שאלה שמטרידה

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שאלה שמטרידה המון:
האם ישנם יועצים שבסופו של דבר משתפים פעולה עם הבנק נגד הלקוח?
זאת אומרת: האם לא מקננת לפעמים המחשבה של "רגע, אולי הבנק והיועץ לא משגעים אחד את השני יותר מידי, הבנק נותן בקלות משכנתא, היועץ לא חופר על ריביות יותר מידי ושלום על ישראל.
במצב שהזוג במצב שלא היו מקבלים משכנתא בגלל הנתונים שלהם ניחא, אבל יש מצב שחלק מהיועצים ממשיכים עם הקו גם לגבי זוגות עם נתונים טובים?
מניסיון של כמה זוגות שקיבלו ריביות גרועות ע"י יועצים, ובטוחני מניסיון שיכלו להשיג יותר טוב. והיינו בקיאים בכל הנתונים שלהם, שיתפו אותנו בהכל.
זוגות אחרות עם אותן נתונים קיבלו ריביות הרבה יותר טובות וכמובן גם התמהילים היו כאלה.
ישנם הרבה פרטים כמו קומה, איזור, סיכון הבנק, אנחנו מדברים על פרמטרים מאוד דומים.
אין כמובן להכליל, אבל זאת הרגשה פנימית שאולי לחלק מהיועצים נכבה האש של ההתחלה ופשוט עובדים בשביל עצמם בבד.
שתפו אותי בדעתכם...

אחד הטיפשים

משתמש פעיל
1. זה מוזר ולו בגלל שהיועצים יודעים שבשביל לקבל עבודה הם צריכים המלצות .....
2. תמיד כדאי לנסות לשאול מלמעלה את הבנק כמה בערך אפשר לקבל, ולהשוות,
3. זה שאחרים קבלו יותר נמוך, לא אומר שמי שנתן את הגבוה לא עבד מספיק, זה יכול להיות שמי שנתן את הנמוך יש לו יותר ותק/ לקוחות/קשר עם הבנק, ולכן מקבל עיסקאות אפילו טובות יותר. (ובד"כ גם גובה יותר).

שרילנקה

משתמש פעיל
זה לא שיתוף פעולה פשוט הבנק יודע גם עם איזה יועץ יש לו עסק\ עם ותק\מוכשר\ מביא לקוחות \מבין גדול. וכו' כנ"ל.
מה שכן אני מאמינה שיש פעמים שהיועץ הטוב מחליק לבנק לקוחות מסוימים ולא מתעקש עליהם עד הסוף בגלל שהוא עומד גם מול היועץ של הבנק שגם צריך לעמוד ביעדים כידוע ואז שמור לי וכו'.
אבל בפירוש יש יועצים מוצלחים מאד ויש...

גלינג

משתמש סופר מקצוען
כמו בכל תחום בחיים, גם כשמשלמים לבעל מקצוע אסור לסגור את העיניים.
תשאלו שאלות ותראו האם התשובות אמינות לכם.
למרות השוני בין המשכנתאות תבררו אצל חברים מה סדר הריביות שלהם ביחס ל 100K/מס' שנים.
עם עוד קצת עצבים תכנסו לאחד הבנקים לנסות לקבל הצעה משלכם.
בהצלחה!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כמו שאמר מוישי.
היועץ עוזר בהמון בלאגן, והריבית זה בקטנה.
את הריבית עצמה יכול כל לקוח לברר בעצמו בקלות.
לא בדיוק. עם כל הבירוקרטיה זה הנקודה השולית. אלא אם זה תיק בעייתי לאישור ואז זה עיקר תפקידו להצליח להוציא אישור וברור שהריביות לא יהיו אופטימליות.
אני מציע לך כדי לדעת אם זה נכון או לא..
קודם כל קח יועץ עם המלצות וקבלות.
לא חכם חישוב שתקבל אותם ריביות כמו השני. יש מלא פרמטרים לקבלת ריביות. אחוז מימון. מצב הכנסות . מיקום נכס. עבר תקין בחשבון. חוסן כלכלי כללי . איזור הנכס. התמהיל עצמו זה תורה שלמה לא כל ריבית טובה היא בהכרח תמהיל מצוין. זה תורה שלמה.. שורה תחתונה . קח את ההצעה ליועץ אחר תשאל אותו אם הוא מביא לך יותר טוב משמעותית או לא. אבל גם זה לא פייר אם אתה לא מבין בזה כי שוב לא הריביות הטובות הוא העניין אלא התמהיל והשורה התחתונה כמה תשלם בסוף על כל המשכנתא עם אותו החזר חודשי..
טוב חפרתי..

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שאלה שמטרידה המון:
זאת אומרת: האם לא מקננת לפעמים המחשבה של "רגע, אולי הבנק והיועץ לא משגעים אחד את השני יותר מידי, הבנק נותן בקלות משכנתא, היועץ לא חופר על ריביות יותר מידי ושלום על ישראל.
במצב שהזוג במצב שלא היו מקבלים משכנתא בגלל הנתונים שלהם ניחא, אבל יש מצב שחלק מהיועצים ממשיכים עם הקו גם לגבי זוגות עם נתונים טובים?
מניסיון של כמה זוגות שקיבלו ריביות גרועות ע"י יועצים, ובטוחני מניסיון שיכלו להשיג יותר טוב. והיינו בקיאים בכל הנתונים שלהם, שיתפו אותנו בהכל.
זוגות אחרות עם אותן נתונים קיבלו ריביות הרבה יותר טובות וכמובן גם התמהילים היו כאלה.
ישנם הרבה פרטים כמו קומה, איזור, סיכון הבנק, אנחנו מדברים על פרמטרים מאוד דומים.
אין כמובן להכליל, אבל זאת הרגשה פנימית שאולי לחלק מהיועצים נכבה האש של ההתחלה ופשוט עובדים בשביל עצמם בבד.
שתפו אותי בדעתכם...
כבר הסברתי פעם על אחת השיטות של "היועצים" האלו...
אבל בגדול ככל שהלקוח מבין פחות בנושא, אז גם דרך יועץ ששמעתם שהוא יודע להביא ריביות זולות וכו', סיכוי גדול מאד שאתם דווקא תשלמו ריביות גבוהות...
לכן מומלץ א. להבין בנושא כמה שיותר, שלא יהיה אפשר לסובב אתכם.
ב. בבחירת יועץ, לבדוק דבר ראשון כמה הבן אדם ישר ואמין, ורק אח"כ פרמטרים נוספים.

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כבר הסברתי פעם על אחת השיטות של "היועצים" האלו...
לכן מומלץ א. להבין בנושא כמה שיותר, שלא יהיה אפשר לסובב אתכם.
וזה הכואב, שאנשים מוציאים אלפי שקלים ליועץ ובסוף הם צריכים להדיר שינה ולהיות מונחים היטב במצב השוק ולדון איתו ולפקח עליו מלמעלה.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
וזה הכואב, שאנשים מוציאים אלפי שקלים ליועץ ובסוף הם צריכים להדיר שינה ולהיות מונחים היטב במצב השוק ולדון איתו ולפקח עליו מלמעלה.
מסכים לגמרי.
אבל זה עסק לכל דבר גם כשאתה קונה דירה והמתווך גומר את ההלל אתה תברר טוב נכון? זה לא פחות..
אני נכנסתי לתחום רק אחרי שנפלתי עם יועץ.. שעשה ריביות לא טובות. אכן כדאי לברר טוב טוב. לשאול מישהו שמבין..

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אין להשוות מאחד לשני.
אינו דומה תיק "חלק" שיכול להתמקח בין הבנקים בצורה מכרזית למי שנותן את הריביות הכי טובות.
לבין תיק שבקושי אושר בסניף ובבנק הספיציפי....

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אין להשוות מאחד לשני.
אינו דומה תיק "חלק" שיכול להתמקח בין הבנקים בצורה מכרזית למי שנותן את הריביות הכי טובות.
לצערי גם בתיקים חלקים לגמרי, ודרך "יועצים" ראיתי ריביות גבוהות במיוחד...

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
אין להשוות מאחד לשני.
בעיקרון (מעבר למה שכ' @מקצועי ביותר ) זה מאד נכון!
מעבר לזה, היועץ עובד על התיק - אם התיק 'חלק', הוא יכול להפנות את הזמן והכוחות מול הבנק אל הריביות, במידה והתיק קשה (כמו שכתב @ari1980 ) אז את הכוחות והזמן, וגם את תחושת הבנק אל רמת הסיכון כלפי אותו זוג - הוא צריך להפנות אל אפשרת התיק עצמו.
סוף דבר!
כמו הרבה דברים, גם שוק המשכנתאות הוא ''שוק הכרמל'' - מי שחכם יותר, ויודע נכון יותר על מה ועם מי הוא מתמקח, יש לו סיכוי טוב יותר..

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לצערי גם בתיקים חלקים לגמרי, ודרך "יועצים" ראיתי ריביות גבוהות במיוחד...
נכון מאוד, וזה בעצם מה שרציתי לעורר, כי עינינו ראו ולא זר הרבה תיקים חלקים, דירות עם קומות נוחות, איזורים טובים, מצב הכנסות טוב מאוד של בני הזוג, וריביות השם ישמור...
לעניות דעתי היועץ באותן מקרים לא באמת טרח לעשות השוואה בין בנקים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה במקרה הטוב...
אני הסברתי בעבר על אחת הסיבות שבגללם זה קורה.

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מסכים לגמרי.
אבל זה עסק לכל דבר גם כשאתה קונה דירה והמתווך גומר את ההלל אתה תברר טוב נכון? זה לא פחות..
אני נכנסתי לתחום רק אחרי שנפלתי עם יועץ.. שעשה ריביות לא טובות. אכן כדאי לברר טוב טוב. לשאול מישהו שמבין..
הדוגמא שהבאת 'מתווך' לא פחות גרועה..... זה שני נושאים מאוד כואבים.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הדוגמא שהבאת 'מתווך' לא פחות גרועה..... זה שני נושאים מאוד כואבים.
נקודה אישית שלי??
הוצאתי רשיון תיווך. לפני כל דבר משמעותי שאני עושה אני מתייעץ עם הרב שלי...
שאלתי אותו על להתחיל להיות משווק.. ואז הוא ענה לי.. לא ממליץ לך. זה פשוט להתעסק בנסיון גדול על לעבור על שקר.............
במשכנתא זה גם נסיון אבל פה אתה יכול להיות יותר אמיתי ולשמור על עצמך..

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכון מאוד, וזה בעצם מה שרציתי לעורר, כי עינינו ראו ולא זר הרבה תיקים חלקים, דירות עם קומות נוחות, איזורים טובים, מצב הכנסות טוב מאוד של בני הזוג, וריביות השם ישמור...
מאוד יכול להיות . מצד שני אתם לא באמת יודעים מה חיווי האשראי של אותו אחד שזה מאוד משנה. יש הרבה פרמטרים לקבלת ריביות מעולות..
אם יש לכם זמן? קיבלתם הצעה? לכו לבנק אחר תראו את ההצעה תבקשו הצעה נגדית וכך הלאה..
מה שכן? ואת זה אי אפשר לקחת מיועצים הקשרים שלהם והידע שלהם חהגיש בתיקים מורכבים שזה האדם הרגיל לא יצליח.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אין להשוות מאחד לשני.
שבוע שלם עבדתי לאשר ערב שיכנס לתיק . כי בלי זה לא היה בכלל מספיק הכנסות. והערב הזה חזר לו השנה 2 צ'קים. מה שנקרא חיווי אשראי גרוע.
אתמול אישרו לי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה