סלטים שינוי מתכון קיים וכמויות

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
אני צריכה להכין סלט לאירוע למחר
משהו כמו 80 איש
מצאתי את המתכון הזה שמצא חן בעיניי:
מקור: https://www.mamadiali.co.il/סלט-כרוב-שככל-הנראה-תכינו-כל-שבת-מעכשיו/?srsltid=AfmBOooQNXUPclZjuOPI2OQoS-cawP350qxKtLhMbQSZdihL-OZYgpPB

חצי כרוב
חצי כוס (או יותר) קשיו קלוי ללא מלח (הכי קל לקנות קשיו טבעי ולקלות לבד 180 מעלות 10-15 דקות)
עלי נענע משני גבעולין
חופן כוסברה
10 עלי בזיליקום
5 כפות סויה מאיכות טובה
1.5 כפות מייפל מאיכות טובה (אם אין לכם אז אפשר 1 כף סילאן)
2 כפות שמן שומשום
3 כפות לימון

כמה שאלות:
יש לי הגבלה עם סוכר אז גג אני ישים סילאן טבעי
מה זה שמן שומשום? קריטי לקנות בשביל זה או שזה סתם משהו מפונפן?
מה אפשר במקום קשיו - יש בסלט אחר
איזה כמויות אני צריכה?
מה אומרים באופן כללי?

@ה. בקר
תודה רבה!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
אני צריכה להכין סלט לאירוע למחר
משהו כמו 80 איש
מצאתי את המתכון הזה שמצא חן בעיניי:
מקור: https://www.mamadiali.co.il/סלט-כרוב-שככל-הנראה-תכינו-כל-שבת-מעכשיו/?srsltid=AfmBOooQNXUPclZjuOPI2OQoS-cawP350qxKtLhMbQSZdihL-OZYgpPB

חצי כרוב
חצי כוס (או יותר) קשיו קלוי ללא מלח (הכי קל לקנות קשיו טבעי ולקלות לבד 180 מעלות 10-15 דקות)
עלי נענע משני גבעולין
חופן כוסברה
10 עלי בזיליקום
5 כפות סויה מאיכות טובה
1.5 כפות מייפל מאיכות טובה (אם אין לכם אז אפשר 1 כף סילאן)
2 כפות שמן שומשום
3 כפות לימון

כמה שאלות:
יש לי הגבלה עם סוכר אז גג אני ישים סילאן טבעי
מה זה שמן שומשום? קריטי לקנות בשביל זה או שזה סתם משהו מפונפן?
מה אפשר במקום קשיו - יש בסלט אחר
איזה כמויות אני צריכה?
מה אומרים באופן כללי?

@ה. בקר
תודה רבה!
שמן שומשום זה שמן שעשוי משומשום, בשימוש במטבחים במזרח הרחוק. לכאורה את יכולה להמיר לשמן רגיל אבל הטעם מעט שונה כמובן.
במקום קשיו אפשר לדעתי בוטנים, הם מעולים בסלטי כרוב בסגנון האסיאתי
לכמות שאת צריכה הייתי מכפילה לפחות ל-8 ראשי כרוב, בהנחה שיש עוד סלטים

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
לא מוצאת כרובבב
יש פה למשהי בביתר ואני אחזיר מחר
אין בשום חנות
כבר קניתי את השאר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה