דרוש מידע תינוק עם אטופיק

גאורגית

משתמש חדש
התינוק שלי בן 7 חודשים וכבר חודשיים לפחות יש לו כתם אדום עם קילופי עור גסים מעל העורף ,
רופאת ילדים אמרה שזה אטופיק ונתנה מרשם לאלוקום רק לשבוע בלבד , המשחה עוזרת אך אחרי שנגמר השבוע חוזר לו הקילופים הגסים שוב.
הילד מתגרד מאוד ולא נינוח.
כביסות עושה רק בתינוקלין , בגדים 100 אחוז כותנה, קרם לחות אחרי מקלחת, שום דבר לא עוזר לכתם הזה.

אולי מישהו מכיר איזו משחה מיוחדת בבית טבע?
או יש למישהו עצה מה ניתן לעשות עוד? רק אל תגידו לי לקרוא אשכולות על זה כי כבר קראתי הכל....:)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
התינוק שלי בן 7 חודשים וכבר חודשיים לפחות יש לו כתם אדום עם קילופי עור גסים מעל העורף ,
רופאת ילדים אמרה שזה אטופיק ונתנה מרשם לאלוקום רק לשבוע בלבד , המשחה עוזרת אך אחרי שנגמר השבוע חוזר לו הקילופים הגסים שוב.
כביסות עושה רק בתינוקלין , בגדים 100 אחוז כותנה, קרם לחות אחרי מקלחת, שום דבר לא עוזר לכתם הזה.

או יש למישהו עצה מה ניתן לעשות עוד? רק אל תגידו לי לקרוא אשכולות על זה כי כבר קראתי הכל....:)
לא בבית טבע, בבית מרקחת.
על הכתם הספציפי הזה למרוח כל יום משחת סיקפלאסט של חברת לה רוש פוזה. שאר הגוף להמשיך עם לחות, והמהדרין - פעם ביום לחות ופעם ביום סיקפלאסט (אם תקחו על זה משכנתא, כמובן. אבל זה עובד).
ולעוד שבע ימים או משהו כזה הייתי ממליצה לנסות דרמקומבין דווקא.

אשכרה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא להוריד בפעם אחת את המשחה
אלא בהדרגה
מ3 פעמים ביום להוריד לפעמים
אחכ לפעם אחת
אחכ יום כן יום לא וכו'...
להפסיק בבום תמיד יחזור.

דבורה אדריכלות מידול

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
לבת שלי גם היה את זה , והמליצו לי על דיאטה סנסורית

( דיאטה סנסורית – המטרה של דיאטה סנסורית היא ליצור סביבה מותאמת ליכולת הספיגה החושית של הילד בכדי לא להעמיס וליצור חרדה והצפה. במקביל המטפל ינסה באופן הדרגתי להרחיב את כמות או עוצמת הגירויים בכדי לשפר את יכולת ההתמודדות של הילד עם סביבות שונות.)

מה שבעיקר עזר זה היה לקחת מברשות עם שערות קצת קשות (כמו מברשות כובעים) ולהעביר לה על הגוף , בהתחלה היה נשמע לי מוזר אבל אחרי כמה ימים הכל נעלם לגמרי !!! וגם הההתפתחות הכללית התקדמה מאוד ,
מה שהתברר שלילדה לא היה ויסות חושי , ולכן היתה עם פה קפוץ (ולא התחילה לדבר) וכפות רגליים מכווצות (לכן לא התקדמה בזחילה ) (גם התקשתה לאכול אוכל גושי ) ובגלל שהגוף גם היה בסטרס הוא פיתח את האטופיק וכשהמברשות שחררו את הגוף והרפו אותו הפצעים נעלמו לגמרי ממליצה מאוד לנסות!

גאורגית

משתמש חדש
דבר ראשון תודה לכם על העזרה!!
לא בבית טבע, בבית מרקחת.
על הכתם הספציפי הזה למרוח כל יום משחת סיקפלאסט של חברת לה רוש פוזה. שאר הגוף להמשיך עם לחות, והמהדרין - פעם ביום לחות ופעם ביום סיקפלאסט (אם תקחו על זה משכנתא, כמובן. אבל זה עובד).
ולעוד שבע ימים או משהו כזה הייתי ממליצה לנסות דרמקומבין דווקא.

למרוח כל יום סיקפלאסט וגם דרמקומבין וגם קרם לחות (בכתם ובכל הגוף)?
לא להוריד בפעם אחת את המשחה
אלא בהדרגה
מ3 פעמים ביום להוריד לפעמים
אחכ לפעם אחת
אחכ יום כן יום לא וכו'...
להפסיק בבום תמיד יחזור.
נתנו לי אלוקום רק ל 7 ימים וכבר סיימתי אותם, אפשר להשתמש שוב במשחה הזו ואז אני אוריד מינונים לאט? עבר כבר יותר מחודש מאז ששמתי לו את זה....
לבת שלי גם היה את זה , והמליצו לי על דיאטה סנסורית

( דיאטה סנסורית – המטרה של דיאטה סנסורית היא ליצור סביבה מותאמת ליכולת הספיגה החושית של הילד בכדי לא להעמיס וליצור חרדה והצפה. במקביל המטפל ינסה באופן הדרגתי להרחיב את כמות או עוצמת הגירויים בכדי לשפר את יכולת ההתמודדות של הילד עם סביבות שונות.)

מה שבעיקר עזר זה היה לקחת מברשות עם שערות קצת קשות (כמו מברשות כובעים) ולהעביר לה על הגוף , בהתחלה היה נשמע לי מוזר אבל אחרי כמה ימים הכל נעלם לגמרי !!! וגם הההתפתחות הכללית התקדמה מאוד ,
מה שהתברר שלילדה לא היה ויסות חושי , ולכן היתה עם פה קפוץ (ולא התחילה לדבר) וכפות רגליים מכווצות (לכן לא התקדמה בזחילה ) (גם התקשתה לאכול אוכל גושי ) ובגלל שהגוף גם היה בסטרס הוא פיתח את האטופיק וכשהמברשות שחררו את הגוף והרפו אותו הפצעים נעלמו לגמרי ממליצה מאוד לנסות!
לא חוויתי ממנו איזשהו קושי בויסות חושי ,אבל אנסה את זה...כל יום באותו אופן להעביר על הגוף? או להוסיף או להוריד?

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
למרוח כל יום סיקפלאסט וגם דרמקומבין וגם קרם לחות (בכתם ובכל הגוף)?
דרמקומבין לשבוע בלבד!!!!
במקום אלוקום.
ורק על הכתם.
ואחרי חמישה ימים להתחיל להוריד בהדרגה כמו שהסבירה @אשכרה

קרם לחות כל יום על כל הגוף.
סיקפלאסט- עניין של תקציב.....
לפחות על הכתם, מעולה לכל הגוף.

הכול טפוס

משתמש צעיר

לאח שלי היה גם אטופיק לפני שניםםםםם והרופא היחיד שעזר לו זה ד״ר אילן זמיר 1700551655,
אומנם הוא פרטי, אבל שווה כל שקל זה עבר לאח שלי בפלאים.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לאח שלי היה גם אטופיק לפני שניםםםםם והרופא היחיד שעזר לו זה ד״ר אילן זמיר 1700551655,
אומנם הוא פרטי, אבל שווה כל שקל זה עבר לאח שלי בפלאים.
אני נזהרת בדבריי מחשש לתביעות וכולי. למרות שחלק מהאנשים נעזרו בו, לאחרים היו דיווחים אחרים וד"ל. משר הבריאות שלל לו את הרישיון ל 5 שנים - זה צעד מאד דרסטי.
מאחר והוא המשיך לפעול , לפי דיווחים בעיתונות נשלל רשיונו לצמיתות.

הכול טפוס

משתמש צעיר
אני נזהרת בדבריי מחשש לתביעות וכולי. למרות שחלק מהאנשים נעזרו בו, לאחרים היו דיווחים אחרים וד"ל. משר הבריאות שלל לו את הרישיון ל 5 שנים - זה צעד מאד דרסטי.
מאחר והוא המשיך לפעול , לפי דיווחים בעיתונות נשלל רשיונו לצמיתות.
לא הבנתי למה שללו לו את הרישיון?
וחוץ מזה מי אמר שזה נכון ששללו לו את הרישיון,
אני אומרת לך שהוא עזר לאח שלי פלאיםםםםם, הוא ממש מלאך

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי למה שללו לו את הרישיון?
וחוץ מזה מי אמר שזה נכון ששללו לו את הרישיון,
אני אומרת לך שהוא עזר לאח שלי פלאיםםםםם, הוא ממש מלאך
מי אמר שזה נכון - האתר הרשמי של משרד הבריאות + אתרי חדשות. (אפשר לגגל ולראות).
אני יודעת שיש אנשים שהוא עזר להם, אבל אני במו עיניי ראיתי גם את תיעודים של מקרים הפוכים. ואני מתנסחת מאד מאד בזהירות.

הכול טפוס

משתמש צעיר
מי אמר שזה נכון - האתר הרשמי של משרד הבריאות + אתרי חדשות. (אפשר לגגל ולראות).
אני יודעת שיש אנשים שהוא עזר להם, אבל אני במו עיניי ראיתי גם את תיעודים של מקרים הפוכים. ואני מתנסחת מאד מאד בזהירות.
אוקי לא יודעת...
שתברר יותר לעומק

yudb

משתמש סופר מקצוען

כמי שמכירה את האטופיק מקרוב וגם את העולם של דיאטה סנסורית (מגיעה מהתחום),
ממליצה להתחיל לטפל בצורה שהציעה לך דבורה וידמן והניקית הנוספת בהקשר לשימוש נכון בסטרואידים (כמובן על פי המלצת רופא)
יש גם מידע באתר של העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס
אחרי זה, במידה ואכן יש קשיים סנסוריים,
פני למרפאה בעיסוק שמומחית בתחום הויסות החושי שתתאים לך את הדיאטה.
היא צריכה להיות מותאמת.
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה