שתי מקלות...

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
שאלה פשוטה ואף עמארצית אליכם חובבי הפורום.

מקל כמדומני הוא לשון זכר. דהיינו שם התואר הנוסף אלי שם העצם הוא "מקל - גדול".

א"כ מנין בא התיאור הבא: "שתי מקלים" (ולא 'שני') נראה לי לפום ריהטא כי זאת לא טעות איותית אלא יסוד כל שהוא, מהו ??? אמנם הזכיר לי ידידי כי ישנם עוד מילים כנ"ל כגון קיר - שברבים מוזכר קירות למרות שהוא ביחידותו זכר וצע"ג

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
איפה מופיע הביטוי הזה?????????

א

איצה מאייר

אורח
א.אפוא זה מופיע?
ב.יש כמה מילים שמשתמשות גם בלשון זכר וגם בלשון נקבה!
וגם רש"י הקדוש כבר כתב ע"ז!

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י הלל נאה;555775:
מקל כמדומני הוא לשון זכר. דהיינו שם התואר הנוסף אלי שם העצם הוא "מקל - גדול".
אכן, מקל הוא לשון זכר.

נכתב ע"י הלל נאה;555775:
א"כ מנין בא התיאור הבא: "שתי מקלים" (ולא 'שני') נראה לי לפום ריהטא כי זאת לא טעות איותית אלא יסוד כל שהוא, מהו ???
אחזור על שאלות קודמיי. היכן מצית שתי מקלים?
בעברית אומרים "שני מקלות"

נכתב ע"י הלל נאה;555775:
אמנם הזכיר לי ידידי כי ישנם עוד מילים כנ"ל כגון קיר - שברבים מוזכר קירות למרות שהוא ביחידותו זכר וצע"ג

אין כזה דבר שביחיד הוא זכר וברבים הוא נקבה.

קיר - זכר יחיד, קירות - זכר רבים
מקל - זכר יחיד, מקלות - זכר רבים.

שנה - נקבה יחיד, שנים - נקבה רבים (שנים רבות)
מילה - נקבה יחיד, מילים או מילות - נקבה רבים.

אמנם נכון שבד"כ סיומת הריבוי Xות מתייחסת לנקבה, וסיומת הריבוי Xים מתייחסת לזכר, אך זה לא תמיד כפי הדוגמאות שהבאתי, ובכל אופן גם ביוצאי הדופן המילה לא משתנה מזכר לנקבה או להיפך בגלל הסיומת יוצאת הדופן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה