שינוי בהרכב האלטרוקסין.

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
לש.ב.א. כדאי לך לנסות משהו אחר אבל תעשי את זה בזמן נח שאין לך איזה עומס ותוכלי להקשיב לגוף שלך כדאי בהדרגה ועם ייעוץ אנדוקרינולוג.
מה שמעניין הוא שתופעות הלוואי הן שונות ומשונות ועד שאת עולה עליהן זה קצת קשה.
למשל עכשיו אני סובלת מקשיי נשימה , חשבתי כבר שיש לי קורונה חוזרת [ כבר היה לי ולפני כחדשיים היו לי נוגדנים ברמה גבוהה... ] אבל מציאות שכשבשבת לא נטלתי כדור הרגשתי מצוין...
האנדוקרינולוגית אומרת שאין שום קשר ושאני יישן מספיק שעות...
לא מרגישה שינוי אם אני לא לוקחת כדור.

אינסוף

משתמש מקצוען
לאחר תקופה ארוכה של קשיי נשימה עד לשימוש במשאף וונטולין כל לילה ויעוץ עם רופא ראות שלא מצא כל בעיה נודע לי שזו תופעה ידועה להסתגלות לכדורים הנ"ל.
לאחר כשנה ב"ה עבר. אצלי היה קשור גם למנון גבוה.
ישנה חשיבות גדולה ללקיחת הכדור לאחר צום של כ3 שעות (כלומר בבוקר) וחצי שעה לאחר נטילת הכדור.
אוכל משבש את יעילות הכדור (כן, גם קפה...)
בריאות שלמה!

בת צלפחד

משתמש מקצוען
כמובן שכדורים הם לא תחליף לשעות שינה ודבר ראשון צריך לישון מספיק וחשובה דווקא שנת לילה...
אבל אם ישנים מספיק ואוכלים טוב ואין בעיה רפואית אחרת ... אז וודאי שכדאי לנסות .
לצערי הרב לא תמיד אפשר לסמוך על מה שהרופאים אומרים , צריך לנסות לעבור לרופא יותר מומחה ואנושי שיבין אותך וישתף פעולה אפשר להתייעץ עם עסקנים , פעם סבלנו במשפחה מבעיה רפואית נדירה שהמון רופאים כולל מנהלי מחלקות ופרופסורים מהמון בתי חולים ברפואה הציבורית והפרטית טענו שהיא לא קיימת ... לצערי אנחנו הרגשנו אותה ברמ"ח אברים ושס"ה גידים עד שרופא אחד מלאך משמים סייע לנו ומאז ב"ה נמצאה התרופה , שאלנו את הרה"ג הר' זילברשטיין והוא אמר לנו לא להתייחס לכל הרופאים , לבוז להם ולהתייחס רק לחכם האחד - כדבריו. זה קשה כשאין גב רפואי אבל מה אפשר לעשות? לפעמים נקלעים לסיטואציות מאתגרות... אולי אמליץ על הרופא בפורום הזה ... למרות שאין בכלל קשר בינו לבין הבעיה של בלוטת התריס ....הוא מומחה לראומטולוגיה ולמחלות פנימיות והוא בראש ובראשונה בן אדם עם ראש גדול שמוכן לשמוע ולהבין שיש דברים מחוץ לקופסא קוראים לו פרופסור אלן רובינוב והוא היה מנהל מחלקת ראומטולוגיה בהדסה עי"כ ועכשיו מקבל רק ברפואה פרטית בקניון מלחה בירושלים. אם משהו צריך יש לי את המספר דרך אגב לנו הוא סייע בתחום שלא כ"כ קשור אליו אבל הוא ביקש שבועיים לחקור את הנושא וחזר עם ממצאים מדהימים אז אם יש משהו תקוע.... אולי הוא יעזור.

בת צלפחד

משתמש מקצוען
גב' אינסוף - את ממש מעודדת אותי באמצע מאבקי הנשימה שלי...
זה מתחיל לי בערך כ- 10 שעות אחרי נטילת הכדור ומחמיר עד שלפתע נעלם. אולי אפחית את המינון , רק שאין לי כדורים של 50 .
אולי יש למישהי כדורים ישנים של סינטרואיד 50 או 100 מיותרים?

בת צלפחד

משתמש מקצוען
דרך אגב - הוונטולין עזר?
מדדתי סיטורציה והיא תקינה, אבל אני מרגישה כמו משאבה מקולקלת...

אינסוף

משתמש מקצוען
אני לא רופאה.
אבל הייתי ממליצה לך לנסות (בלי אחריות, כן?)
אצלי זה היה נוראי כל ערב במשך כמה חודשים.
בכל ליה שהרגשתי נחנקת לקחתי 2-3 שאיפות של וונטולין (ממישהו אחר בבית) כמובן אחרי שודאתי עם רופא ראות שאין בכך נזק או התמכרות
זה עזר ושהTSH התאזן או שאני התרגלתי ליוטירוקס- נעלם כמעט כלא היה.
עד היום בימים שאני נוטלת 2 כדורים יש לי בערב קוצר נשימה קל מאד.
לא הבנתי למה לא תקני כדורים של 50 ותפזרי את נטילת הכדורים ליותר זמן?

אינסוף

משתמש מקצוען
מנסיון? רופא מעולה?
הייתי אצלו בעבר בבקור יחיד לא מספיק התרשמתי אבל אולי טעיתי.
אם זה מנסיון אשמח לדעת.

בת צלפחד

משתמש מקצוען
אינסוף - ניחמתני...
דבר ראשון שאני מבינה מה קורה לי ודבר שני אנסה להוריד מינון...אני עם הספור הזה כבר 24 שנים ולא נתקלתי בתופעה.
בהחלפה הקודמת של האלטרוקסין היו לי כאבי ראש נוראיים...
נרשמתי לתביעה הייצוגית וזוכתי... עוד לא ראיתי את הכסף אבל היו לי אישורים לבעיה.
ומי ייתן לי וונטולין? מה אמרת לרופא?
מה מיוחד בד"ר שמואל שילה?

אינסוף

משתמש מקצוען
וונטולין מרחיב את דרכי הנשימה.
אני לקחתי על דעת עצמי כשהרגשתי כשכלו כל הקיצין. חשבתי שאולי זה תגובה אלרגנית או משהו כזה.
רופאת המשפחה שעדכנתי אותה הסכימה שאני יכולה בנתיים לקחת והפנתה אותי לרופא ראות. הלכתי לפרופסור ידוע ועשיתי בדיקות וב"ה - הכלך היה תקין.
לאט לאט התחלתי לשמוע עוד ועוד אנשים שמכירים את התופעה ושמתי לב שזה קשור למנון מוגבר.
היום ב"ה הכל חלף.
על ד"ר שילה לא אני המלצתי. אמרתי שהייתי אצלו פעם אחת הוא אנדוקרינולוג.

בת צלפחד

משתמש מקצוען
הרחבת את דעתי, היום אין לי וונטולין ואני פשוט לא יכולה לדמיין אפילו איך אני לוקחת עוד כדור אחד כנראה יש לך כח סבל....
המייל שלי הוא r0527675493 בג'ימייל.
את לא יודעת כמה עזרת לי... ישלם ה' שכרך ותתמיד בריאותך!

just design

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לאור פניות, דיווחים ופרסומים אודות שינוי בפורמולציה של התכשיר יוטירוקס, משרד הבריאות מבקש להבהיר שלא חל כל שינוי בהרכב תכשירי יוטירוקס 50 ו-100 מק"ג.

משרד הבריאות פועל בשיתוף עם בעל הרישום ויעדכן במידת הצורך את ציבור המטופלים והצוותים הרפואיים על כל דבר ועניין מבעוד מועד.

במקביל משרד הבריאות בוחן את הדיווחים שהובאו לידיעתו ויפעל בהתאם לממצאי הבדיקה.

ביוטירוקס לא נערך שינוי (התפרסם ממשרד הבריאות בתאריך 30/09/2020 )

בת צלפחד

משתמש מקצוען
ידוע, הדיון היה על אלטרוקסין וסינטרואיד - ששינו אותם.
והיוטירוקס - גם בלי השינוי לצערינו לא טוב לכולם.

אינסוף

משתמש מקצוען
כתבתי כבר .
אני דווקא שמעתי מפרופסור גלזר בהדסה עין- כרם שיוטירוקס מתקדמת בהרבה מאלטרוקסין ועדיפה עליה עשרות מונים רק שאדם שהתרגל שנים לאלטרוקסין יתקשה מבחינה פיזיולוגית להחליף כדור.
בגלל חסרונותיה מחליפים את התרכיב כדי שתהיה טובה יותר.

אין עוד מלבדו!

משתמש מקצוען
ישנה חשיבות גדולה ללקיחת הכדור לאחר צום של כ3 שעות (כלומר בבוקר) וחצי שעה לאחר נטילת הכדור.
אוכל משבש את יעילות הכדור (כן, גם קפה...)
בריאות שלמה!
אני לוקחת יוטירוקס כבר כמה שנים על הבוקר
ואחרי כמה דקות שותה קפה עם עוגה
וב"ה הכדור משפיע מצוין

just design

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ידוע, הדיון היה על אלטרוקסין וסינטרואיד - ששינו אותם.
והיוטירוקס - גם בלי השינוי לצערינו לא טוב לכולם.

נראה לי שראיתי שנשים התענינו פה גם לגבי היוטירוקס
בגלל שאני אישית לוקחת אותו
בדקתי ועידכנתי לטובת אלו שלקוחות דווקא את הסוג הזה...
ספציפית לא התרגלתי למשהוא אחר מהתחלה לקחתי אותו
וב"ה לא מרגישה בחיסרון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה