תקציב משפחתי

יוגורט

משתמש מקצוען
התבקשתי לעזור לאברך עם 4 ילדים כאשר שהיים מהם צורכים טיטולים (אחד רק בלילה) ואחד מטרנה.
לנהל תקציב - דהיינו רשימת קניות וארוחות כולל שבתות ב2000 שקל לחודש. האם זה אפשרי?
הכוונה רק קניות ולא שאר התשלומים השוטפים.
יש לכם עצות?
הוא מעוניין שיהיה גם נשנושים בבית מעדנים וכדו'. וגם ארוחות מזינות.

דוריטוס

משתמש רשום
שיעשה רשימה מהם רוצים לאכול פחות או יותר בוקר, צהריים, ערב, נשנושים, סעודת שבת וכו׳
ולפי זה אפשר לראות,
במקום פתיתים של אסם לקנות טעמן במקום מילקי באדי/קרלו
יש כל מיני פתרונות!
אשמח לעזור יותר אבל תתמקדו כל משפחה זה שונה.

psd

משתמש רשום
קניות, רק אוכל, או גם ביגוד ועוד
ומה עם הוצאות צדדיות, אירוע, מתנה, וכו' שגם אם הם חד פעמיות הם די תדירות

דינה די

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה גם מאד תלוי כמה ההוצאה שלהם עד היום כי לצמצם מ-4000 ל-2000 זה דרסטי מידי והם לא יעמדו בזה.
לכן זה מאד תלוי. אישית אני חושבת שזה אפשרי אם הם מסוגלים לצמצום בלי הרגשה של הקרבה ומחנק.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
בדיוק שמתי לב שההוצאות של הקניות אצלנו לא עולות מעל 2000.
ואנחנו לא מתקמצנים יותר מדי.
כך שאת יכולה לעזור להם בלב שקט למען יאכלו וישבעו.
טיטולים עולים היום 30 שקל ברמי לוי.

(קצת קשה לי להבין איך משפחה אברכית מוציאה הרבה מעבר לסכום הנ"ל- לא מדברת על חריגה של 500 אלא הרבה יותר).

עולם חסד

משתמש רשום
יש שני חלקים בתקציב המשפחה
תקציב הבסיס שבו לא כדאי ליגוע רק במצב חמור ביותר
תקציב נוסף, שבו יש הפרשים ענקיים בין המשפחות וזה עניין של שינוי בתפיסה
אחד לא מבין למה לא לקנות את הפלאפון C2 בזמן שאין לו שקל בחשבון והשני בלי לחשוב פעמיים קונה פלאפון של 100 שקל

בחלק הזה בהחלט יש הרבה מה לעזור, ולהוציא אנשים ממצולות ים לרווחה.

psd

משתמש רשום
נכתב ע"י מלפפון;1674421:
בדיוק שמתי לב שההוצאות של הקניות אצלנו לא עולות מעל 2000.
ואנחנו לא מתקמצנים יותר מדי.
כך שאת יכולה לעזור להם בלב שקט למען יאכלו וישבעו.
טיטולים עולים היום 30 שקל ברמי לוי.

(קצת קשה לי להבין איך משפחה אברכית מוציאה הרבה מעבר לסכום הנ"ל- לא מדברת על חריגה של 500 אלא הרבה יותר).

כולל אוכל, ביגוד, נסיעות, הוצאות חד/רב פעמיות - תקלות, מוצרי חשמל, ריהוט ועוד ועוד ?
במאזן חודשי בשקלול שנתי

קשה להאמין ? כי א"כ זה אומר לסגור חודש ב-4000-5000 ש"ח, הלוואי על כל עם ישראל...
אלא א"כ ומדובר בזוג ו\או כמעט לא שבתות בבית ו\או כמעט ולא מארחים ו\או ביקורים אצל הורים שגרים קרוב+ארוחות צהריים\ערב + פילוחים של מוצרי מזון, ו\או עזרה מההורים, ועוד הרשימה ארוכה איך ד' דואג לכל אחד מכאן ומשם, אבל תקטלגו את השני בלי כל הנתונים!

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
היא כתבה שזה רק קניות בסופר. לא כולל מה שפירטת.
רק על קניות 2000 שקלים לחודש- זה לא סעודות רעב אלא עשירות מגוונות וטעימות.
במיוחד שיש שניים קטנים שלא אוכלים כדרך הגדולים.

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
לי יש 5 ילדים ו2000 ש"ח זה לחודש שהיה הרבה אורחים ויש בבית מכל טוב אם צריך פרוט באישי אני אוכל לתת (מדובר רק בצרכניה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה