תוכנית מטבח הזו-מה דעתכם על הדלפק? מיקום בילטאין? והערות נוספות?

עוסית

משתמש צעיר
שלום,
צריכה לסגור תוכנית מטבח לקבלן
אשמח למשוב על התוכנית הזו
מלבן תכלת ימני-שם אמור להיות חלון עם אדן ישיבה נמוך לילדים[היה חשוב לי ביותר במטבח]
והמלבן התכלת השמאלי חלון נוסף גבוה יותר.

בפינת האוכל אמור להיות ספסל אחסון עומק 45 ס"מ, פלוס שולחן עומק לפחות 75 ס"מ, ואז, האם לדעתכם נשאר מספיק מקום ישיבה מהעבר השני עד העמוד? האם היה כדאי לקחת מהפרוזדור 10 ס"מ, כך שבמקום רוחב 1.1, יהיה רק מטר, ופינת האוכל תהיה קצת יותר מרווחת? מה דעתכם?

שאלה נוספת- הציעו לי לעשות דלפק צר [המלבן הירוק] בערך בגובה 1.1 מ', שיהווה גם הפרדה בין משטח העבודה לאוכל, גם חלקו התחתון ישמש לאחסון, וגם כדי שהעמוד לא ירגיש תקוע בלי קשר במטבח.
מבחינתי זה מקסים כי זה נותן גם הפרדה גם משטח עבודה וגם אחסון, ההתלבטות היא האם זה מצופף במטבח? וכן האם כדאי לחסום את הגישה הישירה מהשולחן לכיור?

לגבי הבילטאין-היכן שהריבוע הצהוב אפשר לדעתכם להציב בילטאין בלי לפגוע אנושות בפינת האוכל?

כמו כן אשמח להארות והערות נוספות על תוכנית זו...

תודה רבה
1618376410957.png

שוקו ציפס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הייתי מוותרת על הדלפק (כי לא יה ניתן להזיז את השולחן אחורה לעוד מקומות ישיבה וגם כי המטבח מספיק רחב וכמו שאת חוסם את הגישה לכיור)
אולי תשימי את השולח ליד האדן החלון הזה??
השרשור השני, הכי פחות אהבתי את התוכנית הראשונה והכי אהבתי את השניה (כי יש יותר מקום לשולחן)
אבל בכל התוכניות יש לציין שיש מקום לשולחן, שיש מרווח גם לבשרי וגם לחלבי, ומקום לבילד אין

styehoshua

משתמש מקצוען
נראה לי שמבחינת הבילט אין זה בעיה שתשימי דלפק, הגישה לתנורים תהייה רחוקה ממשטחי העבודה.

עוסית

משתמש צעיר
נראה לי שמבחינת הבילט אין זה בעיה שתשימי דלפק, הגישה לתנורים תהייה רחוקה ממשטחי העבודה.
לא בטוחה שהבנתי
זה שהגישה לתנור תדרוש להקיף את הדלפק ותהיה רחוק ממשטח העבודה זה לא חיסרון בעיניך?

הייתי מוותרת על הדלפק (כי לא יה ניתן להזיז את השולחן אחורה לעוד מקומות ישיבה וגם כי המטבח מספיק רחב וכמו שאת חוסם את הגישה לכיור)
אולי תשימי את השולח ליד האדן החלון הזה??
השרשור השני, הכי פחות אהבתי את התוכנית הראשונה והכי אהבתי את השניה (כי יש יותר מקום לשולחן)
אבל בכל התוכניות יש לציין שיש מקום לשולחן, שיש מרווח גם לבשרי וגם לחלבי, ומקום לבילד אין
אמרת שהכי אהבת את השניה, התכוונת בעצם לתוכנית התחתונה מצד ימין? כי היא תוכנית ג' ולא ב' [רשום בתחתית כל שרטוט אות א' ב' ג' וד']
למה את חושבת שבתוכנית זו יש יותר מקום לשולחן? שמת לב למרחקים מהקיר?
בנוסף, זה לא חיסרון שהעמודים גורעים מקומות ישיבה סביב השולחן?

תודה על התגובות אשמח לעוד

ח גלויברמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מתבססת כאן על התוכנית שהצעתי לא מזמן:
מטבח אלכסון2.jpg

את הפתח לפתוח עד לקיר,
הכיורים והכיריים למקם כמו בתוכנית שהעלת כאן למעלה,
הבילד אין יכול להיות כמו שהעלת למעלה, והוא גם לא מנותק משאר משטחי העבודה,
את העמוד אפשר להאריך מקצה לקצה של הדלפק/ השולחן, ואפשר למקם שם מדפים סגורים/ פתוחים,
הרעיון שזה קצת סוגר את פינת האוכל וגם העמוד לא מפריע

עוסית

משתמש צעיר
מתבססת כאן על התוכנית שהצעתי לא מזמן:
צפה בקובץ המצורף 867824
את הפתח לפתוח עד לקיר,
הכיורים והכיריים למקם כמו בתוכנית שהעלת כאן למעלה,
הבילד אין יכול להיות כמו שהעלת למעלה, והוא גם לא מנותק משאר משטחי העבודה,
את העמוד אפשר להאריך מקצה לקצה של הדלפק/ השולחן, ואפשר למקם שם מדפים סגורים/ פתוחים,
הרעיון שזה קצת סוגר את פינת האוכל וגם העמוד לא מפריע
לפי הצעתך האם התכוונת שאעביר את הגבוהים לקיר הנגדי?
באמת התלבטתי האם להשכיב את השולחן על הקיר או להעמידו כפי שאת מציעה...
מה לדעתך היתרון בהצבת השולחן כפי ששרטטת? האם רק האפשרות למקם ארונות על הקיר בצד או שיש עוד יתרונות? תודה ממש!

ח גלויברמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לא התייחסתי בכלל לארונות ושיש, רק לכך שהעמוד לא ישאר "תקוע", וגם שהבילדאין לא יהיה מנותק מכל משטחי העבודה

שוקו ציפס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אמרת שהכי אהבת את השניה, התכוונת בעצם לתוכנית התחתונה מצד ימין? כי היא תוכנית ג' ולא ב' [רשום בתחתית כל שרטוט אות א' ב' ג' וד']
למה את חושבת שבתוכנית זו יש יותר מקום לשולחן? שמת לב למרחקים מהקיר?
בנוסף, זה לא חיסרון שהעמודים גורעים מקומות ישיבה סביב השולחן?

תודה על התגובות אשמח לעוד

התכוונתי לאחד שהשולחן במקום אחר מכולם, אבל אם יש באמת מקום בשולחנות האחרים לשבת מ2 צדדי השולחן אז הם בוודאי עדיפים, כי בזה הקיר לא מנוצל, ועדיף שולחן ליד הפתח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה