'שעת התנדבות' | נתקלתם בזה?

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
לא נכון,
להתנדב בתור מ"מ זה להוכיח את יכולתיך בתחומים נוספים להעשרת בית הספר
ולא ללמד שעה נוספת בהתנדבות!!!

וסתם כך,
כל התנדבות שהופכת לחובה היא לא בהרגשה טובה,

לא הבנתי מה "לא נכון"...

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
בימינו אין קשר בין ההשקעה של המורה למשרה שתקבל!!
אפשר לשמוע ממך כמה שנים היית ממלאת מקום?!

בימינו יש רק קשר אחד: בין התפילות לבין המשרה שנקבל...
הייתי שנה אחת מ"מ. אני לא אשמה שה' בחר עבורי אחרת. (נשמע מצטדק כמעט...)

אני מבינה את התסכול שקיים כאן, את התחושה של הניצול. כל שהצעתי הוא לשנות נקודת מבט וזוית ראיה וכך להקל על המציאות שנכפתה עלייך.

מי שמרגיש ש"כפו עליו" ועובד מתוך תחושה שמנצלים אותו:

א. רואים את זה עליו, זה מקרין סביבותיו
ב. איכות עבודתו יורדת.

אם את מביטה במבט מפוכח על מקום עבודתך ורואה שאין לאן להתקדם בו- תוכלי לעזוב. אם הם באמת רוצים אותך הם ינסו להציע לך שעות וכו' כי כישורייך נחוצים ומוערכים בעיניהם.
וכשדלת כלשהיא נסגרת- מיד נפתחת דלת אחרת במקומה.

בתפילה...

אסתר כהן

משתמש מקצוען
יתכן לגמרי.

ישנם מקומות שבהם שעת ההתנדבות היא לפי היקף משרה
לדוג' מורה עם משרה מלאה תתן שעה שבועית לעומת מורה עם 10 שעות שתתן שעה חודשית.
מענין אותי אם זה נכון- כי אז אולי שווה לי ל'פתוח את הפה'....
כי אני לדוגמא בשליש משרה
ויורדת לי שעת התנדבות כל שבוע!!

שבולת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מענין אותי אם זה נכון- כי אז אולי שווה לי ל'פתוח את הפה'....
כי אני לדוגמא בשליש משרה
ויורדת לי שעת התנדבות כל שבוע!!

הדגשתי שישנם מקומות - ומכלל הן את שומעת לאו.

ולפתוח את הפה אף פעם לא מומלץ...

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא חוקי בכלל!

סופר וספר

משתמש פעיל
מה העניין של המנהלות שהמורות לא יקבלו שכר על השעה הזו?
הן הרי לא מוציאות את הכסף מהכיס הפרטי שלהן, וזה גם לא על חשבון התקציב של הבית ספר.

אסתר כהן

משתמש מקצוען
ולא רק זה, מורידים מתוך כל השעות דוקא שעת לימוד בחט"ב ששוה יותר כידוע...

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
את מדווחת?
תבדקי בחוזה החתום, אם חתמת על שעת התנדבות- אכלת אותה. אם לא מוזכר, ואת מדווחת בעצמך- אל תשאלי שאלות ותמשיכי לדווח על השעה ההיא. ואם המזכירה מורידה שעה אחת מהכללי- תבדקי עם רב האם מותר לך לדווח שעה מיותרת, כדי שלא תרד המשכורת המגיעה לך.
אם הדיווח הוא מהמשרד, תאלצי לצאת למלחמה, או לוותר.

אסתר כהן

משתמש מקצוען
את מדווחת?
תבדקי בחוזה החתום, אם חתמת על שעת התנדבות- אכלת אותה. אם לא מוזכר, ואת מדווחת בעצמך- אל תשאלי שאלות ותמשיכי לדווח על השעה ההיא. ואם המזכירה מורידה שעה אחת מהכללי- תבדקי עם רב האם מותר לך לדווח שעה מיותרת, כדי שלא תרד המשכורת המגיעה לך.
אם הדיווח הוא מהמשרד, תאלצי לצאת למלחמה, או לוותר.
מה הכוונה מדווחת? זה שעות קבועות. אני לא מדווחת כלום.

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
מה הכוונה מדווחת? זה שעות קבועות. אני לא מדווחת כלום.
כתבת שאת על בסיס שעות. בד"כ המורה מדווחת.
אם את שנתי/חודשי- הדיווח הוא אצל המזכירה, היא סופרת לך שעות. תעברי בשבע עיניים על החוזה. אם לא מוזכר- תשקלי לצאת למלחמה בעניין. (לעניות דעתי, מלחמה אבודה מראש. אבל ההחלטה שלך לנסות.)
ואת יכולה פשוט להרים טלפון או לשלוח מייל למשרד החינוך לברר את החוק. הם עונים ברצון ואת לא חייבת להשאיר פרטים וכלום.

אסתר כהן

משתמש מקצוען
כתבת שאת על בסיס שעות. בד"כ המורה מדווחת.
אם את שנתי/חודשי- הדיווח הוא אצל המזכירה, היא סופרת לך שעות. תעברי בשבע עיניים על החוזה. אם לא מוזכר- תשקלי לצאת למלחמה בעניין. (לעניות דעתי, מלחמה אבודה מראש. אבל ההחלטה שלך לנסות.)
ואת יכולה פשוט להרים טלפון או לשלוח מייל למשרד החינוך לברר את החוק. הם עונים ברצון ואת לא חייבת להשאיר פרטים וכלום.
אוקי ננסה להתקשר

תודה!!!!

A052

משתמש סופר מקצוען
כמה הערות;
1. לי ידוע שכל מורה קבועה בחינוה"ע מנדבת שעה שבועית.
2. דבר זה לא אמור להיות במ"מ, וכפי שנכתב ייתכן שזה תלוי בהנהלת ביה"ס כי בכל שעה שהם לא משלמים למורה מ"מ הם יכולים לעשות מה שהם רוצים. וייתכן גם שמ"מ שנתי זה די דומה לקביעות ולכן לוקחים את השעה הזו.
3. מעולם לא ראיתי חוזה שנחתם מול החינוה"ע לא בקביעות ולא במ"מ. (כולל שאין הודעה לעובד המחוייבת ע"פ חוק!!)
4. למורות קבועות חדשות גם ישנה חובה לתרום חלק מהשכר למשך חמש שנים.

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
תודה לכל המגיבים,
אשמח לקבל את פרטי החוק כתובים - אם יש.

אגב - הלייקים (תגובת ה'אהבתי') מיועדת כמובן כהוקרה לעונים, ולא כהוקרה לתוכן המרגיז...:(
אפשר לעיין באתר של הסתדרות המורים ב"זכויותיך תשע"ז" לא זוכר בדיוק אבל מדובר על זה שם, ואם לא אז ביותר ישנים

גרניטא פקאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כשאני הייתי מ"מ אמרתי למנהלת שאני לא מעוניינת לתת שעת תרומה והמורה שאני במקומה היא אמורה לתת את שעת התרומה ולא אני שיש לי בקושי כמה שעות שבועיות במ"מ מה עוד ששמתי לב שהבה מורות שהיו מבקשות ממני מ"מ היה ביום שיש להם שעת תרומה במערכת והיה יוצא לי בכל שבוע כמה שעות תרומה!!!!!
כאמור הלכתי למנהלת והיא חייבה את המורות לשלם לי את השעת תרומה

לאה 222

משתמש חדש
ודאי לא חוקי רק שאת צריכה להיות חכמה אם את מתכננת להמשיך שם אל תתנגדי ואם לא פשוט תגידי שזה לא חוקי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה