דרוש מידע תסכול מקצועי...

שושני1

משתמש צעיר
אנצל את הבמה הזו, ואת האנונימיות כדי לא להצטנע ולבקש את עזרתכם:

למדתי בסמינר תכנות (=בעלת תעודה של מה"ט הנדסאי תכנה)
רצה ה' (ובאופן הזוי לחלוטין) כיום אני מורה למדמ"ח (=מדעי המחשב) בתיכון. לא נעים להגיד, אבל אני אלופה בזה. מגישה על ציונים מעולים, התיכון הוא בעשירון העליון בארץ כבר כמה שנים בציוני הבגרות.
מה שקשה לי- זה שאני לא יודעת כלום בנושא חוץ ממה שאני צריכה ללמד. וממש קשה לי עם זה.
בנוסף, אני מרגישה שאני לא ממצה את עצמי. שלא זה מה שרציתי.
ולסיום- הלחץ המטורף של בחודשים שלפני הבגרויות, הניירת הבלתי נגמרת, הטלפונים ההזויים של ההורים, אספות הורים עד אמצע הלילה, שעות העבודה המאוחרות(מגמה, אחרי הכל...)
אז שקלתי לעשות הסבה...

הבעיה- שנהייתי מפונקת.
רק המחשבה של עבודה 5 ימים בשבוע 9 שעות ללא חופש גדול - גומרת עלי.

וכאן נהייה איזשהו טוויסט:
עד עכשיו אמרתי לעצמי, את מסתדרת יפה, חביב בעבודה, משכורת חביבה - אז מה אם קצת מתסכל.
אבל קרו דברים והתפטרתי ממקום העבודה(ברוח טובה, חיבוקים ונשיקות והבטחות לאיחוד מחודש...)

ואני מרגישה שאין לי מושג מה אני רוצה מהחיים המקצועיים שלי כרגע.

לעבוד בתכנות? אין שמץ של מושג מה זה מחוץ לתכנית הלימודים...(אגב, אני עוד לא בת 30...)
QA? מרגיש קצת משעמם...

מה מציעים? לקחת איזה קורס מעניין (אם כן, איזה?)? לעשות הסבת מקצוע? לזרום עם מה שיש(למרות החוסק סיפוק והשעות המעצבנות)?
או פשוט לקחת פסיכולוג?..

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לעשות קודם כל אבחון תעסוקתי.

שושני1

משתמש צעיר

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הייתי ממליץ לא לעזוב עבודה לפני שיש עבודה אחרת, אבל זה כבר לאחר מעשה.
תתכנתי פרויקטי צד משלך, זה מאוד כיף. אולי גם בסוף תתקבלתי לעבודה בהייטק ב90% משרה אחרי שתציגי את הפרויקטים. וגם אם לא, לפחות נשארת החוויה הלימודית (והפרויקט) :)

משהו חדש!

משתמש צעיר
אם את באמת לא נהנית במקום שלך אין עניין לסבול.
אולי שווה לקחת יעוץ תעסוקתי.
אם את מחליטה להיכנס לתחום ההייטק כדאי לקחת קורס בתחום עכשוי בהייטק, באחת השפות שהולכות היום, אפילו להשקיע בזה ממש.
לגבי בדיקות תוכנה שציינת בהודעה שלך, אם בהוראה הרגשת שאת לא ממצה את עצמך אני לא חושבת שזה יהיה פיתרון בשבילך.

נופל וקם

משתמש מקצוען
נסי להתקבל להוראת מחשבים במקום אחר (את טובה בזה.)
ובמקביל תצטרפי לקורסים של שפות עדכניות.

EfratHL

משתמש פעיל
רק מגיבה בקשר ל5 ימים 9 שעות שכתבת: קחי בחשבון שהרבה מקומות משלבים עבודה מהבית, וגמישות בשעות, יש סיכוי גדול שתגלי שזה לוקח ממך הרבה פחות זמן במצטבר אם את לוקחת בחשבון את זמני בדיקת הפרויקטים, המבחנים, השיחות עם ההורים וכו.

שושני1

משתמש צעיר
הייתי ממליץ לא לעזוב עבודה לפני שיש עבודה אחרת, אבל זה כבר לאחר מעשה.
תתכנתי פרויקטי צד משלך, זה מאוד כיף. אולי גם בסוף תתקבלתי לעבודה בהייטק ב90% משרה אחרי שתציגי את הפרויקטים. וגם אם לא, לפחות נשארת החוויה הלימודית (והפרויקט) :)
תוהה לעצמי, איזה סוג של פרוייקטי צד?
תחומי העניין שלי בתכנות די מוגבלים לתוכנית הלימודים(שהיא לא מעליבה, ועדיין...)
יש לך דוג' לפרוייקט מעניין כלשהו שיעניין אותי(בזמני הפנוי) וגם את המראיין..?

שושני1

משתמש צעיר
רק מגיבה בקשר ל5 ימים 9 שעות שכתבת: קחי בחשבון שהרבה מקומות משלבים עבודה מהבית, וגמישות בשעות, יש סיכוי גדול שתגלי שזה לוקח ממך הרבה פחות זמן במצטבר אם את לוקחת בחשבון את זמני בדיקת הפרויקטים, המבחנים, השיחות עם ההורים וכו.
האמת שזה נתון ממש מעניין.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תוהה לעצמי, איזה סוג של פרוייקטי צד?
יש לך דוג' לפרוייקט מעניין כלשהו שיעניין אותי(בזמני הפנוי) וגם את המראיין..?
יש פרויקט שמעניין אותי לבנות ואין לי כל כך זמן.
פרויקט לחברות תוכנה חרדיות - כזה שמהווה פרוקסי שקוף מול נטפרי, ובכל תשובה מנטפרי שהאתר לא נבדק, התוכנה תשלח בדיקה אוטומטית ותתאר בקצרה את האתר באמצעות תיאור שהיא תיקח מchatGPT, כשנגמרות הנקודות זה קונה אוטומטית עוד נקודות.
הפרוקסי יכול להיות שקוף בגלל שההצפנה של התעבורה היא תמיד עם התעודה של נטפרי לפי הספק שהחברה עובדת איתו.

יש פה כמה נושאים שאני לא יודע אם מלמדים בסמינרים
א. פרוקסי (שקוף ונראה)
ב. תעודות אבטחה ו-RSA
ג. הטיית פאקטות (אני מאמין שמלמדים רשתות בסמינרים, אבל אני לא יודע עד איזו רמה)

יש פה עוד נושא של עבודה מול API לא מתועד של נטפרי, שצריך ללמוד אותו ע"י ניסוי ותהיה והקלטת תעבורה, סה"כ זה אמור לקחת זמן, אבל זאת חוויה מאוד מעניינת, ואני משער שגם להציג פרויקט כזה לחברת הייטק נחשב להישג ענק בגלל הידע שהוא דורש.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
למה להיות מוגבלים לתוכנית הלימודים?
צריך למצוא קודם את התחום בו מעוניינים לעבוד
ולעשות פרוייקטים בתחום הזה.
למה להתקע בעבודה מסויימת רק בגלל שזה בתחום הכי קרוב לתוכנית לימודים?

r36330

משתמש מקצוען
ואוו. אני ככ מזדהה עם הדילמה.
הייתי במקום מאוד דומה לפני כשנתיים
אם את רוצה, צרי איתי קשר באישי, r36330 של גימייל.

אני לא חושבת שאת צריכה עוד לימודים בשביל לעבור לפיתוח.
מעריכים מאוד ידע של מורה, ומבינים שאת החסר לו הוא יכול להשלים לבד...

אהבתי בלי קשר את הרעיון של האתר שהציעו, לי כמפתחת אתרים לשעבר זה לא נשמע כ"כ מורכב. חמוד מאוד!

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
@שושני1 לדעתי כדאי לך לפני הכל פשוט לפנות לאבחון תעסוקתי....
ייתן לך קודם כח ?ברירות מה מתאים לך אישית מבחינה מקצועית ואז תוכלי לעשות חישבים וחשבונות.....

ruthbl

משתמש פעיל
D I G I T A L
ממליצה לך ללמוד את תחום ה-BI
לא לימודים קשים
מתבסס הרבה על SQL שלומדים בלימודים
נכנס לאחרונה לשוק ויש כיום ביקוש גבוה מאד למפתחי / מיישמי / מנתחי BI

שושני1

משתמש צעיר
ואוו. אני ככ מזדהה עם הדילמה.
הייתי במקום מאוד דומה לפני כשנתיים
אם את רוצה, צרי איתי קשר באישי, r36330 של גימייל.

אני לא חושבת שאת צריכה עוד לימודים בשביל לעבור לפיתוח.
מעריכים מאוד ידע של מורה, ומבינים שאת החסר לו הוא יכול להשלים לבד...

אהבתי בלי קשר את הרעיון של האתר שהציעו, לי כמפתחת אתרים לשעבר זה לא נשמע כ"כ מורכב. חמוד מאוד!
עניינת אותי... צפי להודעה.
@שושני1 לדעתי כדאי לך לפני הכל פשוט לפנות לאבחון תעסוקתי....
ייתן לך קודם כח ?ברירות מה מתאים לך אישית מבחינה מקצועית ואז תוכלי לעשות חישבים וחשבונות.....
כן... ואמרו לי באבחון שמתאים לי מקצועות כמו רפואה, ביוטכנולוגיה, או פסיכולוגיה... לא משהו שיקרה אי פעם בנקודת זמן שבה אני אוחזת.
נשמע מעניין. איפה לומדים את זה? ומה היקף הלימודים? זה קורס של כמה חודשים? או של כמה שנים...?

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אנצל את הבמה הזו, ואת האנונימיות כדי לא להצטנע ולבקש את עזרתכם:

למדתי בסמינר תכנות (=בעלת תעודה של מה"ט הנדסאי תכנה)
רצה ה' (ובאופן הזוי לחלוטין) כיום אני מורה למדמ"ח (=מדעי המחשב) בתיכון. לא נעים להגיד, אבל אני אלופה בזה. מגישה על ציונים מעולים, התיכון הוא בעשירון העליון בארץ כבר כמה שנים בציוני הבגרות.
מה שקשה לי- זה שאני לא יודעת כלום בנושא חוץ ממה שאני צריכה ללמד. וממש קשה לי עם זה.
בנוסף, אני מרגישה שאני לא ממצה את עצמי. שלא זה מה שרציתי.
ולסיום- הלחץ המטורף של בחודשים שלפני הבגרויות, הניירת הבלתי נגמרת, הטלפונים ההזויים של ההורים, אספות הורים עד אמצע הלילה, שעות העבודה המאוחרות(מגמה, אחרי הכל...)
אז שקלתי לעשות הסבה...

הבעיה- שנהייתי מפונקת.
רק המחשבה של עבודה 5 ימים בשבוע 9 שעות ללא חופש גדול - גומרת עלי.

וכאן נהייה איזשהו טוויסט:
עד עכשיו אמרתי לעצמי, את מסתדרת יפה, חביב בעבודה, משכורת חביבה - אז מה אם קצת מתסכל.
אבל קרו דברים והתפטרתי ממקום העבודה(ברוח טובה, חיבוקים ונשיקות והבטחות לאיחוד מחודש...)

ואני מרגישה שאין לי מושג מה אני רוצה מהחיים המקצועיים שלי כרגע.

לעבוד בתכנות? אין שמץ של מושג מה זה מחוץ לתכנית הלימודים...(אגב, אני עוד לא בת 30...)
QA? מרגיש קצת משעמם...

מה מציעים? לקחת איזה קורס מעניין (אם כן, איזה?)? לעשות הסבת מקצוע? לזרום עם מה שיש(למרות החוסק סיפוק והשעות המעצבנות)?
או פשוט לקחת פסיכולוג?..
אני באותה נקודת זמן ובאותה התלבטות... (תחום קצת אחר)
בואי נפתח קבוצת תמיכה

נערך לאחרונה ב:

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
עניינת אותי... צפי להודעה.

כן... ואמרו לי באבחון שמתאים לי מקצועות כמו רפואה, ביוטכנולוגיה, או פסיכולוגיה... לא משהו שיקרה אי פעם בנקודת זמן שבה אני אוחזת
וואו
זה כבר משהו אחר......
ברעיון לא יודע מה לומר.....
אם אני יתרגם קצת את השאלה .... אז את שואלת.....
לא מתחבר למקצוע שאבחנו לי
איך ניתן להנות במקצוע שמצליחה אך לר מחוברת.......
וואו שאלה לא קלה.....
עוקב.....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה