שיתוף | בעניין ליגליזציה והמסתעף

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
והיה את האיש ההוא שחזר הביתה, ובהיסח הדעת חיטט בקרביו של תיק בלוי, תלוי על וו ליד ארון הבגדים שקנה ביד 2, אפור אפוקסי, כמו חדש.
וכשמצא חייך, קופסת גפרורים, בתוכה שקיק קטן של פלסטיק, עם שסגור.
הוציא פרח, שאף את ריחו בסיפוק זדוני כמעט, והפסיק כי לא ידע אם זה עצי או עשבי, צריך לבדוק מה ר' חיים בירך, מחר הוא יבקש משמידט להראות לו את הסרטון ב'מוגן'.
פנה לחפש דף. אין דפים בבית הזה, התרגז לעצמו.
פתח את הילקוט של הבן, זה שהרגע עלה לכיתה א', מחברת 16 דף - מהיום רק 12. תלש את האמצע בזהירות, שלא יהיה חור בדף.
בדרך חזור אל הילקוט הוא הציץ בשער המצוייר שהרבה הדביק לילד על הדף הראשון של המחברת: איש תוקע בשופר, ברקע תפוח בדבש, הצנצנת שטוחה לחלוטין, ללא רמז לתלת מימד. אלעזר מנחם צבע את השופר בתכלת, לרגע זה הטריד אותו.
את האמצע קיפל לארבע, טחן את הפרח במטחנת הפלפלים שפעם הם קיבלו בשבע ברכות ואף פעם לא השתמשו בה, ועל הנייר הצטברה ערימה קטנה וירוקה.
הוציא סיגריה, קרע אותה בתנועה מיומנת על תלולית החומר, ולש את התערובת בתנועות אחידות.
מארון הכלים שלף חבילה של נייר גלגול ארוך ודקיק, קרע פיסונת של קרטון מקופסת הקורנפלקס, יצר ממנה גליל ושם בפה שלא יתפרק.
לתוך נייר גלגול הכניס את התערובת, הניח את גליל הקרטון, ובזהירות גלגל לקונוס צר, לשונו הלחלוחית ליקקה את פס הדבק, ומראה שעליה מודפסת ברכת הבית, הם קיבלו אותה מדודה בתיה, נשקפה דמותו המזוקנת ממוללת את הקצה הפעור של הקונוס.
הוא רק הציץ בויטרינה, יש שם גפרורי ג'מבו, חמש סנטימטרים, מתאימים להדלקת נרות שבת וחנוכה, להרחיק מאש.
נכנס אל המרפסת, דילג על הבריכה של הילדים, היא נשארה כאן מבין הזמנים, צריך לקפל אותה כבר, הוא חשב, זה ממש לא מתאים עכשיו.
הבהוב של אש התפשט בכמה סנטימטרים שסמוכים לפניו, בעבר היה מקפיד על הדלקה בטפח הסמוך לפתח, אבל הרבנית אמרה שאסור שהילדים יריחו את הריח וישאלו מה זה, ולכן הוא הולך עד קצה המרפסת.
הוא כבר עשה את כל החשבונות: קרמר, משפחה של תתרנים, לא מריחים גם גוויה של פיל שמונחת מתחת לאפם, שטרנשוס מורה בסניף, אין סיכוי שהיא יודעת מה זה, ובעלה לומד כל השבוע בכולל בני עליה, הוא מכנה אותו כולל שלום בית. רוטשילד זקן כמעט מת, אבל הפיליפיני שלו קרץ לו פעם במדרגות וסימן על שפתיו בשתי אצבעות, אם הוא יספר יגרשו אותי לפני זה מהארץ, ואת שפירא המאכער שלו ישימו בכלא.
והשכנים המזרוחניקים, הם ישנים כולם, הבעל שמחר צריך להיות עורך דין, האשה שתסע בבוקר לעבוד בעירייה, לתת הנחות בארנונה, הבן בצבא, הבת היום התחילה אולפנה ולכבוד זה קנו לה חצאית ארוכה, גם היא ישנה.
אז ככה הוא עישן, והעשן עלה למעלה, והוא התרומם טפח והציץ על ז'בוטינסקי שגם בשעה כזאת הוא די עמוס.
הרבנית ישנה, והוא נכנס הביתה בשקט כדי לא להעיר אותה. הלך למקרר שמה הרבנית שמה לו צלחת של פירות, כי פעם הוא היה מתנפל על ממתקים בבולמוס, וזה ממש לא בריא, היא הקריאה לו כתבה מ'בתוך המשפחה', הוכיחה לו שאין אפשרות ככה לחיות בריא. אתה צריך נשנוש - קח פירות.
נכנס לסלון, סגר בעדינות את המבדלת, ומארון הספרים העמוס הוציא מתוך הש"ס שהרבנית הביאה לו לאירוסין את מסכת 'יבמות', וליד צלחת של פירות, הוא ישב והכין את השיעור של מחר.
והיו הדברים שמחים כנתינתן מסיני, ומחוורים כשמלה, והצלחת התרוקנה, והדף של האמצע של המחברת של אלעזר מנחם התמלא בחידושים, ומחר שיהיה יום הנישואין שלהם, שהוא גם יום הולדת השלושים וחמש של הרבנית, הוא יראה לה את הדף המלא, והיא תשמח בתורה שלו, ובטח שתתרגש.

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
במקום מילים שמעתי צלילים של מוזיקה קצבית מתרגשת ובאה
ואח"כ תופי טםטם...

סיפור מצויר לחלוטין

אבל העיקר שהכל באישור הרבנית...

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
צריך לבדוק מה ר' חיים בירך, מחר הוא יבקש משמידט להראות לו את הסרטון ב'מוגן'.

בדקתי;)
הנה הציטוט: ''את הצמח גם הביא לביתו של גיסו הגאון הרב חיים קנייבסקי ואף נתן לו להריח את העלים, לא לפני שברך 'בורא מיני בשמים', כשהוא מסביר לרב כי "הריח של הצמח הזה מרפא".

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה הליגליזציה, אבל מה המסתעף?..

יואל, הדברים שלך מעוררים יראת כבוד.
שאלה שתמיד הטרידה אותי בתור ילד: מה זה "המסתעף"?
כשהייתי מציץ בשו"תים עבי כרס, אי שם בשולי אוצר הספרים של אהל יוסף, הייתי נתקל במילה הזאת, ומנסה למצוא רמז למה היא מתכוונת.
למילה הזאת היה צליל של דבר אסור, משהו שלא נעים לשאול את אבא שלי.
הכותרת בשו"ת היתה: "דין אמה עבריה, אשת יפת תואר והמסתעף", או למשל, "המאבד עצמו לדעת והמסתעף"
כל חיפושי לא נשאו פרי, ובמשך תקופות ארוכות התהלכתי עם השאלה הזאת בבטן.
כשקיבלתי על עצמי להתחזק, הוספתי קבלה, לא להסתעף.
לא ידעתי איך מסתעפים, אבל לפחות קיבלתי על עצמי בלי נדר, אז כנראה שגם אם באישון לילה יצוץ מישהו ויציע לי להסתעף, אני אשאיר את בגדי אצלו, ואמלט.
בדמיון שלי אני רץ.
שביל צר, חלקלק מגשם ודשא קצוץ.
הוא רץ אחרי, מחזיק את המעיל שלי, המעיל הישן שכבר לא מתאים לי.
המעיל שחשבתי שחשוב לקחת אותו לאי בודד.
ופתאום לא רק האיש רוצה להסתעף, גם השביל מסתעף.
והנה גם אני, בלית ברירה, מסתעף עם השביל.
מחפש חכם לפתוח לי את הנדר.
ובחדר ההמתנה לחכם, אני פותח את השו"ת בהלכות נדרים.
ושם באותיות של פרנקריהל על דף לבן שנדפס בא"י ללא חשש חילול שבת, נכתב כך: "דין הנודר ואינו יודע על מה נדר, והמסתעף"
עד כאן להלילה, והמסתעף

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עד כאן להלילה, והמסתעף
"עד כאן להלילה" כשההודעה נכתבה ב12:33 בצהריים??

כך שאל בוקי מזורי להאדמו"ר מקורצווייל (השלישי) שענהו תוך כדי דיבור לשאלה ומסתעף: "וצ"ל שכיון שבמסתעף עסקינן, גם אמצע היום יכול להיחשב מסתעף ללילה".
וכשהוסיף בוקי ושאל א"כ מהו זה שכתב היואל "והמסתעף" שאחרי "עד כאן להלילה", עצם הרבי את עיניו ונרדם ללילה ויום ומסתעף, וכשפקח את עיניו אמר לבוקי: "הבנת?"...

נערך לאחרונה ב:

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
"עד כאן להלילה" כשההודעה נכתבה ב12:33 בצהריים??

כך שאל בוקי מזורי להאדמו"ר מקורצווייל (השלישי) שענהו תוך כדי דיבור לשאלה ומסתעף: "וצ"ל שכיון שבמסתעף עסקינן, גם אמצע היום יכול להיחשב מסתעף ללילה".
וכשהוסיף בוקי ושאל א"כ מהו זה שכתב היואל "והמסתעף" שאחרי "עד כאן להלילה", עצם הרבי את עיניו ונרדם ללילה ויום ומסתעף, וכשפקח את עיניו אמר לבוקי: "הבנת?"...
זאת תגובה שנכתבה למישהו אחר, בזמן אחר על נושא אחר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה