תמחור עריכה לשונית

חולדי 2

משתמש רשום
כמה משלמים על הגהה ועריכה לשונית? לפי מה הולך התמחור?

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
לפי שעות.
תלוי ברמת החומר שמקבלים,
ובנסיון של העורך.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
שעות? אני יודעת אחרת. על פי מילים במסמך הערוך, בדרך כלל המחיר הוא ל250 מילים. והמחיר תלוי בסוג החומר ובעומק העריכה, החל מהגהה קלה ועד לשכתוב.

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י לללי;832002:
לפי שעות.
תלוי ברמת החומר שמקבלים,
ובנסיון של העורך.
נכתב ע"י בראש מילה;832128:
שעות? אני יודעת אחרת. על פי מילים במסמך הערוך, בדרך כלל המחיר הוא ל250 מילים. והמחיר תלוי בסוג החומר ובעומק העריכה, החל מהגהה קלה ועד לשכתוב.

כנראה זה תלוי בנסיון של העורך

אני אמנם כמעט לא מתעסק בזה
אך כשזה מגיע אני לוקח לפי שעות
פחות כאב ראש פחות חשדות

כתבים

משתמש צעיר
עימוד ספרים
בד"כ לפי שעות [הסכום תלוי ברמת העורך והוותק], אם העבודה גדולה יותר ניתן לבנות מחיר לפי עמודים וכדו'.
בהצלחה מרובה!

סטודיו v

משתמש רשום
כמה לשעה?
האם 100 ש"ח הוא מחיר סביר לחומר ברמה בינונית שאמור לעבור עריכה לשונית עבור עלון חודשי?

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
ישנים כמה מאפיינים חשובים כדי לקבוע את העלות, ומנסיוני אעלה לך אותם על הכתב:
א. טיב החומר וצורתו המשפיע כמה אתה צריך להשקיע בחומר, ועד כמה צריך להכנס לעובי הענין, בדיקת מקורות וכו'.
ב. נסיון העורך, יכולת לנתח בין עריכה לשונית קלה לעריכה לשונית עמוקה או לעריכה תחבירית, כמובן שזה משתנה גם לפי סוג החומר (בחומר תורני) בין הלכה אגדה וכו'.
ג. זמן העבודה, אם יש לך דד ליין או שאתה מכניס עבודה זו בין שאר העבודות שיש לך. בדרך כלל על אספקת חומר בזמן קצר וקצוב, עולה מיחר העריכה.
ד. כל מי שאומר לך לקחת לפי שעות לא תמיד זה משתלם גם אם זה כביכול ראש שקט, בעריכה לשונית או תחבירית זה בור ללא תחתית מה שהמחבר בדרך כלל אינו חפץ, וגם לפעמים קשה לחשב זמנים קטנים. עוד דבר, תשלום לפי סימנים כמו שכתבו לך, בחומר תורני זה לא הוגן, והדברים ארוכים בזה תשאל על עורך מתמצה בענין.
ה. מה שאני מציע לך, תעשה עבודת פיילוט של כמה עמודים, ראשית תוכל לבחון את סוג ההשקעה שלך בעבודה, והנתון העיקרי יהיה כמה שעות לקח לך, תעשה שכלול של כל החומר, וכך תוכל גם לדעת בעצמך כמה זמן הפרוייקט יקח לך וגם המחבור יוכל לדעת כמה עולה לו ההשקעה, מנסיוני זו הצורה הכי סבירה ומקובלת.
ו. שעת עריכה נעה בין 40-50 ש"ח לעורך מתחיל, עד כיון של 90-150 ש"ח למתמחים, ואולי ישנם גם יותר יקרים.

רובד

משתמש רשום
אולי הסיפור שלי יהיה לכם לעזר.
אני קיבלתי עבודת עריכה בתמחור גבוה לפי שעות. כשקיבלתי את החומר הבנתי שלא אוכל לערוך אלא אם כן אלמד את הנושא לעומקו, דבר שארך זמן מה. בסופו של דבר נקבתי ללקוח במספר השעות, הלה הוכה בהלם, הסברתי לו כי אין זה עריכה פשוטה בכלל וכי אם הוא רוצה עריכה כמעשה קוף בעלמא אני לא הכתובת. הוא שילם אך בשאר העבודות הוא פנה לאחרים.
לדעתי, א. תמיד צריך לבדוק מראש את החומר. ב. לפי זה לקבוע מחיר ולאו דווקא לפי שעות.

חולדי 2

משתמש רשום
ברור שעדיף עריכה לשונית של מתמחה.
א. דרך ארוכה [עלות יקרה] שהיא קצרה. [יגמור בפחות שעות]
ב. יותר בולטות לו טעיות. בכול אופן הנסיון לא סתם שווה כסף.

ובכן עריכה לשונית כמובן כולל תחבירית למצבור קטעים של מבחני גמר לשימוש במהלך השנה, החומר יוגש מרוכז.
כמה עולה כזה סגנון עבודה?

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
כמה חומר יש שם האם יש לך הערכה, כך אולי אוכל לסייע לך בתמחור

חולדי 2

משתמש רשום
נכתב ע"י shar;833017:
כמה חומר יש שם האם יש לך הערכה, כך אולי אוכל לסייע לך בתמחור

קטעים של כ-7 שורות. [תרגולים ומבחנים של שנה] כ-30 קטעים.

חי זך

משתמש רשום
בתחילת דרכי (לפני כ-30 שנה) תימחרתי לפי שעות, אך מהר מאוד הבנתי שזה מבריח לקוחות כי אפעס יש כאן עניין של אמון ומצפון, וכשאני אמרתי ללקוח, למשל, שהעריכה גזלה 24 שעות על 12 עמודים (שהיו במקור צריכים להישלח לגניזה מיידית...) החלו הויכוחים וההתפשרויות וכל הטעם המר של "רימו אותי".
מאז הפנמתי שעל חומר "קטן" אני לוקח לפי שעות ועל חומר גדול יותר (100 עמ' והלאה) לפי עמוד.
במקרה שלי של ניסיון רב-שנים ומקצועיות, אני לוקח במקרה של שעות - 100 ש"ח ועל פר עמוד - 25-30 ש"ח. זה הכי נוח ללקוח, הוא יודע מה התקציב שלו אמור להיות ומשלפ בהתאם.

שריתק

משתמש חדש
כמו שאמרו קודמיי, המחיר משתנה מעבודה לעבודה. רוב העורכים שאני מכירה (ואני בכללם) גובים לפי סוג העבודה. אנו מקבלים את העבודה לבדיקה ראשונית כדי להבין מה רמת הכתיבה ובהתאם קובעים את המחיר.

יום אביב

משתמש מקצוען
בקבלת עבודה, אני מפרידה בין שתי סוגי עבודות ושני סוגי תשלומים.

אם המדובר בעריכה לשונית של חומר שכבר מוכן כמו ספרי ילדים, ספרות מבוגרים, מקבצי סיפורים, עבודות סמינריוניות - לעריכה ולליטוש, הכוללים תיקוני תחביר, לשון, כתיב מלא וחסר או שגיאות הגיון אחרות - אני לוקחת לפי שעות.

במקרים שהחומר זקוק להרחבה, להעשרה, להוספת דוגמאות או לעיבוד יסודי מן השורש, המחיר יהיה גלובלי, על פי ההערכה שלי.

חולדי 2

משתמש רשום
נכתב ע"י חי זך;833168:
בתחילת דרכי (לפני כ-30 שנה) תימחרתי לפי שעות, אך מהר מאוד הבנתי שזה מבריח לקוחות כי אפעס יש כאן עניין של אמון ומצפון, וכשאני אמרתי ללקוח, למשל, שהעריכה גזלה 24 שעות על 12 עמודים (שהיו במקור צריכים להישלח לגניזה מיידית...) החלו הויכוחים וההתפשרויות וכל הטעם המר של "רימו אותי".
מאז הפנמתי שעל חומר "קטן" אני לוקח לפי שעות ועל חומר גדול יותר (100 עמ' והלאה) לפי עמוד.
במקרה שלי של ניסיון רב-שנים ומקצועיות, אני לוקח במקרה של שעות - 100 ש"ח ועל פר עמוד - 25-30 ש"ח. זה הכי נוח ללקוח, הוא יודע מה התקציב שלו אמור להיות ומשלפ בהתאם.

איזה גודל דף נחשב עמוד?
מה המרווח בין השורות? גודל כתב? וכו'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה