שיר תֵּרְדִי מֵהַבָּמָה

• פותח הנושא tmr
  • פורסם בתאריך

tmr

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תִּינוֹק בּוֹכֶה וּבַיִת הָפוּךְ וְעָצוּב
וְשָׁלוֹם וְחָסֵר וְאֵין בָּךְ אֱמוּנָה בְּסִדּוּר
אֲבָל
תַּעֲטִי עַל עַצְמֵךְ חִיּוּךְ
אַתְּ יָפָה וּלְכִי תַּנְחִי עֶרֶב זִמְרָה
וּמְאוֹת נָשִׁים בָּאוּ לְקַבֵּל מִמֵּךְ הַשְׁרָאָה
וְאַלְפֵי יְלָדִים מְצַפִּים לְאִמָּא טוֹבָה דַּיָּה
טוֹבָה יוֹתֵר דַּיָּה

תְּסַפְּרִי עַל אֲנָשִׁים מֻפְלָאִים
עַל סִפּוּרֵי אַגָּדוֹת מְרַתְּקִים
אֲנָשִׁים שֶׁהֵם קֶסֶם וְדֻגְמָא
וְיֵצְאוּ וְיֹאמְרוּ עָלַיִךְ וּוָאו אֵיזוֹ אִשָּׁה נַעֲלָה
אֵיזוֹ דְּמוּת, אֵשֶׁת בַּעֲלָהּ וְאֵם יְלָדֶיהָ לְתִפְאָרָה
רְגוּעָה, מְכִילָה, וְחִבּוּק לִפְנֵי שֵׁנָה

תֵּרְדִי מֵהַבָּמָה
תַּעַבְרִי רֶגַע לְמֵאֲחוֹרֵי הַקְּלָעִים
תִּרְאִי 70 שִׂיחוֹת שֶׁלֹּא נַעֲנוּ
71
כִּי אַבָּא הָיָה צָרִיךְ לָלֶכֶת
וְנִשְׁאַרְנוּ לְבַד
וְלֹא שַׂמְתְּ לֵב וְשָׁכַחְתְּ
לְהָכִין עוּגָה
מָחָר יֵשׁ לִי סִיּוּם
וְלֹא קָנִית מַמְתָּק לַבַּת הַקְּטַנָּה
הִיא אִמָּא שֶׁל שַׁבָּת

הָא
אִמָּא?
אִשָּׁה נַעֲלָה?

❤️אילולה❤️

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
מטורף.
כתיבה מהממת כתוב יפה ועוצמתי.

ותרדי מהבמה.
תפסיקי לשחק אותך למול כל העולם.
לכי למאחורי הקלעים
אבל תאהבי, כי את יפה ככה עם הירידות ובלי התחפושות
את טובה לא בגלל.ולא בזכות,

מזכיר לי משפט לא יודעת מאיפה

"זה כי אתה רואה את ההופעה של השני,
ואת מאחורי הקלעים של עצמך"

גם לא יודעת איך זה קשור
אבל זה מה זה העלה לי..

נערך לאחרונה ב:

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כתוב מאד יפה! מרגישים את התסכול בצורה מאד ברורה.
תכלס כל אמא עובדת חווה את התסכול הזה, וכשהעבודה היא על במה זה לא באמת שונה מכל עבודה אחרת. אמא עובדת זה מאד מאד מתסכל וקורע. יש ימים או תקופות שממש ממש ממש קשה לעבור אותם.
ההבדל הוא שלעלות על במה זה בדרך כלל להציג את הצד היפה שלך, כי זה מה שנעים לנשים לראות וזו המטרה של העבודה- להנעים לצופות את הערב. אם היית נראית אחרת ולא זוהרת, נשים לא היו מגיעות והפרנסה שלך היתה נפגעת.
התסכול הוא חלק מסל גדול שכל אמא סוחבת איתה לכל מקום. סל שכולל נקיפות מצפון מכל הסוגים.
אז כן, היא אשה נעלה כי היא בחרה לעבוד במקצוע שלה, מכל הסיבות הנכונות, והיא אמא שמשתדלת להיות בסדר בכל החזיתות, ויעידו נקיפות המצפון...

tmr

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
העצב קרוב יותר למרירות חמצמצה.
נכון, ודווקא הולך ביחד יופי 😶
תודה!
מזכיר לי משפט
קשור, בטח קשור, אמנם לא באופן ישיר. תודה🙏

@סבתא חביבה אז אני לא אמא ולא עובדת. ולכן לא שופטת את המקום הזה. הייתי בצוות של מאחורי הקלעים וזה באמת קרה. הייתי קצת בהלם. זה לא בא ממקום של תסכול ומצפון ואין פה כל כך מה להכיל כי זה לא נכתב על עצמי [ב"ה], רק היה מבאס לראות את זה בחי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה