תחליף לריטלין

אסתר וינטרוב.

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לבקשת רבים-

אומרים שבדוק
אומגה 3 וויטמין C זה המתכון הטבעי הטוב ביותר לקשב וריכוז ומצב רוח טוב!!
גם אם לא 100 אחוז זה עדיף מכל החרדות והדיכאון למיניהם..
אז לפני שהולכים לנורולוגים למינהם עדיף לנסות שבועיים במרכיבים האלה.. זה אמיתי!

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אם יש טיפול תרופתי, לא צריך שום טיפול אחר בבעיה עצמה. מלבד פעילות גופנית שהיא מומלצת לכל אחד ובייחוד לקש"ר.
כן צריך ואפילו חובה, טיפול רגשי בתופעות הלוואי החברתיות.
הטיפול הרגשי והתרופתי צריכים להיות מוגשים ביחס של 50/50. שניהם חשובים, ושניהם עובדים רק ביחד. וכל אחד מהם לחוד זה לעשות פחות מחצי עבודה.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
לבקשת רבים-

אומרים שבדוק
אומגה 3 וויטמין C זה המתכון הטבעי הטוב ביותר לקשב וריכוז ומצב רוח טוב!!
גם אם לא 100 אחוז זה עדיף מכל החרדות והדיכאון למיניהם..
אז לפני שהולכים לנורולוגים למינהם עדיף לנסות שבועיים במרכיבים האלה.. זה אמיתי!

יש לכם נסיון מעשי מבני משפחה קרובים?
בשילוב טיפול תרופתי?
במקום טיפול תרופתי? האם הפסקתם טיפול תרופתי ועברתם לויטמין + אומגה 3, וזה היה אותו דבר?

בלי המידע הזה, אני מתייחס לזה בדיוק כמו המלצה של כדור למניעת בחילות בהריון שניתן לילד ששבר את היד, מנסים שבועיים, אם היד לא תתאחה, נלך לקופת החולים.

אסתר וינטרוב.

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יש לכם נסיון מעשי מבני משפחה קרובים?
בשילוב טיפול תרופתי?
במקום טיפול תרופתי? האם הפסקתם טיפול תרופתי ועברתם לויטמין + אומגה 3, וזה היה אותו דבר?

בלי המידע הזה, אני מתייחס לזה בדיוק כמו המלצה של כדור למניעת בחילות בהריון שניתן לילד ששבר את היד, מנסים שבועיים, אם היד לא תתאחה, נלך לקופת החולים.
זה מופיע כל הזמן בעיתונים..
יכול להיות שעדיף סוג מסויים של הוייטמין סי..

אבל תכלס.. אם לא תנסו לא תדעו..

ולדעתי ללא שילוב תרופתי

אם קשה לכם להיפרד מהתרופתי..אז לא אמרתי כלום
אבל כנראה שהילד/ה שלכם מאוד רוצים להיפרד מיזה..

כמובן אפשר בשילוב פעילות גופנית ואם צריך, שיחות, להעמידו על הרגליים..

נערך לאחרונה ב:

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אבל כנראה שהילד/ה שלכם מאוד רוצה להיפרד מיזה..
הרבה פעמים הילד רוצה להיפרד כי התופעות לוואי מפריעות לו [וכדאי לנסות לסדר את זה עד כמה שאפשר] אבל הוא לא מבין מה הבעיה כשהוא בלי הריטלין, הוא לא מבין מושגים של הצלחה, דימוי עצמי, וכדומה, הוא רואה כאן והרגע ולפעמים כיף לו להשתולל. אנחנו יודעים מה טוב לו באמת!
בדיוק כמו שהכרחנו אותו ללכת לרופא שיניים וזה כאב לו מאוד.
אני מצטער על שנים בישיבה שלא לקחתי תרופות (בגלל תופעות לוואי ואולי גם דימוי עצמי), לא למדתי כמעט מילה, ואם הייתי לוקח, זה היה משפיע עלי אז, וכנראה גם על מסלול החיים.
כן צריך ואפילו חובה, טיפול רגשי בתופעות הלוואי החברתיות.
יש עוד תופעות לוואי רגשיות שיכולות לבוא חוץ מהחברתיות, כמו דימוי עצמי נמוך וקושי בזמנים שלא לוקחים את התרופה (שבת או חופש, וכל אחד לפי עניינו). כנראה שהתרופה לא פותרת את כל התיק הרגשי שבא עם קש"ר.
ולדעתי האישית (אני חייב להוסיף את זה כדי לא לחטוף מהם תביעה) אחיזת עיניים אחת גדולה.
מי שמוכר את זה לא חושב שזה אחיזת עיניים, הוא מאמין שזה עובד, יש מי שחקר וטוען שזה מחזיק לאורך זמן. רק צריך לקחת בחשבון שאם "מתקנים את המוח" אז הוא לא יהיה קש"ר ואז מפסידים את כל האיכויות שבאות עם זה (יצירתיות, גמישות, אינטואיציה ועוד...).

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אגב, יש אחד בשם ד"ר אמנון גימפל שהוא פסיכיאטר וניורולוג מוכר. הוא טוען בספרו "אימון מוחי לריפוי הפרעת קשב וריכוז" שע"י אימון מוחי אפשר להוריד מינון ואף להתפטר מתרופות (הוא לא מתנגד לתרופות). הוא טוען שזה מוכח מדעית.
(ההורים הצדיקים שלי לקחו אותי גם אליו אבל השיטה שלו דורשת משמעת והתמדה, לא משהו שהיה לי יותר מדי...)

מישהו מכיר או התנסה?

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
מעציב אותי לראות הורים מתמודדים ומפסידים את הילדים שלהם בגלל אמונות תפלות
מרתיח אותי שיש מי שגורף הון שלא בצדק מהאמונות התפלות האלו ומנגן על רגשות ההורים.
הרי כל הורה שהוא בעצמו קש"ר כבר יודע שזה זיוף, המודעות האלו מיועדות רק לאלו שנתקלים בבעיה לראשונה אצל הילד החמוד שלהם. אז מפחידים אותם מריטלין ודומיו, ודוחפים להם שטויות באריזה יפה.
האמור לעיל זאת הרגשתי האישית בלבד.

המלצות מעשיות, מה צריך לעשות הורה נבוך, כשהוא נמצא במצב של חוסר ידע, וחייב לקבל החלטה מכריעה, ובזמן.

1. אין לנו זמן לבזבז על ניסויים, כי הילד שלנו מפתח דימוי שלילי ועוד צרות נלוות לכל החיים ולדורות שהוא יביא. ולכן חובה להתחיל לנסות את הטיפול היותר מצליח, ואם הוא נכשל לגמרי, ללכת על תחליף.
2. הורים שהם בעצמם קש"ר, הם מקור מידע אמין יותר בהרבה.
3. אם הורים קש"ר לילדי קש"ר נותנים ריטלין ודומיו לפני שבודקים תחליפים, זה המתווה הנכון ללכת בו.
4. ההורים הנ"ל אומרים שחובה לשלב טיפול רגשי.
5. גם אם הילד עוד לא אובחן, מומלץ לתת ריטלין. כי אם הוא צריך, אסור לחכות אפילו יום אחד.
ותרוו נחת.

אגב, יש אחד בשם ד"ר אמנון גימפל שהוא פסיכיאטר וניורולוג מוכר. הוא טוען בספרו "אימון מוחי לריפוי הפרעת קשב וריכוז" שע"י אימון מוחי אפשר להוריד מינון ואף להתפטר מתרופות (הוא לא מתנגד לתרופות). הוא טוען שזה מוכח מדעית.
(ההורים הצדיקים שלי לקחו אותי גם אליו אבל השיטה שלו דורשת משמעת והתמדה, לא משהו שהיה לי יותר מדי...)

מישהו מכיר או התנסה?
מכיר, לא התנסיתי בשיטה שלו.
בגדול, מי שיתמיד בשיטה שלו 80 שנה, יוכל להפסיק לקחת תרופות. האמת גם 80 כזיתים של אפיקומן יעזרו.
כשמדברים על ילדים, אין זמן לאימון, צריך לעצור באבחת חרב את הסבל של הילד ואת הצבירה היומיומית של הכשלונות בלימודים ובחברה, ולכן צריך להתחיל בטיפול תרופתי, וכך גם נוהג דר גימפל, שידוע שידו קלה על ההדק בנתינת ריטלין, כי אין זמן לבזבז כשמדובר בילדים.

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
גם אם הילד עוד לא אובחן, מומלץ לתת ריטלין. כי אם הוא צריך, אסור לחכות אפילו יום אחד.
הייתי נזהר עם זה...
חייבים כובד ראש. זה יכול לבלבל ילד נורמלי שרק עובר תקופה קשה וכבר מקוטלג ככדורים.
לצערנו זה הדרך הקלה של המורים לשקט תעשייתי בכיתה.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי נזהר עם זה...
חייבים כובד ראש. זה יכול לבלבל ילד נורמלי שרק עובר תקופה קשה וכבר מקוטלג ככדורים.
לצערנו זה הדרך הקלה של המורים לשקט תעשייתי בכיתה.
מי מקטלג היום ילדים לפי הריטלין?
זה כל כך שנות ה90...,
היום יש על זה שיח פתוח וער מאוד, בכל הכיתות בכל המגזרים.
במגזר הכללי, מי שלא לוקח הוא החריג, בדור המסכים של היום, בלי ריטלין הם לא מצליחים להתרכז בכלל...
במגזר החרדי, בחור בשידוכים שטופל עם ריטלין, שווה יותר. כי הוא מיצה את הפוטנציאל המלא שלו, וזה תמיד יותר גדול מפוטנציאל של אדם רגיל.
ובינינו מי לא רוצה בן זוג שמגיע עם כפתור הפעלה עם שליטה בעוצמת הווליום, עם אופציה למיוט....

ולגבי מורים.
כמי שנמצא בקשר עם מורים, אני רואה שהם דואגים לתלמידים שלהם, לא פחות מאשר ההורים.
המלמד את בן חברו תורה, מלמד עליו הכתוב כאילו ילדו, וזאת עובדה בשטח. היום לא יקבלו מורה שלא מחובר לתפקיד למשרת מלמד בחיידר. ההמלצה שלהם לפעמים יותר נכונה לילד מאשר תחושת הבטן של ההורה.

אחד הלויים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מי מקטלג היום ילדים לפי הריטלין?
זה כל כך שנות ה90...,
היום יש על זה שיח פתוח וער מאוד, בכל הכיתות בכל המגזרים.
במגזר הכללי, מי שלא לוקח הוא החריג, בדור המסכים של היום, בלי ריטלין הם לא מצליחים להתרכז בכלל...
במגזר החרדי, בחור בשידוכים שטופל עם ריטלין, שווה יותר. כי הוא מיצה את הפוטנציאל המלא שלו, וזה תמיד יותר גדול מפוטנציאל של אדם רגיל.
ובינינו מי לא רוצה בן זוג שמגיע עם כפתור הפעלה עם שליטה בעוצמת הווליום, עם אופציה למיוט....

ולגבי מורים.
כמי שנמצא בקשר עם מורים, אני רואה שהם דואגים לתלמידים שלהם, לא פחות מאשר ההורים.
המלמד את בן חברו תורה, מלמד עליו הכתוב כאילו ילדו, וזאת עובדה בשטח. היום לא יקבלו מורה שלא מחובר לתפקיד למשרת מלמד בחיידר. ההמלצה שלהם לפעמים יותר נכונה לילד מאשר תחושת הבטן של ההורה.
אתה חי בעתיד (הקרוב, אני מקווה :) )

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אתה חי בעתיד (הקרוב, אני מקווה :) )
ממש לא.
תפסיקו לחיות בעבר.
תפתחו עיניים ותראו. תדברו עם המורים ותקבלו מהם את המספרים האמיתיים של נוטלי הריטלין בכל כיתה.
תשאלו את הילדים שלכם איך החברים שלהם מתייחסים לזה בזמנינו, ותראו שזה לא מה שהיה פעם.
כשילד צועק לחבר שלו בכיתה, לך תיקח ריטלין, הוא לא מתכוין להעליב, הוא מתכוין לעזור. כשהילד חוזר מהחיידר ואומר בשם החברים שלו שהם אמרו לו שהוא חייב ריטלין, זה לא בא מרוע לב, זה בא מהחברים שכבר לוקחים וזה מתוך ערבות הדדית. סיפור אמיתי.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
כל הדיון כמה עולה ריטלין, או אטנט או פוקלין, זה מצחיק את מי שכבר לוקח את זה
כי השיפור במהות הבן אדם כל כך משמעותי שלכסף כבר אין באמת משמעות.

כשאני אישית אובחנתי בגיל מבוגר יחסית כadhd
וניסיתי כמה חודשים של און אנד אוף ריטלין ודומיו.
באותה התקופה עבדתי במכירות במקום כל שהו. והיה הבדל של 40 אלף שח במכירות בין חודש עם הריטלין לחודש בלעדיו. הבוס דאז ידע כבר לזהות ולדרוש את זה...
כך שכלכלית, העלות של הכדור איננה פקטור בהתלבטות בכלל. ויעידו על כך גם שאר לוקחי הריטלין הבוגרים. שאם שכחו את הכדור בבית הם יחזרו גם במונית הלוך ושוב...

חריצות

משתמש חדש
ממליצה מאד לכל הורה לילד קש"ר
לקרוא את הספר של הרב אהרון לרנר adhd להכיר ולהצליח.
הוא עושה סדר בין תרופות טבעיות לבין כאלה שהוכחו מדעית . וכן לגבי כל הטיפולים הנלוים.

אוריאל דיין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
שלום וברכה.
עברתי על כל האשכול ואף אחד לא הזכיר כאן, אז אני מעלה את העניין למרות שכבר דיברתי עליו בעבר.
הבן שלי adhd מאובחן כבעיית קש"ר נוירולוגית, לקח ריטלין תקופה והפסקתי לתת לו בגלל תופעות לוואי.
היום הוא משתמש במוצר טבעי - פיקסולין, של חברת ננוטבע שעובד מיידית, תוך 20 דק' הוא משפיע ומחזיק אותו כשש שעות בממוצע עם אפס תופעות לוואי.
אני ברמה האישית מאד מאד מרוצה.
מה שכן, חשוב לקבל הדרכה כיצד מוצאים לילד את המינון המתאים ואפשר להתקשר לט"ל: 050-4171616 (מוקד הדרכה שלהם)
ומי שרוצה קצת לחפש ולהרחיב על הורים נוספים שמרוצים, פשוט שיחפש את המילה פיקסולין כאן בפרוג ויראה כמה הורים כתבו כאן שהמוצר הזה עזר להם ואני לא היחיד כאן.
בהצלחה.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום וברכה.
עברתי על כל האשכול ואף אחד לא הזכיר כאן, אז אני מעלה את העניין למרות שכבר דיברתי עליו בעבר.
הבן שלי adhd מאובחן כבעיית קש"ר נוירולוגית, לקח ריטלין תקופה והפסקתי לתת לו בגלל תופעות לוואי.
היום הוא משתמש במוצר טבעי - פיקסולין, של חברת ננוטבע שעובד מיידית, תוך 20 דק' הוא משפיע ומחזיק אותו כשש שעות בממוצע עם אפס תופעות לוואי.
אני ברמה האישית מאד מאד מרוצה.
מה שכן, חשוב לקבל הדרכה כיצד מוצאים לילד את המינון המתאים ואפשר להתקשר לט"ל: 050-4171616 (מוקד הדרכה שלהם)
ומי שרוצה קצת לחפש ולהרחיב על הורים נוספים שמרוצים, פשוט שיחפש את המילה פיקסולין כאן בפרוג ויראה כמה הורים כתבו כאן שהמוצר הזה עזר להם ואני לא היחיד כאן.
בהצלחה.
אולי לא נעים לשאול, אבל האם יש כאן הורה שלוקח עבור עצמו את הפיקסולין, ויכול לתת חוות דעת?
עוד לא פגשתי הורה שלוקח לעצמו ריטלין, ולא נותן לילדים שלו אם הם מאובחנים.

אוריאל דיין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אני לא לוקח באופן קבוע, אבל עשיתי לפני שנה מבחן ברבנות ולקחתי את הפיקסולין ואני חייב לציין שזה עזר לי מאד.

ריחיים

משתמש פעיל
יש לי ילד עם רגישות לטעמים , סבירות גבוהה שהוא לא יסכים לקחת את הפיקסולין.
יש איזו שהיא דרך לתת את זה בלי להרגיש את הטעם? אולי בתוך קפסולות?? זה הגיוני?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה