תמחור

א.מ עיצוב

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי רוצה לשמוע מה
מעצבות ואדריכליות אומרות על תמחור,
טיפים ועצות למעצבות המתחילות
בטח יש הרבה לבעלות נסיון מה לאמר לנו
תודה

ציפי ורשואר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
תמחור עיצוב פנים יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים, לעשרות אלפים - יש המון משתנים בתמחור העיצוב והם משתנים מפרויקט לפרויקט

כל פרויקט מורכב מכמה פרמטרים שונים ולכל לקוח דרוש היקף עבודה אחר

לדעתי עדיף לשלוח הצעת מחיר רק לאחר פגישת הכרות , הרבה אנשים לא יודעים להסביר בשיחה טלפונית קצרה בדיוק מה הם צריכים ומה הציפיות שלהם מאיתנו

בסופו של דבר אין נוסחת קסם בתמחור , הרבה ניסויים והרבה מאד טעויות וחרטות
והכי חשוב - לא ניתן לתת הצעת מחיר לפני שמבינים את רצון הלקוח באמת !

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שעדיף לשלוח הצע"מ רק לאחר פגישה, רק הרבה לא רוצים להיפגש בכלל לפני שהם יודעים "כמה זה יעלה להם".
צריך לשם כך:

א. להדגיש שפגישת היכרות ללא התחייבות, ואז או לתמחר פיר פגישה או לא לקחת עליה בכלל

ב. לתת איזה שהוא אומדן, להדגיש שהוא אומדן בלבד ולומר בפירוש מה הוא כולל. למשל: תמחור מטרים הכולל תוכניות עבודה בלבד ללא חשמל ללא חזיתות וכד' זו לדעתי אופציה פחות מועדפת והיא מיועדת לאלו שלא מוכנים להקדיש זמן/ תקציב קטן לאופציה א'.

ככלל, אלו שמגיעים אליך כי הם רוצים דווקא אותך, הם כבר אחרי הבירורים כולל רמת מחירים.

חשוב! להבהיר לעצמך מה רמת המחירים שלך ובהתאם לזה מחירון ברור לכל דבר.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא בעד פגישת היכרות חינם, הזמן שלי יקר ואני לא רואה סיבה לעשות זאת,
אפשר לדבר טלפונית, לראות תכניות ולהבין את צרכי הלקוח ברמה הבסיסית הראשונית.
מה שאני עושה בד"כ זה הערכת מחיר, ז"א אני משערת את היקף העבודה ועל סמך זה נותנת הערכה גסה של המחיר המשוער, הלקוח עושה את שיקוליו ובמידה והוא מעוניין להתקדם קובעים פגישה ובה מלבנים את כל הנקודות ומסכמים הסכמים.
כמה נקודות שאצלי עובדות טוב, אבל יודעת שלא כולם מסכימים איתן:
1. אני נותנת הערכת מחיר מוקדמת עוד לפני פגישה כפי שכתבתי למעלה אבל רק לאחר שאני רואה תכניות כלשהן של השטח, כי למעשה זה חלק משמעותי שעלול להשפיע על המחיר (במידה ואתם לא מתמחרים פר מ"ר בצורה מדוייקת), כמובן שאני מדגישה שזו לא הצעה סופית היא תינתן בפגישה או בנקודה הבאה:
2. פעמים רבות אני לא נפגשת עם הלקוח לפני סגירת ההסכם בינינו, כולנו קצרים בזמן, המייל ואמצעי העברת הנתונים מתקדמים מאד וניתן לסגור את רוב הדברים ללא פגישה פנים מול פנים.
אני רואה את התכניות (במידה ולא מדובר במבנה חדש אותו יש צורך לתכנן מאפס), שומעת מהם את עיקרי הדברים, ולאחר שהסכימו להערכת המחיר שנתתי ומעוניינים להתקדם- אני שולחת הסכם המפרט את כל ההתקשרות בינינו כולל מחיר וכו' ורק בשלב זה מגיעה לשטח למדוד, לראות את מה שלא ניתן לראות בתכנית.
אם יש רצון מהלקוח להיפגש עוד קודם כמובן שנפגשים, ועוד יותר מובן- כאשר יש צורך לראות את השטח מראש ע"מ להבין את מבנהו ומורכבותו.
3. לאורך תהליך העבודה אני גם ממעטת בפגישות שאינן הכרחיות, ניתן לאמר שכמעט כל פגישה בה אני לא צריכה לראות משהו בשטח/ ללוות את הלקוח- אנחנו מקיימים טלפונית/ מיילית, אצלי זה עובד יופי לרווחתי ולרווחת הלקוחות.

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני לא נפגשת אין לי זמן להיפגש חינם אני גם עובדת הרבה על חו"ל (תכנון מקוואות) וכבר עשיתי פרוייקטים גדולים בלי להפגש בכלל .שולחים לי את השטח. בבניה חדשה תמיד יש תוכנית של הדירה . ובדירה ישנה אפשר גם להבין בערך מהטלפון במה מדובר תכנון דירה של כמה מטרים? אם לא יודעים בערך מה אמור ליהות שם ולפי זה לעריך בערך ורק כשסוגרים ומלבנים את כל הפרטים נותנים מחיר מדויק.

גם שום נגר לא נפגש אם לא סוגרים בטלפון? שולחים תוכנית במייל והוא נותן הצעה בערך?

אם נפגש כל היום להצעות מחיר מתי. נעבוד?

קבלנים כן באים בדרך כלל כי היא אפשר להבין בלי לראות את השטח.

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
נגמרו הימים של פגישות ללא תכלית ובלא מחיר . אני קובעת תעריף לפגישה. ואם הלקוחות מתקדמים לחתימת חוזה אני מנכה את סכום הפגישה מהסך הכללי של התשלום.
אסור להיות פרייארים. מה גם שיש את הנשמות הטובות שתמיד ימצצו את המידע ממך וישבעו לך שהם באים אליך ובסוף לקחו את הידע והלכו לאחרת שהציעה להם מחיר תת רצפתי (שבהרבה מקרים גם אינם מקצועית ואת כל הידע שואבת מהצדיקים הללו....) אני כותבת על סמך נסיון וותק.

ציפי ורשואר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נגמרו הימים של פגישות ללא תכלית ובלא מחיר . אני קובעת תעריף לפגישה. ואם הלקוחות מתקדמים לחתימת חוזה אני מנכה את סכום הפגישה מהסך הכללי של התשלום.
אסור להיות פרייארים. מה גם שיש את הנשמות הטובות שתמיד ימצצו את המידע ממך וישבעו לך שהם באים אליך ובסוף לקחו את הידע והלכו לאחרת שהציעה להם מחיר תת רצפתי (שבהרבה מקרים גם אינם מקצועית ואת כל הידע שואבת מהצדיקים הללו....) אני כותבת על סמך נסיון וותק.

מסכימה אתך לגמרי כמובן שפגישה היכרות היא לא חינמית! ...( בהחלט הספיק לי ) במקרה שהלקוח סוגר הסכום יורד מהמחיר הכללי ... השיטה הזו כמובן לא מתאימה לכל פרויקט ולא כל לקוח יסכים

מה שכן במקרים שכן נוצרת פגישת היכרות לפני הצעת המחיר ( בתשלום כמובן ) מניסיון הצעת המחיר הרבה יותר מחושבת ונכונה
בפגישה גם ניתן לראות אופי של לקוח שמבחינתי גם יכול להשפיע על התמחור ואם בכלל שווה או כדאי לקחת את העבודה

רותי ושריתי אהבתי את הרעיון לתת כהתחלה מחיר משוער ובהמשך לשנות

orit28c

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
מה המחיר שלוקחים על פגישת יעוץ?

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש גם כזה דבר (בדוק ומנוסה) בכל התחומים שבהתחלה יש ללקוח מרץ להיפגש ולברר ואחר כך הולכים לעוד אחת שתיים וכבר נמאס לברר אז סוגרים עם האחרונה בפגישה וזהו .
כך מי שנפגשים איתה ראשונה תפסיד. אפילו עם המחיר שלה טוב והיא מקצועית מאוד.

בתחילת הדרך אדריכלית מנוסה אמרה לי אל תתני חינם כי רק ינצלו אותך.
יש גם בעבודה שהלקוח מבקש לך כל מיני תוספות בחינם ואם את מסכימה ורוצה ליהות נחמדה לא גומרים לנצל אותך פעם עשיתי כך למישהו וכשהדרישות לא פסקו אמרתי רק עם תוספת תשלום פתאום הוא לא היה צריך כל מיני דברים.
מי שישלם על פגישה גם יהיה רציני יותר. וממוקד יותר ולא יבזבז לך סתם זמן.

בנתיים השיטה של לשער מחיר עובדת טוב ב"ה.

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
מה המחיר שלוקחים על פגישת יעוץ?
עוד לא התנסתי בכך, בינתיים בשני פרוייקטים לא גביתי שום סכום (לצערי... כן זאת היתה טעות כי שיחות הטלפון לא פסקו סביב מה אפשר לעשות ומה לא אבל מסכימים לכך לפחות בהתחלה)..
בכל אופן- לפי מה שידוע לי (גם באזור הדרום שנחשב כאזור זול יחסית למרכז) 250 ש"ח לשעת יעוץ כאשר יש שיחת טלפון מקדימה ומטרת הפגישה ידועה מראש. בדר"כ בפגישה הלקוח יקבל חוו"ד ולאחר הפגישה יקבל את שאר המידע במייל - זה גם כלול במחיר. אח"כ חותמים על הסכם עבודה וכבר מתחיל תהליך עבודה מסודר יותר.

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בתחילת הדרך אדריכלית מנוסה אמרה לי אל תתני חינם כי רק ינצלו אותך.
יש גם בעבודה שהלקוח מבקש לך כל מיני תוספות בחינם ואם את מסכימה ורוצה ליהות נחמדה לא גומרים לנצל אותך פעם עשיתי כך למישהו וכשהדרישות לא פסקו אמרתי רק עם תוספת תשלום פתאום הוא לא היה צריך כל מיני דברים.
מי שישלם על פגישה גם יהיה רציני יותר. וממוקד יותר ולא יבזבז לך סתם זמן.

בנתיים השיטה של לשער מחיר עובדת טוב ב"ה.
זה נכון אבל לפעמים קצת קטנוני.
סגרתי עם לקוח על עבודה (ואני לא מדברת על היקף של 1000 ש"ח כמובן) הוא משלם לי, לרוב אי אתן לו בסוף מעבר למה שסיכמנו עליו, אם הוא רק צריך פתאום תכנית של קיר אחד/ ריצוף באמבטיה וכדו' במידה ומדברים על דירה, זה כך בכל פרויקט- יש בזה מן מידת דין להוסיף לו על כל פרט קטן, בוודאי שאם מדובר בהתנהלות חוזרת ומנצלת- צריך לשים לה סוף ולתמחר כל תוספת/ שינוי בתכנית בתוספת תשלום.
צריך לזכור אחרי הכל להיות אנושיים, גם אם אנחנו מפרגנים וגם אם אנחנו בוחרים להגביל, זה מעל הכל!

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד לא התנסתי בכך, בינתיים בשני פרוייקטים לא גביתי שום סכום (לצערי... כן זאת היתה טעות כי שיחות הטלפון לא פסקו סביב מה אפשר לעשות ומה לא אבל מסכימים לכך לפחות בהתחלה)..
בכל אופן- לפי מה שידוע לי (גם באזור הדרום שנחשב כאזור זול יחסית למרכז) 250 ש"ח לשעת יעוץ כאשר יש שיחת טלפון מקדימה ומטרת הפגישה ידועה מראש. בדר"כ בפגישה הלקוח יקבל חוו"ד ולאחר הפגישה יקבל את שאר המידע במייל - זה גם כלול במחיר. אח"כ חותמים על הסכם עבודה וכבר מתחיל תהליך עבודה מסודר יותר.
רק להזהר לא לשחרר סקיצות במסגרת הפגישה במידה והמדובר על תכנון/עיצוב.(בד"כ לא רלוונטי בהגשות)אחרת הלקוח ישאיר אותך עם לשון בחוץ..... שהוא בעצם מסתדר לבד ואחותו גאון וגיסתו קרובה של איינשטיין וירשה מהראש שלו. ועוד אי אלו סיפורים

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה נכון אבל לפעמים קצת קטנוני.
סגרתי עם לקוח על עבודה (ואני לא מדברת על היקף של 1000 ש"ח כמובן) הוא משלם לי, לרוב אי אתן לו בסוף מעבר למה שסיכמנו עליו, אם הוא רק צריך פתאום תכנית של קיר אחד/ ריצוף באמבטיה וכדו' במידה ומדברים על דירה, זה כך בכל פרויקט- יש בזה מן מידת דין להוסיף לו על כל פרט קטן, בוודאי שאם מדובר בהתנהלות חוזרת ומנצלת- צריך לשים לה סוף ולתמחר כל תוספת/ שינוי בתכנית בתוספת תשלום.
צריך לזכור אחרי הכל להיות אנושיים, גם אם אנחנו מפרגנים וגם אם אנחנו בוחרים להגביל, זה מעל הכל!

ברור שזה קטנוני להוסיף על כל דבר לא דיברתי על זה.ואני מוסיפה.
וחשוב להיות אנושיים ונחמדים ומפרגנים ושהלקוח יצא עם טעם טוב.
דיברתי על אלו שרוצים ממש שינויים דרסטים שזה הרבה עבודה שוב. ושוב .לפעמים מהתחלה .
בקיצור אם זה מתחיל להיות ממש עבודה אחרת ממה שסיכמו אז צריך לתמחר שוב

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
רק להזהר לא לשחרר סקיצות במסגרת הפגישה במידה והמדובר על תכנון/עיצוב.(בד"כ לא רלוונטי בהגשות)אחרת הלקוח ישאיר אותך עם לשון בחוץ..... שהוא בעצם מסתדר לבד ואחותו גאון וגיסתו קרובה של איינשטיין וירשה מהראש שלו. ועוד אי אלו סיפורים
רותי כתבה פה פעם, שהיא סבורה שיש לקחת מחיר הגון לפגישת ייעוץ ראשונית, ולתת ללקוח בהחלט סקיצות ידניות וכיוונים.
אם הוא רוצה ללכת איתם לאדריכלית מתחילה אחרת- לבריאות. הרי ממילא זה לא ייצא אותו דבר כמו שהאדריכלית המקורית הייתה עושה. כולה כמה סקיצות.

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
רותי כתבה פה פעם, שהיא סבורה שיש לקחת מחיר הגון לפגישת ייעוץ ראשונית, ולתת ללקוח בהחלט סקיצות ידניות וכיוונים.
אם הוא רוצה ללכת איתם לאדריכלית מתחילה אחרת- לבריאות. הרי ממילא זה לא ייצא אותו דבר כמו שהאדריכלית המקורית הייתה עושה. כולה כמה סקיצות.
אין חכם כבעל הנסיון. לפני שנים הגיעו לאלי זוג מוכשרים מאד. לפגישה ועדיין הייתה חסרה לי מעט הפרקטיקה העסקית, נתתי להם סקיצות שהכנתי עם כל הנשמה. והתברר שהם הסתדרו עם אחת מהם יופי בלי ללכת לאחרת....
מה גם שהכנת סקיצות זה זמן של חשיבה וניתוח. ולמתחילות שרוצות להתברג זה עוד יותר מאמץ על פי רוב. וזה לא כולה... time is money

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אין חכם כבעל הנסיון. לפני שנים הגיעו לאלי זוג מוכשרים מאד. לפגישה ועדיין הייתה חסרה לי מעט הפרקטיקה העסקית, נתתי להם סקיצות שהכנתי עם כל הנשמה. והתברר שהם הסתדרו עם אחת מהם יופי בלי ללכת לאחרת....
מה גם שהכנת סקיצות זה זמן של חשיבה וניתוח. ולמתחילות שרוצות להתברג זה עוד יותר מאמץ על פי רוב. וזה לא כולה... time is money
זה עניין של גישה, בהחלט.
את הסקיצות עשיתם בזמן הפגישה? או בזמנכם הפרטי אחרי כן?
בעניין אחר:
מהו מחיר הוגן למדידה ותכנון ריצוף מחדש של מבנה ציבור חד קומתי, בשטח של כ-400 מ"ר? כולל בחירת חומרים. הכל ביחד?

ציפי ורשואר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים

בפגישת היכרות אני בעיקר בודקת את השטח , היקף העבודה ומה בדיוק הלקוח רוצה
לפעמים גם נותנת רעיונות בעל פה אבל לא מעבר

ומסכימה אתך לגמרי סקיצות וכיוונים זה הרבה מאד !
בלי קשר , בתהליך העבודה עצמה שיש לי סקיצה וכיוון משמעותי מבחינתי כבר הרוב נעשה .. כי לפתח וללטש זה כבר לא סיפור ... כזה זה לפחות אצלי

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה שכתבתי בזמנו לגבי תמורה לפגישה זה לא ממש סקיצות, בזמן הפגישה וודאי שלא ניתן להגיע לכמה אופציות משורטטות, זה תהליך שלוקח זמן.
ואם אלו סקיצות שהכנתי לפני/ אחרי- זו לא רק פגישת ייעוץ, זה מעבר.
כוונתי שם היתה לתמורה על שעת הפגישה עצמה- כתבו שם שאם ניתן כיוונים כבר בפגישה- לקוחות לא ימשיכו, לי נראה שלקוח שמשלם על הזמן שיושב איתי- צריך לקבל את התמורה לזה, זה כולל רעיונות וכיוונים כלליים, בדיוק על זה הוא משלם, מי שזה מספיק לו- שיערב לו, בכל מקרה- אני לא השקעתי זמן ומאמץ מעבר לזמן הפגישה.

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי תעריכי לפי שעת עבודה כולל הנסיעות. בחירת חומרים כולל ביקורים אצל ספקים שונים? אם כן- טוב להגביל את מס' הביקורים. ודרך אגב, איך את מודדת בשטח? רק את המתחם באופן כללי בלי מפלסים?

אולי מעניין אותך גם...