עזרה שכירות בביתר

בעל ניסיון

משתמש פעיל
כתושב ביתר אוכל להעיד שהמחירים של היחידות בביתר הזויים ביותר!
ואין פוצה פה ומצפצף!
גיסי למשל גר ברחוב אוהב ישראל (!), והוא שילם עד לפני ההתייקרות 2600 על היחידה שבה הוא התגורר... דירת חדר ומרפסת מינימום... המשכיר העלה לו את זה לפני תקופה ל 3000, ועכשיו הוא הודיע לו שאחרי חנוכה הוא מעלה את מחיר השכירות ל... בהתאם למחירי השוק!!! כלומר, הוא יפתח את הדירה לכל מאן דבעי וכל מי שירבה במחיר הוא 'יקבל' את הדירה!!! ואם הוא לא יוכל לעמוד במחיר הגבוה ביותר, הרי הוא עף מהדירה!
גיס נוסף התחתן כולה לפני פחות משנה, ועקב המחסור החמור ביחידות מצאו לו רק דירת 3 חדרים ב 3500 ש"ח... המשכיר כבר הודיע לו עכשיו שכשתיגמר תקופת השכירות הוא מעלה לו את זה ל 4200 ויתכן שאפילו ליותר!!!
תחשבו שעד לפני 20 שנה זוג ממוצע היה משלם 700 שקל כל חודש למשכנתא!!! על דירה משלהם! והיום זוג משלם ממוצע פי 4.5 על יחידה שהיא לא שלהם, וזה עוד לפני משכנתא של 10 אל"ש בממוצע!
אבל אני מתנחם בעובדה, שאולי, אולי ביום מן הימים כשהמלחמה תיגמר בעז"ה, או שימצאו תחליף לבני דודינו המחירים יחזרו לשפיותם, אולי.
החותם הכאב.​

נערך לאחרונה ב:

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
אני ספציפית לא העליתי מחירים
סגרו איתי עם סכום אני לא יעלה עד שיצאו
הפרנסה היא משמיים
כל הכבוד
לא מובן מאליו בכלל
מכירה עוד כאלו
ומעריכה מאוד!!!

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
לא מבין יש צד להעלות באמצע שכירות???
נגמר חוזה למשל.
ועדיין לא מעלה...

(תארו לכם מצב הפוך, שיש הצפה של יחידות והמחירים ירדו בשליש... יש מישהו שישאר אחרי סיום החוזה?)
זה בדיוק אותו הדבר בהפוך

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
אם כן מה המשמעות של תקופת חוזה?
זה בדיוק המשמעות של חוזה
סכום, מתאריך עד תאריך- מה בדיוק ההסכם בינהם
בסיום החוזה, אף אחד לא מחוייב להמשך
ועדיין יש צדיקים שנותנים להשאר במחיר הישן
(או שמעלים במשהו מינורי לחלוטין)

חי מינץ

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אני ספציפית לא העליתי מחירים
סגרו איתי עם סכום אני לא יעלה עד שיצאו
הפרנסה היא משמיים

ברור שכשיצאו אני כן יבקש יותר לפי מצב השוק
אין עליך בעולם
גם המשכיר שלי לא העלה לי את המחיר כשנגמר החוזה לפני חודשיים בערך
אין לך מושג כמה זה עוזר

אחד me יודע

משתמש חדש
זה בדיוק המשמעות של חוזה
סכום, מתאריך עד תאריך- מה בדיוק ההסכם בינהם
בסיום החוזה, אף אחד לא מחוייב להמשך
ועדיין יש צדיקים שנותנים להשאר במחיר הישן
(או שמעלים במשהו מינורי לחלוטין)
את המחיר בחנות גם משאירים?
אני בדקתי בסביבה והרוב מסכימים שהמחיה עלתה בסביבות 30-40% אם כן מה שונה מחירי השכירות ...
(ודאי רחמים על השוכרים אבל יש גם צד שני שזו פרנסתו)

המלך הקטן

משתמש חדש
את המחיר בחנות גם משאירים?
אני בדקתי בסביבה והרוב מסכימים שהמחיה עלתה בסביבות 30-40% אם כן מה שונה מחירי השכירות ...
(ודאי רחמים על השוכרים אבל יש גם צד שני שזו פרנסתו)
כמה יחידות יש לך ?????מאיפה האומץ להגזים בשביל להפקיע מחירים???
גם עם המחירים של היחידות לפני מה שקורה עכשיו יש מספיק רווח בשביל כל העליות מחירים.....

מקהלת 'כתר'

משתמש רשום
אני יכולה לשתף כבעלת יחידת דיור שהחוזה נגמר כבר לפני קרוב לשנה ולא העליתי מחירים,
אבל זה מאד קשה לי כי המשכנתא עולה והכל עולה,
הסיבה שאני לא מעלה זה הרבה מחוסר נעימות מול המשכירים, אין לי לב לעשות את זה...
אבל לבוא בטענות למי שמעלה ממש לא נכון, גם אנחנו בעלי היחידות נחנקים כל חודש מחדש
ובסה"כ היית התקופה ארוכה שמחירי השכירות לא היו תואמים למחירי הדירות שעולות יקר בטירוף בביתר עילית

וידאומקס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
זה מצב רק בביתר בגלל שלא הייתה בנייה תקופה ארוכה בגלל המלחמה,
לעומת זה בבני ברק במתחם הסופרים ישנם דירות חדשות ענקיות של 130 מ"ר עם מחסן וחנייה צמודים שאנשים לא מצליחים להשכיר גם במחיר של יחידה בביתר.
אז כדאי מאוד ללכת לבדוק מה קורה בבית - שמש...
אני מכיר מישהו שעכשיו בונה 2 יחידות וזה כבר מושכר לפני שהשוכרים בכלל ראו איך הדירה נראית, הם רק ראו שרטוט, והוא משכיר את זה ב4K ש"ח בלי ריהוט בכלל!!! ובלי מקרר, תנור, כלום שום.
ויותר מזה - אחד מהשוכרים שילם לו על שירות של שנתיים (!) עם סעיף בחוזה שאם המחירים ממשיכים לעלות אז הוא רשאי לעלות את המחיר לפי השוק.
תבינו, הוא הוציא משכנתא לפני המלחמה התחיל בניה, ואז זה נתקע לו למשך חצי שנה, הוא שילם כל הזמן הזה משכנתא, ועכשיו שהוא החליף קבלן אז הקבלן לקח לו פי שתיים!!!
מי ישלם את זה?
ועדיין יש לו שכן שעצבני עליו למה הוא לא דיבר איתו לפני שהוא השכיר את זה כי הוא רצה לשכור את זה לזוג שלו.
בתור ירושלמים שמשלמים 4300 על 30 מטר זה ארמון בגרושים...
וזה ממש זול מה שאתה משלם!!
הסיבה העיקרית לדעתי היא כי עיריית ביתר הפסיקה עם החוסר אכיפה שלה.
מעתה ניתן לבנות רק עם היתר והם מתחילים להרוס בניות בלתי חוקיות.
ממש לא, זה בגלל המלחמה, זה מה שקורה גם בב"ש ובעוד מקומות, ואפי' בירושלים שמעתי מכמה חברים שמעלים להם עכשיו מחירים
אני חושב שבעלי היחידות צריכים קצת לרחם על משפחות אברכים שזה בשבילם ממש אסון כלכלי ,המלגה בכולל לא עולה ,ולומר לאברך שכבר גר בביתר כבר שבע שנים עם ילדים במוסדות , ממש לא נורמלי לעבור עיר למקום זול יותר ,
בצורה הזו המחירים יעלה עוד ועוד ואין שום דבר שיעצור את העושק הזה.....
מה קשור?
זה ממש לא נכון לבוא ולכתוב 'לרחם', גם תנובה צריכים 'לרחם' ולא להעלות מחירים???
כמה אמורה לעלות 3 חדרים בכיכר העיר?
לא קצת בכלל...
זה אחד המקומות הכי איכותיות בביתר
לפחות 4,000 ש"ח
ויכול להיות אפילו 4,500
זה יכול להיות מינימום 4.5!
אני שמעתי על כמה דירות שהושכרו במוצפי 55 מטרים ב 4200 !!!
זה המחירים עכשיו בכל העיר.

אחד me יודע

משתמש חדש
כמה יחידות יש לך ?????מאיפה האומץ להגזים בשביל להפקיע מחירים???
גם עם המחירים של היחידות לפני מה שקורה עכשיו יש מספיק רווח בשביל כל העליות מחירים.....
לך לא עלה המחיה בסכום הנ"ל???

בכל מקרה צריך להוסיף דבר פשוט
העליה הזו במחיר היא תיקון חלקי בלבד!!!
לפני 4 שנים מחיר דירת 5 חדרים בביתר היה סביב 1.5M והיום סביב 2.7M עליה של כ80% לעומת זאת מחיר השכרה לדירה של שלושה חדרים רגילה (אם יש כזה דבר) היה אז סביב 3.2K שכירות לחודש והיום סביב 4.4K עליה של סביבות 30%!!!
אז מה הטענה...
ועדיין בהחלט כואב הלב על הזוגות הצעירים (והוריהם) שנקרעים כל חודש...

וידאומקס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מטורף
אז למה לגור בביתר
אין מקומות אחרים?
צודק לגמרי!
אני לא חושב שחייבים להישאר קרובים להורים אם לא הם אלו שמשלמים את השכירות, פשוט להתקפל ולעבור לאזור זול יותר!

המלך הקטן

משתמש חדש
לך לא עלה המחיה בסכום הנ"ל???

בכל מקרה צריך להוסיף דבר פשוט
העליה הזו במחיר היא תיקון חלקי בלבד!!!
לפני 4 שנים מחיר דירת 5 חדרים בביתר היה סביב 1.5M והיום סביב 2.7M עליה של כ80% לעומת זאת מחיר השכרה לדירה של שלושה חדרים רגילה (אם יש כזה דבר) היה אז סביב 3.2K שכירות לחודש והיום סביב 4.4K עליה של סביבות 30%!!!
אז מה הטענה...
ועדיין בהחלט כואב הלב על הזוגות הצעירים (והוריהם) שנקרעים כל חודש...
העליה במחירי הדירות נכונה אבל רוב מה שנכתב פה זה לגבי יחידות דיור ופה המספרים קצת שונים ,אנשים שקנו לפני חמש שנים דירה עם יחידה סביב 2M- וחשבו טוב טוב שיצא להם רווחי כל העסק הזה ,וגם עם יש עליה במשכנתא השוכרים הם לא הכתובות היחידה למצוץ את כספם ,יש מספיק אנשים שיכולים להתחלק בהפסדים שלכם
אפשר לבקש מהבוס לעלות את המשכורת כי הרי יש אינפלציה

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה