תכנות מאגרי ספרים לעריכה תורנית

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אינו דומה
תורת אמת הינה תוכנה חינמית ומשכך מותר לה להשתמש בטקסטים עם רישיון לשימוש לא מסחרי,
כמו ויקיטקסט למשל
האיכות והרמה של טקסטים כאלו אינן על אחריותי...
מבחינת העורך זה לא אמור לשנות אם מותר לתוכנה להשתמש בטקסטים חינמיים או לא. כרגע הוא צריך את הבית יוסף, לא בשביל להעתיק אותו, אלא בשביל לקרוא מה שהוא כותב. אם יש לו את זה בחינם, למה שישקיע על זה?

פסיק

עורך תורני וכותב תוכן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
(חבל שאין קטלוג מפורט לספרים אחרונים ראשונים שו"ת שנה וכדו') ואפשרות למקד את החיפוש
יש אפשרות למקד את החיפוש.
ומה שהכי פשוט לעשות הוא להציג את התוצאות לפי סדר הדורות.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בעבר היו לה כמות ספרים גדולה יותר במחשבה ובקבלה מאשר בר אילן, וזו היתה סיבה להשתמש בה. כיום בר אילן הולכים וסוגרים את הפער.
חלמא טבא חזית.
אפילו כתבי האריז"ל אין לבר אילן!!!! צורך בסיסי של כל עורך (כמו להבדיל ש"ס) בתחום חסידות/קבלה!

המעלה היחידה -אבל האדירה- של DBS על פני בר אילן הוא תחום החסידות והקבלה, אין עוד תכנה שיש לה כזה מגוון של ספרי קבלה וחסידות בטקסט, וזה נצרך כמו אויר לנשימה לכל העוסק בתחום. לי יש בר אילן ולא מצאתי ידי ורגלי עד שקניתי DBS. עד שבר אילן לא ישנו פאזה באיסוף הספרים המוכנסים למאגר (כי ישנו הרושם שזו שיטתיות מסוימת) בהכרח ישאר לDBS פלח שוק מסוים - ודי גדול.

נערך לאחרונה ב:

נחמד לעזור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
המעלה היחידה -אבל האדירה- של DBS על פני בר אילן הוא תחום החסידות והקבלה, אין עוד תכנה שיש לה כזה מגוון של ספרי קבלה וחסידות בטקסט, וזה נצרך כמו אויר לנשימה לכל העוסק בתחום..

אי משום הא לא איריא
דוקא בתחום הקבלה והחסידות תוכנת רבותינו אותה סקרתי לעיל מלאה בספרי קבלה וחסידות כולל כתבי האריז"ל.
אבל לא נעים לי לומר, עסקתי הרבה בעריכת ספרים, כולל ספרי חסידות (לא ספרים עמוקים, אבל בהחלט ספרים חשובים) ואף פעם לא נתקלתי בצורך להשתמש בכתבי האר"י.
אני מניח שגם אם היה צורך כזה לא הייתי יודע מהיכן לפתוח.

לעורך המצוי שאינו משתמש בכתבי קבלה, הקיום שלהם במאגר יכול רק להפריע, כי זה מקשה עליו לסנן תוצאות רלוונטיות בחיפוש (למרות שבכל התוכנות יש אפשרות למקד מאגרי חיפוש אבל זה מאריך את זמן החיפוש).

ואם אני כבר מזכיר שוב את תכנת רבותינו אני נזכר בפרט נוסף שאולי יפריע לחלק גדול מהעורכים:
אין אפשרות להעתיק בבת אחת יותר מ-5000 תווים!
אני מבין את הצורך בהגבלה של העתקה מסיבית, אבל 5000 תווים זה קצת מידי, אני מקווה שבגירסה הבאה הם יגדילו את כמות התווים להעתקה.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אי משום הא לא איריא
דוקא בתחום הקבלה והחסידות תוכנת רבותינו אותה סקרתי לעיל מלאה בספרי קבלה וחסידות כולל כתבי האריז"ל.
תקרא שוב את התגובה שציטטתי - הוא כתב על בר אילן מול DBS, ועל זה הגבתי.
אבל לא נעים לי לומר, עסקתי הרבה בעריכת ספרים, כולל ספרי חסידות (לא ספרים עמוקים, אבל בהחלט ספרים חשובים) ואף פעם לא נתקלתי בצורך להשתמש בכתבי האר"י.
צע"ג. אם העריכה כללה ציון מראי מקומות / הערות הרחבה, מעניין אותי לראות איך הצלחת להסתדר בלי כתבי האריז"ל. זה כמו לערוך ספר תורני בלי שימוש בחיבורי הראשונים.
ובנוגע ל'לדעת איך לפתוח' - לענ"ד מצופה מעורך ספרי חסידות לרכוש את היכולת להסתדר עם זה.

כל הנ"ל נכתב בהנחה שאינך קורא לשיחות חיזוק משולבות בסיפורי מעשיות בשם 'ספרי חסידות', ודי בזה.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כמו שכתבו כאן, אוצה"ח ובר אילן הם דוגמא הכי טובה ל'צווי דינים'.
אין שום קשר - כמו הקשר בין תוכנת וורד ללבן בטעם ווניל.
מי שלא מבין את זה לבד עליו לנתק את עצמו מיידית מקהילת עורכים תורניים.
לייק.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כפי שהבנתי, בגירסא הבאה הם מתכוונים לשדרג את כל הממשק, כמו במקוון.

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מתי יגיע החכם שיקח את "הוברבוקס" ויצמיד לזה מנוע חיפוש מוצלח עם פיענוח טקסטים, וכך יערוך תוכנה חדשה במינימום עלויות.
כבר קם מזמן חכם כזה @Rרחמים
אני משתמש בתוכנה שלו כבר כמה שנים
מנוע חיפוש מוצלח ומורחב עם פיענוח טקסטים
עובד עם היברובוקס נפלא

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כבר קם מזמן חכם כזה @Rרחמים
אני משתמש בתוכנה שלו כבר כמה שנים
מנוע חיפוש מוצלח ומורחב עם פיענוח טקסטים
עובד עם היברובוקס נפלא
התכנה של רחמים אינה מפענחת טקסטים, אתה צריך לספק קבצי pdf שכבר עברו תהליך ocr (פענוח תמונה לטקסט). רוב ספרי היברובורקס אכן עברו תהליך כזה, אם כי דומני שרובם משתמשים באתר ואין להם את הספרים בכונן. התכנה סורקת את כל הספרים ויוצרת אינדקס - תמונת-מצב של כל הטקסט במאגר שהגדרת, וכך יכולה לחפש בכל הקבצים. כאשר רוצים להוסיף למאגר ספרים חדשים, יש לבצע עדכון של האינדקס.
אם אני זוכר נכון, התכנה עולה 400 ש"ח כולל תמיכה. הנה צילום מסך:
upload_2019-7-21_14-1-33.png

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הספרים של היברובוקס הם כבר אחרי תהליך ocr
אלא שהתוכנה לא עובדת על חיפוש בספרים שבאתר אלא על ספרים שבמחשב.
יש אפשרות הורדת הספרים בחינם
ויש אפשרות העתקה ממי שיש לו כבר אותם על המחשב

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הנה אחת מהמעלות של "רבותינו"
ניתן להוסיף לזיכרון התוכנה חלופות לחיפוש במקום השמות האגורים בה...
לא תמצאו את זה בבר אילן!!!
upload_2019-7-25_18-11-50.png

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
איני מבין את טענתך. בר אילן לא בנויה על טקסט קיים שלך, ואין סיבה להגדרות כאלו. מאידך יש בה הגדרות נרחבות ביותר כיצד להעתיק מתוך טקסטים ישנים.
upload_2019-7-25_18-14-55.png

נחמד לעזור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
איני מבין את טענתך. בר אילן לא בנויה על טקסט קיים שלך, ואין סיבה להגדרות כאלו. מאידך יש בה הגדרות נרחבות ביותר כיצד להעתיק מתוך טקסטים ישנים.

לא קשור, אתה מדבר על כותרות שיעברו ביחד עם הטקסט המועתק מהתוכנה,
מה שיש בתוכנת רבותינו זו אפשרות להוסיף חיפוש.
למשל, אם אתה יודע שיש לך נטייה (כמו רבים ר"ל) להחליף בין 'אם' ל'עם' אתה יכול להגדיר את זה בתוכנה, וכשתחפש לדוגמא 'עם כסף תלוה' תקבל 'אם כסף תלוה' וכיוצ"ב.
או לשימוש נפוץ יותר, אם יש לך נטייה להשתמש בר"ת תוכל להוסיף ר"ת למאגר.
נדמה לי שמאגר ההחלפות הזה קיים גם בעיון וחיפוש ספרים.
כך שתוכל להגדיר ש יוד הכוונה ליורה דעה וכן הלאה.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא קשור, אתה מדבר על כותרות שיעברו ביחד עם הטקסט המועתק מהתוכנה,
מה שיש בתוכנת רבותינו זו אפשרות להוסיף חיפוש.
למשל, אם אתה יודע שיש לך נטייה (כמו רבים ר"ל) להחליף בין 'אם' ל'עם' אתה יכול להגדיר את זה בתוכנה, וכשתחפש לדוגמא 'עם כסף תלוה' תקבל 'אם כסף תלוה' וכיוצ"ב.
או לשימוש נפוץ יותר, אם יש לך נטייה להשתמש בר"ת תוכל להוסיף ר"ת למאגר.
נדמה לי שמאגר ההחלפות הזה קיים גם בעיון וחיפוש ספרים.
כך שתוכל להגדיר ש יוד הכוונה ליורה דעה וכן הלאה.
אם אני מבין היטב, ר' @מוישה טוען שמכיון שבבר אילן איננה מסונכרנת עם וורד,
לכן אם למשל בוורד כתוב 'הרב המגיד', בחיפוש בבר אילן נכתוב 'מגיד משנה'.
ומשכן, אם באנו להשוות בין המאגרים, אז ההבדל נעוץ בעצם זה הסנכרון עם וורד.
כל השאר הן תוצאות ואינם באמת פונקציות להשוואה.

נחמד לעזור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אם אני מבין היטב, ר' @מוישה טוען שמכיון שבבר אילן איננה מסונכרנת עם וורד,
לכן אם למשל בוורד כתוב 'הרב המגיד', בחיפוש בבר אילן נכתוב 'מגיד משנה'.
ומשכן, אם באנו להשוות בין המאגרים, אז ההבדל נעוץ בעצם זה הסנכרון עם וורד.
כל השאר הן תוצאות ואינם באמת פונקציות להשוואה.

שוב פעם לא קשור, אין שום קשר בין התכונה הזו (שאגב, כפי שכתב מיסטר @פסיק קיימת גם באוצה"ח) לבין הסינכרון עם וורד.
התכונה הזו מאפשרת לך להכניס לתוכנה קיצורי מילים או שגיאות כתיב בהם אתה נוהג להשתמש. זה הכל.
כמה זה בא לידי שימוש? לא יודע, לצערי אני משתדל לכתוב תקין.
האמת שזה לא רק בשגיאות, זה גם פ"א = פרק ראשון וכדומה.
זה דבר נחמד, אבל זה לא נשק שובר שוויון מול בר אילן.

נחמד לעזור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
ואולי כאן המקום לשאול -

האם יש לאי מכם - עורכים תורניים,
רעיונות לשילוב בתוכנה תורנית?

אם יש לכם תכתבו את זה כאן, ומי יודע, אולי אי מי ממתכנתי התוכנות ישוטט באשכול, יציץ ויראה ויכניס בתוכנה שלו.

ולקיים המאמר "קריינא דאיגרתא וכו'" אהיה הראשון:

1. אחד התכונות שאני מאוד אוהב בדפדפן כרום, זו התכונה שכאשר אני מדגיש מילה או כמה מילים, לוחץ לחצן ימני אני מוצא בתפריט: חפש ???? בגוגל. זה בא אצלי המון לידי שימוש.
תארו לעצמכם שבמסמך וורד, אתם מדגישים כמה מילים, לוחצים לחצן ימני, ואז "חפש ב??? את ???", זה נראה לי יעיל מאוד. (גם ברבותינו המסונכרן עם וורד הדבר לא קיים, אמנם אתה יכול להדגיש משהו במסמך, ללכת לתוכנה ולחוץ על "חיפוש מהמסמך" והתוכנה מחפשת במאגר את המילים המודגשות. זה יפה ונחמד, אבל לא מגיע להצעה שלי).
2. תכונה נוספת שהייתי רוצה ולמרבה ההפתעה היא קיימת כבר בתוכנה אחת, הלא היא "תורת אמת" החינמית. הוספת ספרים שלי למאגר הקיים. כך שכשתעשו חיפוש תוכלו למצוא גם בתוך הספרים שלכם את התוצאות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה