דרוש מידע שמירת מקום בהקרנות סרטים/הופעות

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
''חב לאחריני'' !! דבר ששייך לכולם ובא מישהו אחר ותופס לאחד [חבירו] בכדי לוודאות שיהיה לו למרות שאין לו זכות יותר מאחרים זה נקרא איסור חב לאחריני חב לאחרים.
זה לא מקומות ששייכים לכולם , כל הקודם זוכה...
ואם בת שומרת לאמה כמו שכתבו , שלא תתייבשנה שתיהן...
אולי צריך באמת לשאול רב

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אני -
כשאני רואה שתופסים מקומות לאחרים פרנציפ מתיישב שם..
אפילו שאחד מידידי/משפחתי ממתין לי במקום אחר באולם
יש מצב שזה בגלל טראומה שעברתי בעבר ...
זה כולל כיסאות שמשעינים על השולחן באולם שמחות..
גם:mad: וגם:ROFLMAO:

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
למה צריך לשמור מקום?
אלא עם כן חברת ההפקה רימתה ומכרה יותר כרטיסים ממקומות..
כמו כן בעולם/אולם מתוקן יש כרטיס ממוספר לכל לקוח, כך שלא אמורה להיות שום בעיה
הלוואי שזה אכן היה כך

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הלתק
שמעתי מהרב עקיבא נויבירט שיש בשמירת מקום לאדם שטרם שילם בעיה הלכתית
אולי באמת ההבדל הוא אם קנו כרטיסים לכולם ואז שומרים או ששומרים לפני שנקנו הכרטיסים...

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
זה לא מקומות ששייכים לכולם , כל הקודם זוכה...
זה בדיוק נקרא חב לאחריני ! משהו שאין עליו זכות לאחד יותר מהשני מעבר לכל הקודם זוכה , ובא מישהו ושומר לחברו שצריך להגיע וזכה על חשבון עוד אחד שלא בא = חב לאחריני'' כל הקודם זוכה רק מי שהקדים לא מי שתופס לחברו שלא הקדים + על חשבון עוד שלא הקדימו וכשאין להם זכות במקום יותר מאחרים וזה רק על בסיס כל הקודם זוכה = חב לאחריני !!

אבל כמובן יש רבנים וכדאי לשאול אותם !!!!!

קפה עם שוקולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ואולי נייתר את הדיון הזה?
למה אנו צריכים לשלם במיטב כספנו, לבוא, להדחק ולשבת על מדרגות?
לא הגיע הזמן שהאולמות ימכרו כרטיסים ממוספרים לפי כסא?
איך זה לקחת את בנותינו למופע 'חינוכי' של ערכים ומידות ועל הדרך להפיק סצנות מזעזעות של חוצפה, דורסנות, אגו והכי רחוק מ'גיבורות הסרטים הענוגות ואצילות המידות'.
לא חבל?
אני חוששת שהאשמה היא בחברות ההפקה שמתחזרות ומתעקשות למקסם רווחים בכל תנאי ובציבור הענק שנכנע ומסכים.
אם כל אחת תפציץ במיילים את מחלקות התרבות (שמארגנות הרבה מן האירועים האלו) ומנהלי האולמות ונדרוש משהו אחד:
כסא ממוספר לכל כרטיס (ואם אפשר במערכת טלפונית משוכללת כמו שכבר יש בשוק אז עדיף).
המצב חייב להשתנות!
נכחתי השבוע בארוע שהיו בו מתוסכלות רבות שנשארו מחוץ לאולם מכיוון שמנהל המתנ''ס סרב להכניס מעבר לתקן התפוסה באולם. היה נראה שהוא מגזים.
לקראת הסוף, התחוללה דרמה שהמחישה את שבריריו הענין. עד לרגע זה לא ברור לי מה גרם להמולה (אולי מקק \ עכבר דמיוניים שחלפו שם) אך התוצאה היתה שורות בנות מבוהלות וכסאות אבודים שהחלו לאבד שליטה אלמלא מישהיא עם תושיה שמיהרה להעלות אור ולהפסיק את הפאניקה שיכלה להביא לרמיסות ופציעות.
ברור שהמצב לא חוקי ולא בטיחותי. בואו לא נחכה לאסון הבא!
וגם בלי אסונות , 50 - 70 ש''ח לכרטיס לא מצדיקים כיסא מסודר?
התרגלנו שאנו שוות פחות, צריכות לבוא שעה קודם, להדחס, להתקוטט, לתפוס מקום, להמתין עוד חצי שעה עד שמתחילים ובמחיר מלא. למה???

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
ואולי נייתר את הדיון הזה?
למה אנו צריכים לשלם במיטב כספנו, לבוא, להדחק ולשבת על מדרגות?
לא הגיע הזמן שהאולמות ימכרו כרטיסים ממוספרים לפי כסא?
איך זה לקחת את בנותינו למופע 'חינוכי' של ערכים ומידות ועל הדרך להפיק סצנות מזעזעות של חוצפה, דורסנות, אגו והכי רחוק מ'גיבורות הסרטים הענוגות ואצילות המידות'.
לא חבל?
אני חוששת שהאשמה היא בחברות ההפקה שמתחזרות ומתעקשות למקסם רווחים בכל תנאי ובציבור הענק שנכנע ומסכים.
אם כל אחת תפציץ במיילים את מחלקות התרבות (שמארגנות הרבה מן האירועים האלו) ומנהלי האולמות ונדרוש משהו אחד:
כסא ממוספר לכל כרטיס (ואם אפשר במערכת טלפונית משוכללת כמו שכבר יש בשוק אז עדיף).
המצב חייב להשתנות!
נכחתי השבוע בארוע שהיו בו מתוסכלות רבות שנשארו מחוץ לאולם מכיוון שמנהל המתנ''ס סרב להכניס מעבר לתקן התפוסה באולם. היה נראה שהוא מגזים.
לקראת הסוף, התחוללה דרמה שהמחישה את שבריריו הענין. עד לרגע זה לא ברור לי מה גרם להמולה (אולי מקק \ עכבר דמיוניים שחלפו שם) אך התוצאה היתה שורות בנות מבוהלות וכסאות אבודים שהחלו לאבד שליטה אלמלא מישהיא עם תושיה שמיהרה להעלות אור ולהפסיק את הפאניקה שיכלה להביא לרמיסות ופציעות.
ברור שהמצב לא חוקי ולא בטיחותי. בואו לא נחכה לאסון הבא!
וגם בלי אסונות , 50 - 70 ש''ח לכרטיס לא מצדיקים כיסא מסודר?
התרגלנו שאנו שוות פחות, צריכות לבוא שעה קודם, להדחס, להתקוטט, לתפוס מקום, להמתין עוד חצי שעה עד שמתחילים ובמחיר מלא. למה???
צודקת במליון אחוז וכך צריך להיראות ביפרט שמקבלים על כל כרטיס סכום נאה !!!!!

רק קחו בחשבון שלהפ לא שווה לעשות זאת כי אז יהיה מאוד מוגבל כמות המשתתפים בדיוק לפי מס' המקומות.

אבל החלט בידינו לעשות השינוי, אם רק נרצה לפעול, וכדאי ושווה !!!! קצת יותר אנושיות לא יזיק !!!!!

23

משתמש מקצוען
ברור לכולם שלא הכל זה הלכה!!!!!!
בית מקדש חרב כי העמידו דבריהם על דין תרה!!!!
יש גם אנושיות אמא עסוקה מאד רוצה לצאת להתאוורר ביתה יצאה שעה קודם לתפוס מקום!!!
אז בבקשה הגברת שבאה לה מאוחר בכיףף תשב במקום קצת פחות אטרקטיבי
אם לא היה מקום לא היו מכניסים אותה!!

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
בא נגיד שבת לאמא עוד אפשר להבין אבל כשזה נהיה כמה שתופסים מקום שורה שלימה בשביל כאלו שצריכים להגיע וכשזה נהיה כמה קבוצות שתתופסים כל אחד שורה שלימה או חמי וכדו' אז זה מאבד קצת את האנושיות

קשתות

משתמש פעיל
נכון.
אבל הגברת שבאה לה מאוחר בכיף היא אשה צעירה שאין לה בת גדולה לשלוח, ולא יכולה להשאיר ילדים לשעה וחצי ספייר מעבר לנדרש!
אבל כאמור, הבעיה האמיתית היא שהמפיקים מוכרים כפול כרטיסים ממספר המקומות, והשירות הירוד שהתרגלנו אליו.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בדיוק מה שגתבת, רק להיפך. האמא שבאה מאוחר תתיישב במקום פחות אטרקטיבי והגברת הצעירה שיצאה מהבית מוקדם ממנה תשב במקום שריק כרגע!!! אין שום סיבה שהמדם שנמצאת עכשיו בבית תמשיך את עיסוקיה בזמן שאחרת פינתה מזמנה בשביל לשבת במקום שבחר ליבה

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אולי זה הזמן לפרוק את הטראומה..
לפני שנתיים כעת חיה
'בילינו' אני וילדים במלון קורונה

כל השבוע לא בעיה בכלל
קמנו מוקדם התפללנו במניין ראשון אכלנו א. בוקר במנוחה וחזרנו לחדר

בערב שבת 'הגבאי' התורן דפק על הבימה והכריז 'יש במלון 600 אורחים ו - 600 מקומות ישיבה בחדרי האוכל'
בבקשה תצטופפו ואל תתפסו מקומות מעבר לנצרך על מנת שיהיה לכולנו מקומות לשבת'
הגברים היו בתפילה ו'נשים צדקניות' רצו 'לתפוס שטחים' בחדר האוכל

אנחנו שהיינו רק גברים נכנסנו לחדר האוכל אחרי תפילת ערבית כשהכל מלא/תפוס/שמור/מסומן בחפצים..

חייב לרוץ המשך יגיע בע''ה
המשך המעשה:
הסתובבתי בחדר האוכל עם הילדים משולחן לשולחן -
כל הנשמות הטובות אמרו "אתם צריכים מקום מכובד..אבל בשולחן שלנו אין מקום בשבילכם"
נדדנו משולחן לשולחן ואף אחד לא מצטופף לתת לנו מקום,
אולי הבנתי אותם קצת בס"כ אנשים חולים שבאו לנפוש על חשבון משלם המיסים..
רוצים לשבת משפחה מורחבת ביחד מה הם צריכים אותנו על ראש שלהם..?

כשראיתי בזווית העיין של הילד דמעה הבנתי שצריך לעשות מעשה..
שולחן שכמה ילדים ישבו בו ושמרו את כל השולחן היה על הכוונת שלי..
פשוט התיישבנו והתחלנו לשיר "שלום עליכם.."

הילדים רצו מבועתים לאבא/אימא והזעיקו אותם..
הם הגיעו זועמים ומתנשפים..
אמרתי להם "אם אין מקום לכולנו אני מסתלק.."
"אם יש מקום לכולנו סביב השולחן ואנחנו מפריעים לעונג שבת אנחנו הולכים ונשב לאכול על המדרגות..אנחנו לא מפונקים"

הם נבהלו מהתגובה הזאת..והזמינו אותנו לשבת איתם בשולחן..

במהלך הסעודה השתדלנו לא להפריע להם אכלנו בזריזות ורצינו לצרף אותם לזימון שלנו..

במהלך הסעודה שמעתי אותם מסוחחים והבנתי שזו משפחה שזקוקה לרחמי שמיים בכל מיני מובנים..
קמתי ביקשתי את רשותם ואמרתי להם דבר תורה שבבסיסו דברים שאני אוהב להגיד "אברהם אבינו שהוא הסמל של הכנסת אורחים גאה בכם עכשיו בשמיים, הסכמתם שנשב איתכם בשונה ממאות משפחות שלא עשו את זה..
בטוח שיש לכם ממש עכשיו סניגור ענק בשמיים תבקשו מה שאתם רוצים בטח יתקיים"

גם הוא וגם הגברת ניגבו דמעות וכל אחד הלך לחדרו..
בסעודת הבוקר החלטנו לא לעבור שוב את דרך הייסורים,
ביקשנו מגש והלכנו לאכול לבד בלובי המלון,
באמצע הסעודה אנחנו רואים את הזוג מאתמול בליליה רצים בבהלה ומחפשים אותנו..הם שאלו למה לא הגענו לשבת לידיים גם בסעודת הבוקר..

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני רואה כמה ספסלים פנויים ורוצה להתיישב עליהם, ואז פונה אלי בחורה צעירה ואומרת לי שהמקומות האלו תפוסים למישהי שכבר עולה לא שמעתי אם בתחנה הנוכחית או תחנה אחרת.
אני חושבת שיש הבדל בין תחנה נוכחית- היא באותו מעמד כמו שלך-עלתה לתפוס.
לבין באם עולים כמה תחנות אח"כ- ואת הגעת לתחנה קודמת בשביל שיהיה מקום, (יתכן וזו התחנה שלך)
אז ודאי אין כאן מה לשמור מקום.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אין שום זכות לאף אחת להוציא תיקים של מישהי אחרת ולשבת במקום שמור.
אני יודעת, שכשאני ואמא שלי הולכות, אנחנו רוצות שיהיה לנו מקום נורמלי, ואין עניין ששתינו נלך ונתייבש, אז רק אחת הולכת מוקדם.
וזה הגיוני מאוד!!!!
וגם אם שומרים שורה, הרי בסוף תשב שם מישהי ששילמה, נכון? אז מה ההבדל אם היא שולחת מישהי אחת שתשב מוקדם, במקום שכולם יתחרפנו, או שיבואו כולם וישבו עד לתחילת המופע...
אז אני טרחתי ובאתי מוקדם ואני אעמוד מופע שלם או אשב בקרן זוית רק כי הוד מעלתה לא טרחה להגיע מוקדם?
הגיוני בעיניך?
מלבד זאת, אני חושבת שהגיע הזמן למקומות ממוספרים..

שבי❤️

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כשהייתי באחד מההקרנות השבוע, היה פיצוץ כמובן. הרבה בנות שמרו מקום לחברות.
באיזשהו שלב המארגנת שם אמרה שאי אפשר לשמור מקום, המקומות השמורים מבחינתה נקראים ריקים.
מיד כל מי שלא היה לה מקום שפוי התיישבה בכיסאות, ואין מוחה.
ואני עוד ישבתי במדרגות במעבר, בנות עוברות בלי סוף, כמה בעיטות לפנים, כמה עקבים דרכו עלי. ועל זה שילמתי 60 שקל.
ריחמתי יותר על אלו שצפו בעמידה, קרוב למסך עם צוואר מורם להצליח לראות משהו... במשך שעתיים.
לא מבינה למה אין אפשרות של להזמין כרטיס מראש, כשנגמר המקומות נגמר הכרטיסים.
ויהיה להם הרבה יותר שווה.
כי בהקרנה שהייתי, נכנסו מאות!! בלי לשלם בכלל, בכניסה לא השטלתו על העומס

D

Deleted 66182

אורח
יש כאן כמה דברים:
א. תרבות הדחיפות והמרפקים יש שסוברים שזה מקובל וחלק מהחויה (כמו שניסו להסביר לי בעת רמיסה בשערי האולם שזה כל הקטע!! (לא ראו את הסבתא שרצתה את ההתאווררות, נשים במצבים מיוחדים וגם פשוט אמהות, זה לא ברור שהם קודמות. היטיבה להסביר נערה שזה כמו תור במכולת בלי קשר לגיל/נשואה או לא. ייתכן. אך איפה מינימום אנושיות ואכפתיות למי שגדולה ממני? כנראה אדרנלין לגילאי העשרה וזה כולל גם את הצרחות ברגעי המתח. לא צרחת בטירוף- לא היה שווה!)
ב. רב חברות ההפקה מרשות לעצמם להכניס עדרי נשים ובנות לאולמות ומתנסים לפחות 20 אחוז יותר מהמקומות והם ממש לא מתכוונות למספר כרטיסים כי אחוזי הרווח שלהן ירד משמעותית וד"ל. גם היערכות טכנטלוגית לרכישה ממוספרת יקרה יותר.
ג. בנות וגם נשים מוכנות לשבת על מדרגות האולם ולצפות ועוד לשלם 50 ש"ח ומעלה על החויה, אז למה שזה לא יימשך?
ד. מי שיוותרו על חוויית הצפיה המפוקפקת זה נשים מבוגרות יותר/ נשואות, כאילו שהן לא צריכות להתאוורר. בנות העשרה לא מתרגשות להחזיק בסולמות התעמלות וכך לצפות/2 בכסא/מדרגות/עמידה וכו'.
ה. החלטתי אם להשתתף באירועי תרבות או לא נגזרת מהאם יש מקומות ממוספרים או לא והאם זה אירוע בעל אופי של עדרי בנות בסגנון תפוס ככל יכולתך או מתורבת ומאורגן. ואכן המבחר מצומצם ממש. לטעמי מועדף מלצפות בסרט ולחזור עם שרשרת קרועה (כי מישהי נתפסה בי שלא תיפול), בגדים מקומטים רגליים וגב כואבות (תאמת כמה מכן חזרו כך מהקרנה? בעיקר במקומות המרכזיים)
מכירה מפיקה ברמה שאצלה לא יהיה מצב שרבים על מקומות/דחיפות וזה עולה לה הון: מערכת הזמנות, סדרנים אולמות יקרים יותר(ולא בנות סמינר שלא משתלטות ובמקרה הגרוע יותר מכניסות חברות)
ואכן יש לה שם של כבוד ותרבות. לטעמי שווה עוד 20 ש"ח.
כדאי להעלות את הנושא למודעות של כולנו.

D

Deleted 66182

אורח
כמה שיותר
אפשר לפתוח אשכול נוסף ולהרים את זה,
זה לא משהו מסובך השאלה אם תיהיה היענות
לטעמי לא יועיל אשכול בפרוג/חתימות
צריך דבר ראשון להציף את הנושא לראיין את המפיקות הגדולות ולבקש מהן תשובות ולשמוע מה דעתן בנושא
(מעבר לכך שהמופע יהיה כמה שיותר ריוחי כמובן)
וגם מבחינת ציבור הנשים והבנות-כמעט לכל צופה יש חויה לא נעימה אחת לפחות מתרבות הדחיפות/מקומות שמורים וכיו"ב
לתת לצדדים לומר את דעתם
ואז שיהיו שני סוגי אירועים: המוניים עדרייים ללא הבטחה שיש לך מקום נורמלי ומי שהולכת לשם לוקחת בחשבון בלגן
ואירועים של מפיקות שוות שנותנות ע"כ את הדעת
כבר היום יש מפיקות שלא אדרוך באירועים שלהם כי הכאוס מובטח ולהיפך.

קשתות

משתמש פעיל
מכירה מפיקה ברמה שאצלה לא יהיה מצב שרבים על מקומות/דחיפות וזה עולה לה הון: מערכת הזמנות, סדרנים אולמות יקרים יותר(ולא בנות סמינר שלא משתלטות ובמקרה הגרוע יותר מכניסות חברות)
ואכן יש לה שם של כבוד ותרבות. לטעמי שווה עוד 20 ש"ח.
מי זו?
למה לא רואים כזו באירועי חוה"מ?

D

Deleted 66182

אורח
מי זו?
למה לא רואים כזו באירועי חוה"מ?
לצערי היא פונה יותר לציבור חרדי-דתי, שם אין מצב להתנהלות כזו בהופעות נשים.
תרבות זה לא רק ההפקה אלא כל המעטפת התרבותית.

• תודה
Reactions: hds
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה