.

מכיוון ואין לי פנאי כרגע לתשובה ראויה,
אומר אך את זאת,
נכס מסחרי יתן לך מענה מושלם
ויש אופציות נוספות

בהצלחה!!

מבין בהכל

משתמש מקצוען
לא כל כך מבין [למרות שאני @מבין בהכל ]
כיום אתה משלם 2700 ש"ח לשכירות שהולכת לפח דהיינו בעוד 20 שנה תסתכל אחורה - מה חסכתי ? כלום !!!!
לעומת זאת אם אתה משקיע את ה4000 במשכנתא [ שזה לא 4900 יותר אלא 1300 יותר] בעוד 20 שנה תראה שיש לך הון שלך עוד 800000 ש"ח לא עדיף ?
מלבד זאת שלפי החשבון שלך בעוד 13 שנה תשלם על שכירות 4000 כמו המשכנתא שנשארת בסכום קבוע גם כשהמחירים עולים ומאז כל שנה השכירות תעלה הרבה יותר מהמשכנתא [ ואז לכאורא הדירות יהיו יותר יקרות והמשכנתא תהיה יותר גדולה וכך גם ההחזר החודשי]

משה מנדלוביץ

משתמש מקצוען
משהו אחד נוסף אני חייב לציין..
יש גבול לכמה המחירים של הדירות ימשיכו לעלות, ובוודאי שלא למחירים כפי שציינת בתחילת הנושא...
יהיה שלב שזה פשוט יעצר (לא רוצה לומר ירד...)
לא יקרה!!!
המציאות היא שהמחירים רק עולים !!!
הרבה יותר נולדים מאשר מתים
ולא בונים מספיק דירות
הכול זה ענין של ביקוש והצע

מבין בהכל

משתמש מקצוען
אם לפני 15 שנה היית אומר למישהו שדירה שעולה כיום 120,000/150,000 תעלה בעוד 15 שנה מליון וחצי שתיים
הוא הסתכל עליך כאילו שנפלת מהירח ואמר: יש גבול עד איפה המחירים יעלו ואם עכשיו קונים דירה במאה חמישים אלף ומגרדים את הכסף, אז - לא יהיה סיכוי לקנות והנה...

h5247

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם לפני 15 שנה היית אומר למישהו שדירה שעולה כיום 120,000/150,000 תעלה בעוד 15 שנה מליון וחצי שתיים
הוא הסתכל עליך כאילו שנפלת מהירח ואמר: יש גבול עד איפה המחירים יעלו ואם עכשיו קונים דירה במאה חמישים אלף ומגרדים את הכסף, אז - לא יהיה סיכוי לקנות והנה...
נכון,
אבל החכמה לזהות מתי זה יפסק.
גם בארצות הברית ב2007 חשבו כך...
כפי שכתבו כאן, האפשרות היחידה שהמחירים יעלו לסכומים שנכתב כאן, היא ירידת ערך הכסף, לא יקרה מצב שדירה תעלה יותר ממשכורת ממוצעת של 100 שנה
פשוט לא יקרה,
לא יהיה ביקוש!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לפני 15 שנה הכסף היה שווה יותר.
וגם היו מרוויחים הרבה פחות כסף, שכר המינימום היה בסביבות 3000 ש"ח, לעומת 5300 ש"ח היום.
אז נשים חרדיות פחות עבדו, היום נשים עובדות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה