שתי חליפות ניקוי יבש כבדות ועוד שקית אחת קטנה

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
"עצור, עצור..."

הרמזור סמוק הפרצוף מסרב משך דקות ארוכות להוריק את פניו, נהג המונית קצר הרוח צופר בחזקה מעברו השני של הכביש, ונתנאל מנופף בפראות בשארית היד שנותרה לו.

שתי ידיו תפוסות היו, בכל אחד מהם, חליפה ששבה מניקוי יבש.

ארבעה חודשים הן מחכות לניקוי יבש. ארבעה חדשים עד שהכניס אותן סופסוף, ועוד חודשיים עד היום. שהיום התקשר אליו בעל המכבסה, "אם אתה לא מגיע היום עד חמש זה עובר אוטומטית ליד חדווה".

נתנאל בכלל היה אמור ללכת לפגוש מישהו חשוב מאד, פגישה שמתוכננת הרבה זמן והיום סופסוף יצאה לפועל, חשוב לנתנאל להופיע שם במיטבו, באלגנטיות, ליצור רושם ראשוני שאין לו הזדמנות שניה, כפי שלמד.

בדקה לחמש היה נתנאל במכבסה, רגע האפס. אבל אז נזכר שעוד עשר דקות הוא אמור להיות במרחק עשרים דקות מכאן. אץ רץ נתנאל, עם שתי חליפות ניקוי יבש כבדות בידיו ועוד שקית אחת קטנה, ועצר מונית בפראות בעברו השני של כביש סואן, שלשה מעברי חציה מפרידים בינו ובין המונית, ונתנאל, בפיזוז מרשים ומדאיג כאחת, מצא את עצמו מכרכר בין המכוניות, מקטין את סיכוייהם לתפוס את הירוק האוזל והולך ומקבל בתמורה מקהלת צפירות זועמות מחרישות אוזניים.

נתנאל הגיע, הפוך לגמרי מאיך שרצה להראות. סמוק ומיוזע, ושתי חליפות ניקוי יבש בידיו ועוד שקית אחת קטנה, ממלמל מילות התנצלות של 'אל תראה אותי ככה' וכזה. ומתברר שהמפוגש אף היא תקוע עם קופסת שטריימל ועוד שתי שקיות בידיו באמצע יום חולי כשר למהדרין, ולך תסביר.

ומה מתברר? אין תחליף לרושם ראשוני, ואין גם תחליף לטבעיות זורמת ומשחררת.

נערך לאחרונה ב:

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
היה שווה!!!
נהנתי!!

נערך לאחרונה ב:

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אויש, איזה חמוד זה.
כדאי לערוך...
עוקץ לי קצת שיבושים של זכר/נקבה יחיד/רבים.
(עוד 10 דקות אני מוחקת...)
*שני ידיו
*ארבע חודשים
*מעברי חציה מפרידים
*צפירות זועמות מחרישי אזניים

זה כדי להמחיש את הקטע, לא?

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא, זה בגלל שהעליתי טיוטה בלי להגיה, כמו תמיד...

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ויש גם את הפסקה שבה נתנאל הופך ל'נתן'

בקיצור,
היה ברור לי שזה חלק מהיצירה, משהו בסגנון של:
"דרוש מורָה לאזור לילדה אים שגיהות קתיב"

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
"עצור, עצור..."

הרמזור סמוק הפרצוף מסרב משך דקות ארוכות להוריק את פניו, נהג המונית קצר הרוח צופר בחזקה עברו השני של הכביש, ונתנאל מנופף בפראות בשארית היד שנותרה לו.

שני ידיו תפוסים היו, בכל אחת מהם, חליפה ששבה מניקוי יבש.

ארבע חודשים הם מחכים לניקוי יבש. ארבע חדשים עד שהכניס אותם סופסוף, ועוד חודשיים עד היום. שהיום התקשר אליו בעל המכבסה, אם אתה לא מגיע היום עד חמש זה עובר אוטומטית ליד חדווה.

נתנאל בכלל היה אמור ללכת לפגוש מישהו חשוב מאד, פגישה שמתוכננת הרבה זמן והיום סופסוף יצאה לפועל, חשוב לנתנאל להופיע שם במיטבו, באלגנטיות, ליצור רושם ראשוני שאין לו הזדמנות שניה, כפי שלמד.

בדקה לחמש היה נתנאל במכבסה, רגע האפס. אבל אז נזכר שעוד עשר דקות הוא אמור להיות במרחק עשרים דקות מכאן. אץ רץ נתנאל, עם שתי חליפות ניקוי יבש כבדות בידיו ועוד שקית אחת קטנה, ועצר מונית בפראות בעברו השני של כביש סואן, שלשה מעברי חציה מפרידות בינו ובין המונית, ונתנאל, בפיזוז מרשים ומדאיג כאחת, מצא את עצמו מכרכר בין המכוניות, מקטין את סיכוייהם לתפוס את הירוק האוזל והולך ומקבל בתמורה מקהלת צפירות זועמות מחרישי אוזניים.

נתנאל הגיע, הפוך לגמרי מאיך שרצה להראות. סמוק ומיוזע, ושתי חליפות ניקוי יבש בידיו ועוד שקית אחת קטנה, והגיע לפגישה. ממלמל מילות התנצלות של 'אל תראה אותי ככה' וכזה. ומתברר שהמפוגש אף היא תקוע עם קופסת שטריימל ועוד שתי שקיות בידיו באמצע יום חולי כשר למהדרין, ולך תסביר.

ומה מתברר, שאין תחליף לרושם ראשוני, ואין גם תחליף לטבעיות זורמת ומשחררת.
ענק!
בהזדמנות הייתי שמח לשאול את נתנאל (זה אדם אמיתי? התיאור נשמע כאילו ראית אותו במו עיניך.. כל כך חי..) שאלת תם. אם יש לו 2 שקיות גדולות ואחת קטנה, לא עדיף להכניס את הקטנה לאחת מהן?

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ענק!
בהזדמנות הייתי שמח לשאול את נתנאל (זה אדם אמיתי? התיאור נשמע כאילו ראית אותו במו עיניך.. כל כך חי..) שאלת תם. אם יש לו 2 שקיות גדולות ואחת קטנה, לא עדיף להכניס את הקטנה לאחת מהן?

לא יודע, הוא היה טיפוס מוזר כזה...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לך תדע מאין בא ולאן הוא הולך, אולי חתונה, אולי הכנסת ספר תורה, אולי בכלל שולעם זוכער, וואך נאכט, או לא יודע מה עוד.
אני מחכה להמשך. אתה לא?
חייב להיות המשך.
ספר לנו על נושא השטריימל, וגלה לנו:
מה היה בשקית הקטנה?

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
האמת שעקבתי אחרי הפגישה, ויש לי הרבה סקופים משם, אבל זה כבר ענין לטור בפני עצמו, וגם, אני מפחד שתסתכלו עלי כאילו אני חטטן כזה.

ציפה דריפה

משתמש פעיל
האמת שעקבתי אחרי הפגישה, ויש לי הרבה סקופים משם, אבל זה כבר ענין לטור בפני עצמו, וגם, אני מפחד שתסתכלו עלי כאילו אני חטטן כזה.
אתה יודע מה? אם כבר חפרת... תספר לנו.;)
הכתיבה של הקטע פשוט מצויינת!! מצחיקה וחיה כזאתי.. שאפו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה