עזרה תלוש משכורת יורד לי הרבה ביטוח לאומי

סטודיו ישר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עשיתי תאום ביטוח לאומי ושלחתי למעסיק
אולי עדיף לעשות ישיר? יש אפשרות לעשות את זה מול ביטוח לאומי?
כמו"כ איך אני קובעת מי מעסיק עיקרי
יש לי כמה מעסיקים
איפה אני מציינת את זה?
וכן האם אפשר לבקש החזר על ביטוח לאומי שירד בתלושים? איפה מבקשים החזר על זה ואיך ועד כמה שנים אחורה אפשר לבקש?
אשמח ממי שיכול להחכים אותי
תודה מראש

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
תיאום ביטוח הכי טוב לעשות באתר של בט"ל, וזה כבר מעודכן אצלם. את האישור צריך לשלוח למעסיק כדי שיוריד דמי ביטוח בהתאם לאישור שהנפקת.
אם לא עשית באתר אלא שלחת טופס למעסיק תוודא שהוא עדכן ומוריד בהתאם
מעסיק משני ומעסיק עיקרי נקבע בעיקרון על פי טופס 101, בתיאום דמי ביטוח באתר מציינים מיהו העיקרי ומיהו המשני
החזר אפשר לקבל רק לאחר סוף השנה מבט"ל, אם יש לך כבר אישור תיאום והמעסיק הוריד בטעות צריך לבקש מהמעסיק שיוריד ביטוח לפי מה שמצוין באישור של בט"ל (ויחזיר את מה שהוא הוריד בטעות בחודשים קודמים)
לאחר סיום השנה מבקשים החזר מביטוח לאומי (באתר יש טופס כמדומני שזה)

נערך לאחרונה ב:

סטודיו ישר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תודה עזרת לי!
יש לי רק בעיה נוספת המעסיק העיקרי שם יורד לי יותר מ3.5% בערך 10 % לפחות
איך אני יכולה לטפל בזה
כי התאומי ביטוח לואמי הם עבור המעסיק המשני, לא עבור המעסיק הראשי

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
בטופס 101

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה