התייעצות שיתוף מרתיח

איזה שם?

משתמש מקצוען
מה דעתכם על הסיפור?
אני גרה בעיר ואם בישראל שבלי ועם קשר לרפורמה בתחב''צ מפגרת בכל הנושא ולכן כדי להתנייד ביעילות ולא להסחב במשך כשעה ב2-3 אוטובוסים עם ילדים קטנים לביקור אצל רופא חיוני אני נוסעת עם מונית למרות מגרעותיה שבוע שעבר עליתי על מונית אחת מיני...
אני שמה לב לתעריף המתחיל ב14.8 תמהה אבל לא בטוחה.. עוד נחזור לזה הנהג מודיע לי בשלב זה שהמחיר הוא 40 התווכחתי איתו שמס נסעתי ולא שילמתי יותר מ32 בשום אופן גם בפקקים מודיע שישים מונה ואולי נגיע ליותר אני מאשרת בלית ברירה ... עכשיו תורו להאט את הנסיעה ..... באמצע הדרך לאחר שאני רואה שהוא נוסע כל העת עם פער של כ10 מטרים בינו לרכב שלפנינו ואחרי שלפחות 7 רכבים עקפו אותנו בקלילות והוא מחכה לכל רמזור אדום אני מעירה שהוא נחוש להגיע ל40 שח -הוא רק חיכה לזה והתחיל לצעוק מה נראה לך שאסע על 100 ואעבור על החוק ? אני מסבירה לו שאני בעד החוק רק שימהר קצת כי אני באיחור והכסף חשוב לי לא פחות הוא צועק לי שאשלם לו בדיוק מה שמראה המונה ושילך למשטרה עם המצלמות רכב ויתלונן עלי -עניתי שיראו שאני צודקת בינתיים אני מעירה לו שירויח הרבה יותר אם יהיו לו עוד נסיעות בזמן הזה שהוא נוסע 5 ד' נוספים איתי ושירויח עם יושר וכיף אם יהיה הוגן
ירדתי בתחושה קשה ולא לקחתי חשבונית כהפגנה
בחזור נסעתי עם נהג שקט ב30 שח לפי מונה
מה אתם אומרים ???

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לנסות להבין ראש של נהג מונית, מזמן הפסקתי.
תמיד יש את ההתלבטות איך להתנהג איתם,
למרות המון פעמים שנסעתי לא הצלחתי להבין.

מצריך פסיכולוג מיוחד, שבנתיים לא קיים :)
אני קבוע מתעקש על מונה, לא מוכן לשמוע על שום דבר (אלא א"כ יש לי 50 ש"ח בדיוק בכיס שאז אני לא רוצה לקחת סיכון) למרות שגם במונה הוא יכול פה ושם לקמבן עם נוסע שלישי ועוד כמה סעיפים אבל יש לזה גבול.
היה לי כבר פה ושם שהציעו לי מחיר בהתחלה ואני התעקשתי על מונה ויצא הרבה יותר זול.

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ראשית - מעצבן, מוכר ואין הרבה מה לעשות.

שנית - צריך להיכנס לראש של נהג מונית:
כל אחד מהם הוא בפונטציאל "ראש ממשלה", מקים קואליציות ומבין הכי טוב איך "להראות" לערבים מה זה.
אין תחום שהוא לא מבין בו, ולדעתו הוא בפסגת ההצלחה, רק שלא כולם גילו אותו...
ייתכן שהנסיעה האיטית היא בשל מבצע צבאי אותו הוא מגלגל בראשו, ואין לו ריכוז גם לכביש המעצבן...
כמה אירוני שהסיכוי שתעלו שוב על אותה מונית הוא נמוך מאוד, בעוד הסיכוי שתעלו שוב על כזה "נהג מונית" גבוה בהרבה ממנת המשכל שלו...

בתכל'ס - כבר היתה עוגמת נפש, אז גם לקחת ללב? לא חבל? יש הרבה דברים טובים לעשות עם הלב שלנו... לא צריך להעמיס עליו.

נערך לאחרונה ב:

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
אני מעדיף ללכת ברגל או אפי' בתח"צ העיקר לא להתקל ביצורים שנוהגים במוניות תמיד יש ויכוחים וניסיונות הונאה ובמקום להרגיש אדון אתה מרגיש עבד ואתה משועבד לגחמותיו של הנהג חבל שאין כאן בארץ בולט או אובר

נדנדה

משתמש מקצוען
כשיש לי אפשרות אני מזמינה דרך אפליקציה (לא זוכרת את שם האפליקציה) שאומרת מראש כמה יעלה ואני גם משלמת דרך האפליקציה ולא כלום לנהג. ואז אין מקום לוויכוחים. המחירים שם ממש בסדר.

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מה אתם אומרים ???
זוועת עולם!
לא מלכלך על נהגי מוניות, אבל יש המון כאלו.
תתלוננו לחברת מוניות.
אני העליתי למונית ארגזים מאחורה, הוא אומר לי אחרי שעליתי ונסענו, 7 ש"ח תוספת על כל ארגז, כל הדרך אני מתווכח איתו בסוף לקח לי את הכסף. התקשרנו לחברת מוניות, והבן אדם חזר עד אלינו להחזיר את הכסף!!!

Hi

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
מעשה שהיה,

נהג מונית שוחח על נוסע מזדמן על העתיד בו יהיו מכוניות ללא נהג,
וממילא יהיו גם מוניות ללא נהג,
נהג המונית מגיב: "זה לא יהיה, אף אחד לא יסע איתם"
לתמיהת הנוסע, למה לא ? מסביר לו הנהג באריכות איך אנשים עולים למונית וכל הזמן מדברים איתו,
וזה ממש חלק מחויית הנסיעה, "הם לא יוותרו על זה" מסיים הנהג ...

ניתוק הזוי.

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
יו, שבוע שעבר קרה לי אותו דבר!!!
הנהג רצה 80 שקל נסיעה שאמורה לעלות 60.
אמרתי לו שישים מונה. הוא אמר בכיף כזה. "אין בעיה מה שאת רוצה".

הב"א נסע על 10.
ליד רמזורים ירוקים, הוא האט כמעט ל 0 אולי סופסוף יהיה אדום.
נסיעה של 25 דקות לקחה לנו 3/4 שעה,
ובסוף - הוא הגיע ל 75 שקל. לא הצליח להגיע ל 80.

לא ניסיתי לדבר איתו, כי ידעתי שזה לא יעזור.
השטות היתה שלא לקחתי קבלה. פעם הבאה אני אדע לקחת קבלה.
וגם - בלי נדר, אם זה בשליטתי, לא נוסעת בחברת מוניות הזאת יותר. שידעו לבחור את הנהגים שלהם.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כל אחד מהם הוא בפונטציאל "ראש ממשלה", מקים קואליציות ומבין הכי טוב איך "להראות" לערבים מה זה.
ייתכן שהנסיעה האיטית היא בשל מבצע צבאי אותו הוא מגלגל בראשו, ואין לו ריכוז גם לכביש המעצבן...
כמה אירוני שהסיכוי שתעלו שוב על אותה מונית הוא נמוך מאוד, בעוד הסיכוי שתעלו שוב על כזה "נהג מונית" גבוה בהרבה ממנת המשכל שלו...
אני מכיר נהג שאחרי הרבה שנים במונית, נהיה מגשר ... (כנראה מרוב "הבנתו" "וניסיונו הרב" בתור נהג מונית ...)
אחרי פחות משנה - חזר להיות נהג מונית ...:)

נערך לאחרונה ב:

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
זוועת עולם!
לא מלכלך על נהגי מוניות, אבל יש המון כאלו.
תתלוננו לחברת מוניות.
אני העליתי למונית ארגזים מאחורה, הוא אומר לי אחרי שעליתי ונסענו, 7 ש"ח תוספת על כל ארגז, כל הדרך אני מתווכח איתו בסוף לקח לי את הכסף. התקשרנו לחברת מוניות, והבן אדם חזר עד אלינו להחזיר את הכסף!!!
הפתרון הכי טוב-לבקש קבלה

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מעשה שהיה,

נהג מונית שוחח על נוסע מזדמן על העתיד בו יהיו מכוניות ללא נהג,
וממילא יהיו גם מוניות ללא נהג,
נהג המונית מגיב: "זה לא יהיה, אף אחד לא יסע איתם"
לתמיהת הנוסע, למה לא ? מסביר לו הנהג באריכות איך אנשים עולים למונית וכל הזמן מדברים איתו,
וזה ממש חלק מחויית הנסיעה, "הם לא יוותרו על זה" מסיים הנהג ..
דווקא במחשבה שניה, יש בזה משהו...
תארו לעצמכם נסיעה בלי להשתכנע ב 100% שביבי מלך ישראל...
יש משהו כיפי בלהעביר את הזמן של הנסיעה בשיחה עם נהג המונית (בעבר שקלתי אפ' להיות נהג מונית תקופה בשביל החוויה הזאת)

zhen

משתמש פעיל
קרה לי לאחרונה שהזמנתי מונית כדי לחזור עם קניה הביתה, כשהנהג ראה שאני עם שתי עגלות סופר הוא אמר שזה 5 שקל יותר, התעצבנתי ומיד אמרתי לו שאוקיי אם כך אנחנו נצמצם הכל לעגלה אחת וממנה נעביר למונית...
בסופו של דבר לא שילמנו לו את ה5 שקל האלו, והוא לא דרש אותם שוב...
האם מישהו נתקל בכזה דבר? אני נוסעת כל שבוע במונית עם קניה וזאת הפעם הראשונה שזה קרה לי...

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
קרה לי לאחרונה שהזמנתי מונית כדי לחזור עם קניה הביתה, כשהנהג ראה שאני עם שתי עגלות סופר הוא אמר שזה 5 שקל יותר, התעצבנתי ומיד אמרתי לו שאוקיי אם כך אנחנו נצמצם הכל לעגלה אחת וממנה נעביר למונית...
בסופו של דבר לא שילמנו לו את ה5 שקל האלו, והוא לא דרש אותם שוב...
האם מישהו נתקל בכזה דבר? אני נוסעת כל שבוע במונית עם קניה וזאת הפעם הראשונה שזה קרה לי...
לפי החוק הוא יכול לגבות על מזוודה
אולי גם קניה נחשבת

ציפי-ה

נשארתי סקרנית בהחלט...
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
באמת מענין החוק,
פספסתי אוטובוס לקבר שמואל הנביא
בצומת גולדה מאיר/שפע חיים.

צפר לי מונית ובתוכו אשה
שהציעה לי להצטרף,
היא צריכה לרדת בכביש רמות בצומת של רמות ד'
והציעה שאוסיף לנהג עוד כמה שיעלה עד קבר שמואל הנביא.

שאלנו את הנהג אם זה בסדר,
והסכים..

תכלס' האשה יורדת, הנהג מתחיל להתקדם לקבר
ובתחתית העליה הוא מודיעה לי40 ש"ח.

שאלתי אותו למה?
הוא עונה לי שמצומת גולדה מאיר עד שמואל הנביא עולה ככה.
אמרתי לו שהרגע אשה אחרת שילמה לו לפי מונה
את הדרך עד לצומת רמות מירסקי ברמות ד'
למה הוא מחשב לי מתחילת הדרך?

הוא ענה שלפי החוק מותר להם להעלות 2 נוסעים
ולחשב לכל אחד מהם את הדרך בנפרד.

אמרתי לו אין בעיה, אם מותר אז למה לא שמת מונה כפול?
הערבי פשוט הסתובב,דרש את ה40 ש"ח שלו
באיומי מילים מטורפות
כי ידע שאשה יהודיה תפחד מנהג ערבי.

אבל מאז אני עדיין לא הצלחתי להבין אם אכן יש
אפשרות חוקית לנהגים לגבות על דרך כפולה..

112123

משתמש מקצוען
כ"כ נכון
נסעתי עם נהג מונית שהראה לי איך רק התפילה שלו "הצילה" את ר' חיים מהקורונה
הוא כמובן עשה "הדרן" מלא כולל פתיחת הגג ונשיאת כפיו לשמים (תוך כדי נסיעה:oops:) ואיך הוא אסר על הקב"ה לגעת בו לרעה
בהמשך הדרך גם אני זכיתי "למי שבירך" נלהב עם מסרים מהשמים...

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מחזה נפוץ לראות ברחובות הערים פקק תנועה קטן ועצבני שצופר וצופר, מתקדמים מעט ומגלים איזה נהג מונית הולם בטירוף על חלון של רכב אחר כי הוא ניסה לעקוף אותו....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה