שיתוף > מילות פרידה מחני וינרוט

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
זה לא שלי, אבל הייתי חייבת לשתף את הכתיבה המדהימה הזאת:

מילות פרידה מחני וינרוט / הניה שוחט

ראית כמה אנשים הגיעו חני? בכל הגילאים, המגזרים, הצבעים והמגדרים?
או שהיית עסוקה בלצבוע לנו שמים מהממים עם קשת מרהיבה כי את כזו אמנית בנשמה, וכזה היה יום פרידתך, יפה עד כאב, עם גשם דמעות, קשת שמזכירה לנו הרבה.

אני מתארת לי שהיית עסוקה בצ'ק אין לגן עדן וכמה שחיכו לך שם, שמונה שנים את עושה ספוילרים, כמה חיכו לך שם, שרה, רבקה, רחל ולאה.

אז אספר לך חני, שבאנו כולנו לחלוק לך כבוד אחרון. ראיתי בלוויה שלך מיקרוקוסמוס של חייך, איך נגעת בכולם באצבע של תקווה וחיוך ואמת. איך הפצת אור ואמונה ואלוקות בעולם ולא התחשבת במצבך החלש או בטיפול כימו ממוטט. הספקת והספקת ועוד תספיקי המון כי דברייך וספרייך נצח הם, ממשיכים להדהד.
אספר לך חני שעמדנו שם כתף לכתף ובכינו את נשמתנו - נכון שטוב לך ושליו עכשיו אבל אנחנו לא מוותרים עלייך, רוצים את האור הזה איתנו.
איך אמרת תמיד, הדברים שאני כותבת בלילה בבכי, ממתיקים לכם את הקפה בבוקר.
הנה הגיעה השעה והעולם מתהפך, עולם הפוך ראית - את עוזבת אותו בחיוך וכולנו גועים בבכי.

תשמחו, תשמחו למען השם, הפצרת בכל צוואותייך הרשמיות ובעיקר הלא, אבל איך אפשר עכשיו, כשהדעת לא תופסת בכלל, איך הלכת.

הדבר היחיד שמחזיק אותי באמונה, הוא הידיעה שהיית גשר מזהב לכולנו - משפחה, חברות, מכרים ואנשים שמעולם לא פגשת אבל השפעת עליהם. היית עבורנו גשר יציב, חזק לתקופה שלא שיערנו. האם יש משהו בטוח בעולם הזה, כשגשר חזק כמוך עוזב, והשם אומר לנו - תסתדרו, יש לכם את הכח?

ובכל השנים הללו, גל תפילות בא והולך, עשרות אלפי ספרי תהילים, הפרשות חלה וזכויות שאין להן שיעור - מי יודע חשבונות שמים, כי זיכית אותנו להתפלל שוב ושוב ומי יודע כמה גזירות התבטלו בזכותך.

והגיע יום רביעי, ובשעות הבוקר יצאה בת קול וביקשה אותך לבית דין של מעלה. חנה בת יפה, עכשיו את רגועה וכבר לא כואב לך.
עוד אכתוב לך ועלייך, אזכור איך על כל התייעצות בענייני עבודה אמרת לי הניה, מה את חושבת שהשם חושב על זה? כי דרכך הייתה אמת תמיד.

ועוד משהו חני, דובי ביקש לזכותך היום - בשם הרב פינקוס זצ"ל - להגיד תפילת אשר יצר בכוונה. שיהיה לזכרך.

מי יתן שנזכה להעריך את הבריאות שלנו בזכותך, למצוא ולראות את אלוקים בכוס קפה, בזריחה מפעימה, בחיוך של ילד ובבכי ספונטני.

את אולי עזבת, אבל חלקים ממך פזורים אצל כולנו וממשיכים לפעום, היי מליצת יושר עבורנו כי זה מה שעשית כל חייך - אמרת לנו בכל מקום ובכל זמן - את בסדר, את כל כך בסדר, השם אוהב אותך תמיד.

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עצוב מאוד.
לא ידעתי שהיא נפטרה.

בגלל שזה הועלה לפורום כתיבה אני לא מתאפקת . יש כאן פסקה שהייתי מעדיפה בלעדיה והגדרה נוספת מצוחצחת מדי, אבל שאר הכתיבה מרגשת.

אני מתארת לי שהיית עסוקה בצ'ק אין לגן עדן וכמה שחיכו לך שם, שמונה שנים את עושה ספוילרים, כמה חיכו לך שם, שרה, רבקה, רחל ולאה.

ראיתי בלוויה שלך מיקרוקוסמוס של חייך,

אם מה שכתבתי היה לא במקום , אנא, ידעו אותי ואמחק. בפרט שהכותבת איננה מכאן .

piano

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
דמעות
הן באות ללא שליטה שאת קוראת קטע מדהים על המדהימה והמאירה שבנשים,
שלמרות ייסוריה, בחרה בחיים בכל שנייה ושנייה גם כשהיו רגעים כואבים בחייה מלאי התעצומות.

ותודה לך חני על שגרמת לי להעריך משמעות של רגע שנייה, ודקה בחיים היקרים לנו כל כך.
תנצב"ה

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...