אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
להרחיב את הכביש אפשר רק אם מפחיתים מרוחב המדרכה, ומדובר ברחוב שמלבד היותו ציר תנועה ראשי הוא משרת בשעות העומס אלפי תינוקות של בית רבן ההולכים לבית תלמודם או שבים ממנו, בנים או בנות. מדובר בכמות בלתי נתפסת של זאטוטים המתנקזת בו זמנית למדרכות הרחוב הראשי הזה. הקטנת המדרכה עלולה לגרום חלילה לאסונות.

לדעתי, האשם המרכזי הוא צוואר הבקבוק הראשי בכיכר לב הרמה, ורעהו בכיכר יהודה הנשיא. בכל רגע נתון תמצא ילדים החוצים את הכביש וגורמים לעצירת התנועה. רק רמזור יוכל לווסת שם ולהפחית מהלחץ. אבל מה אתה מצפה מעירייה שגאה בכך שבכל תחומי העיר אין רמזור אחד?
אפשר להרחיב את הכביש על חשבון אי התנועה באמצע הכביש, להרחיב את רוחב הכיכרות, להגדיל את מפרצי התחנות ובפרט בר' יהודה הנשיא ור' פנחס בן יאיר.

3524

משתמש סופר מקצוען
לידיעתך תושבי רמה ב' לא היחידים שמממנים את האוטובוס, אלא כל משלמי המיסים. הקו מגיע לכולם במידה שווה.
כן? מחר כשתעלה בתחנה האחרונה של 402 ולא תמצא מקום ישיבה תקים אותי ממקומי כי 'הקו מגיע לכולם במידה שווה'? סליחה, אני עליתי קודם.

כשאין בה כדי חלוקה אומרים 'כל הקודם זכה', לא 'כל דאלים גבר'.

די

משתמש סופר מקצוען
כן? מחר כשתעלה בתחנה האחרונה של 402 ולא תמצא מקום ישיבה תקים אותי ממקומי כי 'הקו מגיע לכולם במידה שווה'? סליחה, אני עליתי קודם.
בעיקרון כן, רק יש "הסכם" בין כולם כל הקודם זוכה, כי מחר יהיה מקרה הפוך.
לגבי מסלולי אוטובוסים אני לא חושב שיש "הסכם" בין כולם שמה שהיה הוא שיהיה לנצח נצחים.

3524

משתמש סופר מקצוען
בעיקרון כן, רק יש "הסכם" בין כולם כל הקודם זוכה, כי מחר יהיה מקרה הפוך.
לגבי מסלולי אוטובוסים אני לא חושב שיש "הסכם" בין כולם שמה שהיה הוא שיהיה לנצח נצחים.
במחילה, 'מעשה שלא היה',

קהילת יוצאי גרודנא בשכונת רמה ד' הגישו בקשה להקצאה ומבנה יביל, הפעילו עסקנים אצל גב' עליזה וב"ה עלה בידם. קיבלו, חנכו, התפללו והודו לבורא עולם.

לימים התרבו בוגרי ישיבת חברון שקבעו משכנם בשכונה ונוצר הצורך לפתוח בית תפילה עבורם, שלחו שתדלנים לגב' עליזה, אבל - מה לעשות - אין לה כרגע הקצאה זמינה ותקציב למבנה יביל נוסף, ברור שכדי למלא את צרכם היא תצטרך להפקיע מקהילת גרודנא הקטנה יותר במספר. בעצם למה לא? מי קבע שהמבנה והשטח שהם השיגו בזיעת אפם שייך להם לעולמי עד? לכולם מגיעה הזדמנות שווה. עד עכשיו היה לכם ומעכשיו זה יעבור אלינו. לא חתמו איתכם חוזה תמידי.

האמנם? לדעתך אין כאן אפילו מקום לשאלת חכם?

די

משתמש סופר מקצוען
לימים התרבו בוגרי ישיבת חברון שקבעו משכנם בשכונה ונוצר הצורך לפתוח בית תפילה עבורם, שלחו שתדלנים לגב' עליזה, אבל - מה לעשות - אין לה כרגע הקצאה זמינה ותקציב למבנה יביל נוסף, ברור שכדי למלא את צרכם היא תצטרך להפקיע מקהילת גרודנא הקטנה יותר במספר. בעצם למה לא? מי קבע שהמבנה והשטח שהם השיגו בזיעת אפם שייך להם לעולמי עד? לכולם מגיעה הזדמנות שווה. עד עכשיו היה לכם ומעכשיו זה יעבור אלינו. לא חתמו איתכם חוזה תמידי.
אם הם שילמו על המבנה היביל מכספם זה משהו אחר.
חוץ מזה מניין לך שעסקני רמה ב' הם הם שהביאו את הקו למודיעין עילית ובלעדיהם לא היה כזה קו?!

3524

משתמש סופר מקצוען
אם הם שילמו על המבנה היביל מכספם זה משהו אחר.
חוץ מזה מניין לך שעסקני רמה ב' הם הם שהביאו את הקו למודיעין עילית ובלעדיהם לא היה כזה קו?!
לא, העיריה נתנה את המבנה, יש לה 'זכות' להעביר למי שתרצה, הזכות הזאת נותנת לך את הצידוק המוסרי להפקיע מהם רק כי אתה גדול מהם?

מניין לי? אני הוא זה שהפכתי עולמות בזמנו - לבקשת בני משפחתי המתגוררים שם - ולא נתתי לאף פוליטיקאי קטן מנוחה עד שהקו הזה אושר. כן, אני. יעיד הנציג דאז ר' דוד ויינר. השקעתי בזה נתח נכבד מהחיים שלי.

אז נכון. יש לי נגיעה אישית ואני נוגע בדבר. לכן מה? זה מתיר לך לחמוס את יגיע כפי בשם השיויון הקדוש? לך תעבוד גם אתה לקבל את המגיע לך, למה לקחת מאחרים?

די

משתמש סופר מקצוען
לא, העיריה נתנה את המבנה, יש לה 'זכות' להעביר למי שתרצה, הזכות הזאת נותנת לך את הצידוק המוסרי להפקיע מהם רק כי אתה גדול מהם?
למרות שזה לא נשמע טוב, אך התשובה היא כן.
מניין לי? אני הוא זה שהפכתי עולמות בזמנו - לבקשת בני משפחתי המתגוררים שם - ולא נתתי לאף פוליטיקאי קטן מנוחה עד שהקו הזה אושר. כן, אני. יעיד הנציג דאז ר' דוד ויינר. השקעתי בזה נתח נכבד מהחיים שלי.
אז אולי באמת תהפוך את העולם שיהיו שתי קווים מבי"ש למו"ע, אחד יעשה את רמה א' ג' ד' ויצא מהעיר (בתדירות של 885 החדש) ועוד אחד יעשה את רמה ב' קריה חפציבה ויצא מהעיר (באותו תדירות של קו 885 הישן)

אם כבר, אולי תהפוך עולמות שיהיה קו מכל שכונה בבית שמש לכל שכונה חרדית בארץ בער"ש ומוצ"ש (כמו ממו"ע), כלומר בית שמש מתחלקת ל 5 שכונות+-, כפול נניח 5 שכונות בירושלים, בני ברק, 2 שכונות במו"ע, 2 שכונות בביתר, אלעד, אשדוד (אולי עוד) ס"ה צריך 60 קווים בער"ש, ו60 קווים במוצ"ש (פחות מכמות הנסיעות של קו אחד ביום אחד מבי"ש לירושלים). דיברתי על זה עם הלשכה של מקלב, אך לא ראיתי התקדמות בעניין...

3524

משתמש סופר מקצוען
למרות שזה לא נשמע טוב, אך התשובה היא כן.

אז אולי באמת תהפוך את העולם שיהיו שתי קווים מבי"ש למו"ע, אחד יעשה את רמה א' ג' ד' ויצא מהעיר (בתדירות של 885 החדש) ועוד אחד יעשה את רמה ב' קריה חפציבה ויצא מהעיר (באותו תדירות של קו 885 הישן)

אם כבר, אולי תהפוך עולמות שיהיה קו מכל שכונה בבית שמש לכל שכונה חרדית בארץ בער"ש ומוצ"ש (כמו ממו"ע), כלומר בית שמש מתחלקת ל 5 שכונות+-, כפול נניח 5 שכונות בירושלים, בני ברק, 2 שכונות במו"ע, 2 שכונות בביתר, אלעד, אשדוד (אולי עוד) ס"ה צריך 60 קווים בער"ש, ו60 קווים במוצ"ש (פחות מכמות הנסיעות של קו אחד ביום אחד מבי"ש לירושלים). דיברתי על זה עם הלשכה של מקלב, אך לא ראיתי התקדמות בעניין...
א. חוששני שדעת תורה לא תאשר את הקביעה שלך. גם לא מידת הצדק והיושר.

ב. עייפתי. לו ידעתי מראש כמה כוחות נפש וזמן צריך לזה לא הייתי נכנס לזה. היה לעיר הזאת בולדוזר לענייני תחבורה, ר' שמואל גרינברג, וגם הוא התייאש מהסחבת.

3524

משתמש סופר מקצוען
בזמנו הצעתי רעיון להקים מסוף מקורה באיזור גשר שמשון / איקאה שינקז אליו בסופי שבוע באמצעות שאטלים את כל הנוסעים מביתר ובית שמש לערי הארץ השונות, כשמשם יצאו אוטובוסים לערי הארץ בתדירות גבוהה.

הרעיון אמור היה לנטרל את מרבית תחלואי התחבורה בסופי שבוע, אך לא היה מי שירים את הכפפה. תקציבים וכו'.

די

משתמש סופר מקצוען
בזמנו הצעתי רעיון להקים מסוף מקורה באיזור גשר שמשון / איקאה שינקז אליו בסופי שבוע באמצעות שאטלים את כל הנוסעים מביתר ובית שמש לערי הארץ השונות, כשמשם יצאו אוטובוסים לערי הארץ בתדירות גבוהה.
ער"ש ומוצ"ש זה הזמן שהכי פחות מתאים לציבור החרדי להחליף אוטובוסים. כולם נוסעים עם ילדיהם ומטלטליהם.
גם מבחינת משרד התחבורה לכאורה לא אמור להיות בעיה עם עשרות אוטובוסים מדלת לדלת בער"ש ומוצ"ש כי ממילא זה לא זמני עבודה, ואין הרבה רכבים בכבישים הפנימיים בערים, ואין בעיה להעמיס על הכבישים הפנימיים אוטובוסים בינעירוניים.

3524

משתמש סופר מקצוען
ער"ש ומוצ"ש זה הזמן שהכי פחות מתאים לציבור החרדי להחליף אוטובוסים. כולם נוסעים עם ילדיהם ומטלטליהם.
גם מבחינת משרד התחבורה לכאורה לא אמור להיות בעיה עם עשרות אוטובוסים מדלת לדלת בער"ש ומוצ"ש כי ממילא זה לא זמני עבודה, ואין הרבה רכבים בכבישים הפנימיים בערים, ואין בעיה להעמיס על הכבישים הפנימיים אוטובוסים בינעירוניים.
אכן, לא מאוד נח, אבל הכבישים בסופי שבוע הגיעו כבר לקצה גבול היכולת מרוב עומס אוטובוסים בינעירוניים. שלא לדבר על ערבי חגים. והעומס רק ילך ויגבר אם לא יעבירו את תחנת המוצא אל מחוץ לעיר. האוכלוסיה גדלה בקצב מואץ והתשתית אינה גדלה במקביל.

ברגע שיש מסוף עם שאטלים אפשר להקצות אוטובוס עירוני נפרד לכל תחנה, אחת לעשר דקות, שיוביל את כולם ישירות למסוף בלי עצירות. כמו השאטלים של מירון. ללא תחנות. השאטלים אמורים להיות ללא תשלום, מתמלא ויוצא.

כנ"ל מהמסוף, שאטל ישיר לכל תת שכונה, בלי עצירות ומסלולים מאריכים ומפותלים, ישירות הביתה.

נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
אכן, לא מאוד נח, אבל הכבישים בסופי שבוע הגיעו כבר לקצה גבול היכולת מרוב עומס אוטובוסים בינעירוניים. שלא לדבר על ערבי חגים. והעומס רק ילך ויגבר אם לא יעבירו את תחנת המוצא אל מחוץ לעיר. האוכלוסיה גדלה בקצב מואץ והתשתית אינה גדלה במקביל.
אני מדבר רק על אוטובוס אחד אחרון (נניח בשעה 14:00 בשעון חורף), אחד מכל שכונה לכל שכונה.
רוב האנשים לדעתי מעדיפים כך.
לא חושב שיש אז עומס גדול על הכבישים. הילדים סיימו לימודים ממזמן, כולם חזרו כבר מהעבודה, וכל החנויות סגורות כבר.

די

משתמש סופר מקצוען

ברגע שיש מסוף עם שאטלים אפשר להקצות אוטובוס עירוני נפרד לכל תחנה, אחת לעשר דקות, שיוביל את כולם ישירות למסוף בלי עצירות. כמו השאטלים של מירון. ללא תחנות. השאטלים אמורים להיות ללא תשלום, מתמלא ויוצא.
סליחה על השאלה אבל מעניין איך הסברות התהפכו?
מילא אני לפני כן דיברתי על ימות החול ועכשיו על ער"ש ומוצ"ש, אבל אתה לפני כן הרי התנגדת להחלפת אוטובוסים...

3524

משתמש סופר מקצוען
אני מדבר רק על אוטובוס אחד אחרון (נניח בשעה 14:00 בשעון חורף), אחד מכל שכונה לכל שכונה.
רוב האנשים לדעתי מעדיפים כך.
לא חושב שיש אז עומס גדול על הכבישים. הילדים סיימו לימודים ממזמן, כולם חזרו כבר מהעבודה, וכל החנויות סגורות כבר.
כל הנוסעים ירצו להתנקז אל האוטובוס האחרון הזה ותהיה מלחמת איש באחיו חלילה.

יצא לנו פעם לנסוע בערב שבת בקו 680 מבית שמש לבני ברק, הנסיעה בתוך העיר ארכה כמעט כמו כל הדרך לבני ברק, רכבת האוטובוסים שהזדחלה מתחנה לתחנה באיטיות היתה אינסוית.

רק הנסיעה הפנימית בתוך בני ברק -כהנמן עזרא וחזו"א- היתה ארוכה ומסוייטת יותר.

די

משתמש סופר מקצוען
כל הנוסעים ירצו להתנקז אל האוטובוס האחרון הזה ותהיה מלחמת איש באחיו חלילה.
ברור. צריך להוציא אוטובוסים לפי כמות הנוסעים. אם כולם רוצים לנסוע באוטובוס האחרון אז באמת לא יהיו אוטובוסים לפני כן (או לפי הביקוש).
יצא לנו פעם לנסוע בערב שבת בקו 680 מבית שמש לבני ברק, הנסיעה בתוך העיר ארכה כמעט כמו כל הדרך לבני ברק, רכבת האוטובוסים שהזדחלה מתחנה לתחנה באיטיות הייתה אינסופית.
לפי ההצעה שלי יהיה אוטובוס מכל שכונה ויצא מיד מהשכונה, כך שאף אחד לא יזדחל בתוך כל העיר. לדוגמא אוטובוס מרמה א' ויוצא מיד מהעיר, מרמה ב' ויוצא מיד מהעיר, כך מכל שכונה, לכל שכונה.

3524

משתמש סופר מקצוען
סליחה על השאלה אבל מעניין איך הסברות התהפכו?
מילא אני לפני כן דיברתי על ימות החול ועכשיו על ער"ש ומוצ"ש, אבל אתה לפני כן הרי התנגדת להחלפת אוטובוסים...
מסוף הוא לדעתי הפתרון האידיאלי אם יש אליו שאטלים מהירים ומסודרים, כל עוד אין דבר כזה נשאר הצורך לתחבורה נגישה, ובמתווה החדש היא אינה נגישה. זו גם הסיבה שהתנגדתי לביטול המסוף במודיעין עילית. תועלתו גדולה מהנזק.

GVol

משתמש פעיל
נראה שאפשר לחתום את הדיון .

יש שיגידו ״קדוש״ על כל דבר שנחתם בכותרת ״עיריה״ ״משרד ממשלתי״ ״אנשי מקצוע״ וכו

ויש אחרים - שיפעילו קצת את מנת המשכל שקיבלו מאלוקים.

הראשונים, כמובן לעולם לא יתבלבלו מטיעוני הגיון למיניהים שיובאו על ידי השניים . כי הרי רק ״הודעות דוברות״ הם הדבר הנכון מבחינתם.

ואם כך , חסל סדר השרשור.

לילה טוב לכולם.

נ.ב. אם יש כמה מזן א - כנראה שלא הבנתם מה שכתבתי פה - אפשר לשאול באישי .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה