שיטת נגינה

דוד בקשייב

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
שלום לכל החברים

ברצוני לשאול לגבי נגינה של 2 תפקידים על פסנתר/קלידים ,כשכל יד עושה תפקיד שונה באופן משמעותי ולא רק אקורד וסולו,אלא למשל גיטרה בס בשמאל ותפקיד אחר בימין ,או נגינה מגוונת של שני תפקידים על פסנתר כמו ארפיג'ו וסולו וכו וכו
איך אפשר ומה הדרך הטובה ביותר ללמוד ולהתאמן על זה???
תודה רבה לכולם

דוד בקשייב

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
כמו שלומדים לנגן על פסנתר... דהיינו יד ימין לחוד, יד שמאל לחוד ואח"כ ביחד.
כן ,אבל בנגינה שאתה לומד בסיסי יד שמאל בדרך כלל עושה תפקיד יחסית יבש שהוא לתת אקורד מקסימום עם דיליי בין האצבעות בשביל קישוט,אבל יש תפקידים הרבה יותר מסובכים,ובמיוחד כשיד שמאל היא היד הכהה

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא... בכוונה כתבתי "כמו שמתאמנים על פסנתר". בנגינה על פסנתר עושים תפקיד של יד שמאל שאינו בהכרח תבניתי כמו בס ואקורד. ויש צורך לתרגל בנפרד יד שמאל ורק אחר כך יחד עם ימין.
בהתחלה זה קשה.

דוד בקשייב

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
לא... בכוונה כתבתי "כמו שמתאמנים על פסנתר". בנגינה על פסנתר עושים תפקיד של יד שמאל שאינו בהכרח תבניתי כמו בס ואקורד. ויש צורך לתרגל בנפרד יד שמאל ורק אחר כך יחד עם ימין.
בהתחלה זה קשה.
עכשיו הבנתי ;)

מאושרים

משתמש רשום
מוזיקה ונגינה
איך אפשר לזהות בכל שיר מהו:

1. המשקל
2. מהירות טמפו
3. סגנון המקצב

איך מתאמנים על כך?
ואם יש אתר כלשהו שכותב את הנ"ל בשירים?

תודה מראש לעונים.

דוד בקשייב

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
איך אפשר לזהות בכל שיר מהו:

1. המשקל
2. מהירות טמפו
3. סגנון המקצב

איך מתאמנים על כך?
ואם יש אתר כלשהו שכותב את הנ"ל בשירים?

תודה מראש לעונים.
מצטרף לשאלה,וגם למשל שיש מקצבים בעדה שלי(קווקזי)שהם 6/8 וזה נשמע בכלל כמו 4/4??

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
א. תנסו לתופף עם הידיים את הקצב של השיר תוך כדי ספירה בפה. (טיפ שלי - מן הסתם זה יהיה 4/4, אם לא מסתדר, תנסו לספור שלוש או שש, ותנסו לכוון את הספירה לפי הנקישות ע''פ הקצב)

ב. יש באורגנים בד''כ כפתור שכשלוחצים עליו בקצב הוא מזהה את המהירות, לא זוכר את שמו כרגע.

ג. פשוט להקשיב לסגנון המקורי של השיר ולבחור מקצב מתאים מאותה קטגוריה

נ.ב. לגבי הקווקזים - אני לא כ''כ מכיר, אבל מידיעתי הדלה יש אפשרות של תיפוף של כביכול 6/8 על קצב של 4/4 - פשוט בכל פעמה סופרים שתיים. קצת קשה להסביר בכתב... יש סרטון בכיכר השבת של עדי נתנאלי שנותן דוגמה טובה לזה בעניין של קצב פאנק, ע''ש. מקווה שהבנתי למה התכוונת...

דוד בקשייב

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
א. תנסו לתופף עם הידיים את הקצב של השיר תוך כדי ספירה בפה. (טיפ שלי - מן הסתם זה יהיה 4/4, אם לא מסתדר, תנסו לספור שלוש או שש, ותנסו לכוון את הספירה לפי הנקישות ע''פ הקצב)

ב. יש באורגנים בד''כ כפתור שכשלוחצים עליו בקצב הוא מזהה את המהירות, לא זוכר את שמו כרגע.

ג. פשוט להקשיב לסגנון המקורי של השיר ולבחור מקצב מתאים מאותה קטגוריה

נ.ב. לגבי הקווקזים - אני לא כ''כ מכיר, אבל מידיעתי הדלה יש אפשרות של תיפוף של כביכול 6/8 על קצב של 4/4 - פשוט בכל פעמה סופרים שתיים. קצת קשה להסביר בכתב... יש סרטון בכיכר השבת של עדי נתנאלי שנותן דוגמה טובה לזה בעניין של קצב פאנק, ע''ש. מקווה שהבנתי למה התכוונת...
תודה רבה רבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה