שאלה נוקבת.

מצב
הנושא נעול.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1828156&postcount=65
נכתב ע"י sw;1868153:
הסוד שלא סיפרו לכם עליו בסמינר....‬

פריכית וגירניום עולים כל יום באותה תחנה, בשעה קבועה ודי מוקדמת.

היא משלמת מתיישבת מאחור, הוא תופס מקומו מאחורי הנהג, מסדר ענייניו בשקט.

אומנם הם עולים כל בוקר באותה התחנה, אך מעולם לא זכרו האחד את השני. לא דיבור גם לא מילה, כי אפעס , לא מתאים. גם בימים סוערים של בחירות, מחשבה על שלג, הלחץ שלפני החגים, זירות מדממות ודם יהודי הנשפך כמים, לא החליפו מילה מעולם.

כל אחד בפלאפונו ובסידורו מעבירים את הזמן בפקקים ומחכים להגיע לעבודה.

הם עובדים די קרוב למען האמת.

היא מזכירה בקומה 3, הוא מתכנת בקומה חמש.

מידי פעם נפגשים במעלית, אבל לא מחליפים מילה. לא מתאים. לא מכובד.

הם מגיעים למשרד, מניחים את התיק, אומרים יפה שלום מתחילים לעסוק בחסד.

פריכית- מי קנה את השמלה הזו בנקסט?

גירניום- אישתי קנתה מאד היינו מרוצים.

פריכית- וואו, בחסדי שמיים סוכל פיגוע במרכז.

גירניום- כל הכבוד על העדכון, אשרייכם.

פריכית- לחו"ד תמונה שצילמתי אתמול, (אזהרת נשים)

גירניום- מאללףף! יש לך את זה!

וזה הכל.

חסד לשמו, עזרה לזולת, השקפות ודעת תורה, עדכונים לחסומים הדחויים ואהבת עם ישראל.

אשרייכם.

נגמר יום העבודה. הסתיימו הדיונים.

ורק המעלית קוברת את הסוד בשקט.

ירוק עד45

משתמש רשום
נכתב ע"י חנון;1868153:
מה שמעצבן אותי כשגבר פונה אלי בהודעה פרטית בהצעה לשליטה מרחוק כדי לכוון אותי לפקודה/עיצוב וכדו'
אפילו שזה לצורך עבודה ואין איסור וכו' וכו' זה מעצבן אותי! כי אני מקבלת [בד"כ] את כל התשובות באשכול ואני מעדיפה לחפור בתוכנה וללמוד דברים חדשים

הכינוי (ניק) שבחרת, בהחלט מטעה לחשוב שהמסייע חשב שזה גבר..
אילולי כן מסתבר שלא היה פונה

yael1

משתמש רשום
נכתב ע"י דניאל נ;1867040:
ראיתי מישהי שפתחה נושא וכתבה בכותרת : שאלה לנשים
בעיניי זו דוגמא מעולה להתנהלות נכונה בלי לקשקש על מסירות נפש ושואה גרעינית.
מקווה שבזאת חתמתי את הנושא
אני לא מבינה למה אנשים מרגישים שהם חכמים כשהם מתלוצצים מכל דבר רציני???
ואגב, לפי התגובות עד כאן, נראה שלמשתמש הזה ממש חורה שמנסים להוציא אותו מעזרת הנשים...
מענין למה...

שושי מביתר

משתמש מקצוען
יאלה מספיק עם זה כבר.
מוסכם על כולם שיש פה בעיה
אבל זה הרי לא הולך להשתנות [מנהל האתר כבר קיבל פניה ואמר שזה לא אפשרי]
אז, שכל אחד יתנהל איך שהוא מבין וחלס
כל הדיון פה מיותר מטופש ופועל תוצאה הפוכה.
ומעבר לזה, קצת הכרת הטוב ואחריות כלפי בעלי האתר, שהדיון הזה יכול להסב להם נזק.

ירוק עד45

משתמש רשום
נכתב ע"י shosh300;1868334:
יאלה מספיק עם זה כבר.
מוסכם על כולם שיש פה בעיה
אבל זה הרי לא הולך להשתנות [מנהל האתר כבר קיבל פניה ואמר שזה לא אפשרי]
אז, שכל אחד יתנהל איך שהוא מבין וחלס
כל הדיון פה מיותר מטופש ופועל תוצאה הפוכה.
ומעבר לזה, קצת הכרת הטוב ואחריות כלפי בעלי האתר, שהדיון הזה יכול להסב להם נזק.

אם אכן "כולם מסכימים שיש עם זה בעיה", אז פוטרים את זה ב- יאללה חאלס ??????

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י yael1;1868323:
אני לא מבינה למה אנשים מרגישים שהם חכמים כשהם מתלוצצים מכל דבר רציני???
ואגב, לפי התגובות עד כאן, נראה שלמשתמש הזה ממש חורה שמנסים להוציא אותו מעזרת הנשים...
מענין למה...

בדיוק בדיוק אלו סוגי המשפטים שאת לא צריכה להגיד.

לאילו ממש הכוונה.

MRF

משתמש מקצוען
להיות עניניים בלבד.
אם יש "שאלה לנשים" אשמת הגבר שפתח!
אבל האשה צריכה לדעת שיש אפשרות שגבר יפתח ולכן לא תכתוב כל דבר.
ולכן גם אם יפתחו מקום לנשים בלבד יכול להיות גרוע יותר כי נשים תרגשנה חופשיות לכתוב כל דבר. מספיק שאלה לנשים- ולא יהיה גבר שיענה עליה.
אם יש אפשרות לעזרה בנושא מסוים ולא נשי והיא תינתן במילים מעשיות בלבד [לא מכירה ולא אכיר]
יכול להיות עזרה גדולה.

כל אחד יחשבן לעצמו מה לאמר ומה לא.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אם זה לא סימן משמיים אז מה זה

זה ההלכה שקיבלתי היום במייל מעפרה ויסברג
בדיוק היום!
בבקשה
(מי שרוצה יכולה להירשם למייל הזה:<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> ולקבל כל יום הלכה בנושא צניעות)
וסליחה ממי שהפריע לו מה שכתבתי, כתבתי את זה על סמך תגובה אחרת שכתבו פה שמי שלא מעונינת שגברים יצלצלו לה או יגיבו לה שתצלצל, ואני משתדלת לא לצלצל לגברים ולכן כתבתי את זה בהודעה נפרדת
בסך הכל, אני מכה על חטא ויודעת שהפיטפוטים שלי כאן אפילו בין נשים הם לא הכי חלקים בעולם
מקווה להשתפר בעז"ה, ותודה למי שהעלתה את הנושא

שומר

משתמש צעיר
נכתב ע"י ירוק עד45;1868351:
אם אכן "כולם מסכימים שיש עם זה בעיה", אז פוטרים את זה ב- יאללה חאלס ??????

לא.
אבל גם לערבב את הנושא בלי קשר זה לא פיתרון...
מהאשכול הזה לא יצא שום דבר...
פותחת האשכול עשתה זאת מכוונות טובות...
אך התגובות פה מזמן לא עניניות...
אז שכל אחד ייחשב לעצמו איך הוא צריך להתנהג

yael1

משתמש רשום
נכתב ע"י שפריץ;1868354:
בדיוק בדיוק אלו סוגי המשפטים שאת לא צריכה להגיד.

לאילו ממש הכוונה.
בדיוק בדיוק אני קוראת את הדיון הזה, ושמה לב בעקביות שכמעט כל אלו המתנגדים לבעייתיות הם גברים ואלו המסכימים- הם נשים.
כך שזה בדיוק בדיוק מה שמחדד את הבעייתיות שבענין!!!!!

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י yael1;1868384:
בדיוק בדיוק אני קוראת את הדיון הזה, ושמה לב בעקביות שכמעט כל אלו המתנגדים לבעייתיות הם גברים ואלו המסכימים- הם נשים.

אני לא מביעה דיעה, אני חושבת שאין צורך להיכנס לפסים אישיים, כי זה בדיוק בדיוק מלהיט לשוא את האוירה וגורם לאשכול להמחק.

ערך רב

משתמש פעיל
עריכה תורנית
נכתב ע"י yael1;1868384:

איך את מזהה לפי הניקים מי גבר ומי אשה?
או שאת מניחה שכל מי שמתנגד הוא גבר ומי שמסכים זו אשה?

צברית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
1. האתר הזה מלווה ע"י רבנים, הם יודעים איך הוא מתנהל ומה קורה בו. (כמדומני הרב בלוי של משמרת הקודש/הצניעות)

2. אני מצפה מאנשים בוגרים לדעת לשמור על הגבולות הקטנים האלו לבד בלי שאנשים ישימו להם מחסומים בדמות פורום עם הפרדה.
נכון, בהלכה יש הרבה גדרים שעשו כדי למנוע מאנשים להידרדר לעברות, וזה חשוב אבל יש גבול עד כמה אפשר לשים גדרים. מגיע איזה שהיא נקודה בה כל אחד צריך לשמור על עצמו.
אני חושבת שכאן זו הנקודה הזה.

חנה4

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י yael1;1868384:

האמת ששמתי לב לזה מיד בהתחלה, וזה לא כל כך קשה לראות על התגובה על ידי מי נכתבה, זה בלשון יחיד.

טעיתי כשלא כתבתי בכותרת: שאלה לנשים בלבד, כי התכוונתי לעורר אותן, הגברים שהגיבו כאן לא מאמינה שיתעוררו מזה (ואם כן, והיה זה שכרי)

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ירוק עד45;1868260:
הכינוי (ניק) שבחרת, בהחלט מטעה לחשוב שהמסייע חשב שזה גבר..
אילולי כן מסתבר שלא היה פונה
הכינוי הוא שם משפחתי וכשנרשמתי לפרוג לא ידעתי שאפשר לרשום ניק בדוי

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לפותחת האשכול - על אף הזדהותי המלאה עם הודעתך -
אשכולות כאלו נפתחו כבר בעבר כמה פעמים. וזה לא עזר.

את לא לוקחת בחשבון איזה מגוון רחב ועצום של סגנונות יש כאן, ומהם נגזרים מגוון רחב ועצום של הלכי מחשבה.

את לא מול כיתה או אולם בהרצאה - שאת רואה את האנשים ואיך הם נראים, יכולה לוודא שהם הבינו אותך היטב וכך לנסח כללי התנהגות.

זה פורום כאן.
זה שונה מאוד מאוד מאוד. מאוד.

אבל טוב תעשה כל אחת, אם תשב עם בעלה או עם עצמה ויחליטו בדיוק מה כן ומה לא.
וכך היא תנהג.
וזהו.

(כך אני עשיתי, והתזכורת שלך היתה מצויינת לי, כי כבר שכחתי קצת).

חנה4

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י KR;1868497:
(כך אני עשיתי, והתזכורת שלך היתה מצויינת לי, כי כבר שכחתי קצת).

זו היתה מטרתי, לא חושבת שפורום לנשים בלבד יועיל לגמרי....

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1868373:
זה ההלכה שקיבלתי היום במייל מעפרה ויסברג
בדיוק היום!

סליחה, אבל בהלכה הזו כתוב "דבר המביא לידי קירוב דעת". איך יתכן קירוב דעת בין ניק לניקית?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה