שו"ת בר אילן עובד במק?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
העליתי את השאלה בפורום אא"ר, אבל חשבתי שאולי דווקא כאן ידעו לענות.
האם אי מי מכם משתמש בשו"ת בר אילן על מחשב מק?
בבר אילן אמרו לי שהוא לא עובד על מק, אבל שאלתי אותם אם הוא יעבוד על מק עם תוכנת המרה לווינדוס, דוגמת פרללס או בוטקאמפ, ולא ידעו לענות לי.
מישהו כאן יודע?

לצדדין קתני

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בבר אילן אמרו לי שהוא לא עובד על מק, אבל שאלתי אותם אם הוא יעבוד על מק עם תוכנת המרה לווינדוס, דוגמת פרללס או בוטקאמפ, ולא ידעו לענות לי.
מישהו כאן יודע?
חוששני שתצטרך להסביר יותר את שאלתך. זה לא פורום סייבר...

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מישהו כאן יודע?
למה שלא יעבוד עם פרללס? ניסית?
אני חושב שיש אנשים שעובדים אפילו עם תג על פרללס, ושם צריך ממש מפתח חומרה כדי לפתוח את התוכנה. בבר אילן זה פחות חמור, תנסה.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
למה שלא יעבוד עם פרללס? ניסית?
אני חושב שיש אנשים שעובדים אפילו עם תג על פרללס, ושם צריך ממש מפתח חומרה כדי לפתוח את התוכנה. בבר אילן זה פחות חמור, תנסה.
הייתי מנסה לו היה ברשותי מק...
אני מבין מדבריך שתג בעיקרון לא עובד על מק, ועם פרללס הוא עובד, נכון? אם כך באמת מסתבר שגם שו"ת בר אילן עובד על מק עם פרללס, תודה על המידע.
אמנם עדיין אשמח לשמוע ממישהו שניסה לעשות זאת בפועל.
(אגב, האם יש הבדל בין המק החדש (עם השבב החדש - M1) למקים הישנים יותר (עם המעבדים של אינטל)?).

הרב לצדדין קתני:
חוששני שתצטרך להסביר יותר את שאלתך. זה לא פורום סייבר...
המחשבים של אפל נקראים מקבוק (או בקיצור "מק") ומשתמשים במערכת הפעלה הנקראת MacOS. מחשבים אלו שונים במהותם מהמחשבים של שאר החברות הפועלות עם מערכת ההפעלה של ווינדוס.
לאור ההבדלים המהותיים בין השניים, ישנן תוכנות שפועלות על האחד ולא יפעלו על השני, ולהיפך.
ישנן שתי תוכנות המאפשרות להפעיל את מערכת ההפעלה של ווינדוס על מחשבי המק: פרללס ובוטקאמפ. עם השימוש באחת מתוכנות אלו, ניתן להשתמש בתוכנות שונות שבעיקרון פועלות רק על מחשבי ווינדוס ולא על המק.
שאלתי היא האם גם שו"ת בר אילן הוא אחד מהתוכנות שניתן להשתמש בהם במק ע"י השימוש בפרללס או בוטקאמפ, שכן לא ניתן להשתמש בו עם מערכת ההפעלה של המק (MacOS).

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הייתי מנסה לו היה ברשותי מק...
אני מבין מדבריך שתג בעיקרון לא עובד על מק, ועם פרללס הוא עובד, נכון? אם כך באמת מסתבר שגם שו"ת בר אילן עובד על מק עם פרללס, תודה על המידע.
אמנם עדיין אשמח לשמוע ממישהו שניסה לעשות זאת בפועל.
(אגב, האם יש הבדל בין המק החדש (עם השבב החדש - M1) למקים הישנים יותר (עם המעבדים של אינטל)?).

לגבי המק החדש M1 - הביצועים שלו (אפילו בתוכנות (של מק) שאינן מתאימות למעבד החדש) פשוט מדהימים. אבל הייתי ממתין טיפה (לפחות חצי שנה-שנה) לפני שהייתי מנסה לעשות משהו שקשור לוירטואליזציה של תוכנות מווינדוס (כי זה 2-3 שכבות של תוכנה על תוכנה. ממה נפשך: אם אתה רוצה להריץ פרללס עם ווינדוס רגיל (שאינו מותאם לARM) הרי יש 4 שכבות תוכנה:
1. רוזטה 2 - המנוע שממיר את התוכנות ה'רגילות' ומתאים אותם לפקודות ARM
2. פרללס, או VMWARE
3. ווינדוס
4. התוכנה שאתה רוצה, נניח בר אילן.
וזה המון שכבות, וכנראה התוכנה תעבוד עם שגיאות או באיטיות.

ואם זה ווינדוס מותאם לARM (יש דבר כזה), אז אולי לא המחשב לא יצטרך את רוזטה2 (בהנחה שיש כבר פרללס או VMWARE מותאם למק החדש).

כך או כך, אני הייתי ממתין, אפילו אם שמעת שמישהו הצליח.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ווינדוס מותאם לARM (יש דבר כזה)
ווינדוס 10?
ואם זה ווינדוס מותאם לARM (יש דבר כזה), אז אולי לא המחשב לא יצטרך את רוזטה2 (בהנחה שיש כבר פרללס או VMWARE מותאם למק החדש).
לא בטוח שהבנתי את המשפט הזה. כוונתך שאם גירסת הווינדוס מותאם ל-ARM כל התוכנות (כולל בר אילן) אמורות לעבוד על המק בצורה רגילה (ע"י פרללס וכדו' שנראה שאכן מותאם למק החדש), אפילו בלי רוזטה 2?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ווינדוס 10?

לא בטוח שהבנתי את המשפט הזה. כוונתך שאם גירסת הווינדוס מותאם ל-ARM כל התוכנות (כולל בר אילן) אמורות לעבוד על המק בצורה רגילה (ע"י פרללס וכדו' שנראה שאכן מותאם למק החדש), אפילו בלי רוזטה 2?
לא. אלא כל התוכנות שמתאימות לווינדוס ARM יעבדו עליו כרגיל (ולתוכנות שאינן תומכות נייטיב-ARM, גם לווינדוס יש מצב סימולציית X64).
ומהקישור שהבאת מבואר שיש גירסת ניסיון טכנית בינתיים, לא זולת.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כל התוכנות שמתאימות לווינדוס ARM יעבדו עליו כרגיל
יעבדו על המק? כלומר, כל תוכנה שמותאמת לווינדוס ARM, אוטומטית תעבוד גם על M1? (מה שאומר שהשאלה שלי בעצם אמורה להיות האם פרויקט השו"ת מותאם לעבוד על ווינדוס ARM?)

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יעבדו על המק? כלומר, כל תוכנה שמותאמת לווינדוס ARM, אוטומטית תעבוד גם על M1? (מה שאומר שהשאלה שלי בעצם אמורה להיות האם פרויקט השו"ת מותאם לעבוד על ווינדוס ARM?)
מה פתאום. לא נראה לי שיתאימו את פרוייקט השו"ת לARM, אם יש בלא"ה סימולציה, פרוייקט השו"ת לא דורש כ"כ הרבה כח עיבוד.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תא חזי כנראה שהשאלה שלי נובעת מחוסר הבנה באופן פעולת תוכנות פרללס ודומיה.
תוכל להרחיב על אופן פעולתן? (הן מפעילות את ווינדוס כאילו מדובר במחשב ווינדוס לכל דבר וענין?)

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תא חזי כנראה שהשאלה שלי נובעת מחוסר הבנה באופן פעולת תוכנות פרללס ודומיה.
תוכל להרחיב על אופן פעולתן? (הן מפעילות את ווינדוס כאילו מדובר במחשב ווינדוס לכל דבר וענין?)
לא. ועד כאן רזא דיחודא. הארכתי יותר מדי.
בקצרה, זו בעצם מכונה וירטואלית, רק עם יכולת קצת יותר משוכללת שנקרא בפרללס - Coherence , שבעצם מפעילה תוכנות של ווינדוס בחלונות פשוטים, במק עצמו, ומרגישים כאילו עובדים בשגרה במק, אלא שאלו תוכנות ווינדוס.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ובכן, התקנתי תוכנת פרללס על המק החדש, ואכן המחשב הוירטואלי קלט את התוכנה ועשה רושם שהעניינים מתקדמים כרצוי. אלא שכשהגעתי לשלב בו אני אמור להסכים לתנאים (קודם ההתקנה), עלה חלון קטן וחתוך, ומבחינה טכנית לא יכולתי להסכים לתנאים ולהמשיך עם ההתקנה, כיון שתיבת הסימון להסכמה היתה בחלק החתוך שלא הופיע.
כאן אני אוחז, ואם מישהו יכול לסייע, תבוא עליו הברכה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה