מידע שימושי תינוק קטן מול מראה

• פותח הנושא KR
  • פורסם בתאריך

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
האם ידוע לכם משהו על שלא כדאי להציב תינוק שעוד לא בקעו לו שיניים מול מראה?
זו אמונה תפלה או שיש בזה משהו?
ואם זה משהו אמיתי, מהי הסיבה?

(שמעתי את זה ממישהי רצינית מאוד שאמרה את זה ברצינות תהומית.
לא ידעתי להחליט אם זה שטויות או שזה עם מקור).

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מה אמור לעבוד?

(אני באמת לא מכירה את הדבר הזה)

שירי12

משתמש סופר מקצוען
שמעתי את זה מחברה דווקא אמינה , היא אמרה ששאלו את ר' חיים והוא אמר לא לזלזל במנהג הזה.

אבל לא לוקחת אחריות...

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
סבתא שלי תמיד היתה אומרת להזהר לא לשים תינוק מול מראה.
את ההסבר מישהו פעם אמר שהתינוק עלול להשתגע כשיראה את עצמו בלי שיניים (לא לוקחת אחריות, זה מה ששמעתי)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עד כמה שזכור לי זאת אמונה טפלה, אבל אני צריך לברר את זה יותר

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
זה כמו עוד מלא דברים, שאמרו הסבתות
כמו- לא לעבור ילד, אם עוברים אותו צריך לעבור בחזרה,
לא לשבת על השולחן
לא להעביר ילד מעל שולחן
לא להעביר ילד מחלון
וכו' וכו'

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ועוד מישהו שמע את זה בשם ר' חיים?

ר.ב.

משתמש פעיל
לא יודעת. אבל אצל ההורים שלי כ"כ רחוקים מאמונות תפלות.
ובכל זאת אבא שלי אומר לא להניח תינוק לפני מראה עד גיל שנה. לא שמעתי שקשור לשיניים.
אני אשמח לשאול אותו.

אלונית

משתמש פעיל
אני חושבת שזה מנהג ירושלמי במקור.
כמו גם לא לתלות בגדי תינוק בחוץ בלילה.

יש כאלה שמקפידים על זה. אני לא מאמינה.

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אלונית;1409110:

על זה עוד לא שמעתי בחיים!

7880

משתמש פעיל
אני לא יודעת אם יש לזה מקור, אבל יודעת שכשאני שמה את התינוק שלי מול מראה זה מאד מבלבל אותו ונראה לי שבגיל קטן כשעוד לא קולטים שזה מראה לא כדאי לבלבל אותם עם עוד אמא שהם רואים מולם ועוד תינוק שמשתלט להם על האמא...

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אלונית;1409110:

לגבי בגדי תינוק-נראה לי שזה דווקא מגיע מיוצאי הונגריה
ואגב,
יש כאלה שלא נותנים לאכול דגים לתינוקות עד שמתחילים לדבר

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חדוי כנרת;1409116:
לגבי בגדי תינוק-נראה לי שזה דווקא מגיע מיוצאי הונגריה
ואגב,
יש כאלה שלא נותנים לאכול דגים לתינוקות עד שמתחילים לדבר

עד שאומרים את המילה "דג"
והמקור לזה- שבגלל שהדגים לא מדברים, אז מה אתה יותר ממנו אם אתה עוד לא מדבר? איך אתה יכול לאכול אותו אם אתה בדרגה שלו?

sari93

משתמש צעיר
נכתב ע"י ov;1409125:
עד שאומרים את המילה "דג"
והמקור לזה- שבגלל שהדגים לא מדברים, אז מה אתה יותר ממנו אם אתה עוד לא מדבר? איך אתה יכול לאכול אותו אם אתה בדרגה שלו?

בלי לזלזל ח"ו כי אני לא יודעת מה באמת המקור
אבל למה מותר לתת לילד לאכול עוף לפני שהוא יודע להגיד תרנגול?...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה