תמחור מקלטת ועד הדפוס

חפץ

משתמש חדש
רציתי לשמוע חוו"ד על התשלום המקובל על עריכת קלטות.

אני מקבל קלטות, ועורך את השיחה בסגנון תורני עתיק להוצאה לאור, עלי לחפש מקורות ולציינם. (אחרי זה עובר ביקורת, אבל לא עריכה של ממש).

האם מקובל לקחת לפי שעות עבודה או לפי שיטה אחרת, וכמה?

בממוצע כל חצי שעה שיחה היא עבודה של כ6 שעות+-

נ.ב. בממוצע כל חודש אני מקבל עבודות של כ80 שעות.

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לפי שעות.
כמה? כמה שאתה רוצה, וכמה שאתה מעריך את העבודה שלך.
המחירים המקובלים בין 40 ש"ח - 150 ש"ח לשעה.

999

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חפץ;1125951:
רציתי לשמוע חוו"ד על התשלום המקובל על עריכת קלטות.

אני מקבל קלטות, ועורך את השיחה בסגנון תורני עתיק להוצאה לאור, עלי לחפש מקורות ולציינם. (אחרי זה עובר ביקורת, אבל לא עריכה של ממש).

האם מקובל לקחת לפי שעות עבודה או לפי שיטה אחרת, וכמה?

בממוצע כל חצי שעה שיחה היא עבודה של כ6 שעות+-

נ.ב. בממוצע כל חודש אני מקבל עבודות של כ80 שעות.

אפשר לחשבן לפי שעות עבודה בפועל, ואפשר לעשות ממוצע של כמה לוקח כל שעת הקלטה ולחשבן לפי שעת הקלטה. זה יוצא בסוף כמעט אותו דבר.

אגב, בהקלטות אין כל כך כללים כמה זמן לוקח שעת הקלטה, כי זה מאד תלוי באיכות ההקלטה, בתוכנה, במהירות המדבר, אם דבריו נאמרים בקיצור או בהרחבה, כמה דבריו טעונים עריכה ומקורות. לכן אין להביא ראיה מהקלטה ששעה לוקחת כך וכך שעות, להקלטה אחרת שלוקחת יותר או פחות.

אגב, חצי שעה - שש שעות פלוס זה נשמע קצת הרבה זמן, כי זה יוצא ששעה לוקחת 12 שעות, וזה מאד הרבה. אלא אם כן הדברים לא ברורים ונאמרים בקיצור כנ"ל.

חפץ

משתמש חדש
נכתב ע"י אלי גולד;1125954:
אגב, חצי שעה שש שעות זה נשמע קצת הרבה זמן, כי זה יוצא ששעה לוקחת 12 שעות, וזה מאד הרבה. אלא אם כן הדברים לא ברורים ונאמרים בקיצור כנ"ל.

הם לא נאמרים כ"כ בקיצור, אבל התוצאה צריכה להיות באיכות גבוהה מאד, בלי מילים מיותרות, הבנה ברורה ובסגנון עתיק, + חיפוש מקורות לכל ציטוט, שלא תמיד מצוטט כלשונו, ולפעמים רק איזכור קצר.

999

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חפץ;1125957:
הם לא נאמרים כ"כ בקיצור, אבל התוצאה צריכה להיות באיכות גבוהה מאד, בלי מילים מיותרות, הבנה ברורה ובסגנון עתיק, + חיפוש מקורות לכל ציטוט, שלא תמיד מצוטט כלשונו, ולפעמים רק איזכור קצר.

אני יודע בדיוק כמה עבודה זה, זה המון המון עבודה, ופעמים אנשים שלא מתעסקים בתחום, ולא מבינים כלום בנושא - מתפלאים למה זה לוקח כ"כ הרבה זמן. אבל כמו שציינתי כל עבודה יש לה את הזמן שלה, זה מאד משתנה מפרט לפרט, ויתכן שבאמת זה אמור לקחת את הזמן שציינת. כמובן שמי שיש לו נסיון זה לוקח לו יותר מהר, אבל הוא גם לוקח מחיר בהתאם. תחליט לפי נסיונך וקצבך את המחיר שהנך חושב שמגיע לך.

חפץ

משתמש חדש
יש עוד מישהו שיוכל לומר לי פחות או יותר, סכום לשעה.

999

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חפץ;1126330:
יש עוד מישהו שיוכל לומר לי פחות או יותר, סכום לשעה.

צריך להכיר את רמת העבודה והקצב שלך בשביל לתמחר את זה.

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
לדעתי סדר גודל של 100 שח לשעה, בתקוה שאין הרבה עבודה

חפץ

משתמש חדש
נכתב ע"י shar;1127026:
לדעתי סדר גודל של 100 שח לשעה, בתקוה שאין הרבה עבודה
לשעת הקלטה, או שעת עבודה?
ומה כוונתך "שאין הרבה עבודה"

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
עבודה כולל: תמלול סביר, בתקוה שאין הרבה כפילות משפטים, שהחומר נאמר באופן מדוייק כלומר ציטוטים ומובאות מדוייקים ולא בערך, כמו "חז"ל אומרים שכך וכך" ואתה צריך למצוא את החז"ל הזה, וסתם שההבעה בעל פה של אותם דרשן ברמה של הבעה בכתב פחות או יותר.
כל זה צריך לשכלל, לכן עצתי היא שתקח לך איזה מאמר דרשה או שיעור, ערוך אותו מרישא ועד גמירא, תבדוק את הזמן שלקח לך ואתו תכפיל לפי כמות החומר שקבלת, כפול סכום סביר לשעה, וזה בערך יוצר עלות הפרוייקט. ובאם מדובר בעבודה קבועה הגון להתחשב בזה.

999

משתמש מקצוען
נכתב ע"י shar;1127326:
עבודה כולל: תמלול סביר, בתקוה שאין הרבה כפילות משפטים, שהחומר נאמר באופן מדוייק כלומר ציטוטים ומובאות מדוייקים ולא בערך, כמו "חז"ל אומרים שכך וכך" ואתה צריך למצוא את החז"ל הזה, וסתם שההבעה בעל פה של אותם דרשן ברמה של הבעה בכתב פחות או יותר.
כל זה צריך לשכלל,

מה זה משנה אם יש הרבה כפילויות או אם צריך לחפש ציטוטים, או איך ההבעה, הרי הוא מקבל לפי שעה, ואם ההעבודה דורשת יותר זמן, התשלום בהתאם?!

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
כל מה שכתבתי הוא לעורך מקצועי שנמצא בשוק במחיר סביר, בודאי שלמתחיל התשלום נע בין 40 -70 לא יותר לצערי.

999

משתמש מקצוען
נכתב ע"י shar;1127883:
כל מה שכתבתי הוא לעורך מקצועי שנמצא בשוק במחיר סביר, בודאי שלמתחיל התשלום נע בין 40 -70 לא יותר לצערי.

בין 40 ל70 זה מחיר מוגדר??? עוד מעט תכבתבו בין 20 ל90...

אני חושב בין 40 ל50

חוץ מזה, המחיר של 100 שקל לשעה הוא מחיר שאולי אמור להיות, ויש שמקבלים אותו, אך לצערנו מעט מאד מוכנים לשלם זאת בפרט על עבודות גדולות.

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אלי גולד;1128146:
בין 40 ל70 זה מחיר מוגדר??? עוד מעט תכבתבו בין 20 ל90...

אני חושב בין 40 ל50

חוץ מזה, המחיר של 100 שקל לשעה הוא מחיר שאולי אמור להיות, ויש שמקבלים אותו, אך לצערנו מעט מאד מוכנים לשלם זאת בפרט על עבודות גדולות.
אני מכירה מקרוב הרבה אנשים שמקבלים על עריכה 100 ש"ח לשעה ויותר, ואני אפילו מכירה מישהו שמקבל 250 ש"ח לשעה, וידיו מלאות עבודה.
אבל זה כמובן רק למקצוענים, תותחים ממש.

999

משתמש מקצוען
נכתב ע"י grafix;1128159:
אני מכירה מקרוב הרבה אנשים שמקבלים על עריכה 100 ש"ח לשעה ויותר, ואני אפילו מכירה מישהו שמקבל 250 ש"ח לשעה, וידיו מלאות עבודה.
אבל זה כמובן רק למקצוענים, תותחים ממש.

אני שמח לשמוע. אני חושב שזה בהחלט מגיע. אך מהנסיון הרב שלי בתחום ראיתי שהרבה אנשים שמזמינים עבודת עריכה לא מספיק מבינים את גודל העבודה, ולכן קשה להם לשלם. לפעמים מלית ברירה מתפשרים...

אשר גולד

משתמש פעיל
שלא תעיזו לקחת פחות משישים שקלים!!!!!

עבדתי עם זה הרבה זמן ואם משלמים לך פחות אתה מרגיש שחוק וסחוט ורוטן על כל העולם

לפני זמן קצר מישהו הזמין אצלי עבודת תרגום ותמלול קלטת של שעה והתווכח אתי שזה לוקח שעתיים כל הסיפור
אז אמרתי לו שינסה לבד 10 דקות תמלול ותרגום וזה יצא לו כמתחיל שעתיים
ואכן הוא הודה לי בפה מלא
אך לא היה מוכן לשלם לי סכום גבוה
ופשוט שמחתי שהוא לא בא אלי

hillel

משתמש רשום
סליחה על הסטת הנושא מעט: שמעתי כי בעבר הי' אפשרות לשכתב מתוך קלטת (סלילים) ולעצור את הקלטת ברגל ע"י מתקן. לאחר מכן, בלחיצה נוספת, הקלטת היתה חוזרת כחצי דקה לאחור. האם יש היום פתרון מעין זה?

999

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אשר גולד;1128462:
שלא תעיזו לקחת פחות משישים שקלים!!!!!

עבדתי עם זה הרבה זמן ואם משלמים לך פחות אתה מרגיש שחוק וסחוט ורוטן על כל העולם

לפני זמן קצר מישהו הזמין אצלי עבודת תרגום ותמלול קלטת של שעה והתווכח אתי שזה לוקח שעתיים כל הסיפור
אז אמרתי לו שינסה לבד 10 דקות תמלול ותרגום וזה יצא לו כמתחיל שעתיים
ואכן הוא הודה לי בפה מלא
אך לא היה מוכן לשלם לי סכום גבוה
ופשוט שמחתי שהוא לא בא אלי

לפעמים אני באמת אומר לאנשים שמזמינים עבודה ותמהים למה זה דורש כ"כ הרבה זמן - תנסו להתחיל ותגידו כמה זמן זה לוקח...

אני חושב שמי שיש לו הרבה נסיון, גם שישים זה מעט מאד. אבל כמו שכתבתי, ישנם אנשים שלא מודעים לכך שזה שוה הרבה יותר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה