מידע שימושי תעסוקה בצפון

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
כמו במרכז ואולי יותר מקומות בסביבה חרדית (משרדים חדשים)
דהיינו לפי כמות דורשי העבודה שיש במרכז באחוזים זה בדיוק אותו דבר
כמו"כ עד היום לא היו חרדים בעלי משרדים בצפון ?
רוב העבודה במשרדים בטבריה ובאזור הינם במשרדים חילוניים. זה לא אומר שאי אפשר לעבוד שם. אפשר בהחלט במידה והם נותנים את המרחב הסביר. אבל אין צורך לעוות את המציאות.

יש פה נסיון קצת להציג תמונה לא מדויקת. וזה חבל.
אכן טבריה מתחרדת בענק, וסביר להניח שהמצב שם ילך וישתפר כל הזמן.
אבל לומר שיש בה עבודות כמו בני ברק זה ממש לא מדויק.

לדעתי האישית, האופציה הטובה ביותר, לעת עתה, היא לחפש עבודות מהבית (שמקסימום צריך לנסוע פעם בשבוע למשרד בחיפה או בשרון). יש תחומים רבים שניתן לעבוד בהם מהבית ולהרוויח יפה מאד. ואכן יש לא מעט נשים וגברים שבחרו באופציה הזו, וברוך ה' מתפרנסים בכבוד גם בטבריה..

עוד הערה. כתב כאן מישהו למעלה, שיש בעפולה ביקוש לגרפיקה. כמובן שזה בדיחה. כי אין כזה דבר ביקוש לגרפיקה.. ההיצע במגזר החרדי עולה בהרבה על הצורך של כל המגזרים גם יחד.. אבל באמת כיום לפחות 50% מהעבודה הגרפית נעשית מרחוק, בלי קשר למיקום. הגרפיקאית של בתוך המשפחה מתגוררת בטבריה, בלי קשר לעבוד שמשרדי העיתון ממוקמים בירושלים.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
סתם הערה
הרבה פעמים עבודות ההוראה מסביב לאיזורים האלו הן יותר מתקרבות לחינוך מיוחד
מאד מאד מתישות

chaia

משתמש מקצוען
ניכר על כותב הדברים שאינו תושב טבריה ואינו יודע על מה הוא מדבר.
כתושב טבריה אני יכול לומר שלומר שיש שפע של מקומות תעסוקה זו בדיחה עצובה. המצב יותר גרוע מהמרכז ברוב תחומי העיסוק. אמנם אפשר להתאמץ ולמצוא עבודה, אבל בדרך כלל האפשרויות יותר נמוכות. אם כי לגברים כן יש הרבה אפשרויות שונות, בעיקר במפעלים ובתעשייה.
הוראה וגננות יש שפע עצום?? אני מוכן ברגע זה להביא עשרות נשים שישמחו על כל תקפיד בהוראה וגננות!!
מוקד תיקשוב אכן מחפש כל הזמן עובדות, אבל רובם ככולם עוזבות לאחר תקופה קצרה!! מהסיבה הפשוטה שזו עבודה קשה עם שכר עלוב ביותר.
ועדיין זה בהחלט לא מחייב שעדיף לגור במרכז, כי בטבריה אנשים קונים דירה ישנה ב650,000 או חדשה ב850,000, וזה חצי מהמרכז. אז עדיף להרוויח פחות ולשלם פחות על משכנתא.
בתור תושבת טבריה.
אתה יכול להגיד לי שהמצב בתחום הוראה וגננות הרבה יותר גרוע מאיזור המרכז?
אני רואה מסביבי כל מי שחיפשה עבודה בהוראה וגננות והתפשרה על לנסוע לבית שאן/ יבניאל או על לעבוד בתור גננת מובילה במעון הסתדרה.
כל מי שמחפשת עבודה קרוב לבית ובתנאים מסויימים עדיין מחכה לעבודה.
ותקשוב יותר גרוע משירות לקוחות במרכז? מי שמפעיל את תקשוב זו חברת אידיאל שיש לה גם סניפים במרכז והמצב בכולם זהה.
הנהלת חשבונות יש ביקוש גדול מאד- ושוב כל מי שאני מכירה שהתפשרה על שעות או על לנסוע עד לקדמת גליל הסתדרה, כל מי שמחכה לעבודה ליד הבית מ8 עד 1 עדיין ממתינה.
סליחה שאני כותבת באופן טעון, אבל יצא לי לשמוע לא מעט שיחות של נשים שאומרות שכל עוד שהן לא יקבלו את תנאי העבודה שהיו להן כשעבדו במרכז הן לא יצאו לעבוד.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
סתם הערה
הרבה פעמים עבודות ההוראה מסביב לאיזורים האלו הן יותר מתקרבות לחינוך מיוחד
מאד מאד מתישות
מצד שני, את היחס המכבד שהתלמידות מעניקות לצוות ההוראה בפריפריה, לא תמצאו בביה"ס החרדיים במרכז בשום אופן.

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתבה על מצב התעסוקה במגזר החרדי בטבריה
כתבה חשובה מאוד.
אני לא מכירה את השטח,
אבל ניכר שהיא לא רק חוזרת על מנטרות,
אלא בודקת כל ענף לגופו

מעל הכנרת

משתמש רשום
בתור תושבת טבריה.
אתה יכול להגיד לי שהמצב בתחום הוראה וגננות הרבה יותר גרוע מאיזור המרכז?
אני רואה מסביבי כל מי שחיפשה עבודה בהוראה וגננות והתפשרה על לנסוע לבית שאן/ יבניאל או על לעבוד בתור גננת מובילה במעון הסתדרה.
כל מי שמחפשת עבודה קרוב לבית ובתנאים מסויימים עדיין מחכה לעבודה.
ותקשוב יותר גרוע משירות לקוחות במרכז? מי שמפעיל את תקשוב זו חברת אידיאל שיש לה גם סניפים במרכז והמצב בכולם זהה.
הנהלת חשבונות יש ביקוש גדול מאד- ושוב כל מי שאני מכירה שהתפשרה על שעות או על לנסוע עד לקדמת גליל הסתדרה, כל מי שמחכה לעבודה ליד הבית מ8 עד 1 עדיין ממתינה.
סליחה שאני כותבת באופן טעון, אבל יצא לי לשמוע לא מעט שיחות של נשים שאומרות שכל עוד שהן לא יקבלו את תנאי העבודה שהיו להן כשעבדו במרכז הן לא יצאו לעבוד.
את צודקת במה שכתבת אבל מה עם מישהי לא מתאים לה תחומי הוראה וגננות במה היא תעבוד?

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
צריך גם להתחשב בגובה המשכורות במקומות אלו
ברור שזה לא יהיה כמו במרכז אבל זה גם משהו שצריך לבוא בשיקול

מתמלל

משתמש רשום
עריכה תורנית
רוב העבודה במשרדים בטבריה ובאזור הינם במשרדים חילוניים. זה לא אומר שאי אפשר לעבוד שם. אפשר בהחלט במידה והם נותנים את המרחב הסביר. אבל אין צורך לעוות את המציאות.

יש פה נסיון קצת להציג תמונה לא מדויקת. וזה חבל.
אכן טבריה מתחרדת בענק, וסביר להניח שהמצב שם ילך וישתפר כל הזמן.
אבל לומר שיש בה עבודות כמו בני ברק זה ממש לא מדויק.

לדעתי האישית, האופציה הטובה ביותר, לעת עתה, היא לחפש עבודות מהבית (שמקסימום צריך לנסוע פעם בשבוע למשרד בחיפה או בשרון). יש תחומים רבים שניתן לעבוד בהם מהבית ולהרוויח יפה מאד. ואכן יש לא מעט נשים וגברים שבחרו באופציה הזו, וברוך ה' מתפרנסים בכבוד גם בטבריה..

עוד הערה. כתב כאן מישהו למעלה, שיש בעפולה ביקוש לגרפיקה. כמובן שזה בדיחה. כי אין כזה דבר ביקוש לגרפיקה.. ההיצע במגזר החרדי עולה בהרבה על הצורך של כל המגזרים גם יחד.. אבל באמת כיום לפחות 50% מהעבודה הגרפית נעשית מרחוק, בלי קשר למיקום. הגרפיקאית של בתוך המשפחה מתגוררת בטבריה, בלי קשר לעבוד שמשרדי העיתון ממוקמים בירושלים.
קודם כל אף אחד לא כתב למעלה שיש בעפולה ביקוש לגרפיקה...
אף אחד לא כתב שיש שפע עצום בהוראה כמו שכתבת בהודעות קודמות...
אני גם לא התכוונתי ספציפית לטבריה אלא באופן כללי לפריפריה הצפונית...
ואין שום נסיון להציג תמונה לא מדויקת ותדייק בבקשה במה שכתוב - כתבתי שבאחוזים - תיקח את כמות דורשי העבודה שיש במרכז ותשווה מול הצפון וכן את כמות המשרות והעבודות המוצעות ושוב באחוזים כמות העבודות שמוצעות הוא לא פחות ואולי אפי' יותר מהמרכז...
וחוץ מזה בדקת פעם את נושא התעסוקה באפן כללי או שאתה מכיר את זה רק מהזוית שלך ?

עט

משתמש מקצוען
קרית אתא:

נפת חיפה משופעת במשרות מגוונות, מתחומי הייטק כגון הנדסת תוכנה בדיקות עיצוב אתרים וכדו. (מרכזים כמו רפאל, ומטם וכן ביקנעם).
הן יעוץ מס ותחומי ביטוח (מספר חברות ביטוח גדול בקריות)
וכן מקצועות כמו הנהלת חשבונות וראיית חשבון אדריכלים (חברות בניה וכדו).
ישנם משרות נוספות בתחומים שונים כגון, מזכירות, מזכירות רפואיות, טיפול ריגשי, חינוך מיוחד, וכדו.
לגבי תחומי עריכת הוידאו יש מספר נשים שעוסקות בכך, אך בעיקר בעבודה מהבית
ישנם מספר יוזמות גם קהילתיות , הפצת קורות חיים בין הנשים העוסקות בתחום וכדו, וכן שת"פ עם ארגונים כגון מפתח, ונסיון הכוונה למציאת עבודה.
לאחרונה מתפתח מאוד בס"ד , עבודות המותאמות לאשה החרדית, הן בקבוצה של נשים, הן באינטרנט מסונן, והן בחופשות ובהתגמשות בשעות העבודה בהתאם לבית עם ילדים, דברים אלו בעיקר בתחום פיתוח התוכנה והבדיקות, ובשאיפה שככל שהביקוש יגדל יהיה לזה היצע.
ובאמת ב"ה רובא דכולא של הנשים שחיפשו עבודה עוסקות ב"ה ומפרנסות בכבוד. רוב העובדות זה במקצוע הנלמד ומה שחיפשו.

(מהרב א. ו. ויישר כחו על המידע המפורט)

כנ"ל חיפה ורכסים (אותו איזור )

הדיון על תעסוקה בצפון הוא חשוב מאד ויחד עם זה באשכול הזה שפתחנו אנחנו רוצים לצאת עם משהו יותר ממשי לצורך פיתוח התעסוקה בצפון לטובת הציבור!

נשמח מאד שתענו על הסקר והשאלות בהודעה הראשונה, תודה.

אביטלA

משתמש פעיל
אנו עוסקים לאחרונה בשיתוף גורמים נוספים לעידוד התעסוקה בפריפריה הצפונית ובהבאת משרות ומקומות תעסוקה.

כפי הנראה, דבר משמעותי מאוד ואולי העיקרי שמרחיק את הזוגות מהפריפריה, הוא החשש בעניין התעסוקה, אם ימצאו תעסוקה המתאימה לנשים חרדיות במקצוע אותו למדו הנשים.

לכן אנו מעוניינים שתהיה לנו תשובה סדורה לעניין הזה: באלו מקצועות יש הרבה ביקוש, באלו אין בכלל, ובאלו יש מעט (ועד כמה מעט).

צירפנו כאן רשימה של כמה מקצועות (ויש יותר ותוכלו לפרט עוד). יעזור לנו מאוד אם תוכלו לפרט לגבי כל אחד מהמקצועות הללו, את דרגת הביקוש שיש בו באזורכם.

1) הוראה, וחינוך מיוחד
2) צילום
3) עריכת וידאו,
4) עיצוב גרפי
5) יעוץ מס
6) הנה"ח
7) ראיית חשבון
8) אדריכלות
9) הנדסאים
10) תכנות
11) ביטוח

כמו"כ נשמח שתענו על השאלות:
1. על איזה שעות עבודה הייתם מתגמשים ועובדים ובאיזה לא ?
2. מאיזה שעה עד איזה שעה הייתם מוכנים לעבוד ובאיזה שעות כלל לא הייתם מוכנים לעבוד ?
קודם כל כל הכבוד!!

מה עם הדרום? בדרך?
יכולה להגיד מהכרות עם המצב פה חסר עיצוב פנים הנהלת חשבונות יעוץ מס ..
והכי חשוב -אין מוקד כללי כמו תקשוב שמותאם לציבור החרדי (חוץ מאשדוד שרחוק)
אני חושבת שאיך שההוא יש כאלה 'שיואכלו' את משכורת המינימום (זה באמת לא נורא) ואת העבודה שקצת משעממת או שוחקת אבל לפחות לעבוד עם הציבור שלנו -הרבה יותר נחמד ומעלה מוטבציה לעבודה.
כדאי לבדוק את זה גם עם הצפוניות.

אביטלA

משתמש פעיל
נ.ב. בתקשוב יש פלוס ברור של עבודה קלילה בלי התאמצות יתר
שרות לקוחות של כאל לדוגמא -מאוד מאוד קשה ונושרים שם פי 3 מתקשוב..

שאפומדיה

משתמש מקצוען
נישמע שיש עבודות בחיפה רכסים קריות והסביבה הכל בשפע!
אז זהו שממש לא בכל תחום

אשמח לשמוע עבודה בתחום הגרפיקה הוידאו והעריכה
וכמו כן גם בבדיקת תוכנה

אני וחברתי מחפשות הרבה זמן

א'ב'

משתמש פעיל
נישמע שיש עבודות בחיפה רכסים קריות והסביבה הכל בשפע!
אז זהו שממש לא בכל תחום

אשמח לשמוע עבודה בתחום הגרפיקה הוידאו והעריכה
וכמו כן גם בבדיקת תוכנה

אני וחברתי מחפשות הרבה זמן
כנ"ל מחפשת בתיכנות ודיקות תוכנה... באיזור חיפה והקריות...

chaia

משתמש מקצוען
את צודקת במה שכתבת אבל מה עם מישהי לא מתאים לה תחומי הוראה וגננות במה היא תעבוד?
במה שהיא תעבוד במרכז.
הנהלת חשבונות/ מזכירות/ מזכירות רפואית...
יש כמה תחומים שבהם אין ביקוש אבל בשאר התחומים אפשרי להתפשר ולמצוא עבודה, ובלהתפשר אני מתכוונת על שעות/ גובה משכורת/ לנסוע לחיפה עפולה וכו' (30-40 דקות נסיעה)

מסכימה עם כל מילה כתושבת טבריה שיושבת בבית ללא עבודה כבר תקופה ארוכה מצב העבודות פה ממש לא פשוט
וכן גם אני עזבתי את תקשוב...
אולי המודעה הבאה מתאימה לכם

1620848957095.png

לקבלת פרטים והרשמה לקבלת משרות במייל
נא לשלוח קורות חיים למייל
3918189אין לכתוב כתובת מייל
ארגון "פרנסנו-בכבוד"
לקידום ופיתוח התעסוקה
בפריפריה הצפונית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה