תמהילים וממוצע ריביות בבנקים לאחר 17/01 הסרת מגבלת הפריים

אספמיה

משתמש מקצוען
שמורידים את הקלץ משלושים שנה לעשרים וחמש אז הריבית עולה או יורדת? @Y996

נערך לאחרונה ב:
D

Deleted 66182

אורח
האם כדאי לגרור משכנתא קיימת עם 1/3 פריים הלוואה די יציבה תמהיל כמעט קבוע עד עכשיו לדירה חדשה או לקחת משכנתא חדשה האם הנתונים כעת יותר טובים?
יש לי בורות רבה בתחום...

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
ככה גם לי נראה אבל שיניתי משלושים שנה לעשרים וחמש שנה והעלו לי מ 3.13 ל 3.24 מוזר
סתם לדוגמא: לקחתי מחשבון משכנתא סמארט NPV - והכנסתי לו בשורה הראשונה 100,000 ש"ח ל30 שנה, ובשורה השניה ל25 שנה - חיושב עם ריביות אוטומטיות (עובד על עיקרון ממוצעות של משכנתאות הבנקים) - תראה לפניך את גובה הריביות השונות:
1611094834352.png

ייתכן שאצלך היה חשבון משוכלל של ריביות אחר בתמהילים, שלכן במקרה של 25 שנה פתאום זה עלה.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
האם כדאי לגרור משכנתא קיימת עם 1/3 פריים הלוואה די יציבה תמהיל כמעט קבוע עד עכשיו לדירה חדשה או לקחת משכנתא חדשה האם הנתונים כעת יותר טובים?
יש לי בורות רבה בתחום...
בגדול הריבית ירדה ושווה בדיקת מחזור והגדלה, אם כי ייתכן וגרירה גם תבוא בחשבון. אל תשכחו שברגע שאתם מכניסים לתמהיל הכללי - משהו מוצלח מפעם, הבנק "יפצה" את עצמו כנראה מכיוונים אחרים. הרי משמעות גרירה היא באותו בנק, אז אתם 'קצת' בידיים שלו לעניין זה, ובסופו של יום מנהל הבנק צריך לממן חופשות בדובאי לעובדים ..
אבל למען הדיוק, חייבים לראות את כל התמונה כדי לענות:
מצב לווים, הכנסות (יכולות החזר), אחוז מימון, מצב בטוחה (הדירה).
לא לשכוח! דירה חדשה מקבלן שעדיין לא מוכנה, תיצמד למדד תשומות הבניה כמו מגנט למקרר.. (זה אומר לשים בצד עוד כמה עשרות אלפי ש"ח - לעזור לקבלן להמשיך לבנות אפי' שהולך להיות לו יקר), ובמיוחד בתקופתנו שהעלויות צפויות לעלות, עקב מחסורים בכוח אדם וחומר מיובא - וזה לא חלק שניתן לקחת מהמשכנתא.
אם יהיה לי יותר מידע - אשמח לעזור יותר בל"נ (גם באישי).

D

Deleted 66182

אורח
תודה!
גרירה לדירה יד שניה, לא בבניה
ייתכן ועדיף לקחת משכנתא חדשה כי הגרירה לא תהיה משתלמת בגלל מה שכתבת שאנחנו "לקוחות שבויים" בנק הגורר?
משכנתא שנלקחה ל25 שנה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אם ננסה לחשוב ולכתוב כל מה שייתכן - מסתבר שיעברו להם ה-25 שנה, והמשכנתא פשוט תיגמר.. אז אולי זה רעיון.
אבל לגופו של עניין, ייתכן שכן, וייתכן שלא - תלוי בהרבה משתנים. ובדיוק בשביל זה עושים 'מכרז ריביות אגרסיבי' (כמובן מי שמבין בזה ובמה שעובר לבנקאיים בראש.. כמו יועץ משכנתאות מקצועי - גילוי נאות אני אחד כזה), ואומרים לבנק: 'או שתיתן את זה - או שתחפש ת'חברים שלך'.. ובמידה והוא רואה שיש לנו "חברים" מעבר לכביש - בסניף המתחרה, הוא יתחיל לדבר באותה שפה יפה כמו שה"חברים" מעבר לכביש דיברו - כשסיפרנו להם עליו..

D

Deleted 66182

אורח
אבל אם גוררים אי אפשר לעשות מכרז ריביות, לא?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
עושים מכרז כל כל הקופה.
ראשית, ניגשים לבנק שבו גוררים - ומבקשים ממנו הצעה לתוספת ההלוואה המבוקשת - הצעה זו תטמון בחובה את כלל ההלוואה, שהרי הבנק ידרוש לראות שתוכלו לעמוד בכל ההחזר, הנגרר + החדש (כשליש מההכנסות), ושאחוז המימון הכולל עכשיו לא חורג ממה שניתן (ומהו. זה ישפיע על הריביות), ואז הכל נסכם להצעה אחת גדולה.
הולכים לבנק אחר ומבקשים הצעה חדשה על סכום כולל, שיכלול 3 חלקים: 1. החלק הממוחזר (במקום לגרור) 2. החלק הנוסף להשלמת סכום ההלוואה. 3. עמלות היוון אם יש (וכנראה יש לכם - זה בעצם עמלת פירעון מוקדם. יכול להגיע לעוד כמה עשרות אש"ח נוספים).
ומשווים - איפה יצא יותר שווה. אם יש כח, או מישהו שעושה למענכם את העבודה - ניתן לפנות לעוד בנק, ואפי' לעוד סניף באותו בנק, יש סיכוי לריביות שונות, ואולי גם לטובות יותר.

D

Deleted 66182

אורח
תודה רבה בעז"ה ניעזר במידע שהוספת.
יש לנו 2 הלוואות עם עמלות היוון מטורפות
ועוד אחת עם תחנה בקרוב..
שווה לפרוע רק אותה כדי להקטין תהחזר החודשי?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
שווה לפרוע רק אותה כדי להקטין תהחזר החודשי?
או מה, להשקיע את הכסף בבורסה? לצאת לחו"ל? לקנות רכב חדש?
למה לא לפרוע אותה אם יש אפשרות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה