התייעצות שכיר או עוסק פטור

בטח בהשם

משתמש פעיל
אני עצמאי שמוכר את רב העבודות שלי לעסק מסוים
יש לי אפשרות לקבל תלוש מאותו עסק אבל הוא מוריד לי את כל התשלומים שהוא משלם עלי ביטו"ל פנסיה וכו
או לפתוח עוסק פטור ולשלם את הכל לבד
מה עדיף הן מבחינה כלכלית והן מבחינת פרצדורה
אשמח לכמה שיותר מפורט תודה רבה מראש

פנדורה

משתמש מקצוען
יותר פשוט ומשתלם לקבל משכורת בתלוש.
ככה מפריש לך פנסיה וחלק מביטוח לאומי.
וחוסך את הפרוצדורה של פתיחת עוסק פטור.

נעזר1000

משתמש צעיר
אני גם חושב שעוסק פטור זה פרוצדורה שהיא לא כ"כ מסובכת אבל אם אפשר לחסוך אותה זה יותר טוב,
זה לא רק פתיחת תיק, זה גם הגשת דוחות כל שנה, זה להגיש הצהרת הון בדר"כ כשנה לאחר הפתיחה ואז כל 5 שנים,
זה לא רק ההצהרה עצמה אלא עצם זה שאתה תחת עיניים יותר פקוחות של רשות המיסים בהשוואה לשכיר.
זה למלאות קבלות מחשש לביקורות או כי העסק ידרוש.

בהצלחה.

נעזר1000

משתמש צעיר
אני לא יודע מה היחסים ביניכם, ואיך יבוצעו העברות הכספים
רק מציין את זה כעובדה, ברגע שיהיה לך תלוש אתה החזק מבחינה חוקית (וכנראה גם בדין תורה כתוצאה מכך) מול המעסיק שחלש משמעותית,
ברור שהסיכום הזה הוא לא חוקי ואם יהיה לך הוכחות (שקל להשיג) תוכל להוציא ממנו הרבה כסף.

כמובן שצריך לבדוק עם רב מה המצב ההלכתי בסיכום כזה,
ושוב אני לא מכיר את טיב היחסים.

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
ברור שהסיכום הזה הוא לא חוקי ואם יהיה לך הוכחות (שקל להשיג) תוכל להוציא ממנו הרבה כסף
הסיכום הזה הוא חוקי לגמרי אבל צריך לדעת איך לעשות את זה דהיינו שמהיום הוא מתחיל לשלם לך פחות על העבודות שלך ביחס שעולים ההפרשות
האם שווה שכיר או עצמאי בעיקרון ביטוח לאומי הוא יותר זול לעצמאי וגם פנסיה אפשר להפריש פחות (לא מומלץ)
כל השאר לא משנה כי ממילא אמרת שזה יורד ממך
מאידך אתה חוסך קצת כאב ראש של הגשת דוחות וכ"ו
ומה תעשה עם החלק הנשאר של העבודות שלך אפשר שחור אבל לא כולם מסכימים לעבוד כך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה