פונט תוכנה למחיקת פונטים לא חוקיים

• פותח הנושא אליהו פריד
  • פורסם בתאריך

kkkk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שאלה

לפי הבנתי מהדברים הנ"ל, התוכנה מסווגת את שמות חברות הפונטים, ולפי"ז אתה מוחק את מה שאתה יודע שלא קנית.
אך מה עושים אם אינך מבין כלל בחברות הפונטים, איך אדע לא למחוק את הפונטים המגיעים עם המחשב, שכנראה גם הם יופיעו תחת שם חברה מסויימת?
אשמח לעזרה.

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
פונטים שקיימים אצלי, ולא משתמש בהם כלל וכלל זה גם בעיה?

קודקוד (לוגיקה)

מנטורית ומאמנת עסקית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מישהו יכול להסביר לי איך משתמשים בתוכנה?

הכותל

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איך אני יודעת אם יש לי פונטים לא חינמיים, היה לי איזשהו פונט שהשתמשתי בו ואחרי כמה ימים דפדפתי בעלון של פונטביט וגיליתי שזה פונט של פונטביט והוא לא היה עם הקידומת fb וגם הוא היה כתוב קצת בשינוי אותיות. (למזלי עדיין לא השתמשתי עם הקובץ ולא שלחתי ללקוח).

א. רייזמן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כל הפונטים של גוטמן הם חינמיים, או רק חלקם (אלא שמגיעים עם מערכת ההפעלה והאופיס)?

ישיר333

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
חברים יש לכם בעיה שהאשכול הזה נעוץ ואף אחד לא שם לב שיש כאן שאלות חדשות.
לגבי חלק מהשאלות האחרונות:
א. נראה שאין "קסמים" בנושא, אם יש לך פונטים או תוכנות שלא רכשת עליך לשאת באחריות. אם אינך יודע לזהות, תעבור פונט פונט ברשימת ההורדות והקבצים שהתקנת.
ב. הגדרתית נראה שכל חומר/תוכן/תוכנה וכו' שברשותך שלא רכשת אותם כדין, הרי שהפרת זכויות יוצרים. אבל מציאותית כנראה שאם אתם לא משתמש בפונט, אף אחד לא ידפוק אצלך לבדוק מה יש לך בתוך המחשב בבית. הסכנה היא כשאתה משתמש ומוציא החוצה עבודות, שעלולות להתגלגל לבעלי הזכויות על הפונטים והחברות.
ג. יש לשער שהפונטים "גוטמן" אינם חינמיים בהגדרה אלא מייקרוסופט רכשה זכויות לשימוש בהם, והזכויות לשימוש נמכרות כחלק מרכישת התוכנות כל ידי הצרכנים. לכן אם נמצאים אצלך פונטים שלא נרכשו כדין, תיאורטית הם חשופים לכל תביעה. (אמנם ייתכן שבמציאות החשש קלוש להיתבע על פונטים שמסתובבים בכל מחשבי ישראל).
שורה תחתונה: צריך לזכור שהסיכוי להיתבע אינו גדול - אך אם ח"ו הוא מתממש, זה יכול להיות 'קטלני'...

הכותל

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אם יש לי פונטים של פונטביט למשל ואין לזה קידומת fb האם זה ימצא לי? -אני גיליתי אצלי מספר פונטים שלהם בלי קידומת מה ניתן לעשות בשביל לגלות?

אבי לוי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
איך יכול להיות שהתוכנה מציגה לי את מה שהתקנתי באופן חוקי? האם היא מציגה הכל ואני צריך לבחור מה שלא חוקי?!

shuli butbul

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
לא הצלחתי לפתוח את הקובץ זה מביא לי אותו במלא איקסים במקום מלל

YYDevelop

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני גם ניסיתי את התוכנה לפני כמה חודשים והיא לא עלתה בצורה טובה (אני משתמש בווינדוס 7), שעשיתי בה חיפוש הופיע לי חלון שחור ולא יכלתי לראות את הפונטים שם.
בנוסף בתור אחד שגם רכש פונטים באנגלית התוכנה הציגה לי גם פונטים באנגלית בתור פונטים חוקיים כך שלא הייתי מסתמך על השימוש בה.

למי שרוצה עשיתי מדריך בעבר ונראה לי שגם פרסמתי אותו פה בפורום ונתתי שם את רוב התחיליות של האתרים שמוכרים פונטים בתשלום. ואם מישהו מכיר תחיליות נוספות שלא ציינתי שם אני אשמח אם תוסיפו אותם כאן או בתגובות של העמוד ואני אעדכן אותם גם במדריך:
https://www.yydevelopment.co.il/מדריכים-ומאמרים/מחיקת-פונטים-לא-חוקיים-מהמחשב/

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אם אני מבינה נכון... אם יש לי פונטים, ואני יודעת שלא קניתי כלום, ורוצה להשתמש בחינמיים-אין לי דרך לדעת?
ובעצם אם אני מוציאה חוברת עדיף לי לקנות כמה פונטים ולהמנע מספק?

נשר גרף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם אני מבינה נכון... אם יש לי פונטים, ואני יודעת שלא קניתי כלום, ורוצה להשתמש בחינמיים-אין לי דרך לדעת?
ובעצם אם אני מוציאה חוברת עדיף לי לקנות כמה פונטים ולהמנע מספק?
אם את מוציאה כל סוג גרפיקה החוצה מומלץ מאוד מאוד לרכוש אחת ולתמיד חבילת פונטים מקצועית באחת החברות ולא להיתקע כל הזמן רק עם החינמיים

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אם את מוציאה כל סוג גרפיקה החוצה מומלץ מאוד מאוד לרכוש אחת ולתמיד חבילת פונטים מקצועית באחת החברות ולא להיתקע כל הזמן רק עם החינמיים
לא תמיד. יש לי משהו קטן שמצריך גופן-שניים ואני לא מעוניינת להשקיע מידי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה