חומרה שמעתם על מעבד Snapdragon X Elite X1E של החדש למחשבים ניידים?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
המעבד הזה נראה מבטיח ומיועד במיוחד לבינה מלאכותית. באתרים מסוימים ראיתי שהוא עוקף את M3 של מאק ואפילו M4 וגם ביחס לI9 הוא לא רע בכלל. (והמחיר שלו הרבה יותר זול מהמעבדים האלה)
בדרך כלל הוא נמצא בסמארטפונים ועכשיו קוואלקום החליטו לייבא אותו למחשבים הניידים.
אם למישהו יש מידע יותר מדיוק או שקנה מחשב עם המעבד הזה אשמח לקבל דעה על חווית השימוש כי אני מתלבט האם לקנות את המחשב הזה: https://ksp.co.il/web/item/313902

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
באתרים מסוימים ראיתי שהוא עוקף את M3 של מאק ואפילו M4 וגם ביחס לI9 הוא לא רע בכלל.
לא יודע באילו אתרים ראית את הנתונים אבל המצב בדיוק הפוך... ממה שאני בדקתי כל חוות הדעת מצביעות שהמעבד הנ״ל לא יותר טוב מהמעבדים הקיימים של אפל או אינטל, הוא ממש באמצע הרשימה.
ובאתר של PCWorld יש המלצה לא לקנות כלל את המחשב הזה ל״גיימרים״ ובכל שאר הפרמטרים הוא בינוני ומטה.

פה אפשר לראות שהוא מתחרה בi9 ואיפלו עוקף אותו בגרפיקה ודי משתווה אליו, ביחס להבדלי המחיר בניהם אולי זה שווה.
ממ.jpg

זה לקוח מהאתר הזה: https://iw.root-nation.com/ua/articles-ua/tech-ua/ua-qualcomm-snapdragon-x-elite/?amp

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
פה אפשר לראות שהוא מתחרה בi9 ואיפלו עוקף אותו בגרפיקה ודי משתווה אליו, ביחס להבדלי המחיר בניהם אולי זה שווה.
לא רוצה להתנצח אבל לא מדוייק בכלל, תקרא היטב את הנתונים.
והנה עוד כמה השוואות:

פה המסקנה בדיוק הפוכה ממה שהבאת (לגבי משחקים)

בנצי20

משתמש פעיל
המעבד הזה נראה מבטיח ומיועד במיוחד לבינה מלאכותית. באתרים מסוימים ראיתי שהוא עוקף את M3 של מאק ואפילו M4 וגם ביחס לI9 הוא לא רע בכלל. (והמחיר שלו הרבה יותר זול מהמעבדים האלה)
בדרך כלל הוא נמצא בסמארטפונים ועכשיו קוואלקום החליטו לייבא אותו למחשבים הניידים.
אם למישהו יש מידע יותר מדיוק או שקנה מחשב עם המעבד הזה אשמח לקבל דעה על חווית השימוש כי אני מתלבט האם לקנות את המחשב הזה: https://ksp.co.il/web/item/313902
אני רק מנסה להבין
אם אתה מחפש מחשב ביצועים לגרפיקה ומידול ומנסה להשוות את המעבד הזה למעבדים x86
אז הבעיה העיקרית שלך כרגע זה לא הביצועים (שהם אכן מצוינים ומתחרים ראויים), אלא החוסר תאימות השלב הזה של התוכנות הקלאסיות (פוטושופ, פרימייר, אוטוקאד, רוויט), וממילא הביצועים ירדו משמעותית ע"י האמולטור המובנה או שכלל לא יעבדו
ואם השימושים שלך היום משרדיים, אכן לא תהיה לך בעיית תאימות ביום יום מאחר וכך התוכנות הבסיסיות עברו תאימות ל Arm, ותקבל יתרון של צריכת חשמל וסוללה מצוינת, אבל אז אני לא מבין את ההגיון להוציא סכום כזה על מחשב משרדי עם מסך מקצועי
בקיצור בעת הזאת אני מתקשה למצוא סיבה לרכוש מחשב כזה, צריך להמתין מעט לדגמים פשוטים יותר, ולשיתוף פעולה של כלל יצרני התוכנות.

אני רק מנסה להבין
אם אתה מחפש מחשב ביצועים לגרפיקה ומידול ומנסה להשוות את המעבד הזה למעבדים x86
אז הבעיה העיקרית שלך כרגע זה לא הביצועים (שהם אכן מצוינים ומתחרים ראויים), אלא החוסר תאימות השלב הזה של התוכנות הקלאסיות (פוטושופ, פרימייר, אוטוקאד, רוויט), וממילא הביצועים ירדו משמעותית ע"י האמולטור המובנה או שכלל לא יעבדו
ואם השימושים שלך היום משרדיים, אכן לא תהיה לך בעיית תאימות ביום יום מאחר וכך התוכנות הבסיסיות עברו תאימות ל Arm, ותקבל יתרון של צריכת חשמל וסוללה מצוינת, אבל אז אני לא מבין את ההגיון להוציא סכום כזה על מחשב משרדי עם מסך מקצועי
בקיצור בעת הזאת אני מתקשה למצוא סיבה לרכוש מחשב כזה, צריך להמתין מעט לדגמים פשוטים יותר, ולשיתוף פעולה של כלל יצרני התוכנות.
אני מחפש מחשב עם יכולות ביצועיות גבוהות לתכנות, ובמיוחד להרצת מודלים של AI, והמחשב הזה בדיוק בשביל זה. השאלה שלי היא האם הוא שווה את הכסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה