כללי תחושותי---

מירית10

משתמש חדש
אני חדשה בפורום, חברות ללימודי גרפיקה המליצו לי וכעת אני מבינה על מה.

למדתי גרפיקה במקום שנקרא ליגה , שלמתי אלפים לדעת את תוכנות אדובי+עיצוב.

כעת אני מסיימת את הקורס.

ומאוכזבת.

שלא תבינו לא נכון, אני אחת שקולטת מהר ענין / תוכנות / מחשב. אבל אני לא היחידה בקבוצה.

תכלס,

מה עלי לעשות כדי להרגיש אני שולטת בתוכנות? להמשיך לבד? ללמד בעוד מקום?

אשמח להצעות מועילות.

מירית10

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
להתחיל לעבוד...

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
לעשות מה שאת רוצה, ומה שאת לא מצליחה - לשאול כאן בפורום

shilat

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לא להתייאש מהמקצוע...זה המקצוע....

ירושלמי

משתמש צעיר
כמו שאמרו קודמי, אני בטוח שכאן בפורום יתנו לך סיוע ועזר להשלים ולהתקדם.

בקשר ללימודים,
את מספרת בהודעתך שלמדת בבית ספר לעיצוב ובסופו של דבר את יוצאת עם תחושת בזבוז זמן בזבוז כסף ותסכול רב.

למעשה, רוב הקורסים נגמרים בצורה כזאת...
ולכן חשוב להביא מספר נקודות שחובה לברר לפני שנרשמים לקורס.
אחרת אתם שמים את כספכם על קרן הצבי.

א. קבוצה: לא נרשמים לקבוצה של יותר מ 15 תלמידים (מקסימום 16), קבוצות גדולות יותר רק לימודי ריקוד... לימודים מקצועיים מחייבים יחס יותר אישי בשיעורים. (ידוע לי שבמנטור אין כיתה עם יותר מ 16 מחשבים).

ב. שיעורי בית: ההקפדה על שיעורי בית מתחיל מהבית ספר, החכמה היא לא רק להקפיד עם התלמידים על שיעורי הבית אלא ההתייחסות האישית לכל שיעור בית. והפיכת השיעורי בית לחוייה מתקנת, כאשר התלמידים כולם לומדים מכל ש"ב. (בפרוג למשל יש לכל קורס פורום פרטי שבו מעלים את ש"ב והמורה פעיל ועוזר לכל אחד, וכולם לומדים מכולם).

ג. מורים מקצועים: כדי להיות מורה מקצועי צריך 2 דברים 1. ידע עמוק ורחב בתחום. 2. כושר ביטוי והוראה. ישנם בתי ספר שלוקחים אנשי מקצוע שלא מספיק הלך להם במקצוע ומנסים לעשות כסף מהמקצוע בצורה אחרת, להיות מורים. זה לא ילך כי אולי (ואני מדגיש אולי) יש להם ידע בתחום, אך כנראה אין להם כושר ביטוי והוראה. זכרו לא כל מי שיודע את התוכנות (גם אם יש לו אישור מאדובי, ממייקרוסופט, ומהרב השכונתי) יודע להיות מורה.

קחו בחשבון שיש קורסים, שמשולבים שם מספר מורים, בפרסום הם מציגים מורה מקצועי, ובפועל חלק ניכר מהשיעורים מביאים מורים בגרוש.

לסיכום:
1. קבוצה קטנה.
2. התייחסות אישית לשיעורי בית
3. מורים מקצועיים.

ayala

משתמש מקצוען
אולי לא כדאי לכתוב איפה למדת..

בכל אופן, אני יצאתי די מרוצה מהמקום בו למדתי, למרות שבזמנו לא מלמדו אינדיזיין ואילוסטריטור כמו שהם לומדים שם היום,
ולא שלטתי ממש בתוכנות,
אבל היום אלו הן התוכנות העיקריות שאני משתמשת
אינדיזיין- עברתי על החומר שלמדתי והצלחתי ליישם את הכללים הבסיסיים, ליצרו דפי עב והכל, והסתדרתי, Practice makes perfect
ואילוסטריטור- פשוט התישבתי בבית והתחלתי לעשות פרסומות דמיוניות כדי לתרגל את התוכנה, ועברתי על החומר הנלמד מהמחברות.

לא יכולה להגיד האם כדאי לך ללמוד שוב או לא..אולי זה כן שיקול.
אני לא מבינה, אם את היחידה בקבוצה, אין מקום לבקש/לדרוש פיצויים באיזשהו אופן?

yaeli

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ישנם הרבה מקומות שבהם יש אפשרות לתלמידים שסיימו, להשתתף שוב בשיעורים מאותו קורס ללא תשלום נוסף.

תבררי אם יש לך זכות כזאת, ואם כן תוכלי לנצל אותה ולשמוע שנית את החומר, זה מאד עוזר.

אבל כמו שאמרו לפני, אין כמו ההתנסות והפרקטיקה. מתחילים לעבוד, מנסים, טועים, לומדים.

מבקשלחם

משתמש רשום
יש לי תחושה שבתי הספר השונים עלו על הטרנד העכשווי: לימודי מקצוע. הם מנסים לעשות על גב התלמידים כסף קל, אבל, וכאן האבל הגדול: הם לא ישרדו הרבה. אינני יודע היכן למדת, אבל יתכן מאד שזו הסיבה.
אני סבור שבית ספר טוב אמור להיות עדכני לא רק בתוכן הלימודי (יש בתי"ס שמלמדים בהם כיום פריהנד..) אלא גם בצרכי השוק, וביכולת לחזות מראש את המקצועות העתידניים.
חשוב לזהות חדשנות - זרימה עם שינויי השוק, בתי"ס שמכניסים לתכנית הלימודים תכנות עדכניות וכו'.
וגם, כן, גם להסתמך על המלצות מקצועיות (לא איזה מורה נחמד וכו') של תלמידים שכבר למדו / לומדים, ועל איך הם מתקדמים.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
תתחילי לעשות עבודות לאנשים. את נופלת לשוק ויודעת לשחות...
אישית, אני למדתי פעמיים (פעם אחת הייתי חולה הרבה זמן באמצע)
ופעם שניה לימוד מאסיבי 5 ימים בשבוע.
משום מה הפעם השניה שלמדתי נכנסתי ללימודים יותר בבטחון. קיבלתי 100 בכל המבחנים של שליטה בתוכנות אפילו שזה תוכנות שלא הכרתי ממש קודם.
יתכן שקורס נוסף קצר יתן לך את הביטחון שאת יודעת הכל מצוין ואז תרגישי טוב עם עצמך.

אילנה1

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
גם אני חדשה בפורום ובתחום, כשסימתי את לימודיי בגרפיקה הרגשתי בערך כמוך, למרות שאני די
מרוצה מהמקום בו למדתי, למזלי היתה לנו מורה מקצועית ברמה. מה שהייתי ממליצה לך כדי לחיות ולהבין את המקצוע, להתחיל לתרגל על אמת, אני בתור התחלה עיצבתי מודעות לחברה שמארגנת ימי נשים, לאחות גננת, זה מאוד עזר לי. אם את שולטת בתוכנות רק באמצעות ניסיון תגלי עד כמה את מסוגלת. וכן, אני ממליצה לך להמשיך להשתדרג באמצעות קורסים (מומלצים ומקצועיים), ימי עיון וכדומה. כי תמיד יש מה ללמוד.
והעיקר לא להתייאש.:)

שלמה

משתמש מקצוען
יש דרך קצרה שהיא ארוכה, ויש דרך ארוכה שהיא קצרה.
תשמחי על זה שלקחת את 'דרך המלך'

תאמיני בכשרונות שלך, בע"ה עוד תראי את ההצלחה שלך.

כל אחד יכול ללמוד לבד!
ללמוד נכון ובצורה מסודרת זה רק דרך קורס.

כאן בפורום אני נתקל, בשאלות שרואים על השואלים שהם מנסים ללמוד לבד את החומר ונופלים בדברים הקטנים.

אספר לכם משהוא קטן
אני כעת מסיים קורס לימודי מסויים.
לא פספספתי שום שיעור והשתדלתי בהכנת שיעורי בית.
אני חושב שיודע את החומר, אבל מרגיש שעוד לא כל כך 'שולט'.
הייתי בהרגשה הזאת עד שבוע שעבר.
ניגש אליי חבר ב'בעיה' מסויימת, אולי אפתור לו פתרון, כי שמע ממשיהוא שאני כעת לומד את הנושא.
לאחר היסוס, אמרתי לו שישלח את הקובץ אולי אוכל לדעת מה הבעייה.
הקובץ הגיע אליי וכמו מראה קסמים, צפים לי כל מיני טיפים או שיטות עבודה שלמדנו בקורס והבעייה סודרה:)

הרגשתי הצדקה בזה שהוצאתי זמן וכסף יקר על לימודים מסודרים, מאשר לבזבז זמן יקר (מי מדבר על תסכול עקב עבודה 'תקועה' ואף אחד לא כעת בפורום וזה דחוףףף:))
בבעיות שצצות עקב לימוד עצמי שגוי, שברגע שלומדים נכון, לא רואים שהיתה כאן בעייה.

גילוי נאות
הקורס הנ"ל הוא מטעם פרוג!
המלצות יינתנו באישי

נעמה כץ

משתמש רשום
ישנם בתי ספר שלוקחים אנשי מקצוע שלא מספיק הלך להם במקצוע ומנסים לעשות כסף מהמקצוע בצורה אחרת, להיות מורים.

ישנם גם הרבה מנהלים בבתי ספר ות"תים שבקושי יש להם נסיון בהוראה... אפילו די נכשלו בכך, עובדה!הרבה מנהלי ת"תים לא מבינים בחינוך.

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
כמו שכתבו כאן, אין כמו נסיון והרבה הרבה תרגול.

האם תוך כדי הקורס עשית את כל שיעורי הבית ברצינות?
אם כן, היית אמורה להרגיש שליטה על מה שלמדת.

אומנם כשיוצאים לשוק העבודה, ואז יש לך עבודות שלא בדיוק אמרו לך איך לעשות או מה, זה הזמן ללמוד ולעשות.
גם אני חושבת, שאת הבסיס חובה ללמוד בצורה מסודרת, בדר"כ ילמדו אותך קודם את הדברים החשובים מאוד ואח"כ יעברו לדברים הפחות הכרחיים או שימושיים בכל תוכנה.
בספר, הכל נראה אותו דבר, את לא יודעת מה חשוב יותר ומה פחות.
אך לאחר לימוד את יכולה להשלים ולהתקדם דרך הספר ועבודות בשטח.
מומלץ אחת לכמה שנים להשתלם וללמוד חידושים שהתחדשו בינתיים. לפעמים יכולה להחסך לך עבודה של שעות בעקבות פונקציות חדשות שנוספו בתוכנות ואת לא יודעת על קיומם או על אופן פעולתם.

בהצלחה!

שלמה

משתמש מקצוען
זה ברור שקורס מסודר הוא רק נקודת הזינוק.
את כל השאר מפתחים דרך נסיון אישי שנצבר במשך הזמן, מלימוד באינטרנט שהבולטת בעזרה ובפירגון זה אתר ... פרוג :)

gloria

משתמש רשום
הזמן יעשה את שלו
אף אחד לא שלט בהכל מההתחלה וגם אם כן תמיד יש מה ללמוד
העבודה המעשית בתחום תמקצע אותך
וכמובן שמהפורום הזה תלמדי הרבה, מניסיון!
בהצלחה בכל

orli_dimri

משתמש פעיל
ברוכה הבאה.

דבר ראשון ההחלטה מתחילה בראש.
אלפי הגרפיקאים שיש היום בשוק העבודה כולל התותחים שבינהם התחילו מ-0.

לא ראיתי אחד ששלט בתוכנות ישר והפוך בלי מאמץ ויגיעה והמון רצון.
יש שנולדו לזה אבל את הכלים למקצוע רוכשים עם הזמן והנסיון.

לכן קודם תחליטי שאת מסוגלת, תעשי את מה שביכולתך ותצליחי...

בהצלחה

תוסס

משתמש פעיל
לא צריך להתיאש.
בהרבה מקומות לאחר זמן אתה קולט כמה שעזר לך בי''ס במודע ושלא במודע.
במוחד עם למדת בבי''ס ליגה ששמו הטוב הולך לפניו ולא בכדי.

מיכל25

משתמש חדש
מירית.מזדהה עם כל מילה שכתבת...

גם אני מסיימת כרגע ללמוד קורס במקום שהגעתי אליו לאחר בירורים מעמיקים...
בתחילת השנה הכל היה נוצץ ומרהיב ,ההרגשה היתה שהעבודה ממתינה למסימות ממש מחוץ לאולם..
עכשיו לקראת הסוף,איך לומר את זה בעדינות..זה נראה כאילו כל השנה היתה רק ההקדמה לקראת מה שאני צריכה עכשיו להתחיל ללמוד...

לעמוד ולהתלונן עכשיו נראה לי קצת מיותר,
מה שכן אני יכולה לומר לכל אלה שמתלבטות(ים) היכן ללכת ללמוד שצריך לשים דגש טוב טוב (למרות שזה כבר נכתב כאן בחלק מהתגובות...)גם כשהולכים ללמוד במקומות הכי טובים לבדוק כמה תלמידים יש בכל קבוצה,
חלק מהבעיה שנוצרה אצלינו נבעה מכך שהקבוצה היתה מפוצצת בתלמידות (משהו כמו 50 ...)
כשביררתי בתחילת השנה כמה בנות בקבוצה קיבלתי תשובה מתחמקת של--"לא משנה כמה בנות יושבות בקבוצה--כל אחת יוצאת בסוף השנה כאילו היא היתה תלמידה פרטית" (בדיחה ,היום היא ממש עצובה כבר...)

מאותה נגזרת א"א לבדוק ש"ב ברמה מספיקה...או שכל השיעור ילך ע"כ..או שמרפרפים וזאת התוצאה...

דבר נוסף- לברר מי הם המורים שעומדים ללמד,אני אישית יכולה להמליץ על מורי מנטור כמקצועיים מהשורה הראשונה...אבל זאת בתנאי שהם הולכים ללמד את כל התוכנה ולא רק למלאות חורים ששאר המורים שלימדו השאירו,(כי אז מה שקורה שהם קופצים מנושא לנושא,מהר מהר להספיק הכל ו "תפסת מרובה לא תפסת"...)

ולסיום-- עוד משהו חשוב--תנסו לבדוק אם המנהל/מנהלת יודעים לקבל ביקורת ...ולשפר,
אצלינו זה לא היה כך---וחבל.

שלמה

משתמש מקצוען
תפנימו טוב טוב, הקורסים של מנטור פרוג ברמה גבוהה!
איך אומר בעדינות, חיים דיקמן מנהל פרוג, עשה לנו את ה'עבודה השחורה':)
בנה לנו מערכת קורסים ברמה גבוהה ללא מריחות תוך שימת לב שהכול יהיה לפי טהרת הקודש!.

הקורס שלי הוא כ15-20 תלמידים שמגיעים מרמת ידע גרפי מסויימת, בחר לנו את הטופ שבטופ ממנטור, (כיפאק לדודי אשכנזי ואיתמר).
לא מתעכבים על דברים כמו פתח וסגור או כלים לא שימושיים.
שמים דגש חזזזק על הדברים הקריטיים בהכנת הקובץ.

בנה לנו אשכול של שיעורי בית, 'תמיכת איש את רעהו' ועוד כמה דברים שהשתיקה יפה להם:)
שלא לדבר על טרחתו במימון לימודים של קמח.
תודה ענקית לחיים דיקמן.
!!!אין על פרוג!!!!

נ.ב. אני מייחצן את פרוג מתוך הכרת הטוב והתודה.

שריל'ה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
האם לפרוג יש קורס בעיצוב גרפי- לבנות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה