כללי שלט רב מימדים בפוטושופ

• פותח הנושא yhk
  • פורסם בתאריך

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
יש לי שלט ענק שאני צריך לעצבו בגודל 3*0.5 מטר. ולכאורה ברור שצריך לעשות אותו

בתוכנה וקטורית כמו אילוסטרייטור וקורל.

השאלה היא אם אני רוצה להשתמש באפקטים של פוטושופ כגון פילטרים מסוימים וכו

ובפוטושופ מעל גודל של a3 זה כבר נהיה מאוד מסורבל

אם כן איך מבצעים את העבודה?

חנוכה שמח

יהודה

מר נחמיאס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
10% מהגודל המקורי 500dpi
במקרה שלך 30 ס"מ על 5 ס"מ

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כוונתך לומר שמבצעים את כל העובודה בפוטושופ

ומי מגדיל את זה

והאם זה לא מתפקסל?
לפי החשבון בכמה dpi יוצאת העבודה 50?
בתודה יהודה

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לדעתי, אם תכין את העבודה בפוטושופ Cs ולא Cs2, תוכל להכין אותה בגודל הדרוש, כשאפשרי להוריד קצת מה Dpi. אני הכנתי עבודות בגודל הזה בעבר והסתדרתי במחשב רגיל בלי ליבה כפולה ורק 1 Gb זכרון [לא העלתי אותם בפורום ל"התייעצות", אבל אני מקווה שאתם לא נעלבים מכך]

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
זה כל כך פשוט כיון שמדובר בשלט שכולל רקע וכמה תמונות שיוצרים קובץ מאוד כבד

בתודה

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קודם כל תדבר עם הדפוס.
אני עשיתי שלט בגודל 3x2 מ' ומהדפוס הדרישה הייתה גודל מדוייק ו - 180dpi לא פחות.
הקובץ שקל טונה ועשיתי את חלקו בפוטושופ וחלקו באילוסטרייטור.
(ולעומת זאת שלטים אחרים שעשיתי - דפוס אחר - ביקש גודל 10% ב-300dpi)

מה שאני ממליצה לך, לעשות את כל עבודת השכבות המסובכת בפוטושופ, וכדי להקל עוד יותר, מדי פעם תבדוק אם אפשר לזרוק או לאחד שכבות כדי להוריד מכובד הקובץ (וכמובן לשמור חלקים בתהליך כדי שתוכל לחזור אחורה אם צריך).
כשזה גמור - לשטח, ואז להעביר לתוכנה וקטורית כשכבה אחת של רקע, בלי שקיפויות וכד' וזה מאוד מקל על העבודה.
ואז בוקטורי תעשה את הטקסטים.
תוכנה וקטורית שצריכה להתעסק עם אפקטים בכזה גודל תהי'ה הרבה יותר צולעת מפוטושופ.

שבת שלום!

malyan

משתמש רשום
הסטנדרט של הדפוסים:

560 dpi בגודל 10%.
56 dpi בגודל 100%.

ישנם דפוסים שמבקשים יותר, אך זה ממש מיותר!
אין צורך ליותר גודל מזה. הפיקסול ה"רך" שנוצר הוא בלתי נראה , גם לעין מזוינת, אפי' ממרחק קצר! בדוק.

yhk, שלט ענק בגודל 3*0.5 ???
השלט הכי גדול שעשיתי, אם איני טועה, היה בגודל 4.5 על 19 מטר!

הייתי בתחילת דרכי, ובקושי הצלחתי להתמודד.
לזכותו של מר נחמיאס יצוין, שהוא עזר לי רבות בכך. אם לא עכשיו, אימתי.... תודה!

malyan

משתמש רשום
מהאתר של ענקית הדפסת השלטים "צאיג" בראש העין:

הוראות הכנת קבצים לדיגיטלי

תוכנת Freehand
אנו מקבלים כל פורמט של Freehand עד FH9.
כל הפונטים יהיו ב – Convert to Path.
צבעים ב – .Process
משקל התמונה יהיה כ – MB 20 ל – 1 מ"ר של הדפסה. (לפי גודל התמונה מסה"כ גודל השלט) – מקסימום משקל תמונה עד כ – MB 150.
רצוי לעבוד ביחס של 1:1 או 1:10 .

תוכנת Photoshop – פורמט פוטושופ JPEG
(Maximum Quality) או פוטושופ PSD.
משקל הקובץ יהיה כ – MB 20 ל – 1 מ"ר (מקסימום משקל תמונה MB 250 ).
ניתן לעבוד בגודל אמיתי בס"מ לפי DPI 56 (או ביחס של 1:10 לפי DPI560).

להדפסה ברזולוציה 720 והדפסה על בדים דרוש 100-200DPI בגודל 1:1
חובה לעבוד ב- Mode של CMYK.

באלמעלה

משתמש פעיל
בתור אחת שעיקר עבודתי זה בשילוט ואני יושבת בעצמי על מכונות של שילוט ועובדת עם כמה שלטים אז כמה כללים.
דבר ראשון לא להלחץ משלט ולא להרתע.
(גם אם מתפשל אי פעם יותר זול להדפיס שלט מאשר 5000 פליירים)

2. מאוד תלוי בסוגי המכונות והחומרים וכן בכיוון שלהם, יש מכונות יותר איכותיות יש מכונות פחות וגם במכונות איכותיות לפעמים מורידים את איכות וצפיפות ההדפסה, ומעלים את מהירות ההדפסה ע"מ שירוץ מהר. אז אם יש קובץ שמאוד חשוב ההדפסה כמו לקישוט כתה וכ"ד בקשו להדפיס באיכות גבוהה.
3. מנסיון שלט זה לא כרטיס ביקור בד"כ הוא תלוי בגובה ולא מסתכליפ עליו בפחות מחצי מטר.
4. בבקשה אל תביאו קבצים לא סגורים להדפסה, גם אם אתם ממש לא יודעים לסגור תתקשרו ותשאלו, קבצים לא סגורים בקורל או בתוכנה אחרת רק מסבכים ומעכבים את העבודה ובד"כ הם כבדים ותוקעים מחשבים, קחו בחשבון שלא תמיד הגרפיקאי/ת נמצא ויוכל לעזור לסגור.
5. לפעמים אתם מתאמצים ועובדים בצורה כבדה מאוד, אח"כ מכווצים בדיסטילר והקובץ נראה לכם קטן , קחו בחשבון חבל על העבודה התוכנת הדפסה פותחת את זה שעות וזה מעצבן, את האמת קבצים כאלה הייתי פותחת בפוטושופ מקטינה וסוגרת לeps ותאמינו לי אף אחד לא היה יודע ולא מרגיש.
6. הכי טוב מלכתחילה לעבוד על יחס של 1:2-1:5 ב300 dpi, תשדלו לא יותר קטן, ואת גודל העמוד אל תקבעו בהתחלה, זה יוצא כבד מאוד, ולכן תפתחו דף אי 4 ואז תגדירו דרך גודל עמוד את הגודל.

בהצלחה לכולם ומי שצריך ייעוץ ועזרה וכן איפה להדפיס, כל מקום יש לו את ההדפסה המיוחדת לו בתחם השילוט, אשמח לעזור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה