התייעצות שיתוף מרתיח

פצצת תאורה

משתמש מקצוען
היה לי מקרה שלקחתי מונית מבני ברק למו"ע בשעה 1:00 בלילה הנהג אמר סכום בלי קשר למה שהיה אמור להיות גם ביחס לשעה ההיא.
ביציאה מבני ברק הוא יצא בטעות ביציאה הראשונה (גשר קוקה קולה) ובמקום לחזור הוא העדיף להמשיך דרך גבעת שמואל במקום לחזור מה שקרה זה שהיה חסימות בכבישים בגבעת שמואל וזה הוסיף לו איזה חצי שעה נסיעה
אני התחזקתי מכך שבן אדם לא יכול להרויח משהו שלא מגיע לו הוא רק יכול להחליט איך זה יגיע אליו וכמה כשר זה יהיה. היה שווה לי הכסף הזה בשביל השיעור החי הזה (+ לראות בעינים שמלגנוב אותי לא מרוויחים;))

איזה שם?

משתמש מקצוען
היה לי מקרה שלקחתי מונית מבני ברק למו"ע בשעה 1:00 בלילה הנהג אמר סכום בלי קשר למה שהיה אמור להיות גם ביחס לשעה ההיא.
ביציאה מבני ברק הוא יצא בטעות ביציאה הראשונה (גשר קוקה קולה) ובמקום לחזור הוא העדיף להמשיך דרך גבעת שמואל במקום לחזור מה שקרה זה שהיה חסימות בכבישים בגבעת שמואל וזה הוסיף לו איזה חצי שעה נסיעה
אני התחזקתי מכך שבן אדם לא יכול להרויח משהו שלא מגיע לו הוא רק יכול להחליט איך זה יגיע אליו וכמה כשר זה יהיה. היה שווה לי הכסף הזה בשביל השיעור החי הזה (+ לראות בעינים שמלגנוב אותי לא מרוויחים;))
יפה שלא האשים אותך שבלבלת לו את השכל וטשטשת לו את העיניים ,(לא כיף לנסוע עם נהג שאמור להודת בטעותו ,אני הרגשתי את זה ג''כ בירידה מהמונית כי לא הגענו ל40 ש')

רייזי בירנבוים

קופילוביץ לשעבר, מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לשם האיזון (נסעתי עם נהגי מוניות מזעזעים אבל שיהיה גם משהו טוב) עליתי על מונית והוא אמר לי שיצא לי 60 שקל בלי מונה, אמרתי לו שאני מעדיפה עם מונה.
הוא הדליק מונה וכשהגענו ליעד זה יצא קצת יותר מ60, והוא אמר שיקח לי רק 60 כי הוא אמר ככה מלכתחילה, רק רצה להוכיח לי שהוא יודע על מה הוא מדבר.

3524

משתמש סופר מקצוען
לי היה סיפור הזוי באוטובוס עירוני. עליתי עם מיקרוגל והנהג ביקש תיקוף כפול. לא הסכים להמשיך בנסיעה עד שאשלם. ירדתי. במהלך הויכוח הוא הראה שכתוב בלשון החוק שאם עולים לאוטובוס עם קרטון ביצים צריך לשלם כמו על נוסע נוסף. כן, יש חוק כזה. לא היה איכפת לו שהמיקרוגל לא עשוי מביצים. הזוי.

D

Deleted 66182

אורח
באמת מענין החוק,
פספסתי אוטובוס לקבר שמואל הנביא
בצומת גולדה מאיר/שפע חיים.

צפר לי מונית ובתוכו אשה
שהציעה לי להצטרף,
היא צריכה לרדת בכביש רמות בצומת של רמות ד'
והציעה שאוסיף לנהג עוד כמה שיעלה עד קבר שמואל הנביא.

שאלנו את הנהג אם זה בסדר,
והסכים..

תכלס' האשה יורדת, הנהג מתחיל להתקדם לקבר
ובתחתית העליה הוא מודיעה לי40 ש"ח.

שאלתי אותו למה?
הוא עונה לי שמצומת גולדה מאיר עד שמואל הנביא עולה ככה.
אמרתי לו שהרגע אשה אחרת שילמה לו לפי מונה
את הדרך עד לצומת רמות מירסקי ברמות ד'
למה הוא מחשב לי מתחילת הדרך?

הוא ענה שלפי החוק מותר להם להעלות 2 נוסעים
ולחשב לכל אחד מהם את הדרך בנפרד.

אמרתי לו אין בעיה, אם מותר אז למה לא שמת מונה כפול?
הערבי פשוט הסתובב,דרש את ה40 ש"ח שלו
באיומי מילים מטורפות
כי ידע שאשה יהודיה תפחד מנהג ערבי.

אבל מאז אני עדיין לא הצלחתי להבין אם אכן יש
אפשרות חוקית לנהגים לגבות על דרך כפולה..
אחרי סיפור דומה ועוד כמה -לא נוסעים עם צאצאי הגר.

פצצת תאורה

משתמש מקצוען
לי היה סיפור הזוי באוטובוס עירוני. עליתי עם מיקרוגל והנהג ביקש תיקוף כפול. לא הסכים להמשיך בנסיעה עד שאשלם. ירדתי. במהלך הויכוח הוא הראה שכתוב בלשון החוק שאם עולים לאוטובוס עם קרטון ביצים צריך לשלם כמו על נוסע נוסף. כן, יש חוק כזה. לא היה איכפת לו שהמיקרוגל לא עשוי מביצים. הזוי.
שמעתי פעם על xxxxx שחזר מהפגנה שהתיזו בה בואש מיד לאחריו עלה מישהו עם ארגז עופות הנהג שהיה בטוח שהריח מגיע מהארגז עצר את האוטובוס ולא הסכים לזוז עד שהנוסע עם העופות ירד מהאוטובוס לא עזר שום הסבר שהוא לא מקור הריח והנוסע נאלץ לרדת בבושת פנים
כל הדרך אחרי זה הנהג קילל את זה שהארגז העופות בקושי היו באוטובוס והריח לא עבר...

היצירתיות שבאומן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
אלו חוקים ותעריפים לגבי מוניות
קובץ הודעת פיקוח זה תעריפים מעודכנים

קבצים מצורפים

• קובץ התקנות.pdf
    KB 530.1 · צפיות: 32
  • הודעת פיקוח - חלק ד - מעודכן לעניין ביטול כבודה וחתומה - 27.3.22.pdf
    KB 331.8 · צפיות: 26

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
במהלך הויכוח הוא הראה שכתוב בלשון החוק שאם עולים לאוטובוס עם קרטון ביצים צריך לשלם כמו על נוסע נוסף. כן, יש חוק כזה.
איפה יש כזה חוק ???

redo

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
רק רציתי להאיר במבט אחר ושונה על נהגי המוניות מאחינו בית ישראל
הרבה מהנהגים פשוט עניים ,מסובכים בחובות במקרה הטוב, ובחובות אם ריביות מטורפים במקרה הפחות טוב.
יצא לי לעזור לאחד {כמובן התיעצתי אם גדול בישראל מה תפקידי} ולהכיר עוד כמה דרכו,
הם ממש מסכנים וה5 שקל בשבילם זה המון! זה לא שהם רעים אלא יש להם המון לחצים שלפעמים גורמים להם לנסות להרויח עוד קצת שלא ביושר.
במקום זה לפעמים אפשר לחייך ולומר:" תהנה"
ולדעת שגרמת לשלום בית בעולם ושהנוסע אחריך יהנה מנהג אם מצב רוח.
לא נכנס מה ומי צודק אלא לעורר לימוד זכות עליהם וגם צריך לדעת שלפעמים זה צדקה בדרך כבוד
{גם אם הוא נוסע על רכב יקר בדר"כ זה לא שייך לו אלא לחברת השכרה של מוניות }

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
{גם אם הוא נוסע על רכב יקר בדר"כ זה לא שייך לו אלא לחברת השכרה של מוניות }
מוניות הם תמיד רכבים יקרים יחסית כי הם לא משלמים מס על הרכב...ותכלס' מרצדס שלך יעלה 300,000 עולה להם 180,000-200,000 ש"ח..

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני גרה בבית שמש
ועכשיו משהו חדש
כל הנסיעות עם מונה
ולא מחירים קבועים לכל מרחק
מה שהעלה לנהגים את הביטחון
ואם פעם הם היו נוסעים כמה שיותר מהר
אז היום יש להם את כל הזמן שבעולם
אני עושה כל שבוע נסיעה קבועה עם מונית בחזור מהקניה השבועית
יום אחד הנהג אומר לי אני עושה מונה או ב25 שקל
עכשיו אני עושה נסיעה בתוך שכונה שלוקחת לא יותר מ4 דקות
אמרתי לו
אני נוסעת איתכם כל שבוע וזה לא עולה יותר מ20 שקל
התחיל להסביר שהכל עבר למונה
והוא עושה לי טובה שהוא מציע לי מחיר קבוע מראש
סבבה קבענו את זה
מאז כל פעם שאני מזמינה מונית
כשהיא מגיעה אני מודיעה לנהג מיד שאני נוסעת ב25 ולא עם מונה
אני לא יודעת מה גרם לזה לעבוד
זה שהודעתי לו בהחלטיות או סיבה אחרת שאני מעדיפה לא לחשוב עליה
אתמול נסעתי עם בעלי ואמרתי לו שיודיע לנהג שיעשה ב25 ולא במונה
בעלי כנראה שאל ולא הודיע והנהג לא היה עם מי לדבר
התעקש על מונה
וכמובן נסע באיטיות מוגזמת
ועצר לכל הולך רגל שיעבור את הכביש
גם אם זה היה אחד במרחק של 3 בניינים
וכמובן שזה יצא יותר מ30 שקל
אני מזכירה לנסיעה קצרצרה של כמה דקות

שרה אסקל

משתמש רשום
אני לא נוסעת הרבה במוניות, אבל לפני שבועיים היינו בלונדון לרגל חתונה, והיתה מכת חום רצינית. בעלי נסע במונית ולא היה מזגן. ביקש מהנהג להדליק מזגן, ענה לו: אין בעיה, עוד 2 פאונד! (8שקל)....
אח"כ מישהו אמר לו שהיה צריך להגיד לו שיתחלקו חצי חצי כי גם הנהג נהנה מהמזגן...
לגבי מה ששאלו כאן על טייק מי,
נסעתי איתם כמה פעמים והייתי ממש מרוצה, מחירים זולים, שירות טוב ומחיר קבוע מראש.
רגע, לא להתלהב-
אחרי פעמיים שלוש כשהייתי בטוחה שמהיום אני נוסעת רק איתם, כל פעם שניסיתי להזמין לא היו מוניות... (גרה באלעד- אולי במקומות אחרים כן יש.)

פצצת תאורה

משתמש מקצוען
אני לא נוסעת הרבה במוניות, אבל לפני שבועיים היינו בלונדון לרגל חתונה, והיתה מכת חום רצינית. בעלי נסע במונית ולא היה מזגן. ביקש מהנהג להדליק מזגן, ענה לו: אין בעיה, עוד 2 פאונד! (8שקל)....
אח"כ מישהו אמר לו שהיה צריך להגיד לו שיתחלקו חצי חצי כי גם הנהג נהנה מהמזגן...
לגבי מה ששאלו כאן על טייק מי,
נסעתי איתם כמה פעמים והייתי ממש מרוצה, מחירים זולים, שירות טוב ומחיר קבוע מראש.
רגע, לא להתלהב-
אחרי פעמיים שלוש כשהייתי בטוחה שמהיום אני נוסעת רק איתם, כל פעם שניסיתי להזמין לא היו מוניות... (גרה באלעד- אולי במקומות אחרים כן יש.)
אם השירות טוב מומלץ כשמתאפשר לנסוע איתם, א. למה לא ב. רמת הנוכחות שלהם בשוק תהיה לפי הביקוש

נערך לאחרונה ב:

וייס

משתמש פעיל
כל עוד הם בתפקיד נהגי מוניות ניחא הבעיה היא כשהם הופכים לראשי ממשלה כשאיפתם הטהורה "אם אני במקומו....."

וייס

משתמש פעיל
כנראה מחשש שעד סוף הנסיעה תצא לפחות תרנגולת אחת מה שמחייב באמת תיקוף נוסף............

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
שאלה לא קשורה,

מישהו יודע האם על שני ילדים מתחת לגיל חמש צריך לשלם ניקוב אחד?
הייתי באוטובוס עם שני ילדים קטנים, עלה פקח ואמר לי שעל שני ילדים מתחת גיל 5 צריך לשלם.
??
הכרטיס שלי סטודנט, אי אפשר לתקף בו פעמיים,
ועליהם אני לא יכולה להוציא רב קו כי הם קטנים מדי.

מישהו שמע על זה?

פצצת תאורה

משתמש מקצוען
שאלה לא קשורה,

מישהו יודע האם על שני ילדים מתחת לגיל חמש צריך לשלם ניקוב אחד?
הייתי באוטובוס עם שני ילדים קטנים, עלה פקח ואמר לי שעל שני ילדים מתחת גיל 5 צריך לשלם.
??
הכרטיס שלי סטודנט, אי אפשר לתקף בו פעמיים,
ועליהם אני לא יכולה להוציא רב קו כי הם קטנים מדי.

מישהו שמע על זה?
לפי החוק ילד מתחת גיל חמש המתלווה לנוסע ששילמו עליו (זה לשון החוק) פטור מתשלום
אם יש מבוגר אחד ושלושה ילדים צריך לשלם לפחות על ילד אחד ונחלקו הפרשנים האם הילד ששולם עליו פוטר את הילד השלישי
דרך אגב אציין פרט שאינו ידוע אאל"ט הפטור מתשלום על עגלה פתוחה הוא רק אם יושב בתוכה ילד

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לפי החוק ילד מתחת גיל חמש המתלווה לנוסע ששילמו עליו (זה לשון החוק) פטור מתשלום
אם יש מבוגר אחד ושלושה ילדים צריך לשלם לפחות על ילד אחד ונחלקו הפרשנים האם הילד ששולם עליו פוטר את הילד השלישי
דרך אגב אציין פרט שאינו ידוע אאל"ט הפטור מתשלום על עגלה פתוחה הוא רק אם יושב בתוכה ילד
אני נוסעת, עם עגלה ובה ילדה בת שנה וחצי ועוד ילד בן שלוש וחצי.
מה הדין? צריך לשלם או לא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה